Teraz jest 21 lipca 2018, 01:17 - So

• Reklama

Chanel - Bleu de Chanel Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Chanel - Bleu de Chanel Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
8%
3 - Przeciętny
3
23%
4 - Dobry
1
8%
5 - Bardzo dobry
7
54%
6 - Genialny
1
8%

Liczba głosów : 13

• Autor
  • Wiadomość

Antarjami

Forumowicz

Re: Chanel - Bleu de Chanel Parfum

Post11 czerwca 2018, 23:31 - Pn

Bierz!:) Mam go od miesiaca i jestem bardzo zadowolony, projekcja i trwalosc na 6 i to w upaly, a co dopiero bedzie jesienia czy zima!:)

a w daglasie dostal mega nazwe "perfumy w sprayu" :lol: :lol: :roll:
https://www.douglas.pl/Perfumy-Perfumy- ... 84745.html

mkriso

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post12 czerwca 2018, 07:33 - Wt

Ehh.... też się skusiłem na -20% w Douglas... masakra z tymi wszystkimi perfumami.... :D

Marcin__

Super Perfumaniak

Post12 czerwca 2018, 17:28 - Wt

Po pierwszych testach globalnych...

Stwierdzam, że zapach nie jest podobny do EDP. Siedząc w chmurze wyczuwam inne nuty. Robiąc test ręka w rękę:

EDP: chemia, niestety wyczuwam coś podobnie drażniącego jak w Invictus'ie, a jeszcze bardziej jak w Kenzo Homme EDP.

Parfum: mocne drzewne nuty i jakby mydlany zapach, ale właśnie nie ma takiej chemii. Bardzo dużo nut kremowych i gładkość...

Miałem kupować EDP sugerując się wstępnie recenzjami z neta. Mega się cieszę że tego nie zrobiłem.

Moja wstępna ocena: zapach: 3,5 z aspiracjami na więcej. Cena: 2. Naciągana ocena: 3 (z aspiracjami na więcej w przyszłości).
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post12 czerwca 2018, 17:50 - Wt

dzis mialem pierwszy raz globalnie,oczywiscie DNA poprzednikow da sie wyczuc jednak Parfum jest ciemniejszy,mniej swiezy od poprzednikow,projekcja przez godzine na dobrym poziomie ,potem osiada na skorze wrecz przykleja sie i tak sobie trwa,projekcja delikatna trwalosc na dobrym poziomie,jeszcze dam szanse ale na chwile obecna sauvage edp stawiam wyzej :D

marez777

Forumowicz

Post12 czerwca 2018, 19:13 - Wt

Ja przyznam bez bicia, że równe 24 godziny temu zapodałem soczystego psika na nadgarstek. Podróż, kąpiel, sen - w tym momencie gdy przykładam nos - dalej czuję, mgliste wspomnienie na ręce ale czuję. Co do projekcji się nie wypowiem, bo wiecie jak to w samolocie, huczy że nic wogole nie czuć :)

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 czerwca 2018, 20:47 - Wt

Sam zapach bardzo ładny, jest nawiązanie do poprzedników. Trwałość ciężko określić z nadgarstkowego testu, ale uważam, że projekcja jest delikatna. Moim zdaniem to plus bo ciepłym wieczorem na rozgrzanej skórze może ładnie dawać o sobie znać bez zaduszenia nosiciela.

jazon

Forumowicz

Post12 czerwca 2018, 22:51 - Wt

marez777 napisał(a):Ja przyznam bez bicia, że równe 24 godziny temu zapodałem soczystego psika na nadgarstek. Podróż, kąpiel, sen - w tym momencie gdy przykładam nos - dalej czuję, mgliste wspomnienie na ręce ale czuję. Co do projekcji się nie wypowiem, bo wiecie jak to w samolocie, huczy że nic wogole nie czuć :)

W takim razie muszę powtórzyć testy, bo ja jestem załamany jego parametrami. Testowany ręka w rękę z DH2017, który pobił go na głowę pod kątem trwałości.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post12 czerwca 2018, 23:02 - Wt

Kończę któryś tam test globalny.

Trwałość jak na perfumy przystało (choć nie wierzę, że są to czyste perfumy). Pierwsze 4-5 h nawet dobrze projektuje, potem siada blisko skóry. I trzyma się do 24 h. Lipy nie ma.

Czy warto było kupić? Nie wiem, na taki osąd jeszcze za wcześnie.

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

PAWEL

Forumowicz

Post12 czerwca 2018, 23:21 - Wt

Właśnie testuję po raz pierwszy.
Zapach zdecydowanie cięższy niż EDT, słodszy, ale nie tak jak EDP. Dużo lepszy od wersji EDP, ktora jest wręcz landrynkowa i nie przepadam za nią.
Po 5 godzinach czuc główną charakterystyczną nutę BLEU, co mnie bardzo cieszy.

Co do parametrów narazie nie wypowiadam sie bo tylko test na rękach,który zakańczam. Ciag dalszy nastąpi.

Wyglada na to ze musi dołączyć do kolekcji. Zwłaszcza,że promocja :-)

Marcin__

Super Perfumaniak

Post12 czerwca 2018, 23:29 - Wt

Ta promocja...

Ja nie jestem pewien czy 6,4 zł/ml to dobra cena. A wręcz jestem przekonany że trochę bym dołożył i mam flakon Durbano. Albo nawet i w tej cenie mam spoko zapachy z niszy, dużo, dużo lepsze od tego.

Płacę za markę, której idei nie kupuję bo się nie wyróżnia ponad mainstream (z kilkoma wyjątkami), za znaczek, za hype. Eh...

Antarjami

Forumowicz

Post16 czerwca 2018, 20:14 - So

Ja tam ten zapach tak :oops: uwielbiam,ze az dziś drugi flakon wleciał :oops:
Obrazek

Obrazek

Czarny

Forumowicz

Post16 czerwca 2018, 20:20 - So

Dobry, po prostu dobry ale nogi sie nie ugniatają pod nim. Skład na fragrze jakiś nieadekwatny do tego co czuję. Od początku kremowa cytryna z kadzidełkiem i wanilią. W tle nuty drzewne i pieprz. Wart przetestowania i odlewki ale kupna flakonu za prawie 600 zł nie. Leci 4 ;)

Marcin__

Super Perfumaniak

Post04 lipca 2018, 08:13 - Śr

Ceny pewnie spadną w sieci. Zwłaszcza jak wejdzie szerzej do sprzedaży. Ale jak to Chanel, czuję że 400 zł za 100 ml albo i wyżej będzie.

EDIT:

Używam go już jakiś czas i mogę co nieco powiedzieć. Zapach jest dobry, ale szału jak to w przypadku linii Bleu nie ma.

Podobieństwa - ja bym go jednak nie zaliczał jako pochodną Eau de Parfum, bo ma sporo "autonomii". Na pewno jest to najbardziej drzewny zapach z linii Bleu. Także - najmniej świeży i najsłabiej projektujący. Nie czuję w nim praktycznie świdrującej mieszanki grejpfruta, imbiru i kadzidła znanej z EDT. Nie czuję także tego, co mnie drażni w EDP. Imbir jako taki wg mnie tam jest, przez co zapach zakręca nieco w korzenne klimaty. Właściwie to już kilka razy przy noszeniu w ciągu dnia mam wrażenie że jest podobny do pierwszego Allure Homme i utwierdzam się w przekonaniu, że coś jest na rzeczy. Jednak na pewno nie jest tak słodki jak Allure.

Trwałość - zapach na mojej skórze dociąga do 15 i więcej godzin, czasami nawet po 18tu czuję snujące się aromaty Bleu Parfum przy skórze. Zdecydowanie jest bardzo dobrze.
Projekcja - tutaj wg mnie zapach jest bardzo stonowany i trzyma się blisko skóry. Przy kontakcie z innymi dostaję komplementy od czasu do czasu, ale pojawiają się określenia "stonowany" i "wyważony".

Myślę, że młodzieży raczej się nie spodoba i jest to ukłon w stronę mężczyzn bliżej 40tki.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post04 lipca 2018, 13:03 - Śr

Mnie rozczarował praktycznie pod każdym względem. Może poza trwałością, ale co mi po niej, gdy zapach siedzi tak blisko skóry. Na mnie on nie rozkwita, nie emanuje, tylko się chowa. Jest może lepszy od EDP, ale EDT nie przebije. Do tego ta cena! Gruba przesada. :?
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

borysbrzytwa

Forumowicz

Post04 lipca 2018, 22:54 - Śr

Opinia szefa jest jednoznaczna, tak więc (bynajmniej moja) chęć poznania zapachu spadła bardzo nisko...

turbosnail

Super Perfumaniak

Post04 lipca 2018, 23:39 - Śr

ta recka bardziej do mnie trafia i bardziej pokrywa się z tym co piszą i mówią "na zachodzie"

edit:
a tak btw, oceny z recek bloga:
edt: dobry
edp: dobry+
parfum: 3,5
fqjcior napisał(a):(...) Jest może lepszy od EDP, ale EDT nie przebije.(...)

no to jak w końcu? :)

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post05 lipca 2018, 06:21 - Cz

dla mnie osobiscie rowniez Parfum nie ma startu do edt :P

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post05 lipca 2018, 07:57 - Cz

turbosnail napisał(a):ta recka bardziej do mnie trafia i bardziej pokrywa się z tym co piszą i mówią "na zachodzie"

edit:
a tak btw, oceny z recek bloga:
edt: dobry
edp: dobry+
parfum: 3,5
fqjcior napisał(a):(...) Jest może lepszy od EDP, ale EDT nie przebije.(...)

no to jak w końcu? :)

W końcu tak jak w recenzji. Ostatecznie Parfum spadł na ostatnią pozycję w moim rankingu Bleu.

borysbrzytwa napisał(a):Opinia szefa jest jednoznaczna, tak więc (bynajmniej moja) chęć poznania zapachu spadła bardzo nisko...

Ja jednak zachęcam do zapoznania się z nim. Moja opinia to tylko moja opinia, choć fakt, że sformułowana na podstawie testów flakonu, który za własne pieniądze zakupiłem na lotnisku, co - myślę - warto dodać.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

borysbrzytwa

Forumowicz

Post05 lipca 2018, 08:14 - Cz

To może w takim razie "lotniskowy" flakon do rozbiórki i testujemy? ;)

Kenzo

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 lipca 2018, 08:26 - Cz

Oooo, to jest mysl ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie