Teraz jest 20 listopada 2018, 12:14 - Wt

• Reklama

Salvatore Ferragamo - Acqua Essenziale

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
13%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
25%
4 - Dobry
4
50%
5 - Bardzo dobry
1
13%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 marca 2013, 18:55 - Pt

Nowy produkt "projektanta butów" bezzwłocznie przywołał na myśl ulubionego F by Ferragamo Pour Homme...tak po 10 minutach już na bank.
Spłycony jednak jakoś i o wiele mniej unikatowy. Brak jabłek. Mniej zadziorny i ogólnie wszystkiego mniej. Za to butelka bardzo gustowna, męska i ciężka. Klimaty cytrusowe, rozmaryn dodaje ciężaru by nie jawił się jako zbyt jasny. Nadaje mu głębi bez której dostalibyśmy jakąś lajtową kompozycję.
Średnio fajna, niezbyt odkrywcza propozycja na wiosnę i lato. Przyjemny w odbiorze, przewidywalny i mało odkrywczy zapach, który z powyższych powodów nie zaskarbił sobie mojej sympatii.
Załączniki
sfae.jpg
sfae.jpg (9.99 KiB) Przeglądane 9924 razy

Krzysztof M.

Re: Salvatore Ferragamo - Acqua Essenziale

Post03 maja 2013, 20:54 - Pt

Miesiąc mija i nikt w Sephorze nie był :)

blazej

Aktywny forumowicz

Post05 maja 2013, 09:33 - N

Miałem okazję spróbować go wczoraj w perfumerii. Na początku pachnie jak przeciętny świeżak, potem ładnie subtelnieje, ale generalnie chyba i tak wstępnie uznałbym go za przeciętnego świeżaka. Na pewno wrócę do testów.

marcinklin

Post19 marca 2014, 10:55 - Śr

Hmm flakon ładny coś mi przypomina...Versace Pour Homme. Zapach również bardzo ładny... wącham nadgarstek i wącham i coośś mi przypomina... Versace Pour Homme. Wg mnie zapachy są dosyć podobne do siebie. Mam oby dwa i testuję je na nadgarstkach.

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post02 listopada 2015, 18:22 - Pn

dzis ponownie zagoscila woda na moim nadgarstku 8-) moze tak na szybko produkt idealnie sprawdzi sie na wiosne lato w temperaturze dosc wysokiej dzis jak testowalem bylo 13 st i mocny wiatr wiec mysle ze nie do konca rozwinal skrzydla.choc po psiknieciu bardzo ladnie projektowal tak przez 3h idealnie dochodzac do mojego nosa..potem przygasl lecz wachajac nadgarstek dalej byl spoojnie wyczuwalny..jest to morski swiezy dosc elegancki zapach podobny w jakims stopniu ADG essenza cos tak z versace i bleu de chanel.lecz tu mamy "rozwodniony"bleu ;)mysle ze parametry beda wzgledne choc teraz jak przykladam nadgarstek jeszcze go delikatnie czuje(7h) wiec moze nie bedzie tak zle i w wysokich temperaturach pokaze prawdziwa twarz :lol: dodam ze jest sexy i bardzo uroczy a tworca jest nie kto inny jak Alberto Morillas mysle ze w lecie wroce do niego jeszcze powazniej gdyz powazny to kandydat na lato nie liczac oczywscie essenziale colonia

Gustaw1

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post09 czerwca 2016, 11:48 - Cz

To kopia YSL L'Homme Libre. Nic ciekawego. Za to Wersja BLU niczego sobie.

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post09 czerwca 2016, 13:15 - Cz

wersja blu natomiast jest bardzo zblizona do armani code :P

paradox

Forumowicz

Post10 czerwca 2016, 14:21 - Pt

Gustaw1 napisał(a):To kopia YSL L'Homme Libre. Nic ciekawego. Za to Wersja BLU niczego sobie.

Kopia? Naprawde? Ja osobiście żadnego podobieństwa do L'Homme Libre nie widze, ani w otwarciu, ani w bazie. Acqua Essenziale to głównie nuty morskie i kwiaty, Libre przyprawy i duża dawka pieprzu. Widzę podobieństwo do Bleu de Chanel, ale do Libre nie bardzo. Z Lordem się mogę zgodzić bo podobieństwo między Blu, a Code jest, ale raczej minimalne. A Jeśli chodzi o sam zapach Acqua Essenziale, całkiem przyjemny, często komplementowany, jeśli ktoś szuka alternatywy na lato dla Bleu to myślę że z Acqua Essenziale powinien być zadowolony.

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post10 czerwca 2016, 15:45 - Pt

oczywiscie ze tak :P mozna to potraktowac jako letnia wersje bleu :P komplementy murowane,co sam doswiadczylem na obie majac flakon acqua essenziale :P choc parametry mogly byc ciut lepsze

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post26 maja 2018, 11:20 - So

Dla mnie to pozytywne zaskoczenie. Perfumy świeże, ale niebanalne. Całość oparta jest na nucie rozmarynu i to on gra tutaj pierwsze skrzypce. Początek jest ciekawy, bo można wyczuć nutę gumy balonowej. Później wychodzi rozmaryn. Zapach staje się ostry, świdrujący i orzeźwiający, raczej liniowy. Dla mnie bardzo przyjemny w noszeniu. Parametry raczej subtelne, ale z początku mocno dają po nosie. Jeżeli szukasz czegoś innego niż cytrusy, a jednak lekkiego w odbiorze, to proponuję dać mu szansę. Może tak jak u mnie fajnie zagrają.

Ode mnie mocna 4.
Ostatnio edytowano 12 lipca 2018, 13:24 - Cz przez M_Michal, łącznie edytowano 1 raz

Brazzi

Forumowicz

Post12 lipca 2018, 12:00 - Cz

Mogę sie podpisać pod recenzją @M_Michal. Dobre oderwanie na lato od cytrusów. Nawet przy wysokich temperaturach (powyżej 25 stopni) nie męczy i jest przyjemny w noszeniu.Nie polecam zbyt wielu chmur bo rozmaryn dość mocno daje znać o sobie.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post12 lipca 2018, 14:35 - Cz

tak dla młodszych kolegów
a mnie parametry mikr
sam wolę blu

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post13 lipca 2018, 07:45 - Pt

Blu to dla mnie inny typ perfum. Przyznaję, że poznałem je tylko przelotnie na lotnisku , ale są słodsze niż bohater wątku. AE jest wytrawne i ziołowe z delikatnym tłem cytrusowym.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie