Teraz jest 18 października 2018, 01:49 - Cz

• Reklama

Guy Laroche - Horizon

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guy Laroche - Horizon (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
13%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
25%
5 - Bardzo dobry
2
25%
6 - Genialny
3
38%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

robe

Bardzo aktywny forumowicz

Guy Laroche - Horizon

Post25 października 2012, 14:11 - Cz

Obrazek
Premiera -1993 rok. Aromatyczne fougere.
Bardzo orginalny zapach.Szokujące (majerankowe) otwarcie.Osobiście wyczuwam w horizon nuty chloru ,domestosa do wc i aromaty wodno-plażowe.Podoba mi się.Nietuzinkowy i nowoczesny.Wysoka jakość i trwałość.Nie radzę zakupu w ciemno całego flakonu ;)
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

maciuch2

Aktywny forumowicz

Re: Guy Laroche - Horizon

Post25 października 2012, 14:41 - Cz

Potwierdzam, że to bardzo oryginalny zapach. IMO to takie Kenzo PH z "pietruszkowo - majerankową" nutą, chloru nie wyczuwam wcale. Zapach świeży, ale nie taki jak teraz się robi(syntetycznie i cytrusowo), tylko w sposób mokry i wilgotny. Świetna trwałość 10h na mojej skórze, bardzo dobrze skomponowany perfum z najlepszych składników. Nie spotkałem jeszcze czegoś choćby podobnie pachnącego. Mam swoją flaszkę z pierwszego wypustu, czasami sobie używam i bardzo chwalę.

aleksander

Super Perfumaniak

Post24 kwietnia 2013, 15:09 - Śr

Kiedyś znajomy, który pracował w Holandii, zawsze kupował 30 ml, bo były tanie.
Zapach mi się niesamowicie podobał.
Ostatnio wpadła mi w ręce miniaturka 5 ml.
Byłem zachwycony.
Kupiłem butelkę 50 ml.

Podnoszę korek, zaniepokoił mnie niebieski kolor rozpylacza.
Kiedyś był niemalowany.
Psikam.
Z atomizera popłynęła stara melodia:
Chciałbym cię mydlić mydełkiem Fa
Byłoby fajnie, szabadabada
Dmuchałbym tobie z mydła balony
Byłbym szczęśliwym i zadowolony

Piosenka nic nie mówiła o dezodorancie, a tak właśnie pachnie Horizon - mydełko i dezodorant Fa.
Trwałość bardzo dobra.
W skali od 1 do 6, daję 1.

robe

Post26 kwietnia 2013, 07:18 - Pt

aleksander napisał(a):Kiedyś znajomy, który pracował w Holandii, zawsze kupował 30 ml, bo były tanie.
Zapach mi się niesamowicie podobał.
Ostatnio wpadła mi w ręce miniaturka 5 ml.
Byłem zachwycony.
Kupiłem butelkę 50 ml.

Podnoszę korek, zaniepokoił mnie niebieski kolor rozpylacza.
Kiedyś był niemalowany.
Psikam.
Z atomizera popłynęła stara melodia:
Chciałbym cię mydlić mydełkiem Fa
Byłoby fajnie, szabadabada
Dmuchałbym tobie z mydła balony
Byłbym szczęśliwym i zadowolony

Piosenka nic nie mówiła o dezodorancie, a tak właśnie pachnie Horizon - mydełko i dezodorant Fa.
Trwałość bardzo dobra.
W skali od 1 do 6, daję 1.

Coś nie tak chyba z twoją flaszką.Czyżby turecka produkcja ?
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

Klimt

Forumowicz

Post26 kwietnia 2013, 12:15 - Pt

Miałem Horizona i szybko się go pozbyłem. Otwarcie masakryczne - zapach zimnego rosołu z dużą ilością zieleniny, baza bardzo przyjemna słodka ale rześka. Jakość składników bardzo dobra, zero chemii. Moc i projekcja na wysokim poziomie. Nie jest to typowy świeżak. W upale dusi. Jak już to na chłodny wiosenny poranek lub wieczór. Zapach ogólnie dobry ale ja go nie pokochałem.

aleksander

Super Perfumaniak

Post27 kwietnia 2013, 14:07 - So

robe napisał(a):Coś nie tak chyba z twoją flaszką.Czyżby turecka produkcja ?
Nawet o tym nie pomyślałem.
Byłaby to pierwsza kupiona przeze mnie podróba.
Dokładnie się tej flaszce nie przyglądałem, bo sprzedałem ją w tym samym dniu, w którym kupiłem.

robe

Post30 kwietnia 2013, 08:06 - Wt

Straszne te wiadomości o reformulacji Horizon.Chciałem zrobić sobie zapas .Uwielbiam ten wilgotny i dziwaczny aromat.
http://www.perfumesco.pl/index.php?acti ... ch=horizon
Te bedą juz kiepskie tak jak nowy Drakkar Noir :?: Podobno już nie produkuja Horizon i moga to być stare zapasy.
Ja mam flaszkę wyprodukowana przez cosmair inc i jest ok tak jak drakkar noir od tego producenta.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

aleksander

Super Perfumaniak

Post30 kwietnia 2013, 11:16 - Wt

Zastanawiałem się czy mogłem trafić na podróbkę.
Wydaje mi się to wątpliwe z kilku powodów.
Miałem 50 ml, opakowanie było starannie wykonane, bez podejrzanych elementów.
Butelka nie jest najłatwiejsza do skopiowania. Posiada przetłoczenia.
Zapach jest bardzo trwały.
Hirizon to nie jest popularna pozycja.
Nie ma co liczyć na wielką sprzedaż.

Wydaje mi się, że zapach został zmieniony.

honoris causa

Post30 kwietnia 2013, 15:34 - Wt

Miałem miniaturkę 1. wersji. Pachniał uniseksowo, jak jakiś balsam do opalania.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

robe

Post30 kwietnia 2013, 15:40 - Wt

Horizon to mój zapach numer jeden na nadchodzące lato.Informacje o zmianie aromatu są dla mnie niezbyt przyjemne.Z drugiej strony podobno jest już nieprodukowany od jakiegoś czasu.Wiec ciekawa sprawa ?
Mój Horizon ma atomizer srebrny i taki jakiś tandetny bez obudowy mechanizmu..Ale pachnie super.Kolor cieczy chyba lekko zółty.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

aleksander

Super Perfumaniak

Post30 kwietnia 2013, 18:39 - Wt

robe napisał(a):Mój Horizon ma atomizer srebrny i taki jakiś tandetny bez obudowy mechanizmu.
Takiego się spodziewałem. Mój był niebieski. Tego flakonu unikajcie.

maciuch2

Aktywny forumowicz

Post30 kwietnia 2013, 22:53 - Wt

mój też jest srebrny, a nakładka flakonu plastikowa. Wyprodukowany przez Cosmair nr serii UM158

robe

Post15 listopada 2013, 10:00 - Pt

Kupiłem ostatnio butelczynę Horizon wyprodukowaną gdzieś w latach 90-siatych.Zapach jest spójniejszy i bardziej świeżo-morski .Nuty majerankowo-koperkowo-rosolowe sa mniej wyczuwalne.Za to bardziej idzie w stronę aromatu płynu do wc domestos .Taka kiblowo-morska bryza.Trwałosc to ok 48 h ;) .Jest naprawdę super.
Robili kiedyś zapachy :D
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

Kwachu

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post04 marca 2014, 20:56 - Wt

Śmiało można używać latem wyczuwam tutaj nuty morskiej bryzy którą niesie spora ilość ziołi przyprawa, wszystko to otulone jest balsamiczną nuta. Trwałośc i projekcja na szostke z plusem. Czuć jakość składników najwyższej klasy. Mam flakon z numerem UM144(1992) produkowana przez Cosmair.
Ostatnio edytowano 24 lutego 2015, 13:23 - Wt przez Kwachu, łącznie edytowano 1 raz

oko999

Forumowicz

Post20 maja 2014, 22:37 - Wt

Nie mogłem nie kupić w necie tego zapachu za kilkadziesiąt złotych! Po latach (prawie dwudziestu) pierwszy niuch, początkowo mała konfuzja z powodu wyczuwalnego "dziadka", później doceniłem jego piękno i swoistą klasykę, o trwałości nie wspominając. Nadal to jednak świeżak. Poczułem, że jako przeszło czterdziestolatek jestem historycznie i aktualnie z nim związany - towarzyszył mi w młodości na studiach i był wtedy na topie; ale teraz fajnie się w nim czuję (rzekłbym dojrzale).
Generalnie miła niespodzianka po latach.

robe

Post21 maja 2014, 09:08 - Śr

Mam stara butelkę Horizon w wersji splash.Co jakiś czas używam z przyjemnością.Tak jak pisałem nuty przyprawowe(rosołowe) sa dużo słabsze a na pierwsze miejsce potrafią wyjść aromaty grejpfrutowe i inne owoce.Pomieszane z domestosem.Bardzo trwały i ciekawy zapach . Był przynajmniej .
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

marcinklin

Post05 września 2014, 13:30 - Pt

Ja wlasnie dostalem swoja butelczyne. Balem sie, ze mi sie nie spodoba. Zadnego mydelka Fa, ani dezodorantu nie czuje. Fajne pietruszkowe odswiezenie :) Faktycznie da sie odczuc, ze to stare lata :) a i flakon fajny w kieszen mozna wsadzic :D projekcja na dlugosc ramion, moze ciut wieksza. Zamawialem na Kokai 50ml. Mam tez niebieski atomizer i plastikowy korek. Numer to UN101. Na opakowaniu widnieje 1993 rok i produkcja Cosmair inc wiec podroba to to nie jest.

Kwachu

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post05 września 2014, 22:02 - Pt

Fajna sprawa można rozpoznać po tych kodach rok produkcji.
http://raidersofthelostscent.blogspot.i ... fumes.html

raf

Forumowicz

Post25 października 2014, 13:50 - So

Przybyl do mnie wczoraj. Otwieram paczke pryskam na nadgarstek i... Co to q/wa jest? Z nadgarstka bije smrod :mrgreen: Tak smrod, jakas totalna kakofonia No tego sie nie spodziewalem :? Bylem pewny ze plyn jest zepsuty.. Po kilkunastu minutach smrod zacza ewoluowac w strone zapachu bardziej przyjemnego Trudno pomyslalem sobie ze bedzie zalegal peryferie mojej kolekcji coz 5 dych to w koncu nie majatek... Dzis postanowilem sie nim skatowac jeszcze raz i... Co to q/wa jest Po pokoju rozeszla sie bardzo intrygujaca i przyjemna won :o Po dalej tez bylo fajnie i nadal jest. Po krotkiej analizie dlaczego tak sie dzieje doszedlem do wniosku ze za wczorajsze nieporozumienie odpowiedzialna jest temperatura A mianowicie kiedy rozpakowywalem wczoraj paczke flakon byl strasznie lodowaty wrecz zmrozony. Ta niska temperatura byla czynnikiem ktory spowodowal jakby rozwarstwienie nut zapachowych a niektore wrecz zniwelowal co spowodowalo ta straszliwa kakofonie woni. A wracajac do samego Horizona jest to bardzo ciekawy i fajny zapach. Ma wsobie to cos. Nietuzinkowosc i dobra jakosc skladnikow Nie jest wcale latwy w odbiorze ale wynika to poniekad z tego ze jest to calkiem inny zapach na tle tego co dzis jest oferowane Dla mnie jest to zaleta i dlatego bede go uzywal :D
Raf

marcin2284

Forumowicz

Post12 lutego 2015, 01:12 - Cz

raf napisał(a):Przybyl do mnie wczoraj. Otwieram paczke pryskam na nadgarstek i... Co to q/wa jest? Z nadgarstka bije smrod :mrgreen: Tak smrod, jakas totalna kakofonia No tego sie nie spodziewalem :? Bylem pewny ze plyn jest zepsuty.. Po kilkunastu minutach smrod zacza ewoluowac w strone zapachu bardziej przyjemnego Trudno pomyslalem sobie ze bedzie zalegal peryferie mojej kolekcji coz 5 dych to w koncu nie majatek... Dzis postanowilem sie nim skatowac jeszcze raz i... Co to q/wa jest Po pokoju rozeszla sie bardzo intrygujaca i przyjemna won :o Po dalej tez bylo fajnie i nadal jest. Po krotkiej analizie dlaczego tak sie dzieje doszedlem do wniosku ze za wczorajsze nieporozumienie odpowiedzialna jest temperatura A mianowicie kiedy rozpakowywalem wczoraj paczke flakon byl strasznie lodowaty wrecz zmrozony. Ta niska temperatura byla czynnikiem ktory spowodowal jakby rozwarstwienie nut zapachowych a niektore wrecz zniwelowal co spowodowalo ta straszliwa kakofonie woni. A wracajac do samego Horizona jest to bardzo ciekawy i fajny zapach. Ma wsobie to cos. Nietuzinkowosc i dobra jakosc skladnikow Nie jest wcale latwy w odbiorze ale wynika to poniekad z tego ze jest to calkiem inny zapach na tle tego co dzis jest oferowane Dla mnie jest to zaleta i dlatego bede go uzywal :D

Hmm , czy ja wiem , czy nie jest on łatwy w odbiorze ? Kolega z pracy spytał się mnie co to za zapach.Podobał mu się , mówił nawet , że gdzieś to wcześniej czuł.Więc dla mnie jest to zapach dobrze odbierany przez innych.Zgodzę się natomiast z tym, że jest to całkowicie inna propozycja , niż to co jest obecnie oferowane.Nie spotkałem jak dotąd nic co chociażby częściowo pachniałoby podobnie. Bardzo dobre parametry użytkowe. Naprawdę ciekawy zapach , wart przetestowania ;)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie