Teraz jest 21 lipca 2018, 08:25 - So

• Reklama

Yves Saint Laurent - La Nuit de l`Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Yves Saint Laurent - La Nuit de l`Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
1%
2 - Słaby
5
2%
3 - Przeciętny
31
11%
4 - Dobry
49
17%
5 - Bardzo dobry
143
50%
6 - Genialny
56
20%

Liczba głosów : 287

• Autor
  • Wiadomość

dradziak

Forumowicz

Re: Yves Saint Laurent - La Nuit de l`Homme

Post12 września 2017, 16:39 - Wt

Oj czepiasz się, myślę, że obie formy są poprawne :)
Doszedł Frozen Cologne i rzeczywiście jest delikatniejszy, ale jak z trwałością i projekcją sprawa wygląda napiszę po weekendzie :D
Nie będę robił tutaj offtopa, ale w porównaniu do zwykłej wersji jest prawie identyczny :)
Jeszcze raz dzięki za pomoc w zakupie kolego ps1986!

SebastianSt

Post24 listopada 2017, 15:31 - Pt

Panowie, bardzo podoba mi się ten zapach, jednak parametry przerażają, w związku z czym ponawiam pytanie jednego z poprzedników: czy jest jakaś alternetywa?Od razu zaznaczam, że frozen cologne odpada - mieszkam za granicą i najzwyczajniej w świcie w swoich perfumeriach go nie mam. Zakupy z internetu odpadają: mimo wszystko przed zakupem chcę to najpierw powąchać ;) Ponadto wolałbym by było to coś "mocniejszego" niż woda kolońska...

Piter_o

Forumowicz

Post25 listopada 2017, 14:29 - So

Ponoć F by Ferragamo Black , jednak dla mnie podobieństwo jest dosyć znikome ;)
Cieszę się że trafiłem na to forum, jeszcze przed wykończeniem flakonu ze stycznia 2014. Sam narzekałem na parametry mojej wersji, ale testując jakiś czas temu obecny wypust już nigdy nie powiem złego słowa na mój flakon.
Obecnie przeźroczysty sok, projekcja i trwałość tragiczna. Szkoda. Zapach sam w sobie bardzo udany.

Edit:
Przed chwilą obejrzałem, dodane wczoraj:
Steven przedstawia ponoć bardzo dobry klon z Zary, niestety nie wiem czy już dostępny w Polsce.
https://www.youtube.com/watch?v=l_VM-Q_WhMo

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post25 listopada 2017, 14:48 - So

ferragamo w jakims stopniu moze zastapic la nuit a w podobnym charakterze mozesz sprawdzic daarej od rasasi.cenowo petarda zapachowo bardzo dobrze

mateuszolech

Forumowicz

Post25 listopada 2017, 14:50 - So

Tak bardzo dobry odpowiednik ten z Zara, jak już wcześniej pisałem, tylko w magiczny sposób ten post zniknął... :?

thermomax

Aktywny forumowicz

Post25 listopada 2017, 15:08 - So

Oczywiście Ferragamo F Black ma coś wspólnego z La Nuitem ale o klonie nie ma tutaj mowy - brakuje kardamonu, który został zastąpiony przez Tonkę. Osobiście nie znam żadnego dobrego odpowiednika YSL'a, może to i lepiej :?

Lipton92

Forumowicz

Post26 listopada 2017, 03:29 - N

A próbowałeś Toma Forda Noir extreme? Albo Armani nuit. Są w moim przekonaniu dość podbne do ysl la nuit

soven94

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post26 listopada 2017, 07:50 - N

Długo się zbierałem, aby dłużej protestować La Nuit, aż trafiła się flaszka z ubytkiem na forum. Oczywiście poreformulacyjna wersja.
Sam zapach ma bez względu na słabe parametry coś, co pozwala mu się wpisać jako zapach- ikona. Nie znam osoby, której by się nie podobał, a wielu kobietom miękną nogi na jego woń :) z resztą i seria L'homme i La Nuit mają podobne statystyki w tym względzie. W zasadzie jeśli komuś nie przeszkadzają słabe parametry (na mnie jeden i drugi pachnie 3-4h, tylko 1h z wyraźną projekcją) to duet od YSL może być parą na dzień / wieczór. La Nuit oczywiście najlepiej sprawdza się wieczorami, dobrze nadaje się na wyjścia bo dosyć szybko cichnie i nie przeszkadza przy "bliższych kontaktach".
Niewątpliwie jest to zapach, który wywarł wpływ na twórczość perfumową innych brandów.
Można znaleźć na rynku perfumy z podobnymi nutami jak np. Azzaro Decibel.
W ankiecie -5, gdyby pachniał 8h, dostałby 6 :)
" jakaż to oszczędność czasu zakochać się od pierwszego wejrzenia..."

Straganik: viewtopic.php?f=52&t=15975

http://www.fragrantica.com/member/1022497/#

SebastianSt

Post26 listopada 2017, 13:23 - N

Ile wytrzymuje na Was nowy wypust tego zapachu? Naprawde tak tragicznie z trwaloscia?

Luka

Forumowicz

Post26 listopada 2017, 13:35 - N

Na mnie wszystko od L’Oreal'a ma tragiczne parametry.

arek

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post26 listopada 2017, 14:33 - N

A mnie nigdy nie porwał ten zapach i nigdy nie dostalem komplementu,a troszke ich uzywalem w lata temu :arrow:
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

zibra

Forumowicz

Post26 listopada 2017, 15:01 - N

Warto zajrzeć do Zary. Obok Gourmand Leather, ktory faktycznie baaardzo przypomina JPG Ultramale stoi rowniez Y. Kosztuje zaledwie 49,99zł, a podobieństwo do YSL jest duże.

Homme

Forumowicz

Post26 listopada 2017, 15:42 - N

Luka napisał(a):Na mnie wszystko od L’Oreal'a ma tragiczne parametry.

Niestety to prawda... L’Oreal jest dobry tylko w kosmetykach, ale nie pod własną marką, tylko tych bardziej premium i luksusowych. Perfum nie potrafią robić.

selfcontrolispasse

Post26 listopada 2017, 20:47 - N

uważam, że to bardzo udane perfumy. wiadomo, że nie ma co szukać wielkich cech artystycznych ale w kategorii przyjemnych "ruchadełek" trudno o lepszy zapach. nic się nie poradzi, że gęba się śmieje od razu po powąchaniu. chyba dobrze, że mną współgrają bo strasznie dużo się naczytałem o arcytragicznych parametrach, a u mnie jest naprawdę w porządku w tym względzie. mam dwa flakony z dwóch różnych formulacji (aktualna i poprzednia) i jest bardzo podobnie jeśli chodzi o zapach i parametry.

dradziak

Forumowicz

Post30 listopada 2017, 13:19 - Cz

Niestety nie mogę dodać ankiety, a jestem po testach Zara Y Collection, więc napiszę Wam co nieco tutaj.
Jestem dużym fanem La Nuit i poniekąd zakochałem się w tym zapachu i jak wielu z nas szukałem alternatyw.
Rzeczywiście F Black jest delikatnie wspólny z YSL La Nuit, ale te podobieństwo jest bardzo mało wyczuwalne. Są to perfumy w tej samej "kategorii wagowej", ale koniec końców, są po prostu inne.
Jak się dowiedziałem, że wyszedł klon od Zary, to spiesznie udałem się do Zary i od razu przy okazji zrobiłem testy globalne.
Otwarcie?
Jeśli kochacie La Nuit będziecie zachwyceni.
Serce?
Tak samo świetne.
Baza?
Tutaj jest już gorzej, bo wychodzi większa syntetyczność Zary niż oryginał.
Co więcej o zapachu?
Trwałość na nadgarstku taka sama jak na oryginale, natomiast projekcja jest mizerna.....tak samo jak w oryginale.
Gdyby nie ta syntetyczna baza, to byłby to klon 1 do 1.
Ogólne wrażenia?
Jestem bardzo, ale to bardzo zaskoczony. Dopóki nie ogarną La Nuit żeby w końcu wróciły porządne parametry, to ja nie zastanawiałbym się na Waszym miejscu, tylko po prostu kupował 4 flaszki i miał 400 ml w cenie 100 ml oryginału. 49,99 zł za flakon - warto!
Pokłony dla kolekcji Lether za zaje... klony La Male, Aventusa i jeszcze parę innych pozycji, a teraz YSL La Nuit.
Jakby parametry były lepsze, to oni po prostu mieli by puste pułki z tymi perfumami :)

Gustaw1

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post30 listopada 2017, 16:53 - Cz

sokojoko napisał(a):Pokłony dla kolekcji Lether za zaje... klony La Male, Aventusa i jeszcze parę innych pozycji, a teraz YSL La Nuit.

To na tym forum już sie pokłony bije za kopiowanie bardzo dobrych kompozycji? :geek:

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post30 listopada 2017, 16:58 - Cz

za klony :P

Spasticink

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 listopada 2017, 17:38 - Cz

sokojoko napisał(a):Niestety nie mogę dodać ankiety, a jestem po testach Zara Y Collection, więc napiszę Wam co nieco tutaj.
Jestem dużym fanem La Nuit i poniekąd zakochałem się w tym zapachu i jak wielu z nas szukałem alternatyw.
Rzeczywiście F Black jest delikatnie wspólny z YSL La Nuit, ale te podobieństwo jest bardzo mało wyczuwalne. Są to perfumy w tej samej "kategorii wagowej", ale koniec końców, są po prostu inne.
Jak się dowiedziałem, że wyszedł klon od Zary, to spiesznie udałem się do Zary i od razu przy okazji zrobiłem testy globalne.
Otwarcie?
Jeśli kochacie La Nuit będziecie zachwyceni.
Serce?
Tak samo świetne.
Baza?
Tutaj jest już gorzej, bo wychodzi większa syntetyczność Zary niż oryginał.
Co więcej o zapachu?
Trwałość na nadgarstku taka sama jak na oryginale, natomiast projekcja jest mizerna.....tak samo jak w oryginale.
Gdyby nie ta syntetyczna baza, to byłby to klon 1 do 1.
Ogólne wrażenia?
Jestem bardzo, ale to bardzo zaskoczony. Dopóki nie ogarną La Nuit żeby w końcu wróciły porządne parametry, to ja nie zastanawiałbym się na Waszym miejscu, tylko po prostu kupował 4 flaszki i miał 400 ml w cenie 100 ml oryginału. 49,99 zł za flakon - warto!
Pokłony dla kolekcji Lether za zaje... klony La Male, Aventusa i jeszcze parę innych pozycji, a teraz YSL La Nuit.
Jakby parametry były lepsze, to oni po prostu mieli by puste pułki z tymi perfumami :)

Mam już wszystkie trzy flaszki z kolekcji DAY.
D = YSL L'Homme
A = Versace Pour Homme
Y = YSL La Nuit

Wszystkie 3 klony intensywnie przetestowane i wg mnie bardzo udane, do tego stopnia że w krakowskiej Zarze Y już jest niedostępny :)

Potwierdzam też że gorzej jest w bazie i przypomina tą z CK One Shock, ale nie jest zła, tylko inna. Trwałość względem najnowszych wypustów La Nuit od YSL'Oreal też na plus dla klona od Zary.

Przy obecnych wypustach ww oryginałów, rozwodnionych po 20 reformulacjach, ww klony w tych cenach to jest coś rewelacyjnego i warto przetestować :roll:

dradziak

Forumowicz

Post01 grudnia 2017, 10:17 - Pt

Oczywiście, że tak.
Jak dla mnie zrobili kapitalną robotę :)
Jedyne czego nie popieram to podróbek. Raz kupiłem na spróbowanie (oraz imitacje, w sumie jeden czort) i więcej nie kupię, a klony?
Kruci no, już nie przesadzajmy. To mam patrzeć przychylnym okiem na reformulacje?
Jeśli kocham jakiś zapach, kupuję go ileś lat - a oni go niszczą, to szukam czegoś innego i tyle. Sami sobie strzelają w stopę, bo za La Nuit z porządnymi parametrami dałbym i 300-350 zł, ale skoro za 49,99 mam to samo z drobnymi różnicami?
Problem jest w tym, że jakby Dior takiego klona zrobił, to by zaraz były ohy i ehy (oczywiście na początku psioczenie tak z zasady samej, że jest fuj i fe) i nie byłoby żadnej spinki - bo to przecież Dior, a że to jest Zara, to nie bo złodziejstwo, klonowanie, jak można ściągać od YSL i w ogóle jechać non stop na kopiowaniu zapachów od innych etc.
Zgadzam się w 100% z Spasticink :)

bilbobag

Forumowicz

Post01 grudnia 2017, 17:20 - Pt

Ciekawe ile teraz razy usłyszymy "O masz te perfumy z Zary, fajne są!" mając na sobie La Nuita :D
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie