Teraz jest 19 stycznia 2018, 00:34 - Pt

• Reklama

Versace - Eros

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Versace - Eros

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
4%
2 - Słaby
13
14%
3 - Przeciętny
13
14%
4 - Dobry
26
28%
5 - Bardzo dobry
31
33%
6 - Genialny
6
6%

Liczba głosów : 93

• Autor
  • Wiadomość

kiddi

Re: Versace - Eros

Post25 listopada 2017, 00:10 - So

Dzisiaj znów testowałem ;) 2 strzały na lewy nadgarstek eros 2 na prawy bruberry london.Erosa juz nie ma a brubery daje o sobie znać .. 4 godziny a ten znika bez śladu.Myślałem że cos z moim nosem ale nie dziewczyna też nie wyczówa erosa

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post25 listopada 2017, 01:39 - So

Cookie13 napisał(a):Ilość doświadczeń ma zasadnicze znaczenie przy budowaniu aparatu, którego na użytek tej dyskusji można określić mianem obiektywnego spojrzenia/oglądu. Czym owych doświadczeń jest więcej na przestrzeni danego czasu (najlepiej jak najdłuższego, co oczywiste), tym większe szanse na zbudowanie takiego aparatu poznawczego. Konieczne jest jednak konsekwentne poszerzanie horyzontów, samoedukacja i nie zamykanie się we własnej strefie komfortu. Paradoksalnie takie podejście nawet nie tyle nie koliduje z kształtowaniem własnego gustu czy stricte osobistych preferencji, lecz proces ten wspomaga. W pewnym momencie dochodzi się do punktu w którym oceniając dany zapach można powiedzieć; "Jest bardzo dobry, doceniam kompozycję, ale osobiście nie chciałbym go posiadać, bo mi się nie podoba." I wbrew pozorom nie ma w tym sformułowaniu żadnej sprzeczności. Reasumując, obiektywne spojrzenie/ogląd pozwala wznieść się ponad czysto subiektywne preferencje, które podczas oceny danego zapachu stają się nie czynnikiem dominującym, lecz neutralnym.

Mądrego to i milo posłuchać!
Mod powinien te słowa podpiąć gdzieś w widocznym miejscu, a każdy, kto się rejestruje powinien być odpytany z ich znajomości!
Jak czytam te bzdury, że perfum nie da się obiektywnie oceniać, bo przecież liczy się tylko gust, to mi się scyzoryk otwiera.
No jasne, że każda ocena ma w sobie jakąś dozę subiektywizmu, ale to nie znaczy, że ten subiektywizm ma dominować. Po prostu pewnych rzeczy trzeba się nauczyć, a przynajmniej się starać.
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post25 listopada 2017, 10:33 - So

Analogiczna sytuacja z poznawaniem muzyki. Im więcej płyt dokładnie przesłuchałeś na przestrzeni danego czasu, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że dasz sobie wmówić jednemu z "opiniotwórczych" portali, że Lorde nagrała właśnie arcydzieło i album dekady.

Alibaba11

Post02 stycznia 2018, 20:30 - Wt

Dziś zachęcony pozytywnami opiniami, zaaplikowałem na skórę. Aż mnie wykrzywiło koszmarny poczàtek. Pòzniej jest mniej duszàco ale całościowo porażka. Ale to tylko moja opinia

Kaler

Post02 stycznia 2018, 21:33 - Wt

Nie chciałbym gloryfikować jakichkolwiek zapachów, ale... Jak można powiedzieć, że Eros jest nietrwały i nielotny? Przecież to jakiś absurd. Owszem liniowy, choć też nie do końca. Na mnie się zmienia. Pracuję w miejscu gdzie jest klimatyzacja, używam owego pachnidła często. Koleżanka z pracy, która stoi ode mnie 5 metrów dalej, mówi mi że mam to z siebie zmyć, bo nie chce by rozbolała ją głowa(aplikacja stonowana, 3/4strzały). Mam flachę z zeszłego roku, trzyma długo, mile się unosząc. Dlatego... Może nie trzeć nosem o nadgarstek, a użyć globalnie i dać zapachowi szansę ? Pozdrowienia.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post03 stycznia 2018, 14:45 - Śr

Eros generuje mocno przeciwstawne opinie. Od niemal zachwytów, do jawnej niechęci a nawet obrzydzenia. Kto by w roku jego premiery pomyślał, że to będzie taki polaryzujący zapach? Dla mnie Eros niezmiennie pozostaje pachnidłem po prostu przyzwoitym. Tylko tyle i az tyle.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post04 stycznia 2018, 00:16 - Cz

Cookie13 napisał(a):Eros generuje mocno przeciwstawne opinie. Od niemal zachwytów, do jawnej niechęci a nawet obrzydzenia. Kto by w roku jego premiery pomyślał, że to będzie taki polaryzujący zapach? Dla mnie Eros niezmiennie pozostaje pachnidłem po prostu przyzwoitym. Tylko tyle i az tyle.

Chętnie Ci za te słowa poleję. Lubisz Orła Zwycięstwa, to zaproponuje Orła Bielika. Bardzo przyzwoicie pachnie, tzn smakuje :P :P
Artur

supermariobros

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post04 stycznia 2018, 08:42 - Cz

Artplum napisał(a):
Cookie13 napisał(a):Ilość doświadczeń ma zasadnicze znaczenie przy budowaniu aparatu, którego na użytek tej dyskusji można określić mianem obiektywnego spojrzenia/oglądu. Czym owych doświadczeń jest więcej na przestrzeni danego czasu (najlepiej jak najdłuższego, co oczywiste), tym większe szanse na zbudowanie takiego aparatu poznawczego. Konieczne jest jednak konsekwentne poszerzanie horyzontów, samoedukacja i nie zamykanie się we własnej strefie komfortu. Paradoksalnie takie podejście nawet nie tyle nie koliduje z kształtowaniem własnego gustu czy stricte osobistych preferencji, lecz proces ten wspomaga. W pewnym momencie dochodzi się do punktu w którym oceniając dany zapach można powiedzieć; "Jest bardzo dobry, doceniam kompozycję, ale osobiście nie chciałbym go posiadać, bo mi się nie podoba." I wbrew pozorom nie ma w tym sformułowaniu żadnej sprzeczności. Reasumując, obiektywne spojrzenie/ogląd pozwala wznieść się ponad czysto subiektywne preferencje, które podczas oceny danego zapachu stają się nie czynnikiem dominującym, lecz neutralnym.

Mądrego to i milo posłuchać!
Mod powinien te słowa podpiąć gdzieś w widocznym miejscu, a każdy, kto się rejestruje powinien być odpytany z ich znajomości!
Jak czytam te bzdury, że perfum nie da się obiektywnie oceniać, bo przecież liczy się tylko gust, to mi się scyzoryk otwiera.
No jasne, że każda ocena ma w sobie jakąś dozę subiektywizmu, ale to nie znaczy, że ten subiektywizm ma dominować. Po prostu pewnych rzeczy trzeba się nauczyć, a przynajmniej się starać.

Widzę, że ciekawe przemyślenia zostały poczynione w wątku.
Od siebie dodam, że moim zdaniem obiektywizm w ocenianiu perfum jest wynikiem pewnego doświadczenia i wiedzy. Jest wyznacznikiem tego, że ktoś rzeczywiście trochę się zna w temacie, kiedy potrafi na chwilę odseparować się od własnego gustu i próbuje wyłapać "wiadomość/przesłanie" twórcy zapachu, typu "co autor miał na myśli".
Oczywiście jest to możliwe, ale konieczne do tego jest poznanie wielu zapachów, może nawet nieco historii perfumiarstwa.
Ja poczułem coś takiego w momencie kiedy pisałem recenzję Kuronia, który zupełnie nie jest zapachem w moim typie, aczkolwiek potrafiłem docenić jego wyjątkowość i złożoność.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Marrr

Forumowicz

Post04 stycznia 2018, 23:50 - Cz

tyle głosów na bardzo dobry, są nawet że genialny...ufo!

arek

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post05 stycznia 2018, 00:11 - Pt

Moze za flakon te glosy :P
Nie no..kazdy ma prawo ;)
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 stycznia 2018, 10:58 - Pt

Artplum napisał(a):
Cookie13 napisał(a):Eros generuje mocno przeciwstawne opinie. Od niemal zachwytów, do jawnej niechęci a nawet obrzydzenia. Kto by w roku jego premiery pomyślał, że to będzie taki polaryzujący zapach? Dla mnie Eros niezmiennie pozostaje pachnidłem po prostu przyzwoitym. Tylko tyle i az tyle.

Chętnie Ci za te słowa poleję. Lubisz Orła Zwycięstwa, to zaproponuje Orła Bielika. Bardzo przyzwoicie pachnie, tzn smakuje :P :P

Ale wirtualnie, czy w świecie rzeczywistym? Bo nie ukrywam, że fajnie by się było spotkać, chociaż geograficznie to chyba nam mocno nie po drodze.

PachnącyMariusz

Post10 stycznia 2018, 13:31 - Śr

Zapach przyjemny, bez efektu wow dla mnie. Początek taki sobie ale bardzo odpowiada mi drydown na ubraniach. Naturalnie pachnąca przyjemna wanilia. Na skórze 6-8 godzin na ubraniach wieczność.

Calth

Post11 stycznia 2018, 11:48 - Cz

Jak dla mnie w pełni zasłużona piątka. Do oceny sześć mu jednak brakuje tego czegoś. Mam tester z 2017 i pomimo narzekań innych na jakość ja nie mogę narzekać. Początkowo byłem zawiedziony gdyż test na nadgarstku wyszedł po prostu kiepsko. Po 3 godzinach musiałem szurać nozem po nadgarstku żeby coś poczuć. Natomiast byłem miło zaskoczony przy teście globalnym. Gdy pół godziny po zaaplikowaniu po jednym psiku za każde ucho jechałem tramwajem to myślałem ze zabije ludzi tym zapachem. Po kilku godzinach na uczelni zapach dalej przyzwoicie projektował. Myślę że spokojnie u mnie się utrzymuje przez około 8 godzin oraz projekcja przez ten czas jest bardzo przyzwoita. Co do samego zapachu to z czasem wiele się nie zmienia. Niestety bywa trochę duszacy i nie wyobrażam sobie noszenia go w ciepły dzien, bo byłby po prostu zbyt duszacy. Zapach bym powiedział idealnie nadający się na wieczory, zwłaszcza do klubu czy innego miejsca gdzie chcemy wyrwać dziewczynę ;)

PachnącyMariusz

Post11 stycznia 2018, 14:20 - Cz

Calth napisał(a):Mam tester z 2017 i pomimo narzekań innych na jakość ja nie mogę narzekać. Początkowo byłem zawiedziony gdyż test na nadgarstku wyszedł po prostu kiepsko. Po 3 godzinach musiałem szurać nozem po nadgarstku żeby coś poczuć.

Również mam tester z 2017 roku i miałem podobne doświadczenia. Na nadgarstku i w sumie ogólnie na gołej skórze nie czułem go prawie po 3 godzinach w ogóle. Jednak pytałem innych osób i one czuły go wyraźnie. Na ubraniach jest to jednak inna historia. Gigant ubraniowy. Na koszuli kilka dni silnie projektuje i cały dzień go czuję mocno.

Calth

Post11 stycznia 2018, 18:58 - Cz

Podejrzewam że przez to że jego projekcja jest tak duża można się do niego zbyt szybko przyzwyczaić i to zapewne przez to tak dużo osób posądza go o słabą trwałość.

MrMole

Aktywny forumowicz

Post11 stycznia 2018, 19:30 - Cz

Dużą projekcję (i inaczej rozwijającą się kompozycję) miał kilka lat temu.

Antarjami

Post13 stycznia 2018, 01:19 - So

Chyba jeden z najbardziej trwałych zapachów jaki mam. Nie licząc PRADY L'Homme. Idealny na zime i lato - takie jest moje zdanie:)
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie