Teraz jest 10 grudnia 2018, 23:33 - Pn

• Reklama

Jacques Bogart - Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Jacques Bogart - Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
8%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
5
38%
5 - Bardzo dobry
5
38%
6 - Genialny
2
15%

Liczba głosów : 13

• Autor
  • Wiadomość

xentrix

Super Perfumaniak

Post23 września 2012, 12:15 - N

data wydania : 2004

Obrazek

nuta głowy : lawenda , bergamotka
nuta serca : konwalia , kwiat pomarańczy , róża
baza : fasola tonka , paczula , piżmo , cedr i mech debowy
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

lukesho

Moderator

Re: Jacques Bogart - Pour Homme

Post23 września 2012, 12:31 - N

Miałem próbkę dawno temu. Bardzo fajny, wiśniowy zapach (pomimo braku wiśni w składzie), w klimatach Burberry London, ale o lepszej projekcji i trwałości. No i zdecydowanie bardziej syntetyczny, ale nawet mi to nie przeszkadzało.

xentrix

Super Perfumaniak

Post23 września 2012, 13:31 - N

mam tylko małą mini próbeczke , moze z 0,6 ml (thanks Hania ;) ) i na podstawie tej skromnej ilosci moge stwierdzić , ze zapach po 1 godzinie od aplikacji jest calkiem fajny . Otwarcie niezbyt miłe , syntetyczne mocno , teraz sie zapach ułożył nieco , już tej sztucznosci tak mocno nie czuć , chociaz dalej wystepuje . Wisnia jest wyczuwalna to fakt ...Czy podobny do burberry london ? moze minimalnie ...wiekszego związku na razie nie widze...zobaczymy co dalej ...
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 września 2012, 13:38 - N

Dla mnie zapach nie do zniesienia, a to za sprawą bobu tonka, którego w takiej ilości nie trawię.

Peter

Post23 września 2012, 20:01 - N

lukesho napisał(a):Miałem próbkę dawno temu. Bardzo fajny, wiśniowy zapach (pomimo braku wiśni w składzie), w klimatach Burberry London, ale o lepszej projekcji i trwałości. No i zdecydowanie bardziej syntetyczny, ale nawet mi to nie przeszkadzało.

Podpisuję się pod powyższą wypowiedzią lukesho ;)
Dodam tylko,iż twórcą tego zapachu jest Maurice Roucel (New Haarlem,Musc Ravageur,Hypnose,czy Rochas Man)

domurst

Perfumaniak

Post23 września 2012, 20:46 - N

Tonkowe monstrum. Kleisty, ulepkowy do przesady, faktycznie przypomina trochę London, ale w słodszym, mniej wyrafinowanym wydaniu - nie ma tego wrażenia płynności jak u Burberry, sama chamska słodycz ;) Do tego aplikacja ponad 2 strzały to zbrodnia na otoczeniu. Trwały, syntetyczny, cholernie wprost słodki. Jeden z ledwie kilku zapachów, które musiałem z siebie zmywać. Kto nie lubi nadmiaru słodkości na 200% polegnie.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

Btr

Forumowicz

Post20 stycznia 2013, 16:25 - N

Bogarta kupiłem kiedyś w ciemno, kierując się porównaniami do fajkowego tytoniu o aromacie wiśniowym. Pierwsze chwile po aplikacji to niezwykle intensywna woń tonki z dodatkiem lawendy. Jest niezwykle słodko i niestety nieco syntetycznie. Kiedy zapach nieco odparuje, głos zabiera wspomniany wcześniej tytoń fajkowy. Nie jest on tak dosłowny, jak np. w Pure Havane, ale bez większego problemu można go wychwycić i jest nawet fajny. Tonka daje o sobie znać praktycznie przez cały czas i niestety potrafi przygłuszyć inne nuty. Jeżeli chodzi o parametry użytkowe, to jest to naprawdę I liga. Bogart nawet przy niewielkiej aplikacji potrafi wypełnić swoją wonią całe pomieszczenie, w którym się znajdujemy. Radzę nie używać w cieplejsze dni.

supersaiyan2

Forumowicz

Post13 sierpnia 2013, 09:36 - Wt

Długo zabierałem się za napisanie opinii o tym zapachu.Miała być ona wystawiona kilka dni temu.Gdybym ją wtedy wystawiał była surowa i niepochlebna.Zacznijmy od początku.Zapach zamówilem w perfumerii internetowej(http://www.perfumeria.pl).Tego dnia z niecierpliwością czekałem na kuriera gdy przyszedł do mnie e-mail z wiadomością że kurier będzie tego dnia.Po otwarciu paczki zaaplikowałem sobie 3 chmury na nadgarstek.Ewidentnie mi się to nie spodobało.Na mojej twarzy pojawił się smutek i złośc.Co czulem? Syntetyczny zapach do złudzenia przypominający wiśnie.No cóż kolejna próba do aplikacja globalna.Kolejnego dnia poszło: 6 chmur na szyję po 2 chmury za uszy i ruszyłem w miasto.
Zapachu po 1h już nie czułem.Z mojej twarzy po raz kolejny można bylo wyczytać smutek.Wczoraj nastąpił przełom.Zaaplikowałem: 2 chmury za uszy 5 chmur tu UWAGA! na brodę a nie na szyję.Po pierwsze zapach czułem od godz. 18 do 2 w nocy.Co daje nam 8h trwałości.Potem zasnąłem więc być może czułbym go dłużej ale to i tak dobry wynik.Co do samego zapachu tę syntetyczność czułem tylko przez pierwsze 15-20min.póżniej czułem ładną wisienkę.Także wszystko na plus.Co do projekcji zapachu nie wypowiem się na ten temat.Nie pytałem znajomych czy czują moje perfumy.Wole sobie tym głowy nie zaprzątać ważne że ja czuję.Choć zawsze to lepiej gdy my sami czujemy od siebie zapach zawsze to w naszyej głowie rodzi się myśl, że może jednak otoczenia coś tam czuje.Gorzej gdy my sami go nie czujemy wtedy jest problem.Myśle, że kwestia tej wyczuwalności przeze mnie zapachów to odpowiednia aplikacja na odpowiednie miejsce.Nie ma sencu robić jakiś mgiełek wchodzić w nie.
Ktoś nawet tutaj na forum pisał, że odkryl sposób na zwiększenie trwałości właśnie tą aplikacje na brodę.
Gdybym miał oceniać zapach byłoby to:
Kompozycja : 7,5/10 = ładny zapach wisienki przez kilka pierwszych minut jedynie czuć syntetyczność.
Trwałość : 8\10 = Do 10h więc jest to dobry wynik o ile nie bardzo dobry.Pozdrawiam, Jasiek
P.S Przepraszam za błedy stylistyczne itp.Nigdy dobry z pisania wypracowań z polskiego nie byłem:)

Marks

Aktywny forumowicz

Post06 września 2013, 16:56 - Pt

Podobnie jak kilku poprzednikow musze z przykroscia stwierdzić ze Bogart mnie sponiewierał :) Miałem spore oczekiwania gdyz bardzo lubie klimat Burberry London wiec spodziewałem sie czegos podobnego. Na mojej skorze zapach jest strasznie syntetyczny, w dodatku mimo ze lubie "słodkosci" to tej podanej w taki sposob nie jestem w stanie wytrzymać. Musze za to przyznać ze Bogart Pour Homme ma swietna projekcje (spory ogon) i bardzo dobra trwalosc ponad 8 godzin.

swek

Aktywny forumowicz

Post24 września 2013, 08:04 - Wt

Zapach na chłodniejszą porę roku - na początku syntetyczny - ale po 30 minutach intensywnie wiśniowy - dobra projekcja i trwałość (u mnie ponad 8 godzin)

ale jedziesz!

Post08 grudnia 2013, 14:39 - N

Moi drodzy, gdzie to powąchać? Ross, Superapteka czy raczej nie znajdę nigdzie testera?

Ofis

Post09 grudnia 2013, 18:27 - Pn

Najprędzej forumowe targowisko.
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

marcelos

Post19 maja 2018, 18:34 - So

Dość słodki i trochę męczący zapach. Syntetyczny z początku.
Ogólnie dobry na wyjścia na imprezy. :-)
Na mnie trwałość bardzo dobra, projekcja też. :-)
W tej cenie jaki zapach na imprezy to na prawdę jest ok. Nawet dostałem komplementy za ten zapach.
Ostatnio edytowano 22 maja 2018, 22:20 - Wt przez marcelos, łącznie edytowano 1 raz

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post20 maja 2018, 19:09 - N

Dorzucę swoje 3 grosze bo wspominanie o cenie Bogarta PH zaczyna mnie mierzić. Dla mnie ten zapach jest genialny za 50 zł a byłby jeszcze genialniejszy gdyby kosztował 500. Syntetyczność? Nie wiem, może. Tania chemia? Nie. Droga chemia (ambroksan, hedione, iso e super)? Nie. Pachnidło genialne, brudne, tytoniowe, kremowe, gładkie, kwiatowo-zwierzęce. Ok, zapach kwestia gustu, nie ma co dyskutować. Technicznie jest super, nie redukuje się ani do trocin ani do wetywerii ani do nie wiadomo czego. To co na wejściu to na wyjściu.

panpoker

Forumowicz

Post20 maja 2018, 23:08 - N

Nie jestem pewien, czy to, że ten zapach jest dość liniowy to akurat zaleta.

Jak dla mnie trwały, mocny i nakrywający czapką wszelkie ulepy pokroju jednomilionowca a ta wiśnia z tonki, lawendy i kwiatów to w ogóle jakiś odjazd.

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post21 maja 2018, 13:07 - Pn

Posiadam od pewnego czasu flakon Bogarta, ale nie mogę się jakoś przekonać.
Pierwsze spotkanie było prawdziwie traumatyczne, nie sądziłem nigdy że znajdę pachnidło które będę musiał z siebie zmywać (pewnie nie ja jeden :lol: )...
Najgorzej, że się nie dało! Można narzekać na kompozycję ale parametrów Bogartowi nie jeden mocarz mógłby pozazdrościć.
Zakupiłem go w ciemno, licząc na tytoń i wiśnię. Niestety, jedyne co w nim czuję, to ordynarna, ulepowata tonka i kwiaty rodem z odświeżacza do WC. Zresztą, być może dlatego, że w mojej uczelnianej toalecie unosi się zawsze niemal identyczna woń. :?

Każde psiknięcie na razie kończy się szybką potrzebą zmycia go, boję się go użyć globalnie.
Pomimo początkowych skrajnie niefajnych doznać, wciąż próbuję go rozgryźć, może w chłodniejsze dni lepiej się ułoży. Choć, niestety wątpię w to.

Dziś, po raz kolejny, pisząc tego posta zapodałem go sobie na rękę, i jest może odrobinę lepiej, choć wciąż tonkowato-mdło-chemicznie.

Zobaczymy co jesień/zima pokaże.
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co
dobre - w tym cel rozumnego życia
."

- Platon

Grzejanek

Forumowicz

Post07 sierpnia 2018, 11:26 - Wt

Klasycznie i męsko, trwały, mocny nieszablonowy, fajnie ewoluujący, nie smierdziuch jak flanela czy quorum. Świetne, trwałe, męskie - i co ważne - nie oklepane perfumy. 5+
Celuj w księżyc,
bo nawet jeśli nie trafisz
będziesz między gwiazdami
.

Ovc

Forumowicz

Post02 października 2018, 09:54 - Wt

Zdecydowanie męski, niestety trochę syntetyczny, mocarz. Parametry to jest jakaś magia - bez problemu wyczuwalny po 12h a projekcja też niczego sobie (żeby nie powiedzieć, że na początku bardzo konkretna).
Również czuję w nim wiśnię, choć nie wiem jak to możliwe bo, jak już zostało napisane, w składzie nie jest wymieniona.

Cena śmiesznie mała jak za takie parametry, jednak kompozycja nie każdemu podejdzie bo jest dość charakterystyczna - spotkałem się z opinią, że nieco "dziadkowa" ;)

Reggie88

Post02 października 2018, 11:06 - Wt

Mam podobne zdanie. Cena 59 zł (w moim przypadku za zestaw) śmiesznie mała. Zapach jednak kierowałbym do starszych osób - mój flakon odkupiła ode mnie jeszcze tego samego dnia znajoma z pracy (w wieku emerytalnym) dla męża.

El Perez

Forumowicz

Post02 października 2018, 11:32 - Wt

Powiedziałbym raczej, że są w klasycznym stylu, wyraźnie męskim (jak to mówią recenzenci, "barberskim"), w każdym razie nie są dziadkowe. Parametry całodniowe.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie