Teraz jest 23 czerwca 2018, 16:34 - So

• Reklama

Kenzo - Power

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Kenzo - Power (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
8
17%
4 - Dobry
16
33%
5 - Bardzo dobry
20
42%
6 - Genialny
4
8%

Liczba głosów : 48

• Autor
  • Wiadomość

srG

Perfumaniak

Re: Kenzo - Power

Post19 czerwca 2014, 22:28 - Cz

Grzegorz napisał(a):Fantastyczny zapach na ciepłe dni. Świetna trwałość i projekcja. W otwarciu wyraźnie wyczuwalna bergamotka i kardamon. Serce zdominowane przez nuty kwiatowe. Osobiście, szczególnie w otwarciu i bazie, wyczuwam wspólny mianownik z Escada Magnetism for Men.

Dzięki za info. Teraz już wiem, że nie muszę się rozglądać za Magnetism, szczególnie, że na odlewkiperfum wychodzi okrutnie drogo.
Power to zdecydowanie nie takie ujecie kwiatów, jakie lubię.

Grzegorz

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post20 czerwca 2014, 07:37 - Pt

Aż tak daleko wniosków bym nie wyciągał. Wspólny mianownik nie oznacza od razu podobieństwa kompozycji. Kenzo to jednak przewaga kwiatów, których w Escada Magnetism nie ma. Wspólny mianownik, o którym pisałem, to nuta zbliżona do mięty lub czegoś podobnego. W składach powtarza się w obu kompozycjach balsam tolu. Być może za te wrażenia jest odpowiedzialny właśnie on. Nie wiem jednak jak pachnie on w czystej postaci.

archie.m90

Super Perfumaniak

Post20 czerwca 2014, 10:12 - Pt

i nie są to podobne do siebie zapachy wg mnie - zupelnie inna bajka na inne okoliczności

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post20 czerwca 2014, 11:23 - Pt

archie.m90 napisał(a):i nie są to podobne do siebie zapachy wg mnie - zupelnie inna bajka na inne okoliczności

Zgadza się. Dlatego nie pisałem o podobieństwie, lecz łączącym je wspólnym elemencie.

srG

Perfumaniak

Post20 czerwca 2014, 15:14 - Pt

No to wykosztuje się i spróbuję Magnetism, chociaż teraz mój entuzjazm ostygł. Z drugiej strony nie wiem jak pachnie balsam tolu, więc może nie ma się co zrażać. W Power ciężko mi pojedyncze nuty wyłapać.

nowy48

Forumowicz

Post27 września 2014, 17:58 - So

Po 4 latach od pierwszych testów po raz kolejny próbowałem dac mu szansę. Niestety mimo upływu czasu wciaz nie dla mnie. Te kwiaty w składzie jednak przekraczają granice noszalności przeze mnie zapachów. Z pewnościa niebanalny zapach i bardzo żałuję ze mnie nie uwiódł/przekonał do siebie tak jak to zrobił Fleur du Male-choc to zupełnie inne kategorie-to jednak uniseksowy charakter JPG jednak bardziej do mnie przemawia, niz ten stworzony przez pana Polge-a.
Mimo wszystko, zapachy Kenzo, (nawet ciezka jak dla mnie Dżunglą) biją jakością i nietuzinkowym charakterem niektóre propozycje z półek sieciowych perfumerii przynnajmniej jesli chodzi o pozycjie powstałe do 2010> roku :)
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

pachnącypiotr

Forumowicz

Post28 lutego 2015, 08:43 - So

miałem swego czasu 60ml tego cuda.jest świetny,świeży i nie wątpliwie unisex.ale 60ml już wypsiukałem niestety :( Trzeba się rozejrzeć za drugą flaszką
i przypomina mi troszkę CK ONE Klein'a

lukesho

Moderator

Post06 maja 2015, 11:53 - Śr

Testowałem go pierwszy raz globalnie od kupna flaszki kilka miesięcy temu. Byłem sceptycznie nastawiony, bo dawno temu miałem próbkę i średnio mi podszedł, kwiatki i do tego nietrwałe. Nie wiem, czy to kwestia rocznika (mam flaszkę z 2009 r), czy kwestia upływu czasu, ale chyba dojrzałem do tego zapachu. Do tego mile zaskoczyły mnie parametry, gdyż czułem go wyraźnie przez nieco ponad 7 godzin, co uważam za świetny wynik. Postawiłbym go śmiało na półce unisex, bo kwiatki nie mają męskiego wydźwięku. Bardzo spodobał się mojej dziewczynie. Jak jeszcze zobaczę flachę w e-glamour za 105 zł, to na pewno się nie zawaham ;)

archie.m90

Super Perfumaniak

Post06 maja 2015, 13:19 - Śr

Lukesho sprawdz power cologne.. Kwiatki są tam mniej kobiece. Mi zwykły power średnio podszedł właśnie przez kwiatuszki a cologne lubie.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post06 maja 2015, 13:41 - Śr

archie.m90 napisał(a):Lukesho sprawdz power cologne.. Kwiatki są tam mniej kobiece. Mi zwykły power średnio podszedł właśnie przez kwiatuszki a cologne lubie.

U mnie jest odwrotnie. Kwiaty są do zaakceptowania, natomiast o niebo lepsze parametry użytkowe.

lukesho

Moderator

Post06 maja 2015, 13:47 - Śr

Ale ja nie mówiłem, że nie lubię tych kwiatów ;) Właśnie w tym rzecz, że bardzo mi się podobają.

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 października 2015, 11:08 - Cz

1. Kompozycja- 6/6, dla mnie ta kompozycja jest genialna, z niczym nieporównywalna, absolutnie nie kojarzy mi się z żadnymi kwiatkami, bo niby z jakimi? jak można zapach kojarzyć z jakimiś bliżej nie znanymi kwiatkami? dla mnie to jest zastanawiające?, że ludzie czują tu jakieś kwiatki, a jak ich zapytasz jakie to nie wiedzą , jakie? co najmniej to dziwne? jak można czuć jakieś kwiatki jak się ich nie zna, można czuć np. różę, irys, fiołek, lub np. mogę napisać, że czuję bukiet jakiś leśnych kwiatów, łąkowych itp., choć to też każdemu może kojarzyć się z innym zapachem, bo przecież bukiet kwiatków łąkowych czy też leśnych może składać się z różnych gatunków.

2. Wyczuwalne składniki- powiem szczerze, że nie podejmuję się tego zadania, ciężko mi tu wyróżniać poszczególne ingrediencje

3. Wyczuwalność składników syntetycznych- ...?/6, trudno mi się do tego punktu odnieść, bo zapach dla mnie jest mocno syntetyczny, ale jest to taka cudowna syntetyczność, jak już napisałem wyżej wręcz genialna

4. Trwałość- 5/6 - na mnie jest to zdecydowanie duża trwałość, czuję go spokojnie przez cały dzień

5. Projekcja-4,5/6- na początku około 2 godzin zdecydowanie duża, mocna wyczuwalna, przez pozostałe godziny, wyczuwalna przez najbliższe otoczenie

6. Przeznaczenie:
- uniseks pełną gębą
- pora roku: każda, choć latem najfajniej mi się go nosiło
- pora dnia: od rana do wieczora i w nocy też

7. Podobieństwo do innego zapachu- nie znam innej podobnej kompozycji oprócz oczywiście Kenzo Power Cologne-, która też jest znakomita

8. Ocena ogólna- subiektywna- 6+++/6, daję , zdecydowanie najwyższą ocenę, zapach ten po prostu jest mój, bardzo trafia w mój gust, ciężko znaleźć bardziej oryginalną kompozycję w "produktach mainstreamowych" i parametry użytkowe najwyższej klasy, czegóż mogę chcieć więcej? :D :D :D
Mogę tylko na zakończenie dodać jeszcze raz, że jest to dla mnie genialne pachnidło.
Mente et Malleo

Fleurdumale0

Post13 marca 2016, 08:55 - N

Podobno zapach już dość dawno temu został wycofany. Zamówiłem go ze strony Dolce.pl 60 ml, i po sprawdzeniu po kodzie na pudełku ich date produkcji na stronie (na dolce.pl) pokazuje się 06.2015.

Wiec wycofany jest czy nie?

Pozdrawiam!:)

yhmmma

Perfumaniak

Post13 marca 2016, 09:26 - N

U nas ciezko dostepny, ale za granica normalnie jest w perfumeriach.

PiTi

Forumowicz

Post13 marca 2016, 14:59 - N

Przymierzam się do nabycia flachy totalnie w ciemno. Nie jestem jednak przekonany czy kupić Power czy Power Cologne. Którą polecacie do noszenia wiosną/latem? Lubię JPG fleur du male, Dior Homme więc chyba któryś z Power'ów powinien przypasować. A może są na tyle odmienne że warto obie wersje kupić? :D

Fleurdumale0

Post13 marca 2016, 15:24 - N

Samo zamówiłem w ciemno Kenzo - Power i szczerze powiedziawszy - trochę sie zawiodłem. Otwarcie jest strasznie męczące, cytrusowe i mega kobiece. Zapach tak pobrzmiewa przez dobre pół godziny i z czasem jest dużo lepiej. Najlepsza wg mnie jest baza.
Ponad to zapach jest raczej bliskoskórny.
Jest to zupełnie inna bajka niż fleur du male JPG.
Fleur jest słodkie, waniliowe. Power - cytrusowo migrenogennie. Jak ktoś wcześniej określił - wyziew z damskiej torebki.

MHW

Post13 marca 2016, 16:09 - N

Od kiedy Fleur du Male jest słodkie i waniliowe?
Zdawało mi się raczej, że to gorzki i duszący rumianek...

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post13 marca 2016, 17:32 - N

MHW napisał(a):Od kiedy Fleur du Male jest słodkie i waniliowe?

Od 2007 roku co najmniej.

agat1969

Post14 marca 2016, 06:18 - Pn

PiTi napisał(a):Przymierzam się do nabycia flachy totalnie w ciemno. Nie jestem jednak przekonany czy kupić Power czy Power Cologne. Którą polecacie do noszenia wiosną/latem? Lubię JPG fleur du male, Dior Homme więc chyba któryś z Power'ów powinien przypasować. A może są na tyle odmienne że warto obie wersje kupić? :D

wg. mnie, nie kupuj... :)
Mente et Malleo

MHW

Post14 marca 2016, 20:39 - Pn

pknbgr napisał(a):
MHW napisał(a):Od kiedy Fleur du Male jest słodkie i waniliowe?

Od 2007 roku co najmniej.

No to widocznie mamy kompletnie inne poczucie słodyczy.
No cóż, jedni za słodką uważają czekoladę mleczną, albo kakao deco moreno, inni za słodkie uważają żelki z lukrecji.

Dla mnie fleur du male nigdy nie będzie słodziakiem, ale co ja tam wiem, przecież nie jestem takim "specjalistom", jak co poniektórzy... Koniec off.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie