Teraz jest 20 października 2014, 14:01 - Pn

Cartier - Declaration d'Un Soir

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.

Moja ocena Cartier - Declaration d'Un Soir (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
4
14%
3 - Przeciętny
2
7%
4 - Dobry
5
18%
5 - Bardzo dobry
13
46%
6 - Genialny
4
14%

Liczba głosów : 28

• Autor
  • Wiadomość

gilbert

Re: Cartier - Declaration d'Un Soir

Post12 listopada 2012, 20:44 - Pn

http://www.niemuzycznapieciolinia.pl/20 ... lesny.html

Przeczytałem recenzję d'Un Soir na ' niemuzycznej '.
Zaciekawił mnie jeden fragment, mianowicie - ' Bardzo mi się podoba, choć nie wyczuwam deklarowanej w składzie róży. '
Hmm.. :?:

pknbgr

Post12 listopada 2012, 21:48 - Pn

Różą stoi ta nowa Deklaracja jak jasna cholera.
Bo najważniejsze to żeby perfum podobał się kobietką.

gilbert

Post12 listopada 2012, 21:52 - Pn

pknbgr napisał(a):Różą stoi ta nowa Deklaracja jak jasna cholera.

Dokładnie tak uważam, więc zdziwiły mnie te słowa, szczególnie na tym blogu...
Wiadomo, co nos to opinia, ale żeby w typowo różanym zapachu nie wyczuć róży? Dziwne...

kwiatek

Post12 listopada 2012, 22:02 - Pn

gilbert napisał(a):
pknbgr napisał(a):Różą stoi ta nowa Deklaracja jak jasna cholera.

Dokładnie tak uważam, więc zdziwiły mnie te słowa, szczególnie na tym blogu...
Wiadomo, co nos to opinia, ale żeby w typowo różanym zapachu nie wyczuć róży? Dziwne...

Eee, Wy sie nie znacie.
Podważacie jedyny autorytet
w tym kraju :mrgreen:

gilbert

Post13 listopada 2012, 04:59 - Wt

kwiatek napisał(a):Eee, Wy sie nie znacie.

Racja... inna opcja oczywiście nie wchodzi w grę ... :lol:

zolt

Post13 listopada 2012, 07:17 - Wt

Toć w tym zapachu róża gra pierwsze skrzypce. I to od samego początku do samego końca.

mathu

Post05 marca 2013, 20:11 - Wt

No i co tak cicho o Soir? Nie mogę się nawąchać tego zapachu, po prostu coś cudownego. Łagodny i unisexowy w stylu Gucciego II (co nie znaczy, że zapach jest podobny). Pachnie trochę jak sok z malin z odrobiną pieprzu. Moim zdaniem mógłby być z tego hype na miarę Dior Homme, gdyby tylko Cartier był bardziej popularny w Kanadzie :D

Cookie13

Post06 marca 2013, 14:09 - Śr

mathu napisał(a):No i co tak cicho o Soir? Nie mogę się nawąchać tego zapachu, po prostu coś cudownego. Łagodny i unisexowy w stylu Gucciego II (co nie znaczy, że zapach jest podobny). Pachnie trochę jak sok z malin z odrobiną pieprzu. Moim zdaniem mógłby być z tego hype na miarę Dior Homme, gdyby tylko Cartier był bardziej popularny w Kanadzie :D

Bardzo trafne porównanie, mathu. A Declaration d'Un Soir to rzeczywiście bardzo zacny zapach, bo takiej szlachetnej róży jak ta, w dzisiejszym mainstreamie ze świeczką szukać. Jakością ingrediencji Declaration d'Un Soir wybija się znacznie powyżej przeciętnej w dzisiejszej perfumerii designerskiej, kompozycja zaś jest naprawdę bardzo dystyngowana i emanująca prawdziwą klasą. Już jakiś czas temu ocenilem na "5".

Andres Iniesta

Post23 lipca 2013, 13:02 - Wt

Używam już tego zapachu od jakiegoś czasu i mogę powiedzieć jedno, jest absolutnie fantastyczny, ociera się o wspaniały. Parę razy pożyczyłem go koledze i to co z niego "emanowało" w kierunku moich nozdrzy mnie autentycznie zauroczyło. Sam zapach jest na pewno mocno liniowy, natomiast moja kobieta, która lubi zapachy wyraźne i zdecydowane, stanowczo odrzuca użycie go przez nią. Zatem nie powiedziałbym, że to jest unisex w żadnym razie. Twierdzi, że jest to bardzo mocny, męski i oryginalny zapach. Ocenia go wysoko, ale nie jest to jej "top 3" na mojej klacie. Dla mnie jest to jak różowy t-shirt na atletycznym gościu z tatuażem na całą rękę - prowokacyjnie, oryginalnie, ale w 100% męsko.

Moc bardzo duża, trwałość wyśmienita, kompozycja szalenie oryginalna, na tle zawartości Sephory to unikat. W Douglasie mogą ją przebić tylko zapachy Tom Ford i Serge Lutens jako bardziej wymyślne. Zapach świetnie sprawdza się w bardzo wysokich temperaturach, nie jest bardzo słodki, cały czas mamy wrażenie, że obcujemy z substancjami naturalnymi. Nie stwierdzam żadnych (na szczęście) nawiązań do oryginału i jemu podobnych "cudów". Jest przy tym wyrafinowany i na tyle dopieszczony, że świetnie sprawdzi się do okazji wieczorowo - oficjalnych. Ktoś wspomniał o Dior Homme - widzę tu pewne podobieństwo, z tym, że Cartier zdecydowanie bardziej zapadnie w pamięci otoczenia.

Podsumowując - technicznie jest to ocena 5+, jak nie 6- ... kompozycja albo się komuś podoba, albo nie. Mi bardzo, no OK, znowu nie aż tak bardzo, żeby dać 6 ale jest blisko, bardzo blisko. Ja takich zapachów właśnie poszukuję. Pierwszy Cartier to fall in love ...

tomson69

Post23 lipca 2013, 13:52 - Wt

Andres Iniesta napisał(a):Używam już tego zapachu od jakiegoś czasu...

Narobiłeś mi chęci na ten zapach ;) Dla użytkownika w jakim przedziale wiekowym pasuje według Ciebie ten zapach? Pytam się ponieważ kiedyś sprawdzałem zwykłego Declaration i nie był to zły zapach lecz do mnie zupełnie nie pasował (22 lata).

kwiatek

Post23 lipca 2013, 14:00 - Wt

tomson69 napisał(a):

Narobiłeś mi chęci na ten zapach ;) Dla użytkownika w jakim przedziale wiekowym pasuje według Ciebie ten zapach? Pytam się ponieważ kiedyś sprawdzałem zwykłego Declaration i nie był to zły zapach lecz do mnie zupełnie nie pasował (22 lata).

Raczej wszystkie Cartier'y są dla mężczyzn, nie chłopców.
Zależy jak się ubierasz, zachowujesz, czy jesteś poważny
czy raczej jeszcze same głupoty Ci w głowie.
Wiek masz odpowiedni do noszenia każdych perfum,
jedynie trzeba zweryfikować powyższe kryteria.
Mówiąc prościej, jak nosisz krok do kolan, dresy,
techniczną odzież to sobie odpuść Soir.
To raczej eleganckie perfumy i do takiego też stroju
będą pasowały ;)

Andres Iniesta

Post23 lipca 2013, 14:50 - Wt

kwiatek napisał(a):
tomson69 napisał(a):

Raczej wszystkie Cartier'y są dla mężczyzn, nie chłopców.
Zależy jak się ubierasz, zachowujesz, czy jesteś poważny
czy raczej jeszcze same głupoty Ci w głowie.
Wiek masz odpowiedni do noszenia każdych perfum,
jedynie trzeba zweryfikować powyższe kryteria.
Mówiąc prościej, jak nosisz krok do kolan, dresy,
techniczną odzież to sobie odpuść Soir.
To raczej eleganckie perfumy i do takiego też stroju
będą pasowały ;)

Tak zgodzę się w połowie, natomiast na pewno lepiej pachnieć z klasą w t-shirt i spodniach z niskim krokiem, niż jakąś tandetą w garniturze. Czyli jak z butami, zawsze mogą być bardziej eleganckie od reszty ubioru, w drugą stronę nigdy. Co do tego Soir ... to Kwiatek ma rację. Są eleganckie, ale w taki sposób wymykający się tradycyjnym klasyfikacją. Nie mają nic bardzo poważnego w sobie, ani bardzo klasycznego, zatem będą pasowały do 90% ubiorów, może z wyjątkiem opisanego przez Kwiatka :)

BTW - krok do kolan, dresy ... to już chyba nawet na osiedlach tak się mało kto ubiera ;)

mathu

Post23 lipca 2013, 15:10 - Wt

To jest zapach wieczorowy i to na spotkanie sam na sam. On się po prostu nie nadaje do noszenia na ulicy i w t-shircie. Równie dobrze można na co dzień chodzić w białej marynarce z różą w butonierce.

Obrazek

Obrazek oddaje jak nic przeznaczenie Soir.

Dla mnie absolutna perełka.

kwiatek

Post23 lipca 2013, 15:22 - Wt

Chcąc być w pełni poprawnym tak należałoby się dostosować do sugestii producenta.
Ja jednak akurat d'Un Soir spokojnie mógłbym nosić w dzień.
Idąc tokiem rozumowania marketingowców od tego spotu reklamowego
moje Black Aoud musiałbym założyć dopiero w dniu Apokalipsy :twisted:

Andres Iniesta

Post23 lipca 2013, 15:40 - Wt

Kwiatek ma rację
Mathu - nie ma racji

Piękna reklama, kto z nas by nie chciał z tą panną pobawić się na jakimś dachu !

Marketingowego przekazu (czyt. bełkotu) nie kupuję w perfumach. Zresztą - jak Kwiatek zauważył - 99% użytkowników ni jak nie pasuje do obrazów w reklamach. Wracając do tematu, dla mojej kobiety Soir jest zdecydowanie za mocny, żeby potem kończyć wieczór w jego oparach. Tak samo w teatrze - jedynie przy minimalnej aplikacji, nie będziemy narzucać się otoczeniu. Jako perfumy całodzienne, o mocnej projekcji i świetnej trwałości - idealny wybór. A Ty się Kwiatek w końcu do nich przekonałeś, bo na początku nie podeszły Ci jak pamiętam ???

kwiatek

Post23 lipca 2013, 15:47 - Wt

Andres Iniesta napisał(a):Kwiatek ma rację
Mathu - nie ma racji

Piękna reklama, kto z nas by nie chciał z tą panną pobawić się na jakimś dachu !

Marketingowego przekazu (czyt. bełkotu) nie kupuję w perfumach. Zresztą - jak Kwiatek zauważył - 99% użytkowników ni jak nie pasuje do obrazów w reklamach. Wracając do tematu, dla mojej kobiety Soir jest zdecydowanie za mocny, żeby potem kończyć wieczór w jego oparach. Tak samo w teatrze - jedynie przy minimalnej aplikacji, nie będziemy narzucać się otoczeniu. Jako perfumy całodzienne, o mocnej projekcji i świetnej trwałości - idealny wybór. A Ty się Kwiatek w końcu do nich przekonałeś, bo na początku nie podeszły Ci jak pamiętam ???

Nie przesadzaj z tą racją, każdy ma swoją ;)

Nie tyle nie podeszły co spodziewałem się czego innego po Soir.
Nabrałem dystansu, uważam, że to odważna propozycja i szanuje to.
Ja tak mam z różami, Black Aoud mnie zgniotło ale polubiłem,
Lumiere Noire mnie zwodziło ale polubiłem, to samo miałem
z Paestum Rose, nawet róży tam z początku nie czułem,
teraz jest obiektem moich westchnień. Soir też pewnie kiedyś
sobie sprawie i będę się nimi cieszył...

mathu

Post23 lipca 2013, 19:58 - Wt

Ale ja się nie sugeruję reklamą, tylko nie widzę możliwości noszenia zapachu różanego w sytuacjach innych niż randka.

xisio

Post04 października 2013, 14:53 - Pt

Jak by ktos chciał to jest dzis w promocji

http://pl.strawberrynet.com/cologne/car ... 65/#DETAIL
za 135,5 -10% =122,25

mam katar

• Ostrzeżenia: 1

Post20 lutego 2014, 16:05 - Cz

Andres Iniesta napisał(a):Kwiatek ma rację
Mathu - nie ma racji

Popieram. ;)

Pierwszy Cartier, który mi pasuje. Do tej pory wąchałem Declaration i Declaration Essence. Na pierwszym się zawiodłem, drugiego nie mogłem znieść.

Ten mi podszedł od pierwszej chwili. Może i nadaje się również na wieczór i do eleganckiego stroju, ale równie dobrze jako zapach lekki, wiosenno - letni. Róża jest znakomita, wyraźna, ale nie nachalna, delikatna i dopełniona przez pozostałe składniki. Pewnie znowu podam niepoprawne/niecelne skojarzenie, ale jak da mnie, to coś w klimatach Terre (do którego być może już "dojrzałem" i niedługo zrobię kolejne podejście), tylko nie tak okrutnie pomarańczowe. :)

Parametry zadowalające.
Tarło Lucjanów, to wielki dramat w kapsule życia. - Krystyna Czubówna

Capitano

Post21 lutego 2014, 11:48 - Pt

Raz testowałem te perfumy na bloterze. Spodobały mi się na tyle, że zamierzam kupić flaszkę i spróbować innych perfum z różą jako tłem przewodnim. Nie spodziewałem się, że róża może mi się tak spodobać. Ocenię dopiero po dłuższym obcowaniu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie