Teraz jest 21 sierpnia 2018, 14:28 - Wt

• Reklama

Carthusia - Uomo

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Carthusia - Uomo (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

1901

Forumowicz

Carthusia - Uomo

Post18 lipca 2018, 23:56 - Śr

Carthusia Uomo
rok wydania: 2004
twórca: Luca Maffei

nuty zapachowe:
strona producenta i Fragrantica:
głowa: cytryna, bergamotka, frezja, zielone liście
serce: konwalia, jaśmin, geranium, cedr, paczula
baza: drewno sandałowe, piżmo, mech dębowy, bursztyn

http://www.faniperfum.pl/opinie/2949,carthusia-uomo (podobny skład widniał na stronie perfumerii Q):
glowa: malina, woda morska
serce: palisander
baza: nuty drzewne, skóra
(podobny, alternatywny opis producenta: nuty morskie, świeże owoce, rosyjska skóra, kaszmir).

--------------------------------------------

Świeży, kwiatowo-zielony/ziołowy zapach z retro–sznytem, trochę w klimacie fryzjersko–kolońskim.
Cechuje go swoista, trudna do opisania, wytrawność (nieco apteczna czy lekarstwiana, niestety), co czyni zapach na wskroś męskim, w moim odczuciu.
W obecnej wersji nie wyczuwam skóry, którą, jeśli się nie mylę, wyczuwałem w starej, poznanej pobieżnie, co prawda. Zapachy Carthusii przeszły w 2017r oficjalną reformulację – może z tego wynika różnica.
A może to pamięć zapachowa mnie zawodzi, tj. rzeczywistość nie sprostała wyobrażeniu.

Na słowa uznania zasługują parametry użytkowe pachnidła. Ponad 16h na mojej skórze i w tej grupie zapachowej to niezwykły wynik (na nadgarstku ok. 20h!).

tornado

Aktywny forumowicz

Re: Carthusia - Uomo

Post01 sierpnia 2018, 16:55 - Śr

Od wczoraj jestem posiadaczem flakonu. Od kilku tygodni podchodziłem do tego zapachu. Nie dlatego, że jest nadmiernie skomplikowany. Wprost przeciwnie, to zapach "zwykły", prosty, nie skomplikowany. Aż szokuje swoją banalnością. Po prostu ładny, bez względu na to jak banalnie to brzmi. W obecnych upałach spisuje się nad wyraz dobrze, choć ma cechy uniwersalne. W tym również co do stroju. Zdecydowanie męski, z lekką nutą klasyki. Trochę jakby retro, trochę nostalgiczny, ale w żadnym razie dziadkowy.
W pierwszym kontakcie wywołał wzruszenie ramion i nic więcej. Jednak za sprawą dwóch próbek, powoli w tej prostocie i oczywistości znalazłem wielką frajdę. Fajna odskocznia od różnych freaków, dziwolągów i wymyślnych esów floresów. Po prostu ładnie pachnie!
Podoba mi się bijąca męskość, z dozą niezobowiązującej elegancji.

Kończąc z marką Carthusia zapoznałem się szerzej. Kilka pozycji jest wartych poznania (1681, Essentil Park, Corallium w szczególności dla fanów Givenchy Xeryus Rouge), a jedna wybitna Terra Mia. Będę musiał pokusić się o odrębny wątek dla tych perfum, bo to wspaniały zapach.

Bay

Post01 sierpnia 2018, 18:15 - Śr

W obecnych upałach spisuje się nad wyraz dobrze, choć ma cechy uniwersalne. W tym również co do stroju. Zdecydowanie męski, z lekką nutą klasyki. Trochę jakby retro, trochę nostalgiczny, ale w żadnym razie dziadkowy.

Podoba mi się bijąca męskość, z dozą niezobowiązującej elegancji.

Serwus ;)
Takie informację kupuję, na listę do sprawdzenia :P
Dziękuję @tornado
Dano nam dwoje uszu i jedne usta,
by dużo słuchać i mało mówić
;)

tornado

Aktywny forumowicz

Post01 sierpnia 2018, 18:45 - Śr

Sprawdzić naprawdę warto - szczerze polecam.

1901

Forumowicz

Post01 sierpnia 2018, 18:54 - Śr

tornado napisał(a):W pierwszym kontakcie wywołał wzruszenie ramion i nic więcej. Jednak za sprawą dwóch próbek, powoli w tej prostocie i oczywistości znalazłem wielką frajdę. Fajna odskocznia od różnych freaków, dziwolągów i wymyślnych esów floresów. Po prostu ładnie pachnie!

Jestem po kilku kolejnych noszeniach Carthusii i odczucia mam podobne – zapach zyskuje z czasem.

Jest wytrawny i chłodny (świetny na upały), a przy tym jasny, słoneczny, rozmigotany, działa na mnie energetyzująco (dlatego nie polecam aplikacji na wieczór, przy świetnych parametrach użytkowych, zapach może naprawdę utrudniać zaśnięcie; no, chyba że planujemy zabawę do rana).

tornado napisał(a):Kilka pozycji jest wartych poznania (1681, Essentil Park, Corallium w szczególności dla fanów Givenchy Xeryus Rouge), a jedna wybitna Terra Mia.

O, tak! :)

PS Proszę o dodanie do katalogu i ankietę. Z góry dziękuję.

tornado

Aktywny forumowicz

Post02 sierpnia 2018, 09:41 - Cz

1901 napisał(a):Jest wytrawny i chłodny (świetny na upały), a przy tym jasny, słoneczny, rozmigotany, działa na mnie energetyzująco

Dorzucę delikatne, trzecioplanowe nuty wodne/morskie, ale takie bardziej wodorostowe, intrygujące. Na upały, choć to ż a d e n świeżak, nadaje się wybornie.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie