Teraz jest 20 września 2018, 01:27 - Cz

• Reklama

Jacomo - Jacomo de Jacomo Rouge

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
10%
3 - Przeciętny
5
24%
4 - Dobry
5
24%
5 - Bardzo dobry
9
43%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 21

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Post22 sierpnia 2012, 12:44 - Śr

Jacomo de Jacomo Rouge marki Jacomo to orientalno - fougere perfumy dla mężczyzn. Jacomo de Jacomo Rouge został wydany w 2002 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bernard Ellena.

Nuty głowy: mięta, cytryna i kardamon;
Nuty serca: cyklamen, drzewo sandałowe, konwalia i cedr;
Nuty bazy: fasola tonka, paczula, piżmo, wanilia, kadzidło i pralina.

Obrazek

Zapach będący bardzo udanym klonem JPG Le Male. Podobieństwa widoczne są właściwie w każdej fazie zapachu. Le Male jednak znudził mi się po jakimś czasie, zaczęła w nim się pojawiać jakaś szorstkość, która mnie odrzuciła. Całe szczęście, że tutaj nie ma czegoś takiego. Jacomo de Jacomo Rouge został ułagodzony, co dało bardzo pozytywny efekt. Ciężarem bliżej mu raczej do Rochas Man niż do Le Male. Obu się pozbyłem dawno temu, i patrząc z perspektywy czasu, do Le Male definitywnie wracać nie zamierzam, a do Jacomo... chyba też nie. Spróbowałem i wystarczy. Trwałość - 6-7 godzin. Projekcja - koło 1 metra (oczywiście nie przez całe 6-7 godzin). Za obecne ceny na poziomie 50 ml/50 zł i 100 ml/80 zł jak najbardziej warto.

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Jacomo - Jacomo de Jacomo Rouge

Post22 sierpnia 2012, 12:49 - Śr

Jako osoba lubiąca zapachy słodkie muszę przyznać,że Jacomo nawet mi podszedł,aczkolwiek wydał mi się trochę za syntetyczny,ode mnie ocena 3,5/4-

Serious Sam

Forumowicz

Post28 sierpnia 2012, 10:05 - Wt

Przyznam, że Rouge nie należy do mojej ulubionej kategorii zapachowej, ale zimą czasami takie zapachy się przydają :D A Jacomo - na razie testowo - bardzo przypadł do gustu. Podoba mi się zwłaszcza wyraźna na mnie nuta pralinkowa, dzięki której Jacomo pachnie jak wysokiej jakości bombonierka. Przez to, jak dla mnie, podobieństwa do Le Male'a raczej dość odległe. Jak na zapach z kategorii jadalnych słodziaków, uważam go za naprawdę ciekawą inwestycję i sam się zastanawiam, czy jest sens inwestować w coś droższego.

blueberry

Forumowicz

Post28 sierpnia 2012, 14:15 - Wt

Mnie troszkę też kojarzy się z Givenchy Xeryus Rouge.
Nie ta liga, ale podobny klimat. Nie wydaje mi się bardzo syntetyczny, co najwyżej odrobinkę ;)
Ogólnie jest słodko-kadzidlanie czyli obleci uniseksowo, więc dałam się skusić, jednak po zużyciu około połowy butelki jakoś mój entuzjazm opadł i coraz rzadziej po niego sięgam - musimy chyba trochę od siebie odpocząć. Definitywnie polecam zimą lub jesienią, ale zdarzało mi się go używać w ciepłe, nie upalne dni i bardzo dobrze się spisywał, nie dusił. Trwałość na mnie średnia na jeża - ok 5h (ja już go potem nie czuję), ale na ubraniach ładnie się trzyma.
Podoba mi się ta jego butelka w stylu zapalniczki - ze wszystkich Jacomo de Jacomo czerwona wersja wygląda najatrakcyjniej ;)

illusion

Aktywny forumowicz

Post25 lutego 2013, 22:33 - Pn

Moim zdaniem kawał porządnych perfum w dobrej cenie. Co mi się w nich podoba to fakt, że są zmienne w czasie. Czasem bowiem wyczuwam Le Male, czasem akcenty Midnight in Paris, a raz nawet myślałem, że czuję jałowiec, ale to chyba moja urojona fantazja :shock: Ogólnie jest bogato, jest słodko (ale nie za bardzo) i jest wyraziście. Trwałość wydaje się być bardzo dobra. Mi się podoba i polecam spróbować bo warto.

Marks

Aktywny forumowicz

Post25 lutego 2013, 23:16 - Pn

Najwieksza zaleta tego pachnidła jest... cena :) Tester mozna znalesc juz za ok 50 zl. Jak za tak niska cene otrzymujemy naprawde porzadny zapach o niezłej projekcji i 6-7 godzinnej trwałości :)

Doniek

Aktywny forumowicz

Post26 lutego 2013, 00:06 - Wt

Do zakupu zachęciła mnie cena i niby podobieństwo do Le Male. Dostałem dwie pochwały od kobiet i jedno pytanie współpracownika co tak śmierdzi jak najtańszy brutal :lol: Ogolnie zakończe butelke i zapomne o nim ;)

Grzegorz

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post26 lutego 2013, 10:13 - Wt

Przeciętny, wtórny, syntetyczny. Cena to jedyna jego zaleta, ale to w moim przypadku za mało.

blazej

Aktywny forumowicz

Post26 lutego 2013, 12:10 - Wt

Nawet cena nie jest plusem, bo szybko znika ze skóry. Fajna mięta na początku.

yhmmma

Perfumaniak

Post22 kwietnia 2013, 11:22 - Pn

Jacomo kupiłem w ciemno zimą po tym jak kupił go kolega z sąsiedniego forum.
Urzekł mnie flakon w kształcie zapalniczki. W cenie niespełna 80 zł otrzymujemy 100 ml niezwykle męskiego i złożonego zapachu - czego chcieć więcej. Bardzo dobry zapach o projekcji na przeciętnym poziomie + trwałość ok. 10h. Za taką cenę - JA NIE WYMAGAM NIC WIĘCEJ ! Wręcz przeciwnie jestem mile zaskoczony. Nie jest to produkt popularny niczym A*men - jednakże w niskiej cenie otrzymujemy solidne pachnidło na okres jesienno - zimowy lub jakieś specjalne okazje.
Czuję tu duże podobieństwo do JPG Le Male - ale nie jest tak męczący. Ja go lubię :) Daję mu mocne 4

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post10 maja 2013, 14:48 - Pt

Posiadam owego i sobie chwale.
Fajny,nie męczący,pralinkowy zapach dla nie wymagajacych.
Jest podobiensto do Le Male,tylko,że w moim odczuciu Le Male jest bardziej pudrowy i (IMO mydlany),a pudru wręcz nie znosze,a tutaj jest jakby bardziej smakowicie,soczyscie.
Cena jest smieszna,syntetycznosc też aż tak bardzo nie przeszkadza,na mnie jakies 6 godzin bez wwąchiwania sie w nadgarstek.

aleksander

Super Perfumaniak

Post10 maja 2013, 15:35 - Pt

Miałem ten zapach przez kilka dni.
Nie byłem w stanie wytrzymać z nim dłużej.
Trwałość nawet większa niż 6 godzin, ale sama kompozycja mi się nie podobała, że hej.

michl11

Aktywny forumowicz

Post19 października 2013, 17:39 - So

Mam go już długo i wiele razem przeżyliśmy tak mógłbym powiedzieć do mojego Jacomo.
Sam zapach nie jest niczym nowym, odkrywczym ale ja bardzo lubię takie słodziaki, do tego moim zdaniem projekcja jest zabójcza normalnie lepiej nie przesadzać z nim bo zabije was ktoś z otoczenia ;) Czy jest on mocno syntetyczny, nie wydaje mi się aby jakoś strasznie walił chemią. Dla mnie jest to obowiązkowa pozycja w temacie co ubrać na siebie w ciepły niezobowiązujący wieczór, jak i w miesiącach listopad-marzec ;) Cena też jest bardzo korzystna, sam kupiłem tester za mniej niż 50zł, a skusiło mnie nie zapach, kompozycja tylko FLAKON, dla jednych kiczowaty, przypomina zapalniczkę, ale mi się podobają flakony z wmontowanym korkiem :D

MonsieurJack

Post29 grudnia 2014, 08:27 - Pn

Połączenie Xeryus Rouge i Rochasa Man.
Trwałość 6-8 godzinna, z czego po 5 h jest już bliskoskórny.
Biorąc pod uwagę cenę jest to chyba najlepsza opcja na wieczór, randkę jeżeli ktoś lubi waniliowo-tonkowo-kardamonowe klimaty.
Jak zwykle nie dostaję prawie żadnych komplementów, to ten został już skomplementowany 3 razy.

Wystawiłem na aukcję, choć sam nie jestem przekonany czy powinienem się go pozbywać... Redukcja aktualnych 32 flaszek do TOP10 jest jednak bolesna... ;)
Oceniłem na 5 (dałem 0,5 oczka więcej ze względu na niską cenę).

agat1969

Post20 czerwca 2015, 11:08 - So

MonsieurJack napisał(a):Połączenie Xeryus Rouge i Rochasa Man.
Biorąc pod uwagę cenę jest to chyba najlepsza opcja na wieczór, randkę jeżeli ktoś lubi waniliowo-tonkowo-kardamonowe klimaty.
Jak zwykle nie dostaję prawie żadnych komplementów, to ten został już skomplementowany 3 razy.

Wystawiłem na aukcję, choć sam nie jestem przekonany czy powinienem się go pozbywać... Redukcja aktualnych 32 flaszek do TOP10 jest jednak bolesna... ;)

+1

ocena niestety słaba, ze względu na rażącą sztuczność składników, dla mnie zapach nie do noszenia :(
Mente et Malleo

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post20 czerwca 2015, 11:15 - So

agat1969 napisał(a):
MonsieurJack napisał(a):Połączenie Xeryus Rouge i Rochasa Man.

+1

ocena niestety słaba, ze względu na rażącą sztuczność składników, dla mnie zapach nie do noszenia :(

Mnie może nie przeszkadza aż tak ta sztucznośc,co fakt ,że przypomina mi jakąś Cubę i to u mnie go troche skresla...mam jeszcze z 30 ml...pewnie mi na 10 lat starczy... :mrgreen:

Ofis

Post20 czerwca 2015, 19:35 - So

MonsieurJack napisał(a):Wystawiłem na aukcję, choć sam nie jestem przekonany czy powinienem się go pozbywać... Redukcja aktualnych 32 flaszek do TOP10 jest jednak bolesna... ;)

U mnie identyczna sytuacja, cały czas się waham czy go nie ściągnąć ze straganu.
Ten zapach chyba najlepiej ze wszystkich testowanych przeze mnie zlewa się z moją skórą.
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie