Teraz jest 19 lipca 2018, 20:40 - Cz

• Reklama

Versace - Eros

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Versace - Eros

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
4%
2 - Słaby
13
12%
3 - Przeciętny
19
18%
4 - Dobry
30
28%
5 - Bardzo dobry
36
33%
6 - Genialny
6
6%

Liczba głosów : 108

• Autor
  • Wiadomość

Homme

Forumowicz

Re: Versace - Eros

Post15 listopada 2017, 22:02 - Śr

Najfajniejsze w Erosie są flakon i reklama :) Prawie się skusiłem kupić dla samego flakonu, jednak głębsze testy skutecznie od tego odwiodły. Eros dostaje ode mnie 3.

analog321

Forumowicz

Post15 listopada 2017, 22:36 - Śr

Szczerze powiedziawszy to eros jest tak zwyczajny, nudny i syntetyczny, że dwukrotny test utwierdził mnie w przekonaniu, że nie warto tracić czasu na ten zapach. Nie ma w nim tak naprawdę nic ciekawego co przyciągnęłoby uwagę perfumaniaka. Oczywiście "zwyczajnym" ludziom będzie się podobał bo to zapach z kategorii który lubią wszyscy jak A&F Fierce jednak to nie tego czego szukam ;)

kiddi

Forumowicz

Post15 listopada 2017, 22:50 - Śr

Obecnie eros nie ma otwarcia od razu jest baza ... nie wiem o co chodzi
Ostatnio edytowano 01 czerwca 2018, 20:50 - Pt przez kiddi, łącznie edytowano 1 raz

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post16 listopada 2017, 09:17 - Cz

Przyzwoity zapach dla zwyczajnych ludzi. Tylko tyle i aż tyle.
Rzeczywiście szkoda, że sam zapach nie dorównuje spektakularnej kampanii reklamowej (efekciarskiej, z nutką "kontrolowanego" kiczu, czyli bardzo w stylu Versace), ale z drugiej strony to teraz niemal norma w mainstreamie.

arek

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post16 listopada 2017, 09:49 - Cz

Dla mnie eros jest z tej kategorii ktoremu nie dalem zadnej szansy i po kilku sekundach wyrzucilem blotter do kosza. Nawet nie potrafie sie wypowiedziec. Napewno byl mdly i slodki. Ocena przeciętna, zeby nie zrobic mu przykrosci ocena tragiczną
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post16 listopada 2017, 10:00 - Cz

Blotter to tylko forpoczta prawdziwych wrażeń. Jedynie testy na skórze tak naprawdę są miarodajne. Wiele zapachów można niewłaściwie ocenić testując tylko na blotterach (i to w obydwie strony). Osobiście lubię mieć nasączone blottery na podorędziu, ale najpierw muszę wiedzieć, jak dany zapach pachnie naprawdę.

bilbobag

Forumowicz

Post16 listopada 2017, 10:45 - Cz

Eros to moje pierwsze perfumy z obecnej kolekcji. Kupione rok temu, przez długi czas wydawały się być super - do kiedy nie poznałem innych zapachów. Lubię nadal, ale coraz częściej mnie mdli gdy mam je na sobie. Ostatnimi czasu traktuje je tylko i wyłącznie jako klubowy zapach. Do tego nadają się dobrze, ale do codziennego, przyjemnego noszenia jest wiele innych, również słodkich, również mass-pleasing zapachów.

Ari

Forumowicz

Post16 listopada 2017, 20:41 - Cz

Butelka Erosa mi się strasznie podoba. Kampania reklamowa też była dość konkretna. Pierwszy mój kontakt z Erosem był na blotterze i odebrałem go bardzo pozytywnie, na tyle, że zapamiętałem go jako coś co chcę poznać bliżej. Kupiłem go jakiś czas później na promocji w Super-Pharm, nie było testera, spieszyłem się, oferta była dobra, a przecież wcześniej mi się podobał - no i kupiłem. W domu na spokojnie sprawdziłem go sobie na skórze i mocno mnie rozczarował. Od razu mocno skojarzył mi się z Black Sun Salvador Dali, z którym zresztą miałem identyczną sytuację. Baza mi się podoba, owszem jest słodko, ale to nie jest najgorsza słodycz. Straszna jest dla mnie nuta, która jest wyżej. Nie jestem pewien co to jest, ale w Black Sun pachnie identycznie - może to geranium? albo z połączenia jakiś nut wyłazi ten potwór? Nie wiem, w każdym bądź razie zanim ,przewieje' to dostaję nudności i bólu głowy. Użyłem ich raz i mnie wykończyły, ale trwałość i projekcja były dobre (ale nie bardzo dobre). Black Sun męczyłem długo, trzymałem je bo baza naprawdę mi się podobała, ale zostawiły po sobie lekką traumę i dlatego Eros szybko znalazł nowego właściciela. Ogólnie sam zapach nie jest ciekawy, wręcz zostawił po sobie prostackie wrażenie, ale rozumiem dlaczego może podobać się masom, a w połączeniu z flakonem i reklamami zapewne odnosi sukces. Zapach jest 'chwytliwy', może się podobać dziewczynom w klubie, a przecież każdy chciałby być jak Eros ;) Mimo wszystko dla mnie ten zapach nie jest ani trochę sexy, a chyba taki miał być. W tej kategorii to nie jest nawet bóg Eros po kastracji...

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2017, 21:01 - Cz

Ale co to za argumentacja że "sam zapach nie jest ciekawy" nawet Avony i Oriflamy są ciekawe.
Istnieją tylko zapachy trudne lub przynajmniej fatalnie zrobione. Skoro rozumiesz dlaczego może podobać się masom to powiedz, bo ja sam nie rozumiem.
Odkryj ten sekret. Niestety ale Eros jest ciekawy i dobrze zrobiony, to rzecz uniwersalna, w podłożu mająca istotę bezsensu jej negacji.
Nikt nie zaneguje ryżu tylko dlatego że komuś nie smakuje, żywi się nim miliony.
Kompletny outsajder nie uznający smaków (w tym zapachów 21 wieku) nie powinien schlebiać też innym jego wynalazkom np pepsi i filmom science fiction.

Ari

Forumowicz

Post16 listopada 2017, 21:44 - Cz

Dobrze. Mimo, że to moja subiektywna opinia, to może nie wyraziłem się dostatecznie jasno - w moim odbiorze nie jest to zapach ciekawy. Niczym mnie nie zaskoczył, jest całkiem sporo bardziej lub mniej podobnych do niego kompozycji, a zapach w ogólnym odbiorze jest dla mnie męczący, nieprzyjemny - po prostu nie podoba mi się. Czy moja niechęć do Erosa stawia mnie w pozycji kompletnego outsidera i nie mam prawa głosu? I na tej podstawie sugerujesz, że nie znam zapachów XXI wieku? Każdy ma inne gusta, inne doświadczenia i chyba po to jest to forum żebyśmy mogli się nimi dzielić, dlatego trochę nie rozumiem Twojej wiadomości, szczególnie jej negatywnego nacechowania. Patrząc po ocenach ten zapach jest średniakiem i nie tylko ja za nim nie przepadam - a w cale nie dostał ode mnie najniższej oceny.
Rzecz uniwersalna? W sferze zapachów uniwersalna może być co najwyżej woda destylowana.
Jeśli dla Ciebie Versace Eros to synonim geniuszu perfumiarskiego - super, że masz idealne dla siebie perfumy, dla mnie takie nie są, a moje negatywne odczucia nie miały na celu nikogo obrażać ;) Zarazem nie uważam, żeby stawiało mnie to w gorszym położeniu, czy ujmowało mojemu 'gustowi'.
Podobają się masom, bo przykuwają uwagę, podobnie jak 1million - i równie podobnie nie każdego zachwycają, nie dla każdego są ciekawe ;)

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2017, 23:47 - Cz

Taka wskazówka ogólna - żeby mówić o jakimś zapachu że jest przeciętny, dla mas itp to należy albo bardzo dobrze poruszać się nosem albo przewąchać co najmniej setki zapachów z różnych dat, półek cenowych itd. Ludzie nie lubią tu wielu znamienitych zapachów z jakiś powodów, a nie mogą do końca pogodzić się z tym że to te właśnie były w swoim czasie rewolucyjne i/lub dostawały wiele nagród np D&G Light Blue. Lepiej już obrzucić błotem jakiś zapach w pełni subiektywnie niż próbować obiektywnie pisać o jego przeciętności. To taka wskazówka.

Ari

Forumowicz

Post17 listopada 2017, 00:39 - Pt

Dziękuję za wskazówkę, ale wydawało mi się oczywiste, że piszę swoją subiektywną opinię - zresztą jak chyba wszyscy/większość tutaj. Nie wiem na jakiej podstawie stwierdziłeś, że jest inaczej, ale nie uważam się za żadnego specjalistę, żeby porywać się na próby obiektywizmu w tak wyjątkowej dziedzinie jak odbiór zapachów na który wpływa tak wiele czynników - począwszy od skóry i jej wydzielin, przez otoczenie, aż do funkcjonowania układu nerwowego. Pozdrawiam ;)

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post17 listopada 2017, 02:32 - Pt

Ale obiektywizm w tej dziedzinie istnieje również tylko jakoś niektórzy boją się o nim mówić na korzyść swojego osobistego gustu :)

arek

Perfumaniak

Post17 listopada 2017, 16:28 - Pt

Blotter to tylko forpoczta prawdziwych wrażeń.
Wiem o tym doskonale,ale to byl jedyny taki odrzucajacy przypadek....mam tez i probke. Szybko.zmywalem ten zapach,bo chcial spowodowac bol glowy...
Nie przejmuj sie,wiem jak sie testuje perfumy ;)
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post17 listopada 2017, 16:32 - Pt

No to mnie uspokoiłeś. Odetchnąłem z ulgą ;) .

Homme

Forumowicz

Post17 listopada 2017, 18:18 - Pt

Scarlatti Jakie są twoim zdaniem kryteria obiektywizmu? Bo nawet jeśli znasz setki zapachów to opinia o "przeciętności" jest nadal kwestią subiektywnego gustu. Wg. mnie nie ma obiektywizmu w świecie perfum, mogą co najwyżej istniejć fankluby danych teorii. Eros nie jest przeciętny jest po prostu dla wielu osób zbyt słodki.

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post17 listopada 2017, 18:53 - Pt

Panowie, nie istnieje nic takiego jak obiektywność, gdy w grę wchodzą osobiste preferencje, emocje, czy gust.
Obiektywność to może być, gdy mowa o suchych faktach.

Np. można powiedzieć, że BMW 3 to 4 drzwiowy sedan lub 5 drzwiowe kombi z napędem na tył lub na 4 koła. Ale gdy powiem, że jest przeciętny, bo ma obleśną stylistykę i mi się nie podoba to nie będzie już obiektywnie.
Podobnie jest z perfumami. Mogę napisać, że np. ma w spisie nut wanilię i miętę to będą to obiektywne dane. Gdy zaś napisze, że jest kiepski, bo mnie dusi i nudzi to będzie już subiektywna opinia.
"Tobie się chyba w dupie popierdoliło (...) idź się leczyć (...) Jako gej. Żałosny jesteś."

Autor: jeden z użytkowników forum.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post18 listopada 2017, 01:09 - So

Pomysł podparty dobrą budową/składnikami/efektownością - to jak dla mnie główne wyznaczniki oceniania obiektywności w wodzie toaletowej. Pomysł przede wszystkim, jeśli ktoś dużo wącha to widzi kiedy coś jest wtórne, a zatem słabego pomysłu. Subiektywnie można odkrywać rzeczy już wtórne jako całkiem nowość, ale im więcej się programuje tym bardziej obiektywność będzie się być.

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post18 listopada 2017, 12:12 - So

Z tym, że to nadal nie jest obiektywność. Bo do oceniania pomysłu musisz użyć swoich doświadczeń, a te są subiektywne.
"Tobie się chyba w dupie popierdoliło (...) idź się leczyć (...) Jako gej. Żałosny jesteś."

Autor: jeden z użytkowników forum.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post18 listopada 2017, 12:39 - So

Ilość doświadczeń ma zasadnicze znaczenie przy budowaniu aparatu, którego na użytek tej dyskusji można określić mianem obiektywnego spojrzenia/oglądu. Czym owych doświadczeń jest więcej na przestrzeni danego czasu (najlepiej jak najdłuższego, co oczywiste), tym większe szanse na zbudowanie takiego aparatu poznawczego. Konieczne jest jednak konsekwentne poszerzanie horyzontów, samoedukacja i nie zamykanie się we własnej strefie komfortu. Paradoksalnie takie podejście nawet nie tyle nie koliduje z kształtowaniem własnego gustu czy stricte osobistych preferencji, lecz proces ten wspomaga. W pewnym momencie dochodzi się do punktu w którym oceniając dany zapach można powiedzieć; "Jest bardzo dobry, doceniam kompozycję, ale osobiście nie chciałbym go posiadać, bo mi się nie podoba." I wbrew pozorom nie ma w tym sformułowaniu żadnej sprzeczności. Reasumując, obiektywne spojrzenie/ogląd pozwala wznieść się ponad czysto subiektywne preferencje, które podczas oceny danego zapachu stają się nie czynnikiem dominującym, lecz neutralnym.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie