Teraz jest 19 lipca 2018, 18:09 - Cz

• Reklama

Acqua di Parma - Colonia Intensa

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Acqua di Parma - Colonia Intensa

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
5%
4 - Dobry
6
30%
5 - Bardzo dobry
10
50%
6 - Genialny
3
15%

Liczba głosów : 20

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Acqua di Parma - Colonia Intensa

Post18 marca 2017, 20:17 - So

grzegorz01 napisał(a):Pozwolę sobie w części niezgodzic się z Tobą Arturze. Syn w marynarce ojca (prawie) zawsze będzie wyglądał komicznie.

Ale "prawie" robi różnicę ;)
Jest tendencja przypisywania zapachów do metryki. Nie twierdzę, że jest to całkiem pozbawione sensu. Sam zresztą też tej tendencji ulegam, czasem podświadomie klasyfikując zapachy. Jakaś tam racja w takich przyporządkowaniach jest, tak samo jak w przypisywaniu zapachu do płci.
Ja mówię o tym, że jeśli młody człowiek użyje takiego "dziadkowego" zapachu do stosownego stroju, to ten zapach doda mu powagi i podkreśli wyjątkowość sytuacji, a dziadkiem go nie uczyni, bo przeciez widać, że młodziak ;)
A starszemu może "dołożyć" lat, podobnie, jak sposób ubierania się.
I nie chodzi mi o walkę z metryką za wszelką cenę i o rozpaczliwe próby spowolnienia upływu czasu, ale o to, zeby pewnych procesów wizualnie, czy też olfaktoryczne nie przyśpieszać.
Oczywiście, wszystko w granicach rozsądku i dobrego smaku ;)
Artur

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post18 marca 2017, 20:32 - So

Po raz kolejny udało mi się powściągnąć pokusę zakupienia perfum "w ciemno" i po przeczytaniu ostatnich komentarzy w tym wątku stwierdzam, że dobrze zrobiłem :) Przetestuję najpierw to dziadostwo z próbki :)
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post18 marca 2017, 20:38 - So

Akurat Intensa jest najmniej dziadowska z dziadostwa AdP :P
Artur

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post18 marca 2017, 20:51 - So

Artur nie strasz ludzi. Niebieska serie może nawet Twoja córka nosić ;)

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post18 marca 2017, 21:24 - So

No nic, przekonamy się, będą próbki wszystkich zapachów z linii Colonia i może coś jeszcze. Za młokosa chlapałem się Brutalem ojca i dawało radę. :D.Dobre dziadostwo nie jest złe, choć gdy czytam o krzyżówce Eau Sauvage z Lalique White to zaczynają boleć mnie korzonki :P
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

JKJ

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post18 marca 2017, 21:43 - So

Klasyfikując wiekiem stosownym to zdaje się, że Colonia to najstarszy Pan rodziny, wszystkie następne to już młodsze pokolenie ale z jednej eleganckiej rodziny. Na pewno warto zapoznać się z tą linią.

Bogavante

Forumowicz

Post18 marca 2017, 21:53 - So

Trzeba zorganizować pojedynek dziadów w stosownym dziale ;)

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 marca 2017, 21:10 - N

Mam w domu doskonały test na geriatrię w perfumach. Nie zliczę jak wiele zapachów zostało podsumowanych przez moją żonę tekstem "pachniesz jak móc ojciec". :)
Z każdym razem gdy testuję coś kolońskiego, bądź z lawendą w składzie, z duszą na ramieniu daję do powąchania żonie i czekam czy znane mi doskonale podsumowanie nie padnie znów. Nosząc Intensę nigdy nie usłyszałem, że zalatuję toaletkę teścia, a to bardzo mocny argument za tym, że to jednak perfumy ze śladową ilością "dziada". :) A noszę tę Colonię ostatnio bardzo chętnie, to zdecydowanie mój rodzaj klasycznej a zarazem współczesnej wody kolońskiej.
5/6

JKJ

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post19 marca 2017, 21:20 - N

wahoo napisał(a):rodzaj klasycznej a zarazem współczesnej wody kolońskiej.

O tak tym bardziej że w kategorii klasyczno/współczesnej wody kolońskiej, nie łatwo znaleźć coś ciekawego, w miarę trwałego i w rozsądnej cenie.

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post21 marca 2017, 09:18 - Wt

Całkiem przyjemna ta Intensa. I na szczęście na drugim biegunie od Essenzy która wali dziadem na kilometr i nie nie jest to istotne czy mrsmelly77 twierdzi że to piękne neroli , dla mnie to zapach od początku do końca zalatujący jakąś wodą brzozową/jodłową rodem z PRLu dla kogoś powyżej 90 lat.

Intensa jest dużo bardziej "nowoczesną" wodą kolońską, znacznie ciekawszą niż typowe mainstreamowe cytrusy ale niestety na mnie parametry ma tragiczne. Żółty kartonik z próbką uratował honor AdP i sprawił że jednak sięgnę po niebieskie próbki.

krzsmi11

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post21 marca 2017, 10:51 - Wt

Wczoraj testowałem globalnie jegomościa i mam pozytywne wrażenia, choć nie do końca. Zapach sam w sobie podoba mi się i zdecydowanie nie jest w żadnym stopniu oldschoolowy (przynajmniej wg mnie i mojej żony). Niestety na mnie parametry też szału nie robią. Po 5h nic już nie czułem. Przetestuje je jeszcze w dużo cieplejszej aurze i zobaczę jak się sprawdzą bo zapach jest naprawdę niebanalny.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post22 marca 2017, 09:48 - Śr

Ja i moja żona też niczego staroświeckiego w nim nie widzimy.
Wczoraj się nim spsikałem i poszliśmy do kina.
Żona chwaliła Intensę.
Film też jej się podobał. Mówiła, że wprowadzenie dźwięku, zamiast pianisty, to świetny pomysł!...
Artur

bierni

Forumowicz

Post19 maja 2017, 18:00 - Pt

W końcu zakupiłem trochę zachęcony opinią ekspedientki a trochę aktualną przeceną, ale po kilku razach stwierdzam, że zdecydowanie wolę wersję Colonia. Colonia Intensa ma w sobie coś co bardzo gryzie mnie w nos, przyprawia o ból głowy i zajeżdża czymś tanim... przynajmniej pod samym korkiem. Ode mnie mocne 4!

pablos

Forumowicz

Post20 maja 2017, 05:43 - So

Bardzo ładny, świeży zapach który mógłbym określić jako cytrynowo - mydlany. Niestety jest on bardzo nietrwały.

fanboi

Forumowicz

Post03 września 2017, 11:33 - N

Orientuje się ktoś czy testery posiadają korki?

Odpowiadając sobie na pytanie (może komuś się przyda) - tak maja :)
Ostatnio edytowano 20 listopada 2017, 10:16 - Pn przez fanboi, łącznie edytowano 1 raz

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 września 2017, 18:10 - Pn

za każdym testem / zwłaszcza w wyższych temperaturach/wydaje się coraz bardziej interesująca
szkoda że to koniec lata
co do trwałości to nie narzekam
5-6 h jak na letnią wodę to wynik niezły

fanboi

Forumowicz

Post20 listopada 2017, 10:31 - Pn

Jeśli chodzi i linie coloni zapach najbardziej z boku. Tak jak klasyczna Colonia, Assoluta i Essenza (AdP Pury nie mam) pachną w nieco podobnym stylu wody kolońskiej tak Intensa jest inna. Moim zdaniem mogła by być osobnym zapachem a nie flankerem Coloni. Imo najbardziej nowoczesna, zdecydowanie nie powiedziałbym żeby pachniała dziadem (btw o innych też bym tego nie powiedzial :))
Podobieństw do Eau Sauvage oraz White nie specjalnie widzę (może z wyjątkiem pewnego rodzaju kremowości white).
Jeśli chodzi o parametry to jest tak sobie, zapach trwały - wyczuwam go po 7-8h ale bliskoskórny o znikomej projekcji.
Oceniam na 6 - jest to jeden z moich ulubionych :)

Harris

Forumowicz

Post04 stycznia 2018, 08:41 - Cz

Słodki fantomowy syrop z migdałów spotyka się z równie fantomowym drzewem sandałowca. Kompozycja utkana z niebywałą klasą i elegancją. Ambiwalentna i spójna. Łaczy w sobie staromodność i nowoczesność. Cudownie drzewna ambrozja o niekolońskiej mocy i zasięgu zdolnym objąć wnętrze rzymskiego Panteonu. Włoska dusza, "Wielkie piękno".

Pilsner

Forumowicz

Post10 maja 2018, 22:18 - Cz

Założyłem je dziś po raz pierwszy globalnie. 4 aplikacje. Nie podzielam zachwytów nad parametrami, ale też nie są tragiczne. Ta sama liga co Terre EDT czy Grey Vetiver EDP czyli moje ulubione koszulowce/krawatowce.
Zapach AdP Colonia Intensa jest przedstawicielem mojego ulubionego nurtu "cytrusy-kwiatki-drzewa" jak na przykład DHS, ale idzie w kierunku drzewnym podobnie jak Terre. Zapach jest bardzo ciekawy i przyjemny w odbiorze, bo zachowano klasę AdP Colonia, ale jednocześnie niemal całkowicie pozbyto się "dziadkowości". Założony do koszuli jest jednocześnie finezyjny i profesjonalny - będzie zbierał komplementy, ale nikt nie posądzi nas o staranie się na siłę. Ode mnie mocne 5 za zapach i 4- za parametry.

turbosnail

Super Perfumaniak

Post12 lipca 2018, 10:09 - Cz

świetna kolońska, parametry bdb (właśnie skończyłem odlewkę z tej rozbiórki: viewtopic.php?f=44&t=10969)
zastanawiam się na flakonem, jest tester na elnino 219zł/100ml hmmm :roll:
w międzyczasie ocena 5
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie