Teraz jest 12 grudnia 2018, 09:19 - Śr

• Reklama

Gucci - Envy Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Gucci - Envy Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
3
4%
3 - Przeciętny
4
5%
4 - Dobry
12
14%
5 - Bardzo dobry
36
43%
6 - Genialny
27
33%

Liczba głosów : 83

• Autor
  • Wiadomość

mateuszolech

Forumowicz

Re: Gucci - Envy Men

Post04 października 2018, 20:13 - Cz

Najlepszym zamiennikiem i zapachem o świetnej jakości jest Floris Santal

Tracershy

Forumowicz

Post04 października 2018, 20:33 - Cz

Jak mi fundusze pozwolą to może sprawdzę, ale widzę ma to cenę prawie jak unikaty Envy na allegro.

mateuszolech

Forumowicz

Post04 października 2018, 20:49 - Cz

Nie no bez przesady cena jest nieporównywalnie niższa... Jeżeli będziesz w Warszawie to w perfumerii Galilu można ten zapach spokojnie przetestować, nie zraź się początkiem bo jest inny niż w Envy, natomiast w sercu są już bardzo podobne :)

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 października 2018, 07:53 - Pt

jako alternatywa polecam Carven Homme (nie mylic z Pour Homme) 8-)

mateuszolech

Forumowicz

Post05 października 2018, 08:05 - Pt

Carven Homme jest wycofany i niedostępny :/

Bazyli

Aktywny forumowicz

Gucci - Envy Men

Post05 października 2018, 08:10 - Pt

Niestety :( a ceny były naprawdę przyzwoite...Narobiliście mi chęci, chyba sięgnę dziś po Carvena :)

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino - mój mały świat zamknięty w butelce...

biaggi0303

Post05 października 2018, 10:33 - Pt

tez sie zalapalem jak byl za śrubki dostepny od reki ;)
Mam oba, ale czesciej siegam po Carvena, zeby oszczedzac Envyego haha ;)

pagan_inc

Forumowicz

Post12 października 2018, 10:29 - Pt

Dla mnie osobiście najbardziej podobny do Gucci Envy jest Aigner No 1 intense. Nie jest to podobieństwo skali 1: 1 ale nawet część składników jest identyczna. Jak dla mnie ten Aigner No 1 Intense jest bardziej podobny do klasycznego Gucia Envy niż Floris Santal a cena flakonu nawet 10 razy niższa od Envy :)

Pilecki

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post12 października 2018, 11:00 - Pt

Z rok temu kupiłem na forum ponad 50ml Envy we flakonie. Oszczędzam jak tylko się da. Miałem go na sobie chyba 2 razy :lol:
A Carven też jest super. Żałuje że nie zrobiłem zapasów jak był dostępny za śmieszne pieniądze.

Clevland

Forumowicz

Post13 października 2018, 18:36 - So

Panowie czy ktoś może potwierdzić podobieństwo Aigner No 1 intense do Envy?
Mam lekko używane 50ml od wielu lat i szukam czegoś podobnego.

Birbant

Forumowicz

Post13 października 2018, 18:45 - So

mateuszolech napisał(a):Najlepszym zamiennikiem i zapachem o świetnej jakości jest Floris Santal

Przesada

mateuszolech

Forumowicz

Post13 października 2018, 19:51 - So

A znasz lepszy, bo ja nic lepszego nie poznałem co by było dostępne na rynku.

pagan_inc

Forumowicz

Post14 października 2018, 15:22 - N

ja znam lepszy odpowiednik :) Toż to Aigner No 1 Intense (oj ludzie ludzie kiedy wy się przekonacie do niemieckich perfum, tak wiem perfumy nie wyprodukowane we Francji są mniej cool i mniej trendy ;] te wyprodukowane poza Francją choćby były identyczne muszą mieć co najmniej 1 stopnień gorszą ocenę oligofaktoryczną bez dwóch zdań) , tylko flakon setka Aignera powinien chodzić koło stówy, no 150 zł max.
Biorąc pod uwagę rok wydania Aignera i "moim zdaniem celowo dobrane" podobne składniki tych perfum stawiam odważną tezę że niemiecki producent świadomie próbował wskrzesić zapach Gucci Envy czerpiąc samemu korzyści z tej genialnej kompozycji.
Widzę, że na allegro ktoś wystawia tego Aignera No 1 Intense za 334 zł ale to się chyba sprzedawcy strefy klimatyczne pomyliły :) albo przeczytał mojego skromnego posta o podobieństwie tego Aignera do Envy i już mu się $$ w oczach objawiły.
Inna oferta to 174 zł za setke już bardziej rozsądna, ale uważam że to też cena zaawyżona - jak się dobrze poluka na niemieckim ebayu to można i setke za niewiele ponad 20 euro wylicytować tylko trzeba cierpliwie szukać.

NGL7

Post14 października 2018, 15:46 - N

ten Aigner jest na ip za niecałe 130 pln przez ceneo :)

mateuszolech

Forumowicz

Post14 października 2018, 16:01 - N

Sprawdzałem skład tego Aignera i jest zupełnie inny niż Envy :P

pagan_inc

Forumowicz

Post14 października 2018, 16:09 - N

NGL7 napisał(a):ten Aigner jest na ip za niecałe 130 pln przez ceneo :)

i w takiej cenie powinien chodzić :) Stare Aignery jak Aigner super frangrance czy Aigner silver są mega unikatowe i cholernie drogie jeśli gdzieś się pojawią, ale ten Aigner no 1 Intense powinien chodzić w cenie koło 130 zł. Tylko nie zlinczujcie mnie jeśli ktoś to kupi i stwierdzi, że dla niego to nie jest podobne. Ja tak jak mówiłem nie uważam żeby to było podobieństwo skali 1:1, ale nabyłem tu na forum odlewkę 10 ml Floris Santal i szczerze to choć Floris Santal to tez kapitalne perfumy to wyczuwałem podobieństwo do Gucia envy tylko w jednej fazie a w przypadku Aignera ? więcej jest podobieństwa :) Nie chciałem się dzielić tą wiedzą z kolegami tu na forum bo ewentualną złą ocenę sytuacji można przypłacić czasami "słownym linczem" ale jak widze że szans na tańszego envy nie ma a temat rozmów tutaj skupia się niemal wyłącznie na szukaniu "podobnego zapachu" to już mnie mierdzą te porównania do Carven czy Floris Santal. Każdy odbiera zapachy inaczej : jesli komuś to Carven czy Floris jest idealnym zamiennikiem to świetnie, dla mnie o wiele bardziej podobnym jest Aigner No 1 Intense (do tego stopnia podobnym że używam tego, a Gucci envy mam na dnie flakonu 50 ml i przy tych cenach jakie są obecnie zadowolę się tą niemiecką imitacją :)

pagan_inc

Forumowicz

Post14 października 2018, 16:29 - N

mateuszolech napisał(a):Sprawdzałem skład tego Aignera i jest zupełnie inny niż Envy :P

o komentarzach tego typu właśnie wspominałem :)
Trudno jest dyskutować z szanownym gronem poniektórych ekspertów (zwłaszcza takich którzy próbują wypowiadać się o konkretnym zapachu nie znając go).
Popatrzmy na to tak: podobieństwa składników na poziomie pokrywania się w 80-90%% chyba się nikt nie spodziewał prawda?
Z 6 wymienionych składników Aignera No 1 Intense 50% pokrywa się z tymi z Gucci Envy, ufam że Floris Santal ma większy % podobieństwa do Envy'ego ? :)
Poza tym podobieństwo deklarowanych składników a podobieństwo samego zapachu to dwie różne bajki.

Może mały proposal : może niech jeden forumowicz kupi flakon obojętnie z jakiegiego źródła i zróbcie rozbiórkę tego flakonu : nie wierzę żeby spora część nabywców nie dostrzegła sporego podobieństwa do Gucci envy

Bazyli

Aktywny forumowicz

Gucci - Envy Men

Post14 października 2018, 18:13 - N

pagan_inc - kiedyś podrzuciłeś mi próbki Envy i Aignera do porównania, ale podobieństw nie widziałem. Aż muszę je odszukać i porównać jeszcze raz.

EDIT: odnalazłem próbki i zrobiłem test ręka w rękę. Jak w przypadku Carven Homme podobieństwo do Envy oszacowałbym na 80 do 100, tak w przypadku Aignera max. 20 do 100. Za to Aigner kojarzy mi się z czymś innym, choć stopień podobieństwa jest też znikomy - Solo Loewe Platinum.

Bazyli nadaje mobilnie...
Ostatnio edytowano 15 października 2018, 08:06 - Pn przez Bazyli, łącznie edytowano 1 raz
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino - mój mały świat zamknięty w butelce...

pagan_inc

Forumowicz

Post14 października 2018, 22:15 - N

Chyba nigdy nie zrozumiem jak poszczególne osoby różnie postrzegają zapachy. Ja akurat tego Aignera nigdy nie porównałbym z Loewe Solo Platinum bo dla mnie jedno z drugim się w ogóle nie kojarzy. Natomiast dzisiaj zaaplikowałem solidną porcję Aignera i dla mnie jest jak najbardziej podobny do Gucci envy i to znacznie. Tak jak mówiłem może nie w kategoriach 1:1 ale zapach jest podobny (może jest nieco mniej leśny) ale to jest ta sama ciężka moc, dla porównania Floris Santal mimo iż też w pewnej fazie przypomina Envy to nie jest dla mnie aż tak ciężki jak Envy czy Aigner. Ciężkość rozumiana w mocarności kompozycji a nie że jest ciężki w sensie ciężko noszalny :)
Mimo wszystko na[paleńcom poszukującym czegoś w stylu Envy sugerowałbym nabyć próbkę/odlewkę i potestować samemu - może ktoś jeszcze uzna że te kompozycje są podobne a jeśli nie to chyba zbadam sobie węch :)

Skarbowy

Post14 października 2018, 22:18 - N

Ja mam florisa to chętnie powymieniam się próbkami na carvena i aignera.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie