Teraz jest 21 sierpnia 2018, 14:28 - Wt

• Reklama

Guerlain - Homme L'Eau Boisee

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Homme L'Eau Boisee (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
2
2%
3 - Przeciętny
4
5%
4 - Dobry
15
17%
5 - Bardzo dobry
42
48%
6 - Genialny
23
26%

Liczba głosów : 87

• Autor
  • Wiadomość

Squesher

Forumowicz

Re: Guerlain - Homme L'Eau Boisee

Post05 kwietnia 2017, 08:12 - Śr

Prawda, pomyliło mi się z 80ml, ale mieli stary produkt, tzn. w starym flakonie. Była wielka obniżka wszystkich Guerlain i YSL, wychodziło jakoś 124 zł - 15 zł za subskrypcje email :)

Edit. Nie pisałem do nich z pytaniami, widzę tylko ze na stronie mają zdjęcia starego flakonu, swoją drogą miniaturka z drewnianym korkiem, a po wejściu w produkt - z przezroczystym, ale ktoś też tu zasugerował, że może dlatego takie obniżki na Guerlain były, bo chcieli się pozbyć starych flakonów i wprowadzić ujednoliconą szatę. W każdym razie na stronie dalej widnieje, tylko cena już nieco wyższa.

ps1986

Aktywny forumowicz

Post05 kwietnia 2017, 09:13 - Śr

ja to zamówiłem jak była ta promocja + dodatkowo cały marzec było jeszcze 10% na specjalny kod wiec za te 80 ml dałem 109 zł.

To była wersja przejsciowe, tj. "stary" flakon ale juz z przezroczystym korkiem. Parametry na mnie na duży plus.

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post05 kwietnia 2017, 09:26 - Śr

Też zamówiłem z Empiku, wg kodu 2016. Sam mam jeszcze plastikowy korek z 2014 i nowsza wersja wydaje się ciut delikatniejsza.

Co nie zmienia faktu, że zapach dla mnie świetny. Świeża wetyweria, z czasem przechodząca w trochę kwiatowy klimat. Zapach na skórze trzyma na mnie ponad 8h, szafka z odwieszoną koszulą pachniała jeszcze przez tydzień :D

Marks

Aktywny forumowicz

Post06 kwietnia 2017, 11:23 - Cz

Squesher napisał(a):Prawda, pomyliło mi się z 80ml, ale mieli stary produkt, tzn. w starym flakonie. Była wielka obniżka wszystkich Guerlain i YSL, wychodziło jakoś 124 zł - 15 zł za subskrypcje email :)

Edit. Nie pisałem do nich z pytaniami, widzę tylko ze na stronie mają zdjęcia starego flakonu, swoją drogą miniaturka z drewnianym korkiem, a po wejściu w produkt - z przezroczystym, ale ktoś też tu zasugerował, że może dlatego takie obniżki na Guerlain były, bo chcieli się pozbyć starych flakonów i wprowadzić ujednoliconą szatę. W każdym razie na stronie dalej widnieje, tylko cena już nieco wyższa.

W bardziej "kumatych" perfumeriach internetowych można sie naciąć kupujac cos ze względu na prezentowane zdjęcie to co dopiero w empiku który nie specjalizuje sie w sprzedazy tego asortymentu.
Zeby kupic produkt starszy jak 2-3 lata trzeba miec szczęscie lub zakupu dokonywać u wyspecjalizowanych vintage-sprzedawcow na allegro.

Squesher

Forumowicz

Post06 kwietnia 2017, 12:57 - Cz

Marks napisał(a):
Squesher napisał(a):Prawda, pomyliło mi się z 80ml, ale mieli stary produkt, tzn. w starym flakonie. Była wielka obniżka wszystkich Guerlain i YSL, wychodziło jakoś 124 zł - 15 zł za subskrypcje email :)

W bardziej "kumatych" perfumeriach internetowych można sie naciąć kupujac cos ze względu na prezentowane zdjęcie to co dopiero w empiku który nie specjalizuje sie w sprzedazy tego asortymentu.
Zeby kupic produkt starszy jak 2-3 lata trzeba miec szczęscie lub zakupu dokonywać u wyspecjalizowanych vintage-sprzedawcow na allegro.

Wiem, wiem, zdjęciami nie ma się co sugerować, ale w tym przypadku stare wersje to 80ml, nowa to albo 50 albo 100ml. Poprzez stare rozumiem obie - z przezroczystym i drewnianym korkiem. O ile zdjęcia często nie są pilnowane, to jednak rozmiary myślę, że są trzymane w ryzach :)

jm

Forumowicz

Post20 czerwca 2017, 06:35 - Wt

Cześć,

spróbowałem HLEB w s i spodobał mi się. Chciałbym jednak jeszcze raz poruszyć temat butelki (a raczej korka) i rzekomej reforumulacji. Znalazłem sprzeczne informacje:

https://www.fragrantica.pl/perfumy/Guer ... 14180.html
"nowa wersja (bez drewnianego korka) to popłuczyny po tym zacnym zapachu. Szkoda, bo były genialne w noszeniu i zgarniały same komplementy."

https://perfumomania.wordpress.com/2012 ... enie-roku/
"Posiadam obie wersje flakonu (z drewnianym 80 ml i plastikowym 50 ml korkiem) i pachną identycznie, a ich zakup dzieli 2 lata, więc w reformulację wątpię…"

oraz niewiele mówiący wątek:
viewtopic.php?f=42&t=10862

Czy warto kupować wersję z przeźroczystym korkiem? Tej z drewnianym nigdzie nie mogę znaleźć. Co do negatywnych opinii to zdaje sobie sprawę, że ktoś mógł po prostu trafić na podróbę.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post20 czerwca 2017, 06:40 - Wt

przewertuj sobie ten wątek sprawa było to już poruszane. Nie ma co wyważać otwartych drzwi.

ps1986

Aktywny forumowicz

Post20 czerwca 2017, 06:52 - Wt

Przezroczysty korek jest ok (wersja "środkowa" czyli poprzedzająca tę dostępną obecnie w D i S), przy mocniejszej aplikacji dniówkę w pracy spokojnie wytrzyma

paradox

Forumowicz

Post21 czerwca 2017, 13:49 - Śr

Od jakiegoś czasu testuję L'Eau Boisee w najnowszym flakonie. Temperatury powyżej 25 stopni sprawiają że zapach nieźle projektuje. Świeży, orzeźwiający, z lekką goryczką w tle, idealny zapach na lato, bardzo go lubię, kawał dobrego pachnidła.

Telekraft

Forumowicz

Post21 czerwca 2017, 14:26 - Śr

Wszyscy tak zachwalają, a od ponad miesiąca nie umiem sprzedać flakonu pomimo świetnej ceny ;)

Dodam, że trwałość na mojej skórze jest bardzo dobra, ale co z tego, jak po kilkunastu użyciach zapach zaczął mnie nudzić. Jakość składników świetna, ale to kolejny zapach cytrusy z drewnianą bazą.

ps1986

Aktywny forumowicz

Post21 czerwca 2017, 14:58 - Śr

Mam tak samo, trwałość dobra, ale zapach szybko nudzi. Zastanawiam się nad opchnięciem go.

jm

Forumowicz

Post22 czerwca 2017, 18:38 - Cz

Telekraft napisał(a):Wszyscy tak zachwalają, a od ponad miesiąca nie umiem sprzedać flakonu pomimo świetnej ceny ;)

Dodam, że trwałość na mojej skórze jest bardzo dobra, ale co z tego, jak po kilkunastu użyciach zapach zaczął mnie nudzić. Jakość składników świetna, ale to kolejny zapach cytrusy z drewnianą bazą.

O widzisz, a ja tymczasem zamówiłem 2 flakony - tak wyszło... Swoją drogą wszystko (w tym i zapach) może się znudzić. Te perfumy są raczej z tych nienarzucających się (co osobiście cenię) - może Ty potrzebujesz po prostu czegoś innego?
Ostatnio edytowano 22 czerwca 2017, 20:06 - Cz przez jm, łącznie edytowano 1 raz

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post22 czerwca 2017, 18:39 - Cz

Wszystko może się znudzic.. Nawet Aventus :mrgreen:

jm

Forumowicz

Post14 lipca 2017, 12:41 - Pt

Podzielę się pewnym spostrzeżeniem. Otóż tak jak wspomniałem zakupiłem 2 flaszki jakiś czas temu... w tym jedna to wersja z drewnianym korkiem. Wyszło tak, że po otrzymaniu pierwszej wiedziałem że zapach raczej mi się szybko nie znudzi i byłem ciekaw wersji w drewnianym korku więc i ją zamówiłem. Okazało się, że mój amatorski nos nie czuje różnicy. Wręcz doceniałem bardziej wersję z przezroczystym korkiem. Jako, że wersja z drewnianym korkiem cieszyła się zainteresowaniem, to postanowiłem po prostu sprzedać zanim zużyję jakąś znaczącą ilość. Obawiałem się także o trwałość - wersja nowsza była z marca 2016, wersja starsza z grudnia 2011 (wg bachcode).

Podsumowując różnice (wersja z drewnianym korkiem i wersja "przejściowa" z przezroczystym korkiem)
Zapach: wręcz na plus dla wersji z przezroczystym korkiem
Kolor: w kolorze praktycznie różnic nie widziałem.
Butelka: sam korek luźny nieco w wersji drewnianej, w wersji plastikowej trzymający mocno bez luzów.
Opakowanie: wersja z drewnianym korkiem była w opakowaniu bez folii, minimalnie różniącym się odcieniem w jednym miejscu.

Generalnie decyzji o odsprzedaży dokonałem dość szybko, może za szybko ponieważ po dwóch, może trzech tygodniach HLEB jeszcze bardziej mi się spodobał. Mam wrażenie, że jest jeszcze bardziej przyjemny - to chyba owa nuta rumu - na początku jej nie dostrzegałem.
Myślę, że jestem w stanie już ocenić. Zapach jest świetny a równocześnie cena rewelacyjna. Nie czuję żadnej sztucznej nuty, nie ma narzucania się. Daję 6.

saidali

Aktywny forumowicz

Post14 lipca 2017, 17:21 - Pt

A tak przy okazji, u was też atomizer daje małe chmury? Tak samo w zwykłym Homme?

jm

Forumowicz

Post14 lipca 2017, 17:42 - Pt

saidali napisał(a):A tak przy okazji, u was też atomizer daje małe chmury? Tak samo w zwykłym Homme?

Tak, raczej małe ale wciąż chmury. Dla porównania: Azzaro Chrome Legend daje lepsze, Encre Noire a l'extreme z kolei leje strasznie.

saidali

Aktywny forumowicz

Post14 lipca 2017, 17:52 - Pt

Przy Diora, to takie małe wypierdki, dlatego pytam, bo myślałem, że mi się trefne trafiły ;)

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post14 lipca 2017, 18:00 - Pt

cala seria homme ma slabe atomki :( ideal natomiast bdb

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post14 lipca 2017, 18:22 - Pt

Belial Lord napisał(a):cala seria homme ma slabe atomki :( ideal natomiast bdb
Wolę słabe atomki w dobrej serii Homme niż kiepskie perfumy Ideal z dobrymi atomkami ;)

Szczerze to ja nie narzekam na te atomki, u mnie spisują się dobrze, a miałem 3 flaszki Boisee, 2 Homme i 3 Intense :)
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post14 lipca 2017, 18:27 - Pt

oczywicie dla mmnie rowniez slabe atomki homme to nie jest zaden problem,zapach w 100% to rekopensuje.porownuje tylko ze ideal ma znacznie lepsze i zapachy wcale nie sa zle :P :D no powiem ze mi "leza" ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie