Teraz jest 23 października 2018, 16:44 - Wt

• Reklama

Atelier Cologne - Grand Neroli

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
11%
5 - Bardzo dobry
5
56%
6 - Genialny
3
33%

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Post13 lipca 2012, 23:15 - Pt

Z całej serii Atelier Cologne jest to moim zdaniem obok Trefle Pur najlepszy zapach. W przeciwieństwie do fqjciora, który opisał większość z nich na swoim blogu, nie oceniam ich pod kątem niezwykłości, czy oryginalności kompozycji, ale całkiem subiektywnie, który z nich mi się najprzyjemniej nosi. Obok wymienionego już powyżej Trefle Pur właśnie chcę przedstawić Grand Neroli. Jeśli urządzilibyśmy zawody w konkurencji "najbardziej kolońska kompozycja zapachowa", to Grand Prix murowane!

Skład:

góra: marokańska neroli, lemonka, sycylijska bergamotka
serce: perskie galbanum, mech, liście brzozy
baza: czyste piżmo, biała ambra, wanilia z Madagaskaru
(co za precyzja w określaniu ingrediencji :) )

To absolut kolońskości, cudo. To zapach naszych ojców i dziadków świeżo i obficie skropionych po goleniu. Klasyczna męskość. Nic dodać, nic ująć. W dodatku, w przeciwieństwie do zwykłych wód kolońskich, trwałość zadowalająca 6-7 godzin. Oczywiście cytrusy dość szybko opuszczają skórę, "cudów ni ma" (jak mawiała moja babcia), pozostają wciąż kolońskie serce i baza, które stopniowo z projekcji wyraźnej (zwłaszcza dla noszącego) cichną do przyskórnej (jednak...) Dla wielbicieli gatunku pozycja obowiązkowa.

Bach_rules!

Perfumaniak

Re: Atelier Cologne - Grand Neroli

Post21 listopada 2014, 01:05 - Pt

Minęło ponad 2 lata od popełnienia tej mało zgrabnej "recenzji", a ja teraz dopiero zdecydowałem się na zakup 30 ml flakonika. Jak dojedzie, pochwalę się w odpowiednim dziale.
EDIT.
No i zacząłem żałować, że to mizerna 30 ml flaszeczka. Żeby był efekt powinno się skrapiać GN obficie, z 200 ml flakonu. Obok neroli pięknie gra petitgrain - czuć jego zieloność.

Nabuchodonozor

Aktywny forumowicz

Post20 grudnia 2014, 11:52 - So

Dziwnym trafem również mam 30-tkę :) Czekam teraz tylko wyższych temperatur aby wydusić z GN ile się da. Jak na razie super się rozwija na skórze i najciekawiej robi się gdy 'świeże' nuty przygasają.

paradox

Forumowicz

Post24 lipca 2017, 15:10 - Pn

Dzisiaj pierwsze testy Grand Neroli. Świetny zapach na cieplejszą porę roku, cytrusowo-kwiatowy, zielony, całość pachnie bardzo naturalnie i przyjemnie, po pierwszych testach jestem na tak :)

fanboi

Forumowicz

Post20 listopada 2017, 09:52 - Pn

Mój ulubiony zapach Atelier. Myślę że określenie 'zielony' co od tego zapachu bardzo pasuję. Wielbicielom neroli zdecydowanie polecam, dla mnie 6.

pedrodelsol

Forumowicz

Post30 maja 2018, 20:23 - Śr

Chyba najbardziej "męski" z poznanych mi unisexów AC. Idealny balans pomiędzy nowoczesną a klasyczną wodą kolońską. Tylko dlaczego tak szybko znika? 2-3 godzinki i prawie śladu po nim nie ma. Projekcja też na słabym poziomie jak na tego typu zapachy

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex