Teraz jest 17 października 2018, 06:12 - Śr

• Reklama

Nikos - Sculpture Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Nikos - Sculpture Homme

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
6
38%
5 - Bardzo dobry
9
56%
6 - Genialny
1
6%

Liczba głosów : 16

• Autor
  • Wiadomość

Prorok

Forumowicz

Nikos - Sculpture Homme

Post30 marca 2012, 19:12 - Pt

Obrazek

myslalem , ze juz niewiele zapachow jest w stanie zrobic na mnie piorunujace wrazenie. A tu prosze...........szczeka mi opadla...........zapach ktory pod katem feelingu , klimatu kojarzy mi sie jednoznacznie jako skrzyzowanie mojego ulubionego dreamera versace z joop nightflight ...........slowem zapach na pewno nieutuzinkowy i nie dla kazdego .........swietne parametry uzytkowe - bardzo dobra projekcja i trwalosc - to akurat równiez łączy go z obydwoma wspomnianymi zapachami ............mysle ze podobienstwo do dreamera wynika z tego , ze obydwa zapachy maja w sercu lilię , zreszta jesli wierzyc opisom nut to cale serce sculpture jest kwiatowe ........w kazdym razie jak dla mnie zapach zlozony i unikatowy " love or hate fragrance " - na pewno dla osob , ktore chca i nie boja sie wyroznic w tlumie ( znowu analogia do dreamera ;) ) zapach wyrafinowany , klasowy i elegancki - moim zdaniem swietnie komponuje sie z biala koszula i garniturem - uniwersalny , caloroczny........ no i rzecz jasne efektowne opakowanie i jeszcze efektowniejszy flakon

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Nikos Sculpture Homme

Post30 marca 2012, 19:36 - Pt

tez dużo dobrego słyszałem o tym zapachu,trzeba będzie się kiedyś przymierzyć do niego ;)
Kwiatki dają mocno w nos,jak np w Fleur de Male?

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post30 marca 2012, 20:43 - Pt

I ja również się do niego przymierzam od dłuższego czasu.Nie jest tez drogi.Setkę można kupić za nieco ponad 100 zł.Może przed Świętami się na niego zdecyduję.

Prorok: wyczytałem,że zapach ten,to takie połączenie świeżości ze słodkością.Prawda to?

Prorok

Forumowicz

Post30 marca 2012, 21:18 - Pt

jesli chodzi o kwiaty to moim zdaniem sa one bardzo dobrze wkomponowane - nie jest to na pewno nachalny kwiatowy zapach skręcajacy w damska strone - ja go tak nie odbieram przynajmniej - kojarzy mi sie jednoznacznie męsko - tak jak dreamrer zresztą
rzeczywiscie otwarcie jest swieze i klujace ( znow troche jak dreamer :mrgreen: ) potem pojawia sie slodycz ale nie jest to dla mnie bardzo slodki zapach - jak mozna czasem o nim wyczytac w sieci - jest to na pewno mocno aromatyczny zapach gdzie swiezosc bilansuje sie ze slodkoscia i zapch nie wychyla sie w zadna z tych stron

RoQ

Super Perfumaniak

Post31 marca 2012, 07:58 - So

Mam ten zapach i to od dłuższego czasu i choć na początku bardzo mi się podobał, to jeszcze szybciej się znudził.
To w zasadzie płynna wanilia, choć ciekawie podana. Trwałość była piorunująca.
Jak ktoś lubi wanilię, może kupować to w ciemno.

villager

Forumowicz

Post31 marca 2012, 09:55 - So

RoQ odnoszę wrażenie, że piszesz o Nikos for men a nie Nikos Sculpture . Tamten jest faktycznie słodki ale i ma kolor podobny do Joopa czyli lekko czerwony. To dwie całkiem różne wody.

RoQ

Super Perfumaniak

Post31 marca 2012, 10:19 - So

villager napisał(a):RoQ odnoszę wrażenie, że piszesz o Nikos for men a nie Nikos Sculpture . Tamten jest faktycznie słodki ale i ma kolor podobny do Joopa czyli lekko czerwony. To dwie całkiem różne wody.

Nie. Mam wersję Sculpture. Innych "Nikosów" nie znam. Moją kupiłem kilkanaście lat temu na allegro. Może też go zreformulowali?
Wanilia, wanilia i jeszcze raz wanilia. Jedna z lepszych jakie znam. Ale słodkie to i dlatego, podkradają mi go koleżanki :)

Peter

Post31 marca 2012, 11:32 - So

Wanilia, wanilia i jeszcze raz wanilia.

Ale to taka wanilia jak w Pi?

villager

Forumowicz

Post31 marca 2012, 20:06 - So

Dziwne to bo w Sculpture nie ma w składzie wanilii http://www.fragrantica.com/perfume/Niko ... e-925.html . Jest to raczej świeży zapach . Natomiast ten drugi czyli Nikos for men http://www.fragrantica.com/perfume/Nikos/Nikos-926.html to faktycznie wanilia w całej rozciągłości . Ale nie jest to wcale nudny zapach.

RoQ

Super Perfumaniak

Post31 marca 2012, 20:34 - So

Peter napisał(a):
Wanilia, wanilia i jeszcze raz wanilia.

Ale to taka wanilia jak w Pi?

Absolutnie nie... Ale uwierz, że to głównie wanilia. Nawet, jeśli nie ma jej w składzie, to pachnie waniliowo.
I tak. CAŁY CZAS PISZĘ O NIKOS SCULPTURE.... :)

Prorok

Forumowicz

Post31 marca 2012, 20:54 - So

nie czuje wanilii w sculpture - nie znosze wanilii-gdyby to byl dominująco waniliowy zapach nie uzywalbym go ;)

a trwalos ma rzeczywiscie piorunujaca - prysnalem wczoraj przed 19.00 dwa razy na reke - zapach czulem wokol siebie jeszcze dzis okolo 14.00 , a w chwili obecnej nadal go wyczuwam przy samej skorze , z reka przy nosie :mrgreen:
Ostatnio edytowano 31 marca 2012, 20:59 - So przez Prorok, łącznie edytowano 1 raz

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post31 marca 2012, 20:56 - So

Wy o tym ciągle prawicie? Bo mam już wodę z mózgu.

RoQ

Super Perfumaniak

Post31 marca 2012, 21:00 - So

Tak. Ja piszę właśnie o tym, który pokazujesz. Może w tych nowych coś pozmieniali, ale charakter powinien pozostać nietknięty.
Ten waniliowy oczywiście :)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post31 marca 2012, 21:10 - So

Patrzyłem na to dziś przez chwilę i nawet zastanawiałem się, czy tego nie brać w ciemno. Doszedłem jednak do wniosku, że na razie to nie ma sensu, bo nie wiem, na co trafię. Dogadajcie się w końcu i zdecydujcie, jak to pachnie, to wtedy będzie łatwiej podjąć decyzję :mrgreen:

RoQ

Super Perfumaniak

Post31 marca 2012, 21:29 - So

pknbgr napisał(a):Patrzyłem na to dziś przez chwilę i nawet zastanawiałem się, czy tego nie brać w ciemno. Doszedłem jednak do wniosku, że na razie to nie ma sensu, bo nie wiem, na co trafię. Dogadajcie się w końcu i zdecydujcie, jak to pachnie, to wtedy będzie łatwiej podjąć decyzję :mrgreen:

Powiem tak. Jeśli lubisz słodkie zapachy, Sculpture Ci podejdzie. To naprawdę fajny zapach, do tego niedrogi.
Trwałość jak pamiętam, też była co najmniej wyśmienita. To samo dotyczy projekcji.
Tyle ode mnie.

Peter

Re: Nikos - Sculpture Homme

Post14 czerwca 2012, 21:37 - Cz

Sculpture to propozycja dla miłośników słodkich zapachów.Przypomina mi jednoznacznie,jak pisałem już w innym miejscu, Dunhill Desire Red,w bazie natomiast rzeczywiście da się wyczuć do tego Dreamera.Przypadł mi do gustu.
Projekcja i trwałość dobra. Daję 5 z minusem :)

klystianek

Aktywny forumowicz

Post14 czerwca 2012, 22:27 - Cz

kurcze nie ma opcji w ankiecie
☻ damskie
a najchetniej taka bym ocene dal ;) bo ta wanilia na mnie jest damska nawet siostra stwierdzila to ;p no chyba ze ktos probki podmienil xD sztuczne Cytrusy Cedar i Wanilia i jeszcze jakies kwiatki mi graja na nosie ktorych w skladzie nigdzie nie widze ale nie wiem jakie to ;P
a zaliczam je do tej samej grupy co Hanae Mori Citrus-Gourmands
Top Niche: 1. Black Aoud 2. Musc Ravageur 3. L'air du Desert Marocain
Top Designer: 1. Terre d'Hermes 2. Guerlain L'Instant PH EDT 3. YSL M7

marso

Forumowicz

Post23 sierpnia 2012, 19:03 - Cz

Niewiele jest takich zapachów które sa atrakcyjne cenowo a trwałościa dorównują drogim wodom. Własnie taki jest Nikos Sculpture. Świeża, nieco gęsta woń powalająca cytrusowym otwarciem. Zestawienie linii głowy - jak marzenie: konwalia, jasmin , róża dają cudowny aromat, którym moge się zaciagać wiele godzin. Po 8h nadal go czuć z dala od skóry. Na ubraniu spokojnie 10 h wysiedzi:) Poza tym ciekawy budowa butelki. Zapach na ciepłe dni.
Ode mnie piątka.
Zamówiłem próbkę Sculpture Morning Feel bo cała butla w PL jest raczej nie do kupienia - coś czuję, że bedzie dobrze:)

blueberry

Forumowicz

Post24 sierpnia 2012, 07:56 - Pt

klystianek napisał(a):kurcze nie ma opcji w ankiecie
☻ damskie
a najchetniej taka bym ocene dal ;) bo ta wanilia na mnie jest damska nawet siostra stwierdzila to ;p no chyba ze ktos probki podmienil xD sztuczne Cytrusy Cedar i Wanilia i jeszcze jakies kwiatki mi graja na nosie ktorych w skladzie nigdzie nie widze ale nie wiem jakie to ;P
a zaliczam je do tej samej grupy co Hanae Mori Citrus-Gourmands

Bingo!
To jest najprawdziwszy uniseks, ale wg mnie z przechyłem na damską stronę. Kupiłam w ciemno mężowi to się oburzył, że mu "babskie" perfumy podsuwam i kazał nosić samej... No i bardzo dobrze! :D
Ja bardzo lubię te perfumy, mają świetny "ogon", bardzo dobrą trwałość, no i ten bossssssski kwiat pomarańczy..... ach i och.
Za efekt wanilii odpowiada fasola tonka i benzoina.
Daję 5.

Bonifacy

Aktywny forumowicz

Post26 października 2012, 14:50 - Pt

Kupiłem z forum część flakonu Nikos'a, szybkie zaciągniecie się z korka i ........ skądś to znam ! Ostatnie 20 min filmu próbowałem sobie przypomnieć nazwę i bingo -> Tom Tailor Speedlife Man, wg.mnie są podobne, może ktoś potwierdzi. Nie znamy się długo,ale póki co Nikos nie przekonuje mnie do siebie,chyba zakończy się na romansie.

Dodam,że fajny atomizer jest,podobny do tego z T.Muglera Ice*Man
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie