Teraz jest 24 lipca 2014, 13:20 - Cz

Hugo Boss - Hugo Red

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.

Moja ocena Hugo Boss - Hugo Red (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
9%
3 - Przeciętny
4
36%
4 - Dobry
5
45%
5 - Bardzo dobry
1
9%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

HMR

Hugo Boss - Hugo Red

Post18 stycznia 2013, 17:01 - Pt

Obrazek

Dzisiaj szybkim przelotem przez S. sprawdziłem ostatnią nowość od Hugo.
Testowałem tylko na papierku więc moja opinia może nie być do końca wiarygodna.
Wrażenie mam takie, że to kolejny świeżaczek z cyklu "przyjemniaczek", który ma się podobać większości ;)
Niczym mnie nie zaskoczył zapach w tzw. stylu "sport" ale flakon fajny ;)

Otwarcie: Nuty metaliczne, Grejpfrut, Różowy Pieprz, Galbanum

Środek: Rabarbar, Cedr, Ananas, Nuty metaliczne

Baza: Tonka, Ambra

gurlen87

Re: Hugo Boss - Hugo Red

Post20 lutego 2013, 10:09 - Śr

Według mnie pozytywnie wybija się w kategorii letnich, niezobowiązujących zapachów.Wychodzi z kręgu syntetycznych wodno-cytrusowych kompozycji i idzie raczej w stronę gorzko-owocowych akcentów, co nadaje "delikatny pazurek". W otwarciu czuję całkiem wiarygodny grejpfrut. Dalszy bieg zapachu zdominowany rabarbarem i ananasem z naciskiem na tego pierwszego, całość w ozonowej(metalicznej?) otoczce, to zabieg znany np z Azzaro Chrome. Trwałość po teście nadgarstkowym oscyluję w okolicach 6-7H. Projekcję ocenię po teście globalnym.

tomson69

Post20 lutego 2013, 16:34 - Śr

Sprawdzałem go ostatnio i jestem pod wrażeniem. Po pierwszym zaciągnięciu się zapachem, pierwsze skojarzenie które przyszło mi do głowy to Masaki Matsushima Aqua Mat. Skojarzył mi się on z Aqua Mat pewnie przez grejpfruta który znajduje się w składzie. Ten słodko-gorzki zapach bardziej przypadł mi do gustu niż większość nowych "sportów" zalewających perfumerie. Zaskoczony jestem nie tylko zapachem ale również parametrami które wypadają bardzo dobrze w porównaniu z ostatnimi zapachami HB. Projekcja jest trochę lepiej niż przeciętna, a trwałość bardzo dobra bo na mojej skórze utrzymywał się 9-10h! Na naszym forum (i poza forum również) zapachy Bossa nie są zbyt dobrze odbierane przez swoją przeciętność. HB Red wyróżnia się pozytywnie na tle ostatnich średnich zapachów od HB takich jak Just Different czy Orange. Dla prawdziwych "perfumowych" maniaków będzie on raczej przeciętny, a nawet słaby lecz dla osób zaczynających przygodę z zapachami będzie on bardzo dobry. Sam myślę o zakupieniu go w przyszłości. Oceny jak na razie nie wystawię ale gdybym miał oceniać teraz to dostałby 4

IrekFF

Post20 lutego 2013, 17:56 - Śr

testowałem i imo jest mega dobry
serio, to może być hicior
http://www.fragrantica.com/member/275893/#

tomson69

Post20 lutego 2013, 18:06 - Śr

IrekFF napisał(a):testowałem i imo jest mega dobry
serio, to może być hicior

Hitem to raczej on nie będzie ale zapach jest naprawdę dobry

niko_22

Post20 lutego 2013, 21:45 - Śr

A gdzie można tego bossa kupić? W perfumeriach internetowych jeszcze go nie ma... a opisy całkiem pozytywne...

pknbgr

Post20 lutego 2013, 21:47 - Śr

niko_22 napisał(a):A gdzie można tego bossa kupić? W perfumeriach internetowych jeszcze go nie ma... a opisy całkiem pozytywne...

W Sephorze jest na 100%. Nie wiem, czy Douglas też już go ma.
Bo najważniejsze to żeby perfum podobał się kobietką.

Grzegorz-2

Post20 lutego 2013, 21:57 - Śr

niko_22 napisał(a):A gdzie można tego bossa kupić? W perfumeriach internetowych jeszcze go nie ma... a opisy całkiem pozytywne...

Jak to nie ma? A to:

http://www.xperfume.pl/hugo-boss-hugo-r ... 52048.html

A tak na marginesie to szalejesz dzisiaj z tymi zakupami :D

niko_22

Post20 lutego 2013, 22:37 - Śr

Grzegorz-2 napisał(a):

Jak to nie ma? A to:

http://www.xperfume.pl/hugo-boss-hugo-r ... 52048.html

A tak na marginesie to szalejesz dzisiaj z tymi zakupami :D

Cena jak za zboże :) Do wakacji muszę kupić prezent urodzinowy osobnikowi, który lubi bossa i ta nowość byłaby pewnie w porządku, ale nie za tą cenę... A co do dzisiejszych zakupów to w sumie zdarzylo mi się już wydawac na zapachy zdecydowanie więcej niż dzisiaj... Gdyby tylko na takiej sumie zamykały się moje wszystkie zamówienia w perfumeriach to dzisiaj byłbym milionerem :)

Trzeba będzie się wybrać go przetestować przy najbliższej okazji do Sephory skoro już tam jest...

gurlen87

Post21 lutego 2013, 11:17 - Cz

Ze względu na nutę grejpfruta zdaje się mieć sporo wspólnego z Kenzo L'Eau 2.

honoris causa

Post21 lutego 2013, 15:03 - Cz

gurlen87 napisał(a):Według mnie pozytywnie wybija się w kategorii letnich, niezobowiązujących zapachów.Wychodzi z kręgu syntetycznych wodno-cytrusowych kompozycji i idzie raczej w stronę gorzko-owocowych akcentów, co nadaje "delikatny pazurek". W otwarciu czuję całkiem wiarygodny grejpfrut. Dalszy bieg zapachu zdominowany rabarbarem i ananasem z naciskiem na tego pierwszego, całość w ozonowej(metalicznej?) otoczce, to zabieg znany np z Azzaro Chrome. Trwałość po teście nadgarstkowym oscyluję w okolicach 6-7H. Projekcję ocenię po teście globalnym.

+1
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Royal English Leather, Spice and Wood i inne - Creed
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz

tomson69

Post21 lutego 2013, 15:22 - Cz

niko_22 widziałem go już na Allegro za około 190zł za 150ml ;)

niko_22

Post21 lutego 2013, 16:01 - Cz

tomson69 napisał(a):

niko_22 widziałem go już na Allegro za około 190zł za 150ml ;)

To ju lepiej niż 40 ml za tą cena na xperfume, ale czekam dalej... :) Do wakacji jeszcze pewnie stanieje, a i zdążę go pewnie wypróbować w międzyczasie... Na razie to nowość więc i cena tez raczej mnie nie dziwi...

zolt

Post21 lutego 2013, 18:21 - Cz

Mi nie przypadł do gustu. Owocowy zapaszek. Jakoś pasowałby mi to młodego chłopaczka, aniżeli do faceta.
Dopiero w bazie trochę ciekawiej, gdyż owoce trochę się chowają, ale trwałość wydaje się być słaba. CK Shock na drugiej ręce jeszcze dobrze trwał, kiedy ten Hugo gasł.
Nie lubię tego typu tak mocno owocowych zapaszków...

Cookie13

Post22 lutego 2013, 13:51 - Pt

Po pierwszym nadgarstkowym teście Hugo Red zdaje się nie wychodzić poza średnią tej marki, czyli ogólnie jest bardzo przeciętnie. Zgadzam się z zoltem co do domniemanego targetu rynkowego tego zapachu. Oczywiście zamierzam go - jak zresztą wszystkie nowości - przetestować rzetelniej, ale nie przewiduję w tym przypadku jakiegoś szczególnego zaskoczenia in plus.

Cookie13

Post01 marca 2013, 13:08 - Pt

Cookie13 napisał(a):Po pierwszym nadgarstkowym teście Hugo Red zdaje się nie wychodzić poza średnią tej marki, czyli ogólnie jest bardzo przeciętnie. Zgadzam się z zoltem co do domniemanego targetu rynkowego tego zapachu. Oczywiście zamierzam go - jak zresztą wszystkie nowości - przetestować rzetelniej, ale nie przewiduję w tym przypadku jakiegoś szczególnego zaskoczenia in plus.

Mam już za sobą dwa testy Hugo Red, w tym aplikację kompleksową. Pierwsza konkluzja jest taka, że ten zapach bez wątpienia zyska w wysokich temperaturach - myślę, że to bardzo dobra niezobowiązująca propozycja nawet nie na ciepłe dni, co na upały. Hugo Red odbieram jako mrożony grejpfrutowo-rabarbarowy sorbet posypany metalowymi opiłkami. Jest to wrażenie przyjemne, kojące i wcale nie tak banalne jakby to się mogło wydawać. W późniejszej fazie rozwoju zapach wykonuje woltę niespodziewanie się ocieplając, lecz ciągle zachowując owocowo-cytrusowy charakter. Ciekawe na ile taka właśnie była intencja twórcy ? Trwałość na mojej łaskawej dla pachnideł skórze wyniosła bite 7 godzin, co jak na ten typ zapachów jest wartością niezłą. Jeśli chodzi o ocenę, to waham się między mocną tróją, a słabą czwórką.

gurlen87

Post01 marca 2013, 13:22 - Pt

Ocena między 3 a 4 każe doszukiwać się minusów ;)

IrekFF

Post01 marca 2013, 22:26 - Pt

Cookie13 napisał(a):
Cookie13 napisał(a):Po pierwszym nadgarstkowym teście Hugo Red zdaje się nie wychodzić poza średnią tej marki, czyli ogólnie jest bardzo przeciętnie. Zgadzam się z zoltem co do domniemanego targetu rynkowego tego zapachu. Oczywiście zamierzam go - jak zresztą wszystkie nowości - przetestować rzetelniej, ale nie przewiduję w tym przypadku jakiegoś szczególnego zaskoczenia in plus.

Mam już za sobą dwa testy Hugo Red, w tym aplikację kompleksową. Pierwsza konkluzja jest taka, że ten zapach bez wątpienia zyska w wysokich temperaturach - myślę, że to bardzo dobra niezobowiązująca propozycja nawet nie na ciepłe dni, co na upały. Hugo Red odbieram jako mrożony grejpfrutowo-rabarbarowy sorbet posypany metalowymi opiłkami. Jest to wrażenie przyjemne, kojące i wcale nie tak banalne jakby to się mogło wydawać. W późniejszej fazie rozwoju zapach wykonuje woltę niespodziewanie się ocieplając, lecz ciągle zachowując owocowo-cytrusowy charakter. Ciekawe na ile taka właśnie była intencja twórcy ? Trwałość na mojej łaskawej dla pachnideł skórze wyniosła bite 7 godzin, co jak na ten typ zapachów jest wartością niezłą. Jeśli chodzi o ocenę, to waham się między mocną tróją, a słabą czwórką.

niby nie ma wad ale dajecie 3/4 bo to hugo boss
deal with it
http://www.fragrantica.com/member/275893/#

Marciu

Post01 marca 2013, 22:48 - Pt

Daje 3, bo to przecietniak, swiezak z grejpfrutem. Trwalosc i projekcja kiepskie.

Boss wypuscil dawno temu dwa dobre zapachy. Boss No.1 i Hugo(pierwszy). Reszta jest taka sobie, oprocz Boss Bottled, ktory wybija sie przed szereg.

gurlen87

Post02 marca 2013, 07:33 - So

Dałem 4 z wielkim plusem.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie