Teraz jest 16 października 2018, 00:07 - Wt

• Reklama

Givenchy - Gentleman (2017)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Givenchy - Gentleman ( 2017 ) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
5
20%
2 - Słaby
8
32%
3 - Przeciętny
6
24%
4 - Dobry
4
16%
5 - Bardzo dobry
2
8%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 25

• Autor
  • Wiadomość

gienadi

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Givenchy - Gentleman (2017)

Post23 maja 2018, 06:43 - Śr

Pierwszy raz jak się z nim zetknąłem tak mi nie podszedł że dałem mu w ankiecie 1. Dałem mu szansę jeszcze raz i chyba wtedy nie był mój dzień. Całkiem fajny zapach Dior eau Homme z gruszką petarda, daje 4 i mocno bije się z myślą o zakupie flaszki.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post23 maja 2018, 06:59 - Śr

Mi też się podoba ale boję się do tego przyznać, bo popełnie wykroczenie względem mistrzowskiej wersji Gentlemana :lol:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

gienadi

Post23 maja 2018, 07:15 - Śr

Im bliżej mi do 40 lat tym mniej przejmuje co wypada a co nie ale boję się że jak dobije 50 to one melon będzie moim signature scent. Myślę że wielu kolegom z forum się podoba ale obawiają się reakcji :D

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post23 maja 2018, 07:19 - Śr

Czasami potrzebuję odpoczynku od trudniejszych, ciemniejszych zapachów i wtedy zarzucam "chamski" maintream, który jest poprostu łatwy i przyjemny. Taki własnie jest Gentleman 2017.
Foliowy Ranger

Czarny

Forumowicz

Post25 maja 2018, 17:12 - Pt

Pełna zgoda, podchodziłem negatywnie a jestem pozytywnie zaskoczony, dość naturalny przyjemny gruszkowy aromat, bardzo ciekawe perfumy na luźniejsze dni.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post25 maja 2018, 17:26 - Pt

Mam go właśnie na łapie. Wyczuwam w nim wyraźne podobieństwa do Givenchy Gentleman Only.
Z jednej strony fajnie bo lubię tą wersje ale z drugiej strony lipa bo nic nowego.
Foliowy Ranger

MHW

Post30 czerwca 2018, 07:35 - So

supermariobros napisał(a):Czasami potrzebuję odpoczynku od trudniejszych, ciemniejszych zapachów i wtedy zarzucam "chamski" maintream, który jest poprostu łatwy i przyjemny. Taki własnie jest Gentleman 2017.

Też uważam, że nie można przecież ciągle gnębić ciężkich woni. To jak że słuchaniem muzyki, można słuchać ciągle Ludovico Einaudi i Tori Amos, ale po pewnym czasie przestanie się ich doceniać, wtedy warto puścić Lady Gaga czy Alanis Morissette i można także odnaleźć w ich muzyce wiele interesujacych, a nawet ambitnych kawałków.

Dlatego dziś idę go przetestować, bo wydaje mi się, że może jednak nie okaże się tak straszny jak kiedyś mi się wydał. Paradoksalnie mainstreamowe perfumy często potrzebują drugiej szansy, bo są wynikiem wielu kompromisów. Te bardziej niszowe za to są bezkompromisowe i niekiedy walą człowieka prosto w nos.

Przetestowałem go i muszę przyznać, że to zapach przyjemny, spokojny i nawet elegancki. Czy mi się podoba? I tak i nie, ma w sobie coś nudnego, ale z drugiej strony "gdzieś już to grali". Jest jak piosenka, która wpada w ucho, słucha się jej bez przerwy przez tydzień, a po miesiącu człowiek już nawet nie pamiętał, że czegoś takiego słuchał.

Na drugiej ręce mam zaś nowego Muglera i muszę przyznać, że ten zaczyna mi się coraz bardziej podobać i Givenchy przy nim nie ma żadnego wyrazu, do Muglera zaś cały czas sięgam nosem, albo raczej nos sięga do niego. Do Givenchy nie.

A swoją drogą co przypomina mi Givenchy? Bvlgari Man, lub Man Extreme. Nie przypomina wcale wersji pierwotnej i NIGDY nie powinien być z nią porównywany. Nazwa i flakon to tylko marketingowa papka.
Czy warto go kupić? Nie wiem, zastanawiałbym się nawet, gdyby kosztował 100zł.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post10 października 2018, 13:58 - Śr

^ Warto kupić miniaturkę we flakonie bo je wypuszczają. Sprawdzę niedługo Gentleman Parfum bo odczuwam brak irysa na skórze i w umyśle. Tymczasem w taki ciepły dzień jak dziś...

Obrazek
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie