Teraz jest 10 grudnia 2018, 03:33 - Pn

• Reklama

Benetton - Colors de Benetton Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
17%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
5
83%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post02 kwietnia 2013, 13:13 - Wt

Skład:
Głowa-kolendra, lawenda, zielone liście, bergamotka, cytryna.
Serce-cyklamen, goździk, cyprys, jodła, jaśmin, róża.
Baza-drewno sandałowe, ambra, paczula, benzoes, kokos, wanilia, cedr.

Obrazek

Jakiż to ma skład! A jak to pachnie!
Przeglądając kiedyś bloga Pour Monsieur natknąłem się na recenzję tej wody, która otrzymała zaskakująco wysoką notę. Facet, który ocenia Szarą Flanelę 10/10 raczej zna się na rzeczy, więc 8/10 powinno być przeznaczone dla czegoś naprawdę dobrego. Dopiero dziś miałem okazję poznać Kolory. Kurna, jakie to dobre. Otwarcie mocne, ciężkie i bardzo kolońskie. Choć nie do końca. Mnie się skojarzyło z Encre Noire- coś jakby "ciężka" woda kolońska i atrament. Cudo. Ale to dopiero wstęp do poezji. Mocne to jak cholera i przez całe przedpołudnie mogłem napawać się tą wonią. Jak znacie Pashę, to Colors jest bardzo zbliżone. Nie ma jednak tej nuty azzaropourhommepodobnej i cały czas smyra po nosie tym, co znacie z Cartiera. Nie męczy, nie drażni a tylko doprowadza nos do ekstazy. Bardzo dobry męski aromat. Nie muszę dodawać, że wróciłem do domu z flakonem :lol:
W Superpharmie są trzydziestki za 25 zł, a setki za bodajże 59 zł. Warto postraszyć gimnazjalistki uśmiechem hydraulika i podnieść praktycznie z ziemi flakon by poznać ten zapach.
Już teraz wiem, że 5 na pewno wystawię.

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Benetton - Colors de Benetton Men

Post02 kwietnia 2013, 14:26 - Wt

Kupiłem kiedyś w ciemno. Niestety zupełnie mi nie podpasował ten zapach (flakon leży i się kurzy). Zdecydowanie dla miłośników starych wód kolońskich.

karoluss91

Aktywny forumowicz

Post02 kwietnia 2013, 17:26 - Wt

Jak walory użytkowe, projekcja/trwałość ??

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Odp: Benetton - Colors de Benetton Men

Post02 kwietnia 2013, 18:24 - Wt

Projekcja wyśmienita. To dość mocny zapach i nie trzeba się nim zlać by coś czuć, co w tym przedziale cenowym jest regułą.
Na temat trwałości się jeszcze nie wypowiem, ale źle nie powinno być.

karoluss91

Aktywny forumowicz

Post02 kwietnia 2013, 20:28 - Wt

Świetnie!! "Ciężka woda kolońska o wyśmienitej projekcji" jeszcze przy tej cenie to dla mnie must have :) Czekam na opinię odnośnie trwałości, ale jeśli nie jest to zapach typu 4h i go nie ma, to jeszcze w tym tygodniu pójdę do sp po swoją buteleczkę.

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post03 kwietnia 2013, 11:05 - Śr

Dałem 1. Jako jedyny firmowy zapach wylądował w koszu na śmieci. Używam prawie wyłącznie wód z lat 60-80ych ale ten Benetton to dla mnie tania cytryna z tanią wanilią i nic więcej. Dno.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post25 kwietnia 2016, 20:19 - Pn

Zupełnie nie znałem tej wody, jak zresztą żadnej innej z oferty Benettona.
Dostałem próbkę od Kolegi z Forum przy okazji innego zakupu.
Polałem na nadgarstek, licząc, że to coś w typie tych ładnych, trudnych do zapamiętania i niemożliwych do rozróżnienia świeżaków-słodziaków.
No i się przeliczyłem, bo w nos uderzył mnie silny aromat oldskulowej, bezwzględnie męskiej wody toaletowej, z wyraźnymi nutami cytrusowymi i drzewnymi, złagodzonymi dodatkiem kwiecia i nieco dosłodzonymi.
Całkiem to fajne, oldskulowe pachnidło, które sporo oferuje za drobne pieniądze i pachnie znacznie "drożej", niż kosztuje
Myślę, że zdecydowanie warto przetestować.
Warunek - trzeba lubić takie klasyczne, męskie klimaty.
Ja jestem pozytywnie zaskoczony, a biorąc pod uwagę, że 30ml można kupić za ca 20zl to nie wykluczam, że sobie takiego klasycznego psikacza sprawię :)
Artur

NGL7

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 maja 2016, 22:47 - Cz

:shock: kupiłem dziś, i totalne zaskoczenie (pozytywne). Solidny old-school. kompozycyjnie rewelacja. nie wiem jeszcze jak z parametrami.
Oprócz wspomnianych przez innych cytrusów, na mojej skórze mocno wyczuwalna jest wanilia, co daje bardzo ciekawy efekt
Mały flakonik a ucieszył mnie bardzo, a właściwie dwa flakoniki bo była refundacja w aptece :mrgreen:

baka

Post19 lutego 2017, 20:01 - N

Jakies 10 lat temu kupilem flakonik 100ml za jakies 50, czy 60 PLN.
Nie pamietam juz zupelnie jak pachniał ale pamiętam że mi sie całkiem podobał.
Stad moje dwa pytania:
czy wiecie gdzie można go kupić?
Czy ten zapach jest dalej produkowany, czy jedynie wyprzedawane są resztki z magazynów?
Nie wiem jak i gdzie to sprawdzić, dlatego pytam, bo niestety mam pecha do zapachów i zakochuje w takich które po jakims czasie przestają byc produkowane. i cierpie niezmiernie ;)
( tak dla przykładu Kenzo Boise, Gucci Rusch, Czy niebieski Issey)
Na szczęscie jest jeszcze zielone Polo, Drakkar, oraz Van Cleef PH)

Marks

Aktywny forumowicz

Post19 kwietnia 2017, 18:05 - Śr

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :) Po opiniach troche inaczej wyobrażałem sobie ten zapach, myślałem ze jest "dziadkowy". Spokojnie można wyjść w nim do "ludzi" i to wcale nie na potańcówce w sanatorium.
Bardzo dobre parametry, trwałość 7-8 godz do tego projekcja przez pierwsze 2 jest duża wiec trzeba uważać z aplikacja.
Myśle ze każdy kto lubi np Bowling Green może śmiało przynajmniej przetestować Benetton Colors.

bmatt

Forumowicz

Post19 kwietnia 2017, 18:45 - Śr

Również nie czuję w nim "dziadka", ale to pewnie po części dlatego, że jako nastolatek podbierałem tę wodę ojcu :)
Z tego też względu darzę tego Benettona ogromnym sentymentem, przywołuje bardzo dobre wspomnienia, no i w zasadzie mógłbym uznać, że były to pierwsze używane przeze mnie perfumy. Też zapamiętałem jego świetną projekcję i przyzwoitą trwałość (odnoszę się do flakonów sprzed ponad 10 lat, choć z drugiej strony nie wiem czy później był jeszcze produkowany).

Z tego co widzę, na allegro są jakieś oferty 30ml za 30 zł z wysyłką, ale w kontekście dawnych cen (jeśli dobrze pamiętam w granicach 50zł za setkę) nie są już aż tak korzystne.

EDIT:

Choć biorąc pod uwagę ceny Colors na ebayu, może to dobry pomysł wykupić zapasy i chomikować jako białego kruka :D

Viking

Forumowicz

Post11 marca 2018, 23:28 - N

Kilka miesięcy temu w tesco był w promocji - 30stki po 21PLN bodajże. Kupiłem od razu 3 sztuki :D
Świetne kolońskie otwarcie, cytrynka i lawenda - to co uwielbiam. Później bardzo przyjemna mieszanka korzenna i w końcu jaśmin. Faktycznie przywołuje wiele fajnych wspomnień, ale muszę przyznać że nadal jest to ciekawa propozycja na wieczorny spacer w ciepły dzień. Kilka osób pytało mnie o ten zapach, a w szczególności Panie :D
Zapach jest na prawdę fajny, inny, ciężko mi znaleźć coś co go chociaż trochę przypomina.
Nie widzę tu jakieś granicy wiekowej - kumpel z pracy, w którym zaszczepiłem perfumowego bakcyla ma 23 lata i spryskuje się tymi perfumami bardzo chętnie.

Bazyli

Aktywny forumowicz

Post12 marca 2018, 00:49 - Pn

W tej cenie można teraz kupić na Empiku, do tego bez żadnych kosztów wysyłki przy odbiorze w salonie :).

EDIT: Przyjechał dziś do mnie ten cudak :mrgreen:, egzemplarz chyba megawintydżowy, farba złazi z flakonu, w środku zostało może 25ml z 30ml - oczko i główka atomizera lekko pokryta brązowym lepiszczem, więc chyba musiało się jakimś cudem ulewać. Wąchnąłem atomizer i pierwsze skojarzenia - damska woda kwiatowa z PRL-u, ale jakże przyjemna, jasna i radosna :). Potestuję jak będę sauté, żeby zapach nie mieszał sie z tym, co akurat mam na sobie ;).

baszurek nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros - świat zamknięty w butelce...

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie