Teraz jest 21 sierpnia 2018, 01:11 - Wt

• Reklama

Amouage - Interlude Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Amouage - Interlude Man

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
2
2%
3 - Przeciętny
3
3%
4 - Dobry
12
10%
5 - Bardzo dobry
22
19%
6 - Genialny
78
66%

Liczba głosów : 118

• Autor
  • Wiadomość

Voldo

Re: Amouage - Interlude Man

Post30 czerwca 2018, 18:47 - So

Witam

Kilka chłodniejszych dni za nami, więc można było po znęcać się nad otoczeniem :lol: .
Pachnidło genialne, moc niesamowita. Dwie chmurki z dekantu wystarczają na cały dzień (buteleczka z decant.pl).
Ja dzielę to pachnidło na dwie główne fazy, pierwsza gdy główną role odgrywa oregano i drugą gdy do głosu dochodzą żywice i nuty dymne. O ile pierwsza faza przez otoczenie rozpoznawalna jest jako perfumy, można usłyszeć że fajny przyprawowiec, że coś nowego, innego, że niesamowicie mocny. Faza druga wywołuje już spore zamieszanie, tu już trudniej zlokalizować winowajce :D , tu można usłyszeć teksty, "skąd macie takie zajebiste kadzidełko", "co tu tak ładnie pachnie, jakby się tliły jakieś drewienka ale takie owocowe albo egzotyczne" :lol:. Najbardziej podoba mi się reakcja ludzi nieznających Interlude na przejście z fazy pierwszej do drugiej, gdy nagle ludziska zaczynają węszyć i w końcu pada magiczne pytanie "Coś się tli, bo jakiś taki zapach czuję" :P .
Numer jeden na chłodniejsze dni. Ciekaw jestem jak zachowywać się będzie w zimie, ale to jeszcze kilka miesięcy.
Ode mnie 6 puntków.

Pozdrawiam Voldo
Zapach to nic innego, jak dotyk, który czujemy z daleka. - Jean-Claude Ellena

tornado

Aktywny forumowicz

Post02 sierpnia 2018, 21:35 - Cz

Spokojnie ten zapach zawsze zachowuje się dobrze 8-)

Od dłuższego czasu, zapoznając się z choćby z Memo (seria skórzana), jak i kilkoma innymi zapachami dochodzę do wniosku, że zaintonowana nuta skórzano-oreganowa, dla mnie zbliżona do zielonych smażonych pomidorów, nierzadko określana jako palone kable, pojawia się coraz częściej. Przywołałem Memo nie bez powodu, bo w jednym skórzaku (chyba to jest Italian Leather) nawiązanie wydaje się ewidentne. Muszę poszperać i odkurzyć temat, bo z dużym zaskoczeniem kilka razy natknąłem się na charakterystyczną nutę Interluda. Oczywiście w żadnym z przypadków nie ma mowy o plagiacie.

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 sierpnia 2018, 07:48 - Pt

mnie Italian Leather zupełnie nie kojarzy się naszym bohaterem
a przy tej temperaturze interlude zabija okolice/ wa lata temu próbowałem :lol: /

Voldo

Post04 sierpnia 2018, 14:00 - So

tornado napisał(a):... nierzadko określana jako palone kable, ...

Nuty "spalenizny" w Interlude są, ale palonymi kablami bym ich nie nazwał, chyba że są to wysokiej jakości kable kładzione w pałacach emirów :lol:

Interlude już przy 20°C jest morderczy, a przy takich upałach może byś stosowany jako broń masowego rażenia. :P
Zapach to nic innego, jak dotyk, który czujemy z daleka. - Jean-Claude Ellena

tornado

Aktywny forumowicz

Post04 sierpnia 2018, 22:07 - So

Interlude sprawdza się w wielu temperaturach. Polecam na ciepłe, wręcz gorące wieczory. Zapewniam, że jak stosowany rozsądnie (3,maks 4 strzały) sprawi się wyśmienicie.

saidali

Aktywny forumowicz

Post04 sierpnia 2018, 22:23 - So

Cztery strzały w ciepłe dni, to aż nadto jak dla mnie i to zdecydowanie.
Późną jesienią pięć chmur mnie przygniotło wręcz, więc zalecam umiarkowanie ;)

Osoby wprawione w różne kalibry mogą, ale podduszanie otoczenia nie jest czymś dobrym tylko dlatego, że sami czujemy się komfortowo.

tornado

Aktywny forumowicz

Post04 sierpnia 2018, 22:49 - So

Jasna sprawa, że w przypadku Interlude trzeba uważać. Osobiście stosuję 3 strzały i wystarczy. Czwarty strzał dla nienasyconych ;)

Jester

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post05 sierpnia 2018, 22:34 - N

gabriel@dag.pl napisał(a):mnie Italian Leather zupełnie nie kojarzy się naszym bohaterem /

Mi również nie, liście pomidora to nie oregano ;)

KADET

Forumowicz

Post06 sierpnia 2018, 08:14 - Pn

Dwa potwory Interlude i Sushine tylko w chłodne dni i maxymalnie 2 strzały.

poison

Aktywny forumowicz

Post06 sierpnia 2018, 10:06 - Pn

A w życiu, ja Sunshine noszę w 30+ i czuje się z nim za pan brat. ;) Kwestia stosownej aplikacji i gra gitara, nie męczy mnie zarówno w klimatyzowanym biurze (powiedzmy koło 22 stopni), jak i gdy przechadzam się w okolicy w upale.
Fakt, że to pachnidło ma prawie moc Interlude i trzeba uważać ale dla moich zmysłów nie jest aż tak nachalne.
Znam ludzi którzy mówią tak jak Ty KADET, że to będzie super zapach gdy słońca właśnie zacznie nam brakować i na sezon jesień-zima pokaże prawdziwą klasę, nie śmiem wątpić i podważać bo zamierzam go poza latem również stosować ale w ciepłe dni także mi pasuje.
Interlude próbowałem w 20+, jakeiś 3 psiki z dekantu Globe, no i wypełniłem wagon metra, aż mi trochę dziwnie było. Nie był natarczywy ale wszechobecny już tak. :lol:
W weekend sobie psikałem wieczorem Interlude na przedramię i miło mi się go nosiło ale piłem również alkohol i mój odbiór mógł być znacznie bardziej liberalny, na szczęście było to w prywatnych pieleszach więc nikogo z obcych nie drażniłem na pewno. ;)
Prawdę mówiąc, myślę, że przy typowej siekierze w powietrzu jaka była w Warszawie w zeszłym tygodniu to Interlude nie byłby taki nachalny jak przy 20+ bo wówczas jest bardziej "zwiewny", a jak powietrze stoi to i on się jakoś hardkorowo nie unosi. Może własnie dlatego nie ma problemu z takimi zapachami w krajach arabskich gdzie temperatury mamy jeszcze wyższe a wilgotność na tyle duża, że po prostu ten zapach nikogo nie zabija. :)
Rozprawkę na temat Interludę jeszcze chlapnę ale myślę, że w sezonie jesień-zima, póki co czeka sobie na półce. ;)
Na pewno z obecnych doświadczeń i globalnych testów zasłużył na "szóstkę", to prawdziwe dzieło z wysokiej półki, choć rozumiem, że może być grupa ludzi która nie doceni jego kunsztu czy też będzie dla jakiejś grupy zbyt arogancki w odbiorze. Ocen najniższych jednak mimo wszystko nie rozumiem i chyba nie chcę.
Pozdrawiam serdecznie.

Salvin

Forumowicz

Post06 sierpnia 2018, 11:22 - Pn

Ja używałem Interlude wiosną powyżej 5 psików i bardzo ładnie się sprawował. Nie wyłaziły żadne palone kable, wybrzmiewał słodkawo, kremowo i zebrałem sporo komplementów za niego, a co nie zdarza się często. Nagany, zwrócenia uwagi żadnej. Także nie generalizujmy ;)

Jester

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post06 sierpnia 2018, 12:53 - Pn

poison napisał(a): Może własnie dlatego nie ma problemu z takimi zapachami w krajach arabskich gdzie temperatury mamy jeszcze wyższe a wilgotność na tyle duża, że po prostu ten zapach nikogo nie zabija. :)

Dokładnie, zabrałem ze sobą podczas urlopu Naxosa, Reflection i Interlude oraz Aventusa, którego użyłem tylko raz ;)

tornado

Aktywny forumowicz

Post07 sierpnia 2018, 19:13 - Wt

Interlude stosuję również i w letnie wieczory. Jak najbardziej pasuje. Nie przekonanych namawiam do testów. Natomiast co do zasady traktuję ten zapach jako popołudniowo - wieczorny. Bez względu na pogodę, nie używam go od rana.
Zielone pomidory to nie oregano :D No tak to nie to samo. Jednak nuta otwarcia, która później ulatuje (po jakiejś godzinie) została choćby przez Memo wyeksponowana, uczyniona główną. W końcu pomidory lubią się z oregano :lol:
A co do Sunshine, to stosuję tylko jak jest ciepło, upalnie. Od rana, unikam na wieczór. Próbowałem na jesień, zimę i w ogóle nie zagrało. W mojej ocenie ewidentnie letni, nomen omen słoneczny zapach.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie