Teraz jest 20 listopada 2018, 12:43 - Wt

• Reklama

Acqua di Parma - Colonia Intensa

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Acqua di Parma - Colonia Intensa

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
5%
4 - Dobry
6
29%
5 - Bardzo dobry
11
52%
6 - Genialny
3
14%

Liczba głosów : 21

• Autor
  • Wiadomość

JKJ

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Re: Acqua di Parma - Colonia Intensa

Post02 marca 2017, 16:22 - Cz

Ja natomiast nie mam problemów z trwałością, dziś rano 7.00 założyłem i do tej pory t.j. 16.00 spokojnie wyczuwam.
Całkiem fajna propozycja, chyba jedna z najlepszych pośród linii Colonia. Nowoczesna, cytrusowa z lekko wyhamowaną świeżością, na wiosnę idealna.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post11 marca 2017, 19:21 - So

fajna, cytrusowa kolońska naprawdę z klasą i niezwykle przyjemna w odbiorze, żadnego dziada. nowoczesna taka trochę cieplejsza bez wściekłej cytryny wersja CHASC (a może bardziej Lalique White).
Łatwa w odbiorze i niebanalna.Ma coś w sobie co ją odróżnia od banalnych świeżaków. Ma klasę
Ode mnie 5-
Ostatnio edytowano 14 marca 2017, 12:39 - Wt przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post12 marca 2017, 21:49 - N

Wolę Neroli Portofino, które ma więcej finezji i łagodności (kwiat pomarańczy!). Zaś Acqua di Pharma - Colonia Intenza to taki mocno cytrusowy (w kierunku cytryn, limonek i takich tam) zapach ze zdecydowanym nieco starodawnym kolońskim sznytem. Unisex zdecydowanie w meską stronę. Niewykluczone skojarzenia z barbershopem. Jakość składników natomiast naprawdę wywindowana i wyjebana w kosmos. Cytrusy jakby kuźwa żelki jakieś cytrusowe, a pomimo to pachnące bardzo naturalnie, cytrusowo-owocowo i długo i intensywnie i mocno, bo moc, projekcja i trwalość to zdecydowane atuty Colonii.

Dla mnie ideałem byłby Neroli Portofio o trwałości i sile rażenia Colonii. ;)

Ode mnie dla Colonii 4+
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

Major Tom

Forumowicz

Post12 marca 2017, 22:21 - N

Czy wie ktoś czym się różni Intensa od Assoluta? Testował ktoś obie te wody i może wskazać różnice? Ja znam tylko Assolutę ale muszę przyznać, że opis Intensy doskonale do niej pasuje (cytrusy, naturalność składników, barbershop). Wg mnie genialna woda.

Bogavante

Forumowicz

Post13 marca 2017, 11:28 - Pn

Major Tom napisał(a):Czy wie ktoś czym się różni Intensa od Assoluta? Testował ktoś obie te wody i może wskazać różnice? Ja znam tylko Assolutę ale muszę przyznać, że opis Intensy doskonale do niej pasuje (cytrusy, naturalność składników, barbershop). Wg mnie genialna woda.

Różni się wszystkim, to dwa zupełnie oddzielne byty. Assoluta dla mnie to bardzo piękna cytrusowa woda kolońska wręcz cytrusowo mydlana w klasycznym stylu. A Colonia Intensa to dla mnie leśny dziad. Zalatuje starym dziadem, który dzień wcześniej na kolację połknął szyszkę cedrową i tak też byłem odbierany przez otoczenie. Oczywiście to tylko moja bardzo subiektywna opinia :D

JKJ

Aktywny forumowicz

Post13 marca 2017, 16:30 - Pn

Bogavante napisał(a):A Colonia Intensa to dla mnie leśny dziad. Zalatuje starym dziadem

No z tym dziadem to bym się nie zgodził do końca. Według mnie kompozycja Colonia Intensa ma nowocześniejszy charakter, w porównaniu z Colonia Assoluta, w kontekście kolońskiego sznytu.

Major Tom

Forumowicz

Post13 marca 2017, 21:16 - Pn

Ech, nie pozostaje chyba nic innego jak samemu sprawdzić jak to z tym dziadem w Intensie jest :P

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post13 marca 2017, 22:18 - Pn

Nie ma żadnego dziada. Jest lekki barbershop ;) ale nie wpadlbym na to jak bym tego tu nie przeczytał. Ale bez obaw to zupełnie inna skala niż choćby Rive Gauche. To istna symfonia cytrusów w bardzo dobrym wykonaniu.
Prawdziwy włoski sznyt, myślę że Acqua di Parma czy to Intensa czy Colonia Club (innych jeszcze nie znam) są wprost stworzona dla facetów przechadzajacych się po słonecznym Mediolanie na Pitti Uomo. Taka kropka nad i. Podkreślenie stylu.
Wiecie że uwielbiam Mugler Cologne a AdP jest ich luksusowym hiendowym rozwinięciem (nie nie są do siebie wprost podobne poza samą konwencją wody kolońskiej).
Zapomniałem dodać Intensa trwałość ~8h, projekcja umiarkowana.
Ostatnio edytowano 14 marca 2017, 05:50 - Wt przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz

Bogavante

Forumowicz

Post13 marca 2017, 23:10 - Pn

Rive Gauche z chęcią noszę, ale Intensę pomimo wielu prób nie dam rady. Kiedyś chciałem zakupić flakon w ciemno i tylko dziękowałem siłom wyższym, że skończyło się na próbkach :D
Zapach bardzo specyficzny. Assoluta moim zdaniem zdecydowanie znacznie lepsza.

I jeszcze coś... jest dziad :P

sdp_mc

Post15 marca 2017, 19:44 - Śr

Zachorowałem na Acqua di Parmy. Poznałem Essenzę, Assolutę i tytułową Intensę. Wszystkie mają jeden wspólny mianownik - kremową kolońskość. W Essenzie najbardziej czuć przysłowiowego "dziada", w Intensie najmniej, choć kolońskość jest zachowana. Assoluta plasuje się gdzieś pomiędzy. Marzyła mi się od dawna "nowoczesna" woda kolońska, dlatego postawiłem na Intensę.
Flaszkę mam od tygodnia i testuję trwałość. Póki co na mnie jest zmienna. Raz wyczuwam całą dniówkę w pracy, innym razem po 4 godzinach mam wrażenie, że zniknęło. Projekcja delikatna.
Zobaczę jak zachowa się w cieplejsze dni.
W każdym razie - Bomba!

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post17 marca 2017, 10:06 - Pt

kolońska i nie kolońska
coś mi w niej nie pasuje
jakby kolońskość " przesterowana"

Artplum

Mega Perfumaniak

Post18 marca 2017, 00:45 - So

Dziad w Intensie balansuje gdzieś na granicy dziadostwa, ale nie zapuszcza się w dziadostwo głębokie. :P
Artur

Bogavante

Forumowicz

Post18 marca 2017, 06:55 - So

Artplum napisał(a):Dziad w Intensie balansuje gdzieś na granicy dziadostwa, ale nie zapuszcza się w dziadostwo głębokie. :P

Myślę, że wypracowaliśmy kompromis :lol:

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post18 marca 2017, 07:07 - So

A może jest tak że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia?
I wyjaśnijmy sobie jedno to NIE są perfumy dla 25 latka. I ktoś taki może je tak postrzegać. To woda dla gościa 30+ i to raczej w koszuli niż w t-shircie. Ma w sobie elegancję i takiego podejścia wymaga.
widziałbym to tak https://www.google.pl/search?q=pitti+uo ... 20&bih=988

To tak jak z Essenzą, której też się obrywa za "dziada" a taki np. MrSmelly dał jej 10/10. I wystaczy popatrzeć jak MrSmelly wygląda, żeby zrozumieć dlaczego. Ona po prostu do niego pasuje.

Bogavante

Forumowicz

Post18 marca 2017, 09:04 - So

Pasuję do kategorii wiekowej 30+, ale bardzo niekomfortowo czuję się z Intensą. Spowodowała u mnie nagłe zahamowanie zainteresowaniem marką AdP. Miałem kilka próbek Intensy i jedną ofiarowałem koledze starszemu ode mnie. Dostał również inne próbki z zapachami. Jego partnerka zaraportowała w stosownym czasie, że próbka z Intensą jest okropna dla bardzo starych ludzi i nie pozwoli mu tego uzywać :D Pochwaliła za to inne zapachowe mas-marketowe badziewie...

Tak czy inaczej wszystko zależy jak będziemy się czuli z danym zapachem i właściwie tyle :)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post18 marca 2017, 09:26 - So

Jedna (czy dwie) jaskółka wiosny nie czyni. Kiedyś wypsikany Amouage Reflection siedzę sobie zadowolony, że pachnę za*iście a moja wchodzi do pokoju i pyta: "co to tak śmierdzi"?.
Zdemotywowała mnie totalnie, kazała mi sprzedać :roll:
A koleżanka w pracy wniebowzięta.
Wracając do Intensy ani jedn ani druga słowa na nią nie powiedziała (ani pozytywnego ani negatywnego).
Wniosek taki że nie ma się co sugerować, bo jedna Pani woli bruntów a druga blondynów ;)
A jak chcemy żeby się (prawie) wszystkim podobało no może po za kilkoma olfaktorystycznymi zboczeńcami z perfuforum :lol: to powinniśmy używać: Invictusa, 1 Million, Sauvage ew. Acqua di Gio.
Wszystko inne może przez kogoś zostać odebrane jako co najmniej niewłaściwe ;)

JKJ

Aktywny forumowicz

Post18 marca 2017, 09:39 - So

Coś w tym jest, do AdP po prostu trzeba pasować, to nie są zapach dla wszystkich. Myślę nawet że 35+ to czas na AdP. Ja bardzo sobie ją ceniłem i nigdy mi przez myśl nie przyszło, że może być gdzieś w niej schowany dziad. Niestety na co dzień nie miałem kiedy nosić, okazji było bardzo mało, a nawet jeśli ubranie pasowało to i zapach znajdował się inny. Tak jak pisał grzegorz01
grzegorz01 napisał(a):Prawdziwy włoski sznyt, wprost stworzona dla facetów przechadzających się po słonecznym Mediolanie

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post18 marca 2017, 09:41 - So

JKJ napisał(a):Coś w tym jest, do AdP po prostu trzeba pasować, to nie są zapach dla wszystkich. Myślę nawet że 35+ to czas na AdP. ..

no no , ja mam 36 i bardzo mi się podoba. może tu jest pies pogrzebany ;)

W ogóle cała kolekcja AdP mam wrażenie jak by obecnie była robiona przez Demachy'ego dla siebie. Bardzo dobra jakość i kompletnie nie podążająca za trendami wspólczenego mainstremu w którym królują owocowe soczki.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post18 marca 2017, 19:18 - So

grzegorz01 napisał(a):A może jest tak że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia?
I wyjaśnijmy sobie jedno to NIE są perfumy dla 25 latka. I ktoś taki może je tak postrzegać. To woda dla gościa 30+ i to raczej w koszuli niż w t-shircie. Ma w sobie elegancję i takiego podejścia wymaga.
widziałbym to tak https://www.google.pl/search?q=pitti+uo ... 20&bih=988

To tak jak z Essenzą, której też się obrywa za "dziada" a taki np. MrSmelly dał jej 10/10. I wystaczy popatrzeć jak MrSmelly wygląda, żeby zrozumieć dlaczego. Ona po prostu do niego pasuje.

Grzegorzu, 25 lat to moja córka ma... :D
I wcale nie wynika z tego, że mam nie wyczuwać dziadów w perfumach.
Powiem nawet więcej.
Perfumy z dziadem, paradoksalnie, bardziej pasują młodemu, bo mu dodają powagi. A z dziadka robią dziadka do kwadratu. Takiego grandos dziados, jak mówią Hiszpanie ;)
Artur

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post18 marca 2017, 19:42 - So

Pozwolę sobie w części niezgodzic się z Tobą Arturze. Syn w marynarce ojca (prawie) zawsze będzie wyglądał komicznie.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie