Teraz jest 23 października 2018, 05:53 - Wt

• Reklama

Ted Lapidus - Altamir

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Ted Lapidus - Altamir (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
5%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
7
35%
5 - Bardzo dobry
9
45%
6 - Genialny
3
15%

Liczba głosów : 20

• Autor
  • Wiadomość

Niszka

Administrator

Ted Lapidus - Altamir

Post30 września 2012, 16:47 - N

Ograniczę się do paru słów wstępu - jeśli miałbym do czegoś przyrównać ten zapach, to jest on osadzony w tych samych klimatach co Dolce & Gabbana The One. To taki sam słodki, ciepły przyprawowiec, na bazie lekkich przypraw, kwiatu pomarańczy, osadzony na tonkowo - ambrowej podstawie.

Wart swojej ceny, ale osobiście nie przepadam za takimi klimatami i tym, którzy nie przepadają za The One, proponuję pominąć testy Altamira.

Śmieszne, teraz czuję kwiaty zanurzone w brązowym cukrze. :) Nie mogę pozbyć się skojarzeń z The One.

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Ted Lapidus - Altamir

Post30 września 2012, 18:17 - N

Jak z trwałością i projekcją Niszka,nie jest zbyt kwiatowy,jak gdzieś czytałem,tzn ,ze podchodzi pod Gaultier 2 ? ;)

Niszka

Administrator

Post30 września 2012, 18:26 - N

Trudno mi powiedzieć jak z trwałością i projekcją, bo mam tylko tyle co na palcach po robieniu odlewek, także tutaj już się wypowiedzą chłopaki.

Kwiatów aż tak mocno nie czuję, jeśli już to głównie kwiat pomarańczy. Są tutaj inne, bardziej wyraziste składniki niż kwiaty, wagon fasolki tonka i ambry, jakieś świeże przyprawy, właśnie wspomniany kwiat pomarańczy... Wszystko to w wydaniu na słodko, zresztą jak w The One.

lukesho

Moderator

Post04 października 2012, 12:14 - Cz

Otwarcie zapachu skojarzyło mi się z Escada Pour Homme, z tym, że w Escadzie składniki wydawały się zdecydowanie wyższej jakości. Na mnie Altamir jest mocno kwiatowy. Przez kwiat pomarańczy nie są to słodkie kwiatki, a lekko kwaśne.

anothertry

Forumowicz

Post04 października 2012, 13:18 - Cz

Dopiero parę minut od strzału na nadgarstek, ale mogę powiedzieć, że początek perfum bardzo zbliżony do Nikos Sculpture pour Homme. Zobaczymy, jak będzie dalej. Dosyć słodki i u mnie trochę pudrowy. Cieszę się bardzo, że jest dobrze wyczuwalny kwiat pomarańczy :D

lukesho

Moderator

Post08 października 2012, 21:18 - Pn

Po pierwszym teście trochę mnie odrzucił, ale... odlewka duża to i można się schlastać ponownie :) Zapach po ok. 2 godzinach pięknie się wysłodził. Zapewne jest to fasola tonka. Odszedł też w dal aromat kwiatu pomarańczy a zapach stał się pudrowy. No, teraz to mogę go wąchać i wąchać!

Bendigo

Post08 października 2012, 21:29 - Pn

Mi trochę przypomina Fleur du Male, ale z ogromną ilością bobu tonka, za którym nie przepadam. Bardzo mocno go czułem, mimo, że psiknąłem tylko raz na nadgarstek. Dobra projekcja i trwałość. Myślę, że paniom by przypadł do gustu.

lukesho

Moderator

Post08 października 2012, 21:33 - Pn

Bendigo napisał(a):Mi trochę przypomina Fleur du Male, ale z ogromną ilością bobu tonka, za którym nie przepadam. Bardzo mocno go czułem, mimo, że psiknąłem tylko raz na nadgarstek. Dobra projekcja i trwałość. Myślę, że paniom by przypadł do gustu.

Mi również, ale tylko przez pierwsze 1-2 godziny, potem robi się słodki, a w FdM kwiat pomarańczy zakwasza skutecznie całość trwania zapachu na skórze.

Serious Sam

Forumowicz

Post09 października 2012, 11:13 - Wt

Zarzuciłem jakieś 5 godzin temu ok. 6 niewielkich strzałów Teda. Pierwsze godziny przypominają trochę sztuczny aromat waniliowy, którego niektórzy używają do ciast, ale przy globalnym teście jest to mniej wyczuwalne i uciążliwe niż na nadgarstku. Później zresztą zapach traci na sztuczności. Ogólnie zapach jest uroczy i nieprzyzwoicie słodki, faktycznie mocno czuć tutaj dosłodzony kwiat pomarańczy. Także dla fanów lepkich waniliowców (np. Romy) rzecz godna testów. Moc po tych kilku godzinach wydaje się słuszna. Zobaczymy, co będzie dalej.

xentrix

Super Perfumaniak

Post11 listopada 2012, 01:03 - N

wczoraj wieczorem zapodałem testowo na przedramie , po 9 godzinach czyli rano był wciąż wyczuwalny , na drugiej rece dla porównania był Salvador Dali Black Sun , po którym nie było już śladu....Test nocny mało który zapach u mnie przechodzi pozytywnie,nawet nie wiem czemu.Wiec na dzien dobry jest pozytyw. Dzis rano zapodałem globalnie i potwierdziły sie przypuszczenia ,ze zapach jest bardzo trwały. Spokojnie 10 godzin na mnie da sie go wyczuć . Projekcja tez zdecydowanie powyzej średniej. Czyli b.dobra. Sam zapach jest dla mnie słodki , kwiatowy (mozna nieco go skojarzyc z Fleur Du Male lub Custo Man lecz nie jest to bliskie pokrewieństwo , nie są to blizniacy - raczej kuzyni ). Dodatkowo mocno wyczuwam nute pudrową. Pozycja na pewno ciekawa - dla maniaka perfum powiedziałbym,że obowiazkowa do poznania. Duzym plusem jest stosunek ceny do jakosci. Za taką cene warty jest zakupu. O ile zapach jednym bedzie sie podobał , innym nie , to chcac być sprawiedliwym musze wystawic Altamirowi ocene 5 , przede wszystkim za wartosci użytkowe. A zapach ? to juz zależy od użytkownika .... :mrgreen:

ps. pierwszy zapach jaki mi sie skojarzyl z wystepującą tutaj nutą pudrową to Dior Homme Intense ...ale tutaj to sie chyba zbytnio zapędzilem... :o - może dlatego ,że tam ten puder b.mocno wyczuwam a inne zapachy gdzie wystepuje nuta pudrowa nie za mi zbytnio znane...
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Bonifacy

Aktywny forumowicz

Post12 stycznia 2013, 16:47 - So

Zapach o ponad przeciętnej trwałości i dobrej projekcji. Ja wyczuwam w nim mocno białe kwiatki,jak już wspominałem nie lubię ich. Otwarcie dla mnie podobne do FdM ale później łagodnieje,nie ma tej balsamicznej otoczki która jest FdM a zostają te kwiatki + tonka (chyba). Dla mnie zapach na 4,za dobrą trwałość i ogólnie niezły charakter pachnidła,dla mnie lepszy niż z Custo czy FdM. Jeżeli ktoś lubi białe kwiatki albo Custu/FdM (ewentualnie przeszkadzało mu coś nieco) to powinien spróbować propozycji od Teda,zwłaszcza,że można go kupić za 80 parę złotych (125ml).

PS:Xentrix z tym DHI to popłynąłeś :]

xentrix

Super Perfumaniak

Post12 stycznia 2013, 18:14 - So

e tam popłynąłem ...nic na to nie poradze,że pierwszy mocno pudrowy zapach jaki poznałem to był DHI ,pamietam ,ze jak sie pierwszy raz nim spryskałem to czułem się tak jakbym wpadł do zbiornika z pudrem , "co odcinęło pietno na mojej psychice "- teraz wszystkie zapachy z nutą pudrową bedą mi sie nieco kojarzyły z DHI . Tak samo jak z DHI kojarzy mi sie poniekąd Midnight in Paris. Nie twierdze , że są braćmi , lecz dalekie pokrewieństwo przez ten puder dla mnie jest i bedzie ;) i nic na to nie poradze.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

illusion

Aktywny forumowicz

Post12 sierpnia 2013, 22:24 - Pn

Również nie lubię białych kwiatów (takich jak w FdM i Custo Barcelona), ale dałem ocenę 4 ponieważ jakby nie patrzeć jest jest to udana i przyjemna kompozycja. Nawet sobie pomyślałem, że byłbym w stanie użyć małą odlewkę :) Trwałość pachnidła bardzo dobra. Polecam panom i paniom lubiącym słodkie kwiatowo-ambrowe zapachy.

Peter

Post24 października 2013, 23:01 - Cz

Po testach muszę niestety powiedzieć pass :(
Zbyt kwiatowy.Posiada nutę przewodnią,którą kojarzę z jakiegoś damskiego zapachu,niestety,nie potrafię obecnie powiedzieć jakiego. Poza tym odnajduję w nim rzeczywiście pewne konotacje z Gaultier 2.
Projekcja i trwałość powyżej średniej.
Osobiście bardziej widziałbym Panie ubrane w ten zapach.

Grzejanek

Forumowicz

Post07 sierpnia 2017, 17:14 - Pn

Bardzo się dziwię, że tak mało znany jest bohater wątku. Trwałość wyśmienita, kompozycja z klasą, nie jest przesłodzona, czuć nutę orientu. Kwiatków tutaj jest mało, perfumy te nie budzą żadnych wątpliwości dla kogo były robione. Brzmia ciekawiej dla mnie niż FdM, ciekawiej niz Custo. To zapach samca alfa :)
Celuj w księżyc,
bo nawet jeśli nie trafisz
będziesz między gwiazdami
.

gienadi

• Ostrzeżenia: 1

Post02 grudnia 2017, 16:04 - So

Do Fdm mu daleko ale to moja opinia bo Fleur jest dla mnie bez konkurencyjny ;) Ale zapach jak najbardziej w klimatach Custo i FdM. Jest mega trwały biorąc pod uwagę że tester można dostać za 55 gr za 1 ml to robi się naprawdę fantastycznie. Ma taki pierwiastek DHI ciągle go czuje. Strach pomyśleć że dla niektórych to będzie szminka zroszona uryną :D Ponoszę jeszcze parę razy to może ocena się zmieni ale jak na razie 5 z minusem.

MHW

• Ostrzeżenia: 1

Post17 grudnia 2017, 20:12 - N

Panowie, czytam i czytam i widziałem już tak wiele porównań do: Le Male, Fleur du Male, Custo Man, Nicos Sculpture, Givenchy Pi, a nawet One Million, że sam nie wiem co o nim myśleć. Chciałem go kupić w ciemno i czy osoby, które posiadają Altamir mogłyby mi podpowiedzieć, czy jest bardziej wytrawno-kwiatowy, czy może słodko-waniliowy?
Dodam, że lubię zapachy duszące, mocno kwiatowe, słodkie też mi nie przeszkadzają, ale jak wspominałem, uwielbiam "duchotę" jak w FdM.

sulek

Forumowicz

Post29 kwietnia 2018, 20:40 - N

No ja nie wiem co tu się dzieje, ale zwariowałem.
Altamir zaaplikowany na szyję w czwartek.
Wróciłem z roboty, zrzuciłem garnitur i ubrałem t-shirt na wyjście z psem.

W piątek ubieram po południu ten sam t-shirt i... Czuję Altamira.
W sobotę - czuję Altamira.
Dzisiaj - przykładam nos do koszulki i zgadnijcie co czuję :)

Piotr.

Forumowicz

Post30 kwietnia 2018, 05:41 - Pn

Że pora zrobić pranie ? :lol:

leszkwas

Forumowicz

Post07 czerwca 2018, 00:23 - Cz

krewniak Le Male minus wanilia, ponadprzeciętna trwałość i projekcja, dziwię się że tak mała jest aktywność na wątku, bo główny bohater to naprawdę świetny wart zainteresowania zapach który spokojnie zasługuje na 5+ :D
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie