Teraz jest 21 września 2018, 16:24 - Pt

• Reklama

Lalique - Encre Noire

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Lalique - Encre Noire (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
11
2%
2 - Słaby
14
3%
3 - Przeciętny
22
4%
4 - Dobry
63
13%
5 - Bardzo dobry
194
39%
6 - Genialny
198
39%

Liczba głosów : 502

• Autor
  • Wiadomość

Karasov

Forumowicz

Re: Lalique - Encre Noire

Post04 czerwca 2018, 16:40 - Pn

Niestety prawda jest taka że reformy strasznie okaleczyły te perfumy! Z zapachu niszowego w przeciągu kilku ostatnich lat Encre Noire ewoluowało do poziomu zapachów Avonu, jeśli ten trend się utrzyma to za kilka kolejnych lat flakon będzie pokryty różowym brokatem, a do zestawu będą dodawać błyszczyk do ust i lakier do paznokci:(
Lalique coraz bardziej rozwadnia ten zapach i coś mi się wydaje że to nie jest przypadek, możliwe że za jakiś czas firma wprowadzi do oferty wersję Absolu w koncentracji dawnego EN , bo te wszystkie reformulacje mają jakiś głębszy cel.

sulek

Forumowicz

Lalique - Encre Noire

Post04 czerwca 2018, 17:29 - Pn

Ostatnio kupowałem z elnino. 2016 parametry bez zarzutu.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

kiddi

Forumowicz

Post04 czerwca 2018, 17:46 - Pn

Karasov napisał(a):Niestety prawda jest taka że reformy strasznie okaleczyły te perfumy! Z zapachu niszowego w przeciągu kilku ostatnich lat Encre Noire ewoluowało do poziomu zapachów Avonu, jeśli ten trend się utrzyma to za kilka kolejnych lat flakon będzie pokryty różowym brokatem, a do zestawu będą dodawać błyszczyk do ust i lakier do paznokci:(
Lalique coraz bardziej rozwadnia ten zapach i coś mi się wydaje że to nie jest przypadek, możliwe że za jakiś czas firma wprowadzi do oferty wersję Absolu w koncentracji dawnego EN , bo te wszystkie reformulacje mają jakiś głębszy cel.

OK reformulacje .. ale to nie tłumaczy tego że EN z eglamour potrafi wytrzymac 8 godzin a ten z tago po chwili kompletnie znikał :cry: zarówno z eg jak i tago to rocznik 2017

Karasov

Forumowicz

Post04 czerwca 2018, 18:22 - Pn

2 tygodnie temu testowałem w perfumerii Douglas i parametry zarówno w kwestii trwałości jak i projekcji pozostawały wiele do życzenia. Mam spory sentyment do tego zapachu, ale nie mam już złudzeń, pora poszukać czegoś w podobnej tonacji z większą siłą rażenia bo z obecnymi wypustami EN robi się większy cyrk niż z batchami Aventusa.

BlueJeans

Moderator

Post05 czerwca 2018, 06:05 - Wt

Z tym rozwadnianiem EN nie byłbym do końca taki pewien. Gdy posiadałem flakon z 2015 może 16 na początku wydawało mi się, że nie pachnie na mnie kompletnie. Po kilku testach globalnych czułem go raz na jakiś czas, a otoczenie moje non stop. Być może jest to efekt E Iso super, a może reforma. Niebawem sam się wypowiem jak to wygląda bo być może ponownie zaopatrze się w kolejny flakon.

Voldo

Post05 czerwca 2018, 20:10 - Wt

Mam odlewkę Encre Noire 78%, flachę 79% kupioną w tym roku na iperfumy i odlewkę sporta, wszystkie zachowują się tak samo. Raz czuję je przez całe 8 godzin, innym razem giną po 2-3 godzinach, kiedy indziej znowu pojawiają sie i znikają przez cały dzionek. Otoczenie czuje je cały czas. Dokładnie tak samo zachowuje się Ziemia od Hermesa, tu też jest dużo E Iso super.
Zapach to nic innego, jak dotyk, który czujemy z daleka. - Jean-Claude Ellena

Karasov

Forumowicz

Post05 czerwca 2018, 21:21 - Wt

Tylko między Encre Noire 78% a 79% jest spora różnica i to mocno czuć, więc nie wiem jakim prawem znajdują się osoby które tej różnicy nie czują. Encre Noire 78 % było zapachem magicznym, obecne wypusty są jak nieudana sztuczka z gwoździem Pana Ząbka... niewiadomo czy śmiać się, czy płakać. Na dzień dzisiejszy naprawdę żałuję że nie zrobiłem kilka lat temu zapasów tego zapachu :(

Tracershy

Forumowicz

Post04 lipca 2018, 07:05 - Śr

Kupiłem sobie flakon na elnino parfum. Nie miałem go jakiś czas i próbuje odtworzyć w pamięci czy czuję różnicę i nie wiem czy czuję ją w samym zapachu. Może jest mniej ziemiście niż kiedyś, ale chyba parametry są gorsze. Trwałość niezła, choć kiedyś trzymał się na mnie 8-9 godzin. Wczoraj psiknąłem się o 12 a o 19 już nic nie czułem. Zrobił się też bardziej bliskoskórny. Przez pierwsze 2 godziny jest dosyć dobrze wyczuwalny a potem cichnie i czuję tylko jak przyłozę nos do skóry. Brakuje większej mocy, choć z drugiej strony one nigdy nie miały super parametrów, projekcja zawsze była raczej cicha. Będę musiał chyba obniżyć swoją ocenę.

Homme

Forumowicz

Post06 lipca 2018, 15:03 - Pt

Karasov napisał(a):Niestety prawda jest taka że reformy strasznie okaleczyły te perfumy! Z zapachu niszowego w przeciągu kilku ostatnich lat Encre Noire ewoluowało do poziomu zapachów Avonu, jeśli ten trend się utrzyma to za kilka kolejnych lat flakon będzie pokryty różowym brokatem, a do zestawu będą dodawać błyszczyk do ust i lakier do paznokci:(

Wersja 79% jest ciągle taka sama, nie było kolejnej nowej reformy od czasu zmiany koncenctracji z 78%. Jeżeli ktoś czuje różnice między batchami to ma odpowiedź na pytanie różne batche nawet tej samej formuły potrafią się nieznacznie różnić tak pod względem parametrów, jak i samego zapachu. Nie jest to jedynie przypadłość Encre Noire.

Kiedyś źle oceniałem 79%, jednak przez ten czas zdążyłem go polubić. Niesamowicie drzewny i suchy, mentolowy w odbiorze. Producent ewidentnie chciał przyciąć na kosztach, ale zapach moim zdaniem się obronił i... wpisał znakomicie w aktualne trendy. Jest to moim zdaniem ta sama liga i podobny charakter do Noir Anthracite Forda, za ułamek ceny tego drugiego.

Flakon 78% to było co innego, ziemia zlana deszczem i przyktryta zwiędniętymi liśćmi z próchniejącymi badylami. Zapach magiczny, lecz absolutnie nieuniwersalny, z trudem było szukać dla niego okazji, drażnił otoczenie. Natomiast 79% mogę używać praktycznie okrągły rok, jedynie ciężkie upały są przeszkodą, ale już tydzien temu jak było nieco chłodniej stosowałem go namiętnie każdego dnia. Wciąż mam prawie cały flakon 78% i nie jestem pewien, czy to jest lepsze Encre Noire od współczesnego. Na pewno jest osnute otoczką legendy, ikoniczne, bo już od dawna niedostępne. Wg. mnie ludzie sztucznie podbijają hype na te wersje z sentymentalizmu, oraz po to, aby windować ceny starych flakonów... Moim zdaniem powinni sprzedawać obie wersje, jestem pewien, że gdyby tak było edycja 79% cieszyłaby się dużym jak nie większym powodzeniem ze względu na prostszy odbiór i większą uniwersalność.

Tracershy

Forumowicz

Post08 lipca 2018, 14:43 - N

Ja chyba wolałem tą poprzednią bardziej wilgotną i mniej uniwersalną wersję. Choć to nadal jest bardzo dobry zapach.

prystelka

Post10 lipca 2018, 19:17 - Wt

Gdyby to kogoś interesowało, to wczoraj odebrałem bohatera wątku zamówionego w i* i parametry ma wyśmienite. Trwałość 10h+, projekcja absolutnie wystarczająca. Psiknięty na rękę i zmyty z użyciem mydła nadal siedzi mocno. Batch code wskazuje na 11.2016.

Bay

Post11 lipca 2018, 18:56 - Śr

Serwus :)
Dziś dotarł do mnie sampelek 5ml bohatera wątku, szybciutko zapodałem psika na nadgarstek i konsternacja :o
To pachnie inaczej niż cokolwiek z czym miałem do do tej pory do czynienia, ... inaczej to mało powiedziane ...
Nie mam doświadczenia z zapachami, nie rozróżniam nut, składników itp ale to mi się podoba bardzo 8-)
Jak to odbieram ? - to sok z borówki wylany na suche runo leśne - może to absurdalne ale tak ten zapach odbieram :)
Jutro po południu zapodam go sobie globalnie :P
Pozdrawiam Bay
Dano nam dwoje uszu i jedne usta,
by dużo słuchać i mało mówić
;)

Tracershy

Forumowicz

Post11 lipca 2018, 19:28 - Śr

Dość podobny do niego jest Giordani Gold Notte z oriflame. Nawet oba zapachy są autorstwa tej samej perfumiarki. Wetiwer i cyprys dominują w obu kompozycjach. Encre Noire jest bardziej surowy, ale wydźwięk w obu jest bliźniaczy.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post11 lipca 2018, 19:35 - Śr

Bay napisał(a):To pachnie inaczej niż cokolwiek z czym miałem do do tej pory do czynienia, ...

I tak się właśnie zaczyna ta przygoda... ;)

Lazior

Post12 lipca 2018, 08:05 - Cz

Ja ostatnim czasem się mocno zastanawiałem czy kupić ponownie LEN czy Gurlain L'Instant... ostatecznie przeważyła cena LEN i właśnie ten zapach wybrałem.
Stosuję globalnie, nawet w ciepłe dni... ten zapach uzależnia ;) . Na mojej skórze spokojnie wytrzymuje 8h więc jestem bardzo zadowolony. Wg mnie LEN ma świetny stosunek ceny (100zł/100ml) do jakości więc ciężko będzie go przebić innym zapachom... no może jedynie X-Bolt lub No 1 z Lidla ;)

RG

Tracershy

Forumowicz

Post12 lipca 2018, 09:17 - Cz

Dla mnie Encre Noire jest nie do przebicia jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.

Bay

Post12 lipca 2018, 18:23 - Cz

rabarbary napisał(a):
Bay napisał(a):To pachnie inaczej niż cokolwiek z czym miałem do do tej pory do czynienia, ...

I tak się właśnie zaczyna ta przygoda... ;)

Nie kracz ;) :D
Dano nam dwoje uszu i jedne usta,
by dużo słuchać i mało mówić
;)

Voldo

Post12 lipca 2018, 23:30 - Cz

Mieliśmy dziś w mare ciepły deszczowy dzionek, warunki w sam raz na EN 79%.
Dwunasta trzydzieści dość spora aplikacja 8 chmurek, 2 kark, po 2 za każde uszko i 2 przód szyi. Cały dzień w pracy był ładnie wyczuwalny. Po dwudziestej drugiej jeszcze na tyle mocno projektował, że koleżanka w busie zapytała się co to za takie fajne delikatne perfumy. Jest po północy, szykuje się bu zażyć kąpieli i gdy przeciągnę dłonią po szyi i ją niuchnę, dalej go czuje.
Wersja 79% jest łagodniejsza od 78%, ale paramenty ma nadal dobre.
Zapach to nic innego, jak dotyk, który czujemy z daleka. - Jean-Claude Ellena

Euz

Forumowicz

Post17 lipca 2018, 09:01 - Wt

Kiedyś w pracy, po około 8-10 godzinach od aplikacji, gdy kolega przechodził dobre półtora metra ode mnie, zatrzymał się i powiedział, że znowu jakiegoś mocarza użyłem bo czuć mnie z daleka :) zadziwiło mnie to bo ja na sobie wyczuwam EN może z maks 3-4h. Mam wersję 79%

Lazior

Post17 lipca 2018, 09:28 - Wt

Mi się wydaje, że noszący LEN szybko się przyzwyczaja do tego zapachu i sam go nie wyczuwa... co nie znaczy, że otoczenie nie czuje.
Ja po dłuższej przerwie od LEN psiknąłem sobie na nadgarstek u znajomego i spokojnie go czułem przez 8h... byłem w szoku bo zawsze mi się wydawało, że LEN to raczej z tych nietrwałych.
Teraz gdy sam używam codziennie to po około 3h przestaję go czuć...

RG
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie