Teraz jest 24 października 2018, 06:16 - Śr

• Reklama

Iceberg - Eau de iceberg amber

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Iceberg - Eau de iceberg amber (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
9
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

pablito

Iceberg - Eau de iceberg amber

Post04 lutego 2013, 18:02 - Pn

Nie znalazłem na forum tego zapachu a posiadam jego próbkę, miał ktoś z nimi styczność ?
mam do nich mieszane uczucia z jednej strony świeże orientalne, czuć nuty drzewne połączone z ambrem, z drugiej strony wydają się męczące na dłuższe z nimi przebywanie

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Re: Iceberg - Eau de iceberg amber

Post04 lutego 2013, 19:14 - Pn

pablito napisał(a):czuć nuty drzewne połączone z ambrem, z drugiej strony wydają się męczące na dłuższe z

Raczej z ambrą.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post27 lutego 2013, 21:18 - Śr

Nie wiem czemu, ale jakoś tak ta woda mnie przyciągała. Kręciłem się wokół flakonu, aż w końcu postanowiłem przetestować na sobie.
Na niekorzyść działa tutaj syntetyczność. Czuć nieco odrzucającą chemię. Niestety zapach jest dość monotematyczny i nie zmienia się w czasie za bardzo. Niedobrze. Natomiast pomijając te kwestie to całkiem przyzwoity bursztynowy drzewniak o dobrej trwałości i projekcji. Dla niewymagających to może być dobre rozwiązanie. Perfumomaniacy mogą sobie odpuścić testy. Nic ciekawego. Teraz dałbym mu naciągane 3.5. Chyba jakiś Cardin pachnie podobnie.

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 lutego 2013, 21:27 - Śr

Ode mnie 4-ka.Po kilku testach mam wrażenia całkiem pozytywne.Trwałość i projekcja na niezłym poziomie.Kompozycja może jest i lekko syntetyczna,ale ,ogólnie rzecz biorąc, stosunek ceny do jakości jest naprawdę dobry.
Uważam,iż godny jest przynajmniej przetestowania.

xentrix

Super Perfumaniak

Post28 lutego 2013, 00:28 - Cz

w ostatnich dniach spośród moich nowych zapachów dwa dostały pochwały ...jednym z nich był Iceberg Amber , po którym naprawde nie spodziewałem sie wiele . Zdobyłem dekant bardziej z ciekawosci , dla poznania zapachu niz tez samej checi jego posiadania.Oczywiscie wzięty w ciemno. Dzis przed pracą aplikacja . Po godzinie w pracy :shock: 2 pochwały. Lekki szok. Zapach calkiem przyjemny ale ,zeby aż taki interesujący dla otoczenia ? Nie spodziewałbym sie tego po tym zapachu , no coz ...skoro tak , to nie mam nic przeciwko . A moje odczucia ?
Zapach całkiem fajny , na tle innych pozycji massmarketowych na pewno wyrożniajacy sie. Do czego podobny ? Nie poznałem niczego podobnego. Trwałość ? Na mnie b.dobra .....10-12 godzin bez problemu przy obecnej porze. Jeszcze wiekszym zaskoczeniem jest dla mnie projekcja. Przez wiele godzin daje o sobie znac ...To jest to co lubie.Przynajmniej wiemy ,ze zapach dalej sobie egzystuje na skórze. Jego wadą może być to ,ze jest dosyć liniowy ale akurat wobec b.dobrych parametrów użytkowych mi to akurat nie przeszkadza. Sam zapach jest już kwestią gustu. Spokojnie zapach moim zdaniem zasługuje na 4 a nawet mocne 4 chociażby za walory użytkowe.Kto nie zna, niech sie z nim zapozna, bo poznania przynajmniej zapach ten jest z pewnością wart.Dodatkowo posiada b.dobrą relację ceny do jakosci. Ocene wystawie jak jeszcze ponoszę troche ...
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post28 lutego 2013, 00:36 - Cz

Kurdę- co w nim jest takiego wartego poznania?

xentrix

Super Perfumaniak

Post28 lutego 2013, 00:47 - Cz

pknbgr napisał(a):Kurdę- co w nim jest takiego wartego poznania?

dla mnie w zasadzie kazdy zapach , ktorego nie znam jest przeznaczony do poznania....pozniej sie dopiero okazuje czy był tego poznania wart czy tez nie , tego oceniam pozytywnie , zrobił na mnie lepsze wrażenie niz sie spodziewałem , wiec uważam ,ze warty był i warty jest poznania ..ot co

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post28 lutego 2013, 11:57 - Cz

mnie się kojarzy z Hypnose Lancome, z tym, że Iceberg jest dużo słodszy - niestety, za słodki jak dla mnie;
i owszem, jak najbardziej się zgadzam, iż sam zapach może się podobać komuś, kto nie poszukuje w zapachu niewiadomoczego, a po prostu całkiem poprawnej woni o eleganckiej noszalności i zupełnie przyzwoitej trwałości, za - nie ma co ukrywać - bardzo przystępną cenę ;)
dodam, że flakon bardzo ładnie wykonany, barwa płynu współgra z wonią - generalnie nie jest źle;
wrzucam "4" - dałbym może 3+ a może a nawet 4- ale nie ma takich ocen w naszej skali, a w mojej opinii bliżej temu Icebergowi do "4" niż do "3"
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

xentrix

Super Perfumaniak

Post28 lutego 2013, 22:52 - Cz

cassyoosh napisał(a):mnie się kojarzy z Hypnose Lancome, z tym, że Iceberg jest dużo słodszy - niestety, za słodki jak dla mnie;
i owszem, jak najbardziej się zgadzam, iż sam zapach może się podobać komuś, kto nie poszukuje w zapachu niewiadomoczego, a po prostu całkiem poprawnej woni o eleganckiej noszalności i zupełnie przyzwoitej trwałości, za - nie ma co ukrywać - bardzo przystępną cenę ;)
dodam, że flakon bardzo ładnie wykonany, barwa płynu współgra z wonią - generalnie nie jest źle;
wrzucam "4" - dałbym może 3+ a może a nawet 4- ale nie ma takich ocen w naszej skali, a w mojej opinii bliżej temu Icebergowi do "4" niż do "3"

dla mnie LAncome Hypnose a Iceberg Amber to 2 różne światy , nie kojarzą mi się zupełnie .. ;) no ale ile ludzi tyle skojarzeń

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post22 marca 2013, 21:36 - Pt

xentrix napisał(a):
cassyoosh napisał(a):mnie się kojarzy z Hypnose Lancome, z tym, że Iceberg jest dużo słodszy - niestety, za słodki jak dla mnie;

dla mnie LAncome Hypnose a Iceberg Amber to 2 różne światy , nie kojarzą mi się zupełnie .. ;) no ale ile ludzi tyle skojarzeń

ano dwa światy - ale nie aż tak różne; Hypnos, to jeden z moich debestofdebestów - pierwsze zetknięcie z Iceberg Amber wywołało w pamięci Hypnosa... dlatego napisałem "kojarzy mi się" - nic ponad to :)
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

michl11

Aktywny forumowicz

Post06 października 2013, 16:44 - N

Jako szczęśliwy posiadacz tego pachnidła, zostałem wywołany przez xentrix do opisania moich odczuć. Jeszcze go tak rzetelnie nie przetestowałem ale już coś o nim wiem.
Zapach jest bardzo mało rozwojowy, dosłownie na wejściu i na wyjściu taki sam, dla jednych może to być wada dla innych zaleta, dla mnie zaleta gdyż zapach od startu jest dobry, ciepły, i taki pozostaje przez wiele godzin, projekcja też niczego sobie dwa psiki i cała klatka schodowa była "moja". Jedyna wada która mi trochę przeszkadza (w innych perfumach nie mam tego problemu) to mocno wyczuwalna chemia, ale to mnie absolutnie nie dziwi przy tej cenie to normalne, 70zł za 100ml to bardzo korzystna oferta, dostajemy solidny perfum nie wybitny ale solidny.

Podsumowanie:
Trwałość: 6h na pewno potem poszedłem spać :D na ubraniu to i z tydzień posiedzi.
Projekcja: Dobra, wyczuwalna ale nie monstrualna.
Zapach : Dobry słodziak na zimowe dni, na wieczory pewno też.

Bendigo

Post07 października 2013, 09:42 - Pn

Wczoraj nabyłem go w promocji: damska Iceberg Wild Rose + męski Iceberg Amber, a wszystko za jedyne 90 zł! Muszę przyznać że za ceną 45 zł za 100 ml to całkiem niezły zapach. Ciepły, otulający, idealny na zimę. Fakt nieco syntetyczny, ciut za słodki i niezmieniający się z czasem, ale za to bardzo trwały i dobrze wyczuwalny na mojej skórze.

Rossi

Aktywny forumowicz

Post07 października 2013, 09:44 - Pn

Gdzie to taka promocja?

Bendigo

Post07 października 2013, 09:56 - Pn

Superpharm

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post28 stycznia 2016, 16:30 - Cz

Faaajne to! Natknąłem się na ten zapach w R. całkiem przypadkowo, od niechcenia psiknąłem na rękę.. I uśmiech na twarzy. Projekcją nie powala na kolana, trwałość dobra. Cena... Śmieszna. 41 plnów w promocji, wiec wziąłem bez wahania.
Minutę po aplikacji czuję bliżej niezidentyfikowanego futrzaka, później juz tylko ambra i słodkie akordy drzewne. Z czystym sumieniem mogę dać mocne 4!
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

xentrix

Super Perfumaniak

Post28 stycznia 2016, 21:14 - Cz

ostatnio używałem i już nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak kiedyś,co nie zmienia faktu, ze dziś daje mu słabsze 4

charoshi

Aktywny forumowicz

Post01 września 2016, 11:37 - Cz

Kolejny zapach z niższej półki cenowej, który mnie zaskoczył. Normalnie nie zwróciłbym pewnie na niego uwagi, ale mam go z wymiany. Niby nic specjalnego, taki słodziak, niby niczego nie wnosi, ale - choć raczej rzadko go używam - miło mi się go nosi.
Dziś go mam na sobie i jestem kolejny raz pod wrażeniem trwałości i projekcji. Póki co mam go na sobie 4 godziny i czuję go bardzo wyraźnie. Jakiś czas temu po 8 go spokojnie wyczuwałem i to w chłodny dzień.
Mimo, że mam w kolekcji ciekawsze, bardziej złożone i efektowniejsze zapachy, które tylko czekają na chłodniejsze dni, to tego Iceberga nie będę się pozbywał i czasem z przyjemnością użyję.
Czasami trafi się w promocji za poniżej 5 dyszek i uważam, że to korzystna cena. Bardzo podoba mi się flakon, solidny i ciężki:) Ocena 4.

pablos

Forumowicz

Post19 kwietnia 2017, 12:48 - Śr

Ładny, słodko - drzewny zapach, szkoda tylko że jest tak ulotny na mojej skórze.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie