Teraz jest 16 października 2018, 14:11 - Wt

• Reklama

Versace - Eros

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Versace - Eros

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
4%
2 - Słaby
13
11%
3 - Przeciętny
22
19%
4 - Dobry
31
27%
5 - Bardzo dobry
38
33%
6 - Genialny
6
5%

Liczba głosów : 114

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Versace - Eros

Post19 grudnia 2012, 14:47 - Śr

Eros został zaprezentowany pod koniec października bieżącego roku na targach TFWA 2012 w Cannes. Najnowszy męski zapach od Versace jest póki co niedostępny na półkach polskich perfumerii, ale inicjuję temat już teraz, ponieważ wiem, że wielu użytkowników PerfuForum podróżuje po Europie ( i nie tylko ) i niewykluczone, że ktoś już się z Erosem zetknął, a może nawet dokładnie go przetestował. Na razie pozostają nam tylko spekulacje, ale zawsze warto uruchomić wyobraźnię i zastanowić się jaki zapach otrzymamy. Już sama nazwa jest elektryzująca i obiecująca zarazem - jeśli nazywa się pachnidło imieniem greckiego boga miłości, to fakt ten do czegoś zobowiązuje. Jednak mainstream rządzi się własnymi prawami i już niejednokrotnie się okazało, że szumna nomenklatura w znikomy sposób przekłada się na charakter zapachu ( vide; Spicebomb - całkiem niezły w kategorii gourmand, ale w rzeczywistości wcale nie eksplodujący jakoś szczególnie mocno tytułowymi przyprawami /no może za wyjątkiem otwarcia/ ), co nakazuje powściągnąć nieco emocje. Nadzieję budzi jednak deklarowany oficjalnie skład;
N.G.; mięta, cytryna, zielone jabłko
N.S.; geranium, bób tonka, ambroksan
N.B.; madagaskarska wanilia, wetiwer, mech dębowy, cedr virginia, cedr z gór Atlas
Zwiastuje on ziołowo-sródziemnomorski charakter zapachu, z akcentami słodkimi i klasycznie męską bazą opartą na wetiwerze, drzewie cedrowym i mchu dębowym ( zapewne syntetycznym ). Tak sobie przynajmniej Erosa wyobrażam - wszystko jednak zweryfikują pierwsze testy. Eros pozycjonowany jest jako zapach aromatyczny-fougere, a perfumiarzem stojącym za tą kompozycją jest Aurelien Guichard, mający już na koncie kilka dobrych pachnideł ( np. Andy Warhol Silver Factory - Bond No.9, zapachy Robert Piquet czy Unforgivable - Sean John /w kooperacji/ ).
Na osobną uwagę zasługuje projekt flakonu i opakowania, które na zdjęciach przedstawiają się naprawdę zacnie, stanowiąc połączenie ostentacyjnego stylu domu mody Versace z elementami antycznymi. Do tej konwencji nawiązuje także efektowna kampania reklamowa Erosa ( chociaż niektórzy dostrzegają w niej kicz - mi jednak to nie przeszkadza w tym konkretnym przypadku ), z wykorzystaniem elementów męskiej kolekcji Versace wiosna/lato 2013. Twarzą kampanii reklamowej zapachu jest model Brian Shimansky.

Obrazek

Obrazek

---
Recenzja pod poniższym adresem, na 29 stronie magazynu;
http://issuu.com/dayandnight/docs/kwiecien2013
Ostatnio edytowano 29 grudnia 2016, 11:43 - Cz przez Cookie13, łącznie edytowano 3 razy

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Versace - Eros

Post19 grudnia 2012, 17:05 - Śr

Dodam tylko, że już są dostępne próbki Erosa na " alledrogo ", co niejako rozwiązuje problem czekania aż do oficjalnej polskiej premiery zapachu.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post19 grudnia 2012, 19:28 - Śr

Jestem jakoś dziwnie podekscytowany tą premierą. Naprawdę liczę na coś na solidnym poziomie.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post19 grudnia 2012, 19:32 - Śr

fqjcior napisał(a):Jestem jakoś dziwnie podekscytowany tą premierą. Naprawdę liczę na coś na solidnym poziomie.

O dziwo mam tak samo, czego dowodem stworzenie tego tematu " na sucho ". Stawiam dolary przeciw orzechom, że Eros okaże się być co najmniej dobrym zapachem.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post19 grudnia 2012, 20:03 - Śr

Cookie13 napisał(a):
fqjcior napisał(a):Jestem jakoś dziwnie podekscytowany tą premierą. Naprawdę liczę na coś na solidnym poziomie.

O dziwo mam tak samo, czego dowodem stworzenie tego tematu " na sucho ". Stawiam dolary przeciw orzechom, że Eros okaże się być co najmniej dobrym zapachem.

Chyba przemawia do mnie gra skojarzeń. Eros-tors-fougere-antyk-...Kouros.... 8-)

I ten flakon - naprawdę mocna rzecz! Chciałbym jakiegoś przepełnionego testosteronem bezkompromisowca...
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post19 grudnia 2012, 20:07 - Śr

To chyba nieuniknione, ale byłoby jednak naiwnością sądzić, że Eros to zapach na miarę Kourosa. Myślę, że po prostu fajnie prezentuje się deklarowany przez producenta skład. W jego kontekście łatwo sobie wyobrazić naprawdę charakterny zapach, a przynajmniej dosyć charakterystyczny.

darivsz

Aktywny forumowicz

Post19 grudnia 2012, 23:21 - Śr

Ciekawie się prezentuje deklarowany skład. Z chęcią przetestuję ze względu na polączenie jabłka i geranium.

Ten flakon niesamowicie wygląda.

niko_22

Forumowicz

Post19 grudnia 2012, 23:56 - Śr

Ciężko powiedzieć coś więcej nie mając przynajmniej próbki zapachu. Sam "antyczny" design opakowania trafia w moje gusta, ale wiadomo że jest to rzecz drugorzędna. Sam zapach jest już dostępny na allegro i to nie tylko w postaci próbek ale i "pełnowartościowych" produktów. Cena jak to na starcie nie zachęca jednak do zakupu bo razem z przesyłką trzeba wydać bez mała 300 zł... cena zaporowa jak dla mnie tym bardziej za (nie ukrywajmy) 100% eksperyment. Jednej próbki też raczej zamawiał nie będę... wiec suma summarum w najbliższym czasie pozostaje mi czekać na Wasze wrazenia z obcowania z tym zapachem :) Nie ukrywam też, że intryguje mnie mocno ten zapach z zupełnie niewiadomych powodów.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 grudnia 2012, 10:52 - Cz

niko_22 napisał(a):Ciężko powiedzieć coś więcej nie mając przynajmniej próbki zapachu. Sam "antyczny" design opakowania trafia w moje gusta, ale wiadomo że jest to rzecz drugorzędna. Sam zapach jest już dostępny na allegro i to nie tylko w postaci próbek ale i "pełnowartościowych" produktów. Cena jak to na starcie nie zachęca jednak do zakupu bo razem z przesyłką trzeba wydać bez mała 300 zł... cena zaporowa jak dla mnie tym bardziej za (nie ukrywajmy) 100% eksperyment. Jednej próbki też raczej zamawiał nie będę... wiec suma summarum w najbliższym czasie pozostaje mi czekać na Wasze wrazenia z obcowania z tym zapachem :) Nie ukrywam też, że intryguje mnie mocno ten zapach z zupełnie niewiadomych powodów.

Jest to jakaś przedziwna sytuacja. Jeśli o to chodziło marketingowcom z Versace, to im gratuluję ( ha,ha,ha ). A tak na poważnie, to kupowanie " w ciemno " całego flakonu zapachu, który już zapewne niedługo będzie łatwo i powszechnie dostępny, oczywiście nie ma sensu. Ale próbka - dlaczego nie ?

niko_22

Forumowicz

Post20 grudnia 2012, 13:11 - Cz

Cookie13 napisał(a):Jest to jakaś przedziwna sytuacja. Jeśli o to chodziło marketingowcom z Versace, to im gratuluję ( ha,ha,ha ). A tak na poważnie, to kupowanie " w ciemno " całego flakonu zapachu, który już zapewne niedługo będzie łatwo i powszechnie dostępny, oczywiście nie ma sensu. Ale próbka - dlaczego nie ?

Jednej próbki 1 ml to raczej nie zamówię... musiałbym dobrać do tego jeszcze kilka próbek u tego samego sprzedającego żebym uważał taki deal za "opłacalny"... a w napiętej sytuacji przedświątecznego budżetu wyrzucenie kolejnych kilkudziesięciu złotych jakoś mnie skutecznie powstrzymuje :) Chociaż kusi ten zapach... oj kusi...

Reklamę "erosa" pewnie już widziałeś, ale jak kto nie widział to proszę http://www.youtube.com/watch?v=gsPsM6YYrfY Całkiem fajnie zrobiona.
Ostatnio edytowano 20 grudnia 2012, 13:13 - Cz przez niko_22, łącznie edytowano 1 raz

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 grudnia 2012, 13:13 - Cz

darivsz napisał(a):Ciekawie się prezentuje deklarowany skład. Z chęcią przetestuję ze względu na polączenie jabłka i geranium.

Ten flakon niesamowicie wygląda.

Byłoby rzeczywiście ciekawie, gdyby te dwa składniki zostały uwypuklone w kompozycji.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 grudnia 2012, 13:16 - Cz

niko_22 napisał(a):
Cookie13 napisał(a):Jest to jakaś przedziwna sytuacja. Jeśli o to chodziło marketingowcom z Versace, to im gratuluję ( ha,ha,ha ). A tak na poważnie, to kupowanie " w ciemno " całego flakonu zapachu, który już zapewne niedługo będzie łatwo i powszechnie dostępny, oczywiście nie ma sensu. Ale próbka - dlaczego nie ?

Jednej próbki 1 ml to raczej nie zamówię... musiałbym dobrać do tego jeszcze kilka próbek u tego samego sprzedającego żebym uważał taki deal za "opłacalny"... a w napiętej sytuacji przedświątecznego budżetu wyrzucenie kolejnych kilkudziesięciu złotych jakoś mnie skutecznie powstrzymuje :) Chociaż kusi ten zapach... oj kusi...

Reklamę "erosa" pewnie już widziałeś, ale jak kto nie widział to proszę http://www.youtube.com/watch?v=gsPsM6YYrfY Całkiem fajnie zrobiona.

Tak, widziałem. Rozwinięcie estetyki reklamy prasowej. Balansuje na granicy kiczu, ale myślę, że to świadomy zabieg, dlatego nie razi.

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 grudnia 2012, 14:08 - Pt

Ależ jestem ciekaw tego Versracza.
Myślę, że takie usilne kierowanie na siłę, męstwo musi mieć jakieś odzwierciedlenie w zapachu i nie będzie to kolejny totalnie niewyróżniający się świeżak...

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post21 grudnia 2012, 14:09 - Pt

zolt napisał(a):Ależ jestem ciekaw tego Versracza.
Myślę, że takie usilne kierowanie na siłę, męstwo musi mieć jakieś odzwierciedlenie w zapachu i nie będzie to kolejny totalnie niewyróżniający się świeżak...

Oby ta diagnoza potwierdziła się.

mrk.

Forumowicz

Post21 grudnia 2012, 14:48 - Pt

Hehe, radziłbym troszeczkę powstrzymać się od nadmiernej fascynacji, gdyż później zawód będzie większy :) Wg mnie nie będzie to jakaś super męska kompzocycja, natomiast bardzo dobra aromatyczna, może nieco hmm, seksowna pozycja, ja czekam z niecierpliwością aż przetestuję :)

W sumie sam się trochę podniecam :lol:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post21 grudnia 2012, 14:52 - Pt

mrk. napisał(a):Hehe, radziłbym troszeczkę powstrzymać się od nadmiernej fascynacji, gdyż później zawód będzie większy :) Wg mnie nie będzie to jakaś super męska kompzocycja, natomiast bardzo dobra aromatyczna, może nieco hmm, seksowna pozycja, ja czekam z niecierpliwością aż przetestuję :)

Postulowałem to już w pierwszym poście o Erosie. Zresztą na tej premierze świat się nie kończy, chociaż każda dobra premiera w jakże ubożuchnym na dzień dzisiejszy mainstreamie, jest na wagę złota.

mrk.

Forumowicz

Post21 grudnia 2012, 15:13 - Pt

Racja :)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post25 grudnia 2012, 15:38 - Wt

Przypomniało mi się, że Biral jest w posiadaniu próbki Erosa. Panie Kolego, prosimy o kilka słów na temat !

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 grudnia 2012, 16:25 - Śr

Cookie13 napisał(a):Przypomniało mi się, że Biral jest w posiadaniu próbki Erosa. Panie Kolego, prosimy o kilka słów na temat !

Też jestem ciekaw. Skrobnij coś Biral.

Biral

Perfumaniak

Post26 grudnia 2012, 20:57 - Śr

Już coś skrobię. Nie będzie to pełnoflagowa recenzja, kompozycja przy drugim podejściu w ogóle nie przykuła mojej uwagi, co więcej, bardzo zniesmaczyła.
Początek jest miętowo-cytrynowy, ale nie super świeży. Mięta jest słodkawa, taka jak w karmelkach. Poza tym od razu wyczuwam coś pudrowego i ten niezbyt lubiany przeze mnie zapach zielonego jabłuszka (przez bardzo krótką chwilę). Dosyć szybko pojawiają się nuty słodsze, bardzo syntetyczne. W tym momencie mój nos czuje już tylko sztuczną tandetę coś w rodzaju FM perfumes. Nijaka kompozycja, jak dla mnie zupełna porażka Versace. Musze zmyć i zaaplikować coś na odtrutkę.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie