Teraz jest 19 lipca 2018, 07:07 - Cz

• Reklama

Creed - Royal Oud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Royal Oud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
8%
4 - Dobry
3
13%
5 - Bardzo dobry
14
58%
6 - Genialny
5
21%

Liczba głosów : 24

• Autor
  • Wiadomość

Tomek

Forumowicz

Creed - Royal Oud

Post04 marca 2012, 12:38 - N

Zapach z 2011 roku.
Firma Creed dołączyła do reszty producentów mających w swojej ofercie perfumy z oud. Erwin Creed twierdzi że zapach powstał z uwagi na presję klientów marki, którzy właśnie takich perfum się od dłuższego czasu domagali.

Zapach jest daleki od orientalnych "siekier" od Montale czy Amouage z oud w roli głównej. Właściwie nazwać mogli go zupełnie dowolnie, bo z oudem nie ma za wiele wspólnego, jest zdecydowanie europejski. Jednak jeśli o nie będziemy ich porównywać do arabskich braci to perfumy okazują się całkiem udane. Są przyjemne i ciepłe. Czuję wyraźnie pieprz, przyprawy i drewno. Wszystko sprawia bardzo delikatne wrażenie.
Zapach jest jednocześnie oryginalny i prosty. Myślę że można go z powodzeniem używać niemal o każdej porze roku i na każdą okazję. Chyba tylko w upałach się nie sprawdzi. Nosi się go bardzo komfortowo.

Nuty: cytryna, bergamotka, pieprz, cedr, arcydzięgiel, galbanum, oud, sandałowiec, piżmo.

Dostępny tylko we flakonie o pojemności 75mL.
Załączniki
creed RO.jpg
creed RO.jpg (62.43 KiB) Przeglądane 15428 razy

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Creed - Royal Oud

Post04 marca 2012, 12:53 - N

Piękny drewniany zapach wg mnie. Oud raczej mocno ugrzeczniony, ale zapach klasa.
Tu moja recenzja: http://perfumowyblog.com/2011/10/09/oudowe-post-scriptum-bond-no-9-new-york-oud-i-creed-royal-oud/
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Simon

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 marca 2012, 16:01 - N

Ja czuję w Royal Oud oud, że tak się wyrażę :) Dużo osób mówi, że nie wyczuwa go w tej kompozycji wcale. Dla mnie jest on obecny, ale jako tło. Zdecydowanie jednak rozpoznaję ten składnik. Ale trzeba przyznać, że jest bardzo ugrzeczniony. Jak dla mnie samej kompozycji wychodzi to bardzo na plus.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post04 marca 2012, 16:10 - N

bardzo europejska kompozycja, łatwa w noszeniu,
nienarzucająca się zbytnio, na każdą okazję,
szkoda tylko, że cena nie jest zwykła...
oud'u rzeczywiście jak na lekarstwo,
ale nie jest to wadą, dla osób,
które nie lubią wyróżniać się mocno zapachem,
ale cenią sobie klasę i jakość.

Tomek

Forumowicz

Post04 marca 2012, 16:26 - N

Zgadzam się ze wszystkim. W ankiecie wahałem się między 4 i 5. Dałem 5 bo jest za dobry na 4.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post04 marca 2012, 20:21 - N

kwiatek napisał(a):bardzo europejska kompozycja, łatwa w noszeniu,
nienarzucająca się zbytnio, na każdą okazję,
szkoda tylko, że cena nie jest zwykła...
oud'u rzeczywiście jak na lekarstwo,
ale nie jest to wadą, dla osób,
które nie lubią wyróżniać się mocno zapachem,
ale cenią sobie klasę i jakość.

Że tak powiem kwiatek, lepiej nie można tego było ująć słowami :-). Pełna zgoda. Każdy znany mi Creed jest zresztą taki. I za to go coraz bardziej lubię.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

kapłan

Post18 marca 2012, 17:29 - N

Mogę tylko się zgodzić z powyższymi opiniami. Zapach bardzo łatwy i nie odbiega pod tym względem od reszty Creedów. Ma całkiem przyjemne drzewno-żywiczno-zielone "brzmienie", za które odpowiada chyba głównie galbanum i arcydzięgiel. Być może jest to coś dla miłośników leśnych woni, którym Bois Du Portugal pachnie staro. Czuję też odrobinę suchego czarnego pieprzu, natomiast oudu w ogóle. Spod tych drzewnych akordów, szczególnie na początku, przebija coś ostrego i jakby syntetycznego i nie bardzo mi się to podoba. Ta sztuczność jednak dosyć szybko mija i zostawia po sobie już przyjemniejszą i cieplejszą woń drzewa. I są to klimaty raczej liściaste niż iglaste, jakby przeciąć na pół pień buku albo lipy i wdychać zapach wypływających soków.

Drzewne zapachy raczej lubię, więc nie będę tu wybrzydzał, ale kompozycji trochę chyba brakuje polotu i oryginalności. Zresztą nie wiem sam. To na razie pierwsze wrażenia.

kapłan

Post18 marca 2012, 18:32 - N

Hm, ciekawe rzeczy dzieją się z Royalem, kiedy ujawnią się kolejne fazy. Ukazuje się ciepły sandał z przyprawami. Te przyprawy to jakby zmieszać sproszkowaną paprykę z cynamonem i może odrobiną kawy (fakt, to ostatnie to nie przyprawa, choć...). Cholera, muszę przyznać, że po raz pierwszy Creed mnie zaskoczył. Fajny zapach.

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post08 czerwca 2013, 10:23 - So

wlaśnie, niby oud a bardzo przypomina mi zapachy typowo zywiczne i drzewne jak autoportrait, carbone czy arso.
zapach bardzo mi sie podoba bo ja uwielbiam drzewniaki :)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post27 marca 2014, 22:55 - Cz

Nie ukrywam, że lubię oud i miałem przyjemność wąchać sporo kompozycji z tym składnikiem. Royal Oud jest kompozycją wyjątkową. Oud jest tu podany w sposób absolutnie unikalny - mianowicie nie ma go wcale :D
Gdyby nie nazwa (która zresztą mnie skłoniła do testów) to nawet nie domyśliłbym się, że ten zapach zawiera oud. Przy dużym natężeniu dobrej woli można ślady agarowej żywicy odnaleźć, ale to też tylko przez krótki czas - ja coś oudopodobnego wyczuwałem jakieś pół godziny po aplikacji.
W ogóle jest to dosyć ciekawy zapach - nie dość, że oud bez oudu to jeszcze przewija się w nim jakiś menthol, coś jakby olejek eukaliptusowy, coś chemicznego, sztucznego - jak odświeżacz powietrza. Potem się to uspokaja i staje bardziej drzewne. A potem dość nagle znika ze skóry.
W gruncie rzeczy to może ten zapach nie jest taki najgorszy, ale spodziewałem się czegoś zupełnie innego - królewski oud jakoś zupełnie inaczej mi się kojarzy.
Nie przekonuje mnie ten zapach, a przeciętna projekcja i marna trwałość pogłębiają rozczarowanie.
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post28 marca 2014, 13:01 - Pt

Artplum napisał(a):Nie ukrywam, że lubię oud i miałem przyjemność wąchać sporo kompozycji z tym składnikiem. Royal Oud jest kompozycją wyjątkową. Oud jest tu podany w sposób absolutnie unikalny - mianowicie nie ma go wcale :D

Agaru tutaj - wbrew buńczucznej nazwie - rzeczywiście jak na lekarstwo. Poza tym generalnie ta kompozycja Creed'a wpisuje się w ogólną filozofię marki; zapachów statecznych, nobliwych i tyleż klasowych co zachowawczych. Ode mnie w ankiecie; "4".

Artplum

Mega Perfumaniak

Post28 marca 2014, 15:43 - Pt

Cookie13 napisał(a): Poza tym generalnie ta kompozycja Creed'a wpisuje się w ogólną filozofię marki; zapachów statecznych, nobliwych i tyleż klasowych co zachowawczych. Ode mnie w ankiecie; "4".

Myślę, że to adekwatna ocena. Na więcej nie zasługuje, a mniej byłoby jednak trochę krzywdzące
Artur

oko999

Forumowicz

Post28 marca 2014, 22:49 - Pt

Pełna zgoda. Na pocieszenie honor zapachów o dumnej nazwie Royal Oud podtrzymuje ten od Armani Prive.

lolek

Post29 marca 2014, 12:19 - So

Zapach w sumie przyjemny, odmienny, delikatny i nie odstraszający zbytnio, lecz nietrwały/krótkoprojekcyjny. Nie warto ogólnie.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post29 marca 2014, 13:20 - So

Też uważam, że za te pieniądze można kupić wiele innych ciekawych zapachów. Ale to oczywiście kwestia gustu, a to nie podlega dyskusji
Artur

lukesho

Moderator

Post29 marca 2016, 11:41 - Wt

Interesujący zapach. Oudu niewiele, za to dużo zieloności. Skojarzył mi się z Amouage Opus VII. Wylałem na siebie 1 ml, po 6 godzinach czuję już tylko słodkawą drzewną bazę. Szkoda, że nie projektuje lepiej.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post20 czerwca 2016, 20:57 - Pn

Pierwsze wrażenie: o rany Creedowie zmieszali Oud Wood z Tobbaco Vanillie!
Podoba mi się to, nawet bardzo.

Mloox

Forumowicz

Post21 czerwca 2016, 12:15 - Wt

Dla mnie pierwsze wrażenie to, że przypomina mi Czarnego Adidasa :shock:

Mloox

Forumowicz

Post21 czerwca 2016, 12:34 - Wt

Rzeczywiście na początku czuć trochę tytoniu z TF.
Ale i do złudzenia przypomina Adidasa, później Royal Oud łagodnieje i się trochę wysładza,
czarny Adik jest bardziej liniowy wytrawny i pieprzny do końca- chociaż pieprzu w składzie czarny nie ma , to pewnie za to wrażenie odpowiada cedr z innymi składnikami.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post21 czerwca 2016, 14:01 - Wt

przekonaliście mnie, idę dziś po Adasia
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex