Teraz jest 16 października 2018, 00:07 - Wt

• Reklama

Montale - Black Aoud

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Montale - Black Aoud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
6
8%
3 - Przeciętny
6
8%
4 - Dobry
15
21%
5 - Bardzo dobry
25
34%
6 - Genialny
21
29%

Liczba głosów : 73

• Autor
  • Wiadomość

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Montale - Black Aoud

Post13 stycznia 2016, 19:36 - Śr

Czarny2 napisał(a):Podobny do starego Antaeusa ?

Nie, to całkiem inne zapachy.

ale chop

Perfumaniak

Post14 stycznia 2016, 12:16 - Cz

Już wiem skąd biorą się negatywne opinie dotyczące Montale.

Jak człowiek kupuje jakiś ersatz International Design w przeciekający flakonie to wcale mnie to nie dziwi.

W skrócie:

Montale Paris C-L-D: wysoka jakość wykonania, wysokie stężenie zapachu (bardzo tłuste ślady na skórze), kompozycje pachną jak powinny, Made in France

International Design: gorsza jakość wykonania (flakony często przeciekają), niższe stężenie zapachu (nie ma tak tłustych śladów), kompozycje odbiegają od pierwotnych, Made in Nie Wiadomo Gdzie...

A skąd tyle tego szajsu w perfumeriach?
Sprawa jest prosta.

Jak perfumeria sprawdza dostępność produktów u dystrybutora i ten sam zapach występuje w dwóch wariantach:
-droższe Paris
-tańsze MID
Chyba wiadomo co wybierze. Liczy się konkurencyjna cena.

Perfumerie często korzystają z poza europejskich dystrybucji.
To są te same produkty przystosowane na inne rynki.
Głównie chodzi o oznaczenia, ostrzeżenia na opakowaniu itp.
Zapachy są te same ale sporo tańsze.
Albo na przykład europejscy dystrybutorzy nie oferują albo nie mogą oferować danego zapachu/marki np. Chanel.
Myśleli, że w przypadku Montale jest tak samo, że Paris i MID to te same produkty z innymi oznaczeniami i innymi cenami.
Niestety tak nie było. Stąd cały rynek zapchany jest tymi ersatzami z MIDu.

Iperfumy już się na tym przejechało. Sprowadzili tego gówna cały magazyn, a potem chcieli się go pozbyć.
Reklamacji więcej pewnie dostali niż tego sprzedali.

Wyciągnęli na szczęście wnioski i już teraz mają tylko prawdziwe Montale, ceny poszybowały w górę ale coś za coś.

Fajnie koło tyłka Montale zrobił ten gostek co wypuścił MIDy.
Nie dość, że wszyscy od niego brali to badziewie, bo było tańsze to wizerunek marki też poszedł w dół.

Nic dziwnego. Wszyscy napalili się na te ceny.
A ten od MIDów chyba wykorzystał okazje jak Montale podało, że zmniejszyli koncentracje swoich perfum.

Mógł wtedy sprzedawać swoją wodę w przeciekających flaszkach, a baty za niego zbierało Montale Paris.

Kolejnym dowodem na to była opinia Montale Paris jakoby w swoim sklepie w Paryżu sprzedają wysoko-zaprocentowane zapachy, a w internecie nisko, ze względu na regulacje czy jakieś tam kontrole. Bullshit.
Innymi słowy: kupujcie u nas w sklepie bo zapachy są mocne, a nie na necie, bo nie wiadomo co tam dostaniecie.

Nie mogli przecież napisać, że doszło do rozłamu i drugi właściciel marki sprzedaje jakiś ersatz, bo by się skompromitowali, a nie mogli też powiedzieć, że druga dystrybucja to podróbki, bo drugi właściciel ma takie samo prawo do nazwy jak oni i może sobie wodę z klopa sprzedawać we flakonach pod szyldem Montale.

Jedyne co mogli powiedzieć, to że Kabul to fake, bo Montale Paris nie oferuje takiego zapachu.
Ale o takim Black Aoud od MID nie mogą ani słówka pisnąć.

Także proszę przy ocenie zapachu pisać jaką macie wersję.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

ale chop

Perfumaniak

Post15 stycznia 2016, 15:51 - Pt

Pozwolę sobie napisać post pod postem.

Poprzedni jest wystarczająco długi i dotyczy odrębnej kwestii.

Dostałem dzisiaj Black Aoud z e-g.
Wersja Paris.

Porównując z odlewką pierwszej wersji wyczuwam spore różnice.
Odlewka jest dość stara i dlatego otwarcie mogło się już ulotnić, bo stara wersja od razu pachnie tak jak nowa po jakichś 30 minutach, czyli GIGARÓŻA bez paczuli :mrgreen:

Nowa z początku atakuje ziemistą paczulą (podobna jest w Giorgio i w Gentlemanie) wymieszaną z różą.
Piękne połączenie, którego nie znalazłem w starej.
Trochę jak Giorgio, w którym zamiast miodu użyto róży.

Z każdą chwilą ten duet nabrzmiewa do niewyobrażalnych rozmiarów. To jest regularny młot.
Jeden psik i czuję się jakbym miał na ręce 10-cio kilogramową różę i 10kg brudnej paczuli.

Straszna siekiera. Projekcja nieprawdopodobna.
Rękę mam jakieś 50cm od nosa, a wyraźnie po tym jednym psiku wyczuwam jak w powietrzu krąży brudne nadzienie do pączków.

Z czasem od tej napinki paczula dostaje zadyszki i na prowadzenie wychodzi pączkowa róża.
Paczula jest z nią cały czas ale ma wyraźnie słabszą kondycję i nie nadąża za swoją koleżanką.

W przypadku Black Aoud 8 strzałów mogłoby doprowadzić do nokautu nosiciela wraz z otoczeniem i służbami ratunkowymi.
Nikt by już wtedy nie przyszedł na pomoc.

W skrócie: olbrzymia, brudna paczula zalana różanym nadzieniem do pączków.
Oudu nie wyczuwam.

Po tym jak poznałem starą wersję miałem nadzieję, że nowa będzie delikatniejsza.
Niestety (a może stety) nowa tak samo powaliła mnie swoją mocą.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post05 lutego 2016, 19:46 - Pt

Dzisiaj pierwsze testy.
Otwarcie, w skrócie przedstawia się tak:
Obrazek
I to nie tylko, wg. mnie... Od dwóch osób usłyszałem, że czuć dreszczyk nadchodzącego borowanka.

Jak ponoszę przez parę dni, naskrobię coś więcej. Póki co, zapowiada się ciekawie. Bardzo ciekawie.
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co
dobre - w tym cel rozumnego życia
."

- Platon

ale chop

Perfumaniak

Post05 lutego 2016, 20:06 - Pt

Nie pomyliłeś z Dark Aoud? :D

Tam jest dentysta :mrgreen:

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post05 lutego 2016, 20:11 - Pt

To jest póki co najpiękniej podana w zapachach róża, jaką znam. Taka czerwona, soczysta, niemal wiśniowa, esencjonalna i mroczna. Nie ma tej lekkości, za którą w różach nie przepadam. Chciałbym flakona, ale mnie nie stać :(
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post05 lutego 2016, 20:27 - Pt

Chopie, nie pomyliłem :) . Dark Aoud jeszcze nie próbowałem. Póki co, zapodałem strzał Black Aoud'a na nadgarstek i ogarnęła mnie konsternacja - fiolka pachniała przyjemnie różano, a na ręce horror co w focie powyżej. Aż mi się przypomniał moment robienia tego zdjęcia. Brr.

Z tym że, otwarcie trwało jakieś 3-5 minut. Później zaczęło się to, o czym napisał Mam Katar - cudowna, wręcz odurzająca róża. Ale na razie, zbyt mało czasu upłynęło, by się bardziej rozpisywać. ;)
."

- Platon

ale chop

Perfumaniak

Post05 lutego 2016, 20:29 - Pt

W takim razie nie testuj Darka :mrgreen:

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post05 lutego 2016, 20:30 - Pt

O, no to już się boje. :lol:

Z drugiej strony... Zaczynałem poznawać świat perfum, od takich "śmierdzieli" jak Giorgio BH czy Grey Flannel (Choć tutaj mamy znacznie cięższy kaliber, od powyższych). Więc raczej przeżyje. Przynajmniej otwarcie. Mam nadzieje, że przez całą swoją egzystencję na skórze, Dark Aoud nie pachnie jak gabinet stomatologiczny...
."

- Platon

Daniel111

Forumowicz

Post12 marca 2016, 14:58 - So

Jeśli ktoś z Was jest wielbicielem tego zapachu to polecam puder do kąpieli firmy Sabon Patchouli Lavender Rose - pachnie identycznie.

JKJ

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post12 marca 2016, 16:40 - So

Rudolf Rolfordo napisał(a):O, no to już się boje. :lol:

Z drugiej strony... Zaczynałem poznawać świat perfum, od takich "śmierdzieli" jak Giorgio BH czy Grey Flannel (Choć tutaj mamy znacznie cięższy kaliber, od powyższych). Więc raczej przeżyje. Przynajmniej otwarcie. Mam nadzieje, że przez całą swoją egzystencję na skórze, Dark Aoud nie pachnie jak gabinet stomatologiczny...

Otwarcie Dark ma jeszcze trudniejsze niż Black, ale i tak jest wspaniały tylko potrzebuje trochę czasu na skórze.

Fahrenheit

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post22 sierpnia 2016, 20:34 - Pn

Użyty wczoraj około 18.00 ( tylko 3 strzały z dekantu ) , wyczuwalny był rano po przebudzeniu się i to całkiem wyraźnie , so sick ! :)

deKris

Aktywny forumowicz

Post25 sierpnia 2016, 20:21 - Cz

Black Oud jest jak młot Thora: potrafi walnąć :)

bartek1911

Forumowicz

Post01 września 2016, 01:01 - Cz

Pachnie identycznie jak różaniec zapachowy. Intrygujący i tajemniczy. Daję 6, chociaż na na sobie go nie widzę - jak na razie :).

feriak

Forumowicz

Post01 września 2016, 07:49 - Cz

Ja niedługo zaczynam test, ale czekam aż się ochłodzi, bo póki co się boję:D

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 października 2016, 15:27 - Cz

nie zachwycił mnie róża / trochę taka rozkwaszona i konfiturowa/
moc całodniowa
ogon długi
po dwóch testach globalnych mam mieszane uczucia :?

nemo007

Forumowicz

Post28 listopada 2016, 19:02 - Pn

Black Aoud - mocarz, który mnie pokonał:(.
Pierwszy raz użyłem tego zapachu na podczas wizyty na na grobach w dzień Wszystkich Świętych. Wydał mi się wtedy genialnym zapachem, o monstrualnej wręcz projekcji i trwałości. Głównie czułem przepiękną, ciemną róże w oparach agaru, która zdawała się idealnie zgrywać z miejscem, w którym byłem:). Byłem na powietrzu:) . Zdawało się, miłość od pierwszego wejrzenia (niuchniecia), zapach, który aspirował do kategorii "jeszcze jedna próba i chyba chcę mieć".
Ta druga próba wypadła w niedziele. Black Aoud użyłem idąc na 9 urodziny mojej bratanicy. Impreza była w mieszkaniu. Na początku Montale zachwycił, znowu ta piękna ciemna róża w oparach agaru, przyjemnie mnie otulająca:). Mijały godzina, a zapach nie miał ochoty osłabnąć. Okazał się nie być różą, która otula, a różą-wampirem, która wbija swoje małe kły i powoli, ale skutecznie osłabia tego, kto nieświadomie użył jej do pomieszczenia. Myślałem, że od zapachu szlag mnie trafi. Marzyłem, aby jak najszybciej wrócić do domu i zmyć z siebie tego rozo-wampira, jak już mi się udało, a nie było to łatwe, poczułem ulgę:). Ucieszyłem się, że mam tylko małą próbkę z "Q", której obiecałem sobie już nigdy nie użyć.

BlueJeans

Moderator

Post29 listopada 2016, 08:24 - Wt

nemo007 napisał(a):Black Aoud - mocarz, który mnie pokonał:(.
Pierwszy raz użyłem tego zapachu na podczas wizyty na na grobach w dzień Wszystkich Świętych. Wydał mi się wtedy genialnym zapachem, o monstrualnej wręcz projekcji i trwałości. Głównie czułem przepiękną, ciemną róże w oparach agaru, która zdawała się idealnie zgrywać z miejscem, w którym byłem:). Byłem na powietrzu:) . Zdawało się, miłość od pierwszego wejrzenia (niuchniecia), zapach, który aspirował do kategorii "jeszcze jedna próba i chyba chcę mieć".
Ta druga próba wypadła w niedziele. Black Aoud użyłem idąc na 9 urodziny mojej bratanicy. Impreza była w mieszkaniu. Na początku Montale zachwycił, znowu ta piękna ciemna róża w oparach agaru, przyjemnie mnie otulająca:). Mijały godzina, a zapach nie miał ochoty osłabnąć. Okazał się nie być różą, która otula, a różą-wampirem, która wbija swoje małe kły i powoli, ale skutecznie osłabia tego, kto nieświadomie użył jej do pomieszczenia. Myślałem, że od zapachu szlag mnie trafi. Marzyłem, aby jak najszybciej wrócić do domu i zmyć z siebie tego rozo-wampira, jak już mi się udało, a nie było to łatwe, poczułem ulgę:). Ucieszyłem się, że mam tylko małą próbkę z "Q", której obiecałem sobie już nigdy nie użyć.

Znam to uczucie, jednak jak dla mnie to nie jest powód żeby go nie posiadać. Spośród swoich zapachów posiadam takie, które używam tylko na świeże powietrze typu ten Montale (chyba, że przy aplikaci 2-3 psiki - wtedy do knajpki też się nada) czy np Ralph Lauren Polo - z tym kilerem rónież czuje się o wiele lepiej na spacrze niż w zamkniętym pomieszczeniu. Osobiście porponuje się przełamać i znaleźć tą odpowiednią dawke plenerową i do pomieszczeń :).

paatryk01

Post29 listopada 2016, 15:07 - Wt

Jakieś ograniczenia wiekowe dla tego zapachu ? Raczej dla starszych czy bez znaczenia ?

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post29 listopada 2016, 15:26 - Wt

paatryk01 napisał(a):Jakieś ograniczenia wiekowe dla tego zapachu ? Raczej dla starszych czy bez znaczenia ?

+18. Poniżej mogą zamknąć za stosowanie tych perfum. :?
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie