Teraz jest 20 października 2018, 18:58 - So

• Reklama

Rochas Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Rochas Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
1
1%
3 - Przeciętny
17
12%
4 - Dobry
51
36%
5 - Bardzo dobry
52
36%
6 - Genialny
21
15%

Liczba głosów : 143

• Autor
  • Wiadomość

Fabrice

Forumowicz

Re: Rochas Man

Post28 listopada 2016, 13:55 - Pn

komandor_mrw napisał(a):Świetny zapach. Mnie się bardzo podoba, a i komplementy w pracy od kobiet lecą z prawa i lewa.
Chyba tylko 1M jest bardziej komplementowany :D

Ale przejdźmy to minusów. Starsza wersja była zdecydowanie trwalsza (chyba kolor miała inny). Na pewno blisko skórnie utrzymuje się kilka ładnych godzin (teraz mój nos się już do tego zapachu przyzwyczaił, ale jak zacząłem używać po przerwie to wtedy jeszcze czułem). Ale z projekcją jest szybko jest marnie, słabiutko, otoczenie przestaje go czuć.

Szkoda. Akurat kupiłem 2 buteleczki w super cenie więc nie ma co narzekać, ale przy lepszej projekcji i trwałości mógłbym się z tym zapachem nie rozstawać w takim sezonie jak teraz.

Tak na koniec zapytam: czy poza Jordanem są zapachy, które będą zbliżone do Rochasa?

Pozdrawiam

Hey~ kompozycyjnie TM Pure Tonka, albo z Bond no 9 New Haarlem w półce niszowej. Co do wspomnianego Givenchy Play Intense to wg. mnie jest bardziej transparentny i ma jeszcze gorsze parametry użytkowe niż nowsze Rochas Man~

Clevland

Forumowicz

Post04 grudnia 2016, 13:54 - N

Mam najmniejszą flaszkę gdzieś w głębi szafy. Przy jakiejś okazji wyjścia pokuszę się o użycie...
Najładniejszy ze słodziaków. Coś ala Bayleys (likier) ale ciut w innym kierunku.
Ładniejszy od:
-A*MAn
-Lolita Lempicka
-Pi Givnechy

Fdawid

Forumowicz

Post12 lutego 2017, 17:46 - N

Posiadam flakon z 2013 roku, zapach świetny choć nie mogę nosić go dłużej, niż kilka dni pod rząd - zaczyna mnie męczyć. Jednak od czasu do czasu idealnie poprawia mi humor.

Nie znam wcześniejszych wypustów, mój posiada umiarkowaną w kierunku mocnej projekcję oraz trwałość rzędu 8-9 godzin, z czego powyżej ok. 5h staje się dość bliskoskórny.

Ogólnie, za cenę, za jaką można go spotkać - posiadanie 50ml jest dla mnie bdb pomysłem :)

pezet9

Forumowicz

Post17 lutego 2017, 11:45 - Pt

Był to dla mnie jedym z pierwszych zapachów z wyższej półki. Uwielbiam go nosić zimą. Kojarzy mi się z taka małą ciepłą kawiarenką (nawet z cukiernią). Otula mnie słodyczą, kawą (uwielbiam zapach kawy), może nawet czekoladą ora niewielką iloscią wanilii. Zapach ma bardzo dobrą projekcję oraz ponadprzeciętną trwałość.
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, aż człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo

Arravalerue

Post14 marca 2017, 11:40 - Wt

Witam, moje pytanie dotyczy projekcji danej wody - na jakim poziome się ona plasuje, ponieważ zakupiłem 100 ml i jest bardzo słaba ledwie wyczuwalna, czy możliwe jest że to podróbka? czy rzeczywiście to bardzo delikatny zapach, nie wyczuwam go nawet używając pierwszy raz, moj nos nie jest przyzwyczajony a i tak nie czuje projekcji.

MrMole

Aktywny forumowicz

Post14 marca 2017, 12:54 - Wt

Wrzuć parę fotek flaszki, przodu, spodu, atomizera, dorzuć jeszcze batchcode.

PMZet

Forumowicz

Post21 kwietnia 2017, 11:44 - Pt

Kompozycja na 4+, natomiast trwałość/projekcja miałka. Kilka soczystych chmur zarzuconych po 7.00 rano towarzyszyło mi prze 4h, potem zapach "usiadł" na skórze i tak sobie siedzi po cichutku ;) Poprawny słodziak zalatujący odrobinę A*Men'em i Valentino Uomo. Przy czym A*Men to przy Rochasie "ojciec wszystkich bomb" :)

pablos

Forumowicz

Post25 kwietnia 2017, 12:01 - Wt

Sam zapach jest naprawdę ładny. Mógłbym go określić jako kawowo - waniliowo - delikatny. Niestety trwałość jest mizerna, a szkoda.

9452130

Forumowicz

Post13 maja 2017, 06:38 - So

Posiadam jakąś już wiekową butelkę odkupioną na forum. Zapach dla mnie super i dałabym 5. Ale po 10 chmurach zapach wyczuwalny z 0,5cm od skóry przez godzinę czy dwie. Jak próbuję wyczuć go na nadgarstku to dotykam nosem ręki xD Nawet chwilę po psiknięciu gdzie w przypadku 99% perfum czuje się przez kilka minut całkiem mocno zapach tutaj czuc go z kilku cm dopiero. Projekcja zerowa, trwałość zerowa. Ck one(2016 i 17czyli gorzej być nie może) ma dużo lepsze parametry xD Spróbuję porównać z tymi nowymi w jakiejś perfumerii... Szkoda bardzo bo czuć cappuccino takie dobre... słodkie :D

Cross

Forumowicz

Post13 maja 2017, 10:14 - So

9452130, ewidentnie z sokiem jest coś nie tak. Stary Rochas ma bardzo dobre parametry.

yhmmma

Perfumaniak

Rochas Man

Post13 maja 2017, 10:44 - So

Zgadzam się, ja mam starego i trzyma bite 10-12 h i ogon się ciągnie mocno

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Fabrice

Forumowicz

Post13 maja 2017, 14:56 - So

Do jakiego okresu ten sok charakteryzuje się projekcją mniej więcej na wyciągnięcie ręki? W grudniu 2015r. zakupiłem 50ml (iperfumy), gdzie kompozycja była totalnie płytka ze słabym wysyceniem. Wtedy jeszcze zachęcony przez recenzje na Basenotes i Fragrantice, nie myśląc specjalnie o tym, jak rozgrzebuje się zapachy :(
Oceniłem na 5, brakuje mu jakiegoś unikatowego pierwiastka. I tak jest to jeden z najbezpieczniejszych zapachów do zakupu w ciemno jeśli chodzi o sam charakter kompozycji; crowd pleaser, potrafi poprawić humor. Podoba mi się ta wykładnia kawy :oops: Szkoda, że trwa tak krótko

BlueJeans

Moderator

Post05 grudnia 2017, 21:56 - Wt

Rochas Man nie jest do końca kompozycją, która by znalazła się w moim top 10 natomiast jest to faktycznie ciekawe a zarazem udane pachnidło. Tak jak gwarantował mi kolega z naszego forum, że za Rochasa zbiorę komplementy od płci przeciwnej i tak też się stało. Na obecną pluchę kompozycja ta wydaje się być idealna ze względu na bardzo ciepłą aurę jaką tworzy w okół noszącego. Jednak dla mnie Man jest ciut za słodki i linearny. Poza tym nie widzę więcej minusów (na temat parametrów ciężko mi się obecnie wypowiedzieć ze względu na katar). Całość oceniam na 5.

Immortal

Forumowicz

Post09 stycznia 2018, 22:39 - Wt

Pytanie do posiadaczy starszych wypustów, natrafiłem na batch code "1336" czyli 2011, ten kod miałby tylko 4 cyfry, jest ok? Bo nowe kody to mają po 9 znaków.

Pozdrawiam

madmax88

Forumowicz

Post10 stycznia 2018, 01:45 - Śr

Mój najnowszy Rochas z 2012 roku ma właśnie cztery cyfry. Najstarczy z 2000 roku ma cztery cyfry i literę. Nie wiem natomiast jakie kody mają te najnowsze, ale skoro mówisz, że 9 znaków to może tak być.

Immortal

Forumowicz

Post10 stycznia 2018, 09:50 - Śr

Fajnie, dzięki :) Trafiłem na trop z 2011 :)

lukaszlv

Forumowicz

Post11 lutego 2018, 13:00 - N

Ostatnio kilka razy go użyłem i ten zapach zatyka mi nos i czasami mnie głowa boli.
Czy może to być jakieś uczulenie na Rochasa?

zidam

Forumowicz

Post18 lutego 2018, 23:28 - N

Lukrecja, słodycze, żelki, polewa do ciasta, potem wyraźnie wyczuwalna lawenda i czerwone, kwaskowe owoce (maliny?). Później pojawia się gorzkawa nuta korzenna (jakby palona) i kawa, ale w wydaniu nadzienia z kawowych wafelków, czy jakichś cukierków. Ze świeżo zmielonym ziarnem nie ma to nic wspólnego. W tle wciąż słodycz, ambra i lawenda. Później jeszcze bardziej (!!!) się wysładzają, korzenność w tle. Na mojej skórze dominuje słodka, czy wręcz przesłodzona ambrowość i lawenda, kawa w tle. Projekcja średnia/wysoka, trwałość średnia, 3-4h. Oryginalna próbka, data nieznana.

madmax88

Forumowicz

Post19 lutego 2018, 04:02 - Pn

@ lukaszlv

Ile sprayów użyłeś? Ja gdy przesadzę z aplikacją to też mam podobne doznania :D

lukaszlv

Forumowicz

Post19 lutego 2018, 09:47 - Pn

Standardowo 2-4. Inne perfumy na mnie tak nie działają, tylko ten Rochas.
Tak mi nos zatyka, że podejrzewałem zapalenie zatok.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie