Teraz jest 24 września 2018, 06:50 - Pn

• Reklama

Issey Miyake - L'Eau d'Issey pour Homme Oceanic Expedition

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Issey Miyake L'Eau d'Issey pour Homme Oceanic Expedition (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
20%
4 - Dobry
2
40%
5 - Bardzo dobry
1
20%
6 - Genialny
1
20%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Issey Miyake - L'Eau d'Issey pour Homme Oceanic Expedition

Post05 lipca 2018, 22:07 - Cz

Obrazek

Nuty: grejpfrut, bergamotka, olejek petitgrain, nuty morskie, imbir, neroli, białe piżmo.

Dopiero, co odebrałem, ale na pierwszego niucha bardzo przyjemny cytrusowo (w stylu starego dobrego L'ea D' jest bardzo przestrzennie cytrusowo) - morski zapach. Pierwszy niuch sekundę po aplikacji i.... pachnie jak L'ea D'Issey PH. Ale to tylko chwila, bo jakieś pół minuty później Issey Oceaniczny zaznzcza wyraźnie swój morski charakter. Tu mi się coś przez chwilę troszeczkę gryzie, jak i chyba w kilku innych przypadkach, gdy cytrusy łączone są z nutami morskimi (tak ordynarnie i niezdarnie - np. moja ostatnia przygoda z Dylan Blue, którego nosić nie mogłem i poleciał w świat, albo Versace PH, fu), ale wszystko szybciutko nabiera harmonii: delikatny grejpfrucik ładnie komponuje się z równie delikatnymi nutami morskimi, które z czasem nabierają mocy nadając kompozycji przestrzeni i niesamowicie miłego i przystępnego w odbiorze charakteru kompozycji. Idealnej wprost na lato.

W sumie to taki zapach "typowe cytrusy Isseyowskie + nuty morskie", wielkiej filozofii w tym nie ma, ale zapach naprawdę może się podobać. Pachnie naturalnie i przechodzi fazy (np. w bazie momentami pachnie "na niebiesko") i przypomina mi chwilami L'Eau Bleu d'Issey Eau Fraiche Issey Miyake.

Wiem, że to flanker flankera flankera i może stąd taka niska jego popularność, bo nikomu się nie chce tak grzebać, ale myślę, że w kategorii "wodny świeżak" Oceaniczny Issey, to pozycja warta poznania. Dla tych, którzy już lubią Isseya z 1994 roku i dla tych, którzy go nie lubią za - jak czytam - nadmiar kwiatowości, kwaskowatości czy nadmiar składników w ogóle.

Spróbujta se, niepożałujeta :D

Naprawdę MOCARNA pozycja w kategorii wodno-cytrusowy świeżak. Ode mnie 6/6, bo cenię chyba na równi i noszę z równą przyjemnością, co klasycznego Isseya 94-tego roku.
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

El Perez

Forumowicz

Re: Issey Miyake - L'Eau d'Issey pour Homme Oceanic Expediti

Post28 sierpnia 2018, 17:06 - Wt

Całkiem fajna ta ekspedycja. W skrócie to pachnie mi jak połączenie oryginalnego Isseya z Aqua Amarą. Jest nowocześniej i bardziej męsko niż u protoplasty.

ps1986

Aktywny forumowicz

Post29 sierpnia 2018, 06:41 - Śr

a jak parametry?

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post29 sierpnia 2018, 07:50 - Śr

Isseyowe, porównywalne z klasykiem, czyli moim zdaniem pozostawiają trochę do życzenia.
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post29 sierpnia 2018, 10:45 - Śr

Dla mnie mocno przeciętne, przetestowałem i zapomniałem.

xentrix

Super Perfumaniak

Post29 sierpnia 2018, 19:09 - Śr

też nie podzielam zachwytów katara....miałem dekant i sie go bez żalu pozbyłem , dla mnie to chyba jeden ze słabszych Isseyi , dam 3,5 , bo na wiecej dla mnie on nie zasługuje
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie