Teraz jest 12 grudnia 2018, 17:38 - Śr

• Reklama

Givenchy - Gentleman (2017)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Givenchy - Gentleman ( 2017 ) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
5
19%
2 - Słaby
8
31%
3 - Przeciętny
6
23%
4 - Dobry
4
15%
5 - Bardzo dobry
2
8%
6 - Genialny
1
4%

Liczba głosów : 26

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Moderator

Givenchy - Gentleman (2017)

Post17 sierpnia 2017, 17:49 - Cz

Gentleman (2017) marki Givenchy to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Gentleman (2017) stworzyli Olivier Cresp i Nathalie Lorson. Nutami głowy są gruszka i kardamon; nutami serca są lawenda i irys; nutami bazy są paczula, skóra i koktajl black vanilla husk.

Obrazek

Proszę o pierwsze wrażenia

BlueJeans

Moderator

Re: Givenchy - Gentleman ( 2017 )

Post17 sierpnia 2017, 17:51 - Cz

A gdzie się pojawił ten zapaszek w D czy S?

mateuszolech

Forumowicz

Re: Givenchy - Gentleman ( 2017 )

Post17 sierpnia 2017, 17:52 - Cz

Drodzy panowie ! Już jest ! Stoi na pułeczce w D. Na początku ogromna ekscytacja BO NOWOŚĆ ! Tak wyczekiwana ... Jednak mamy 2017 rok lata 60 poszły w niebyt, na modnej fali dryfuje irys tak bardzo ostatnio eksploatowany, i wanilia i gdzieś tam skóra się poniewiera, jest dość słodko. Kurz nie lata więc tragedii nie ma, ale niczym specjalnie się nie wyróżnia, nie jest zapachem przełomowym, nie wnosi nic nowego tak zwany crowd pleaser... jest przyjemny ale chyba nic po za tym. Testujcie jestem ciekawy waszych opinii, może mój nos za mało wyłapuje... to są moje pierwsze wrażenia.

Wystawiłem 3, myślałem o 4, ale nie robi na mnie jakieś super wrażenia, jest przeciętnie...
Załączniki
IMG_1079.JPG
IMG_1079.JPG (96.5 KiB) Przeglądane 4275 razy

BlueJeans

Moderator

Re: Givenchy - Gentleman (2017)

Post17 sierpnia 2017, 18:06 - Cz

A co z paczulą? Fragrantica wskazuję ją jako dominujący składnik?

mateuszolech

Forumowicz

Post17 sierpnia 2017, 18:10 - Cz

To jest bardzo grzeczna paczula nie ma nic wspólnego z paczulą z oryginału, powiedziałbym, że pachnie trochę jak baaardzo stonowany Dior eau Sauvage Extreme, mam takie ciche ziołowe wrażenie
W każdym razie bezpieczny zapach... może się podobać

descentered

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post17 sierpnia 2017, 21:18 - Cz

Bardzo przyjemny zapach. Nic odkrywczego czy przełomowego, ale pachnie porządnie. Brak nawiązania do oryginały, z czego akurat się cieszę. Natomiast przebija się gdzieś w tle motyw z Gentlemen Only Intense, przynajmniej dla mojego nosa. WIELKI PLUS za to, że w niczym nie przypomina Sauvage lub słodkich ulepów.

ananas

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post18 sierpnia 2017, 07:24 - Pt

Początek ładny typu Prady lHomme, irysowy. Można też wyczuć podobieństwo z G.Gentleman Only. Po niedługim czasie robi się totalnie nijaki ulep syntetyczny, który zapachem przypomina mi V.Eros, z tą różnica, że Eros jest bardziej spójny kompozycyjnie i tam wszystkie składniki do siebie pasują i mogą się podobać, tworzą jakiś wyraz natomiast nowy Givenchy to sztuczny do granic słodziak, w którym nic się nie dzieje i wręcz potrafi męczyć. Bardzo słaba jakość.

leandros

Bardzo aktywny forumowicz

Post18 sierpnia 2017, 17:34 - Pt

https://youtu.be/BxJaL-DjyqA?t=9

Odwiedziłem dziś Douglasa. Miła Pani 3 psiki sprezentowała na moje przedramię. Kompozycja odbiegająca od typowego pachnidła dla mas męskich. Irys, podany w słodkiej bazie, z wanilią. Paczula? Słodka i cicha, niczym mysz pod miotłą. Po 4 godzinach zniknął z mojej skóry. Nawiązanie do poprzednika? Niczym najnowszy Abarth 500, a pierwsza generacja z silnikiem kosiarki. Może te ujęcie słodyczy, a konkretniej fakt, że jest. Projekcja stonowana.
Jestem zawiedziony i to cholernie. Jeśli tak ma pachnieć współczesny dżentelmen, to wolę zostać dziadem :lol:

Ahhh, jeszcze jedno co mi się kojarzy z tą porażką.
https://www.youtube.com/watch?v=R3oSAVwcD4U

Waham się między 2/3.
Silesius non Polonus - Anselmus Ephorinus

Mój stragan - zapraszam!
Fragrantica

Lucjan

Moderator

Post18 sierpnia 2017, 17:36 - Pt

Do wsi Radom jeszcze nie dojechało niestety... ale nie bardzo jest czego żałować jak widzę

NGL7

Post18 sierpnia 2017, 18:48 - Pt

Byłem wyjątkowo sceptycznie nastawiony do tej premiery, ale to co znalazłem w D, przeszło moje najśmielsze oczekiwania....ale po kolei
Można lubić bądź nie oryginalnego Gentlemana, ale nie można mu zarzucić braku oryginalności i tego, ze był (dalej jest czymś przełomowym, kamieniem milowym), raczej mala szansa, żeby pomylić go z jakimś innym zapachem niezależnie od koloru korka, kształtu butelki, w każdej wersji DNA prawdziwego gentlemana jest obecne, a to nowe coś to abominacja w najczystszej postaci i wstrętne odżegnywanie się od swojej historii (vide Saint Laurent ) oraz skok na kasę
Nie znoszę tych wszystkich nowych zapaszków, słodziaczków, ulepków, sexi zapaszków, podobających się "kobietą", ale ok, taki jest rynek , taka moda, cóż, nie podoba mi się, nie będę kupował proste, ale jednak to co zrobiło Givenchy jest po prostu słabe, zamieniło coś rozpoznawalnego, na coś co jest odwrotnością rozpoznawalności, kolejny, nie wiem już który nieodróżnialny od innych ulep, Armani, Coach, Bulgari, A&F można tak długo, wszystko na jedno nieinwazyjne słodkie delikatne kopytko. Parametry odpowiednie jak na obecne czasy, bo wiadomo przecież, że perfumy są od tego, żeby nie pachnieć, bo jeszcze przypadkiem zapachem zamordujemy sąsiada z bloku obok.
Sam zapach, im dalej w las tym gorzej, niemiłosiernie się wysładza, jakby jeszcze początek trwał dłużej, albo gdyby wokół takiej estetyki był zbudowany cały zapach byłoby to jeszcze trudno bo trudno ale zjadliwe, za to co się dzieje później przyprawia (mnie) o ból głowy
Gentleman XXI wieku... delikatnie mówiąc bezczelne pieprzenie.
Bardzo zbity zapach, tylko momenty gdzie przebija się irys są jeszcze powiedzmy jakie takie, ale mało tego.
Paczula-brak, skóra?...chyba zapomnieli dodać, za to nie zapomnieli dodać tony cukru...aha mam też na łapie nowego Riflesso od Trussardi, takie samo badziewie, pachnące niemalże identycznie w późniejszej fazie, wiec w sumie co za różnica, który zapach się kupi...w sumie to dużo upraszcza,
Już poprzednie flankery jak dla mnie były biedne (linia Gentlemen Only, zbyt dużo czerpała z wizualnej estetyki oryginału, żeby rozpatrywać ją jako zapachy nie będące flankerami GG), ale to coś co teraz ma zastąpić gentlemana to po prostu wielkie G

w sumie teraz jak tak patrze, to ten plakat nowego gentlemana...ma sens :roll:

Lucjan

Moderator

Post18 sierpnia 2017, 19:25 - Pt

Smutno się to czyta , niestety :cry: , ale recenzja rzeczowa , dziękuję Ci za nią bardzo

mateuszolech

Forumowicz

Post18 sierpnia 2017, 20:23 - Pt

Też się zgodzę ... niestety ostatnie premiery są fatalne, dlatego sam też nie kupiłbym nic z ostatnich lat. Klasyki najlepsze :D

NGL7

Post19 sierpnia 2017, 00:35 - So

Przyszło mi do głowy jeszcze takie skojarzenie:
Oryginał to serial Alternatywy 4 (lubić nie trzeba, ale większość zna zapewne), a nowy to Dylematu 5...ktoś oglądał?..ktoś zna?...no właśnie :roll: Po co na sile zmieniać coś co działa? Nawet jeśli stary GG się nie sprzedawał, co jestem w stanie zrozumieć, to czy nie uczciwiej byłoby go po prostu wycofać i spróbować wypromować nowy zapach, ale po co skoro lepiej dopieprzyć się na doczepkę i udawać, ze wszystko jest ok. no ale teraz wszystko musi być "nowym spojrzeniem" reinterpretacją, flankerem flankera, który jest flankerem, zapachu, który nazywa się dokładnie tak samo jak inny zapach z przeszłości, ale w sumie skoro z przeszłości to tak jakby go nie było prawda? tylko szkoda,ze ta reinterpretacja, wcale nie pachnie nowo...

Lucjan, nie spiesz się z testem, w sumie to chyba lepiej, ze u Ciebie tego nie ma, jak to mówią nie da się czegoś "odwąchać" :lol:

kyloe

Post19 sierpnia 2017, 08:07 - So

A czego Wy się spodziewaliście, jakiegoś przełomu, ikony, kamienia milowego w mainstreamowej perfumerii w 2017 roku bo ktoś wpadł na pomysł żeby kolejnemu klonowi z Firmeniche dać na imię Gentleman i podpisać nazwiskiem N.Lorson żeby był większy hype :lol: :lol: ???

Przecież było wiadomo, że to będzie gówno, Givenchy ledwo zipie jeżeli chodzi o perfumy, wszystkie Gentleman Only to shit niskich lotów poza tym kasowe premiery z głównego nurtu są jakie są i to się prędko nie zmieni jeśli w ogóle : |

NGL7 napisał(a):jak to mówią nie da się czegoś "odwąchać"

Może lepiej że jeszcze tego nie wąchałęm, nie chce mi się nawet iść tego testować bo od początku wiedziałem że to będzie kompletna klapa

Obrazek

Lucjan

Moderator

Post19 sierpnia 2017, 08:35 - So

Może inaczej - czego byśmy nie chcieli się spodziewać - profanacji dobrego imienia 8-)

kyloe

Post19 sierpnia 2017, 08:49 - So

Tego też bym sobie nie życzył ale cóż, takich profanacji będzie więcej i należy się na to przygotować. Najlepiej mając w garderobie flaszkę oryginału ze srebrnym korkiem 8-) 8-)

Lincoln

Forumowicz

Post19 sierpnia 2017, 16:55 - So

Miałem okazje dziś poznać nowość Givenchy. To brat zapomnianego już Pure Instinct DB, jednych z moich pierwszych perfum które dostałem za młodziaka na prezent. Puściłem dość niedawno flaszkę w świat, i mimo że lubiłem choć bez entuzjazmu, trochę żałowałem pozbycia się pachnących wspomnień. Gdy zechcę wrócić do Beckhama kupię Gentlemana. ;)

drEvil

Forumowicz

Post19 sierpnia 2017, 19:50 - So

Chyba muszę wypisać się z forum.
Tylko mi się spodobał stary Gentleman, to zaraz zastąpili tym... czymś. Mać.
troll, <cyrkiel/węgielnica> żydo-mason <cyrkiel/węgielnica>
Deutsche&Kabana, Japador, Boos, Versage, L'honne, Guqi, Entirety, Aqcuad id GiQ

Mikâil

Forumowicz

Post19 sierpnia 2017, 19:50 - So

Jestem po testach. Wracając do mieszkania i nie znając Waszych opinii zastanawiałem się nad swoimi odczuciami, wiedziałem już co napiszę. Teraz, gdy przeczytałem Wasze komentarze, wiem że nie jestem osamotniony w swoich odczuciach. Początek był obiecujący, zaskoczył mnie ciekawym, naturalnie brzmiącym aromatem. Pomyślałem sobie "oh, będzie dobrze". Po 15 minutach zaczęła pojawiać się jakaś dziwna słodycz - mój entuzjazm został przygaszony. Czym dalej w las tym dużo gorzej... po godzinie słodycz zmienia się w sztucznie tonkowo-waniliowo-niewiadomo jaki ulep. Po 3-4 godzinach słodycz ustępuje i czuć już tylko opary bazy które są przyjemniejsze niż serce.

Wielka szkoda, pokładałem nadzieje w Givenchy. Tylko otwarcie jest całkiem interesujące, serce jest bardzo, ale to bardzo słabe. Trwałość poniżej przeciętnej.
Kod: Zaznacz cały

NGL7

Post20 sierpnia 2017, 00:53 - N

@kyloe Dobry dzik z tego kota :lol: :lol:

od razu wiedziałem, ze to będzie padaczka, ale nadzieja umiera ostatnia, łudziłem się, ze może jakimś cudem nie oplują tak bardzo swojej historii, oczekiwania na prawdę miałem male, nie liczyłem, ze mi się spodoba, czy, że będzie dobre, chciałem tylko, żeby nie było podobne do miliona innych perfumowych wypierdków ostatnich lat

i proszę Cie, wypluj te słowa o kolejnych profanacjach :D bo właśnie oczyma wyobraźni zobaczyłem białego Kourosa zmienionego na taką modłę...koszmar (pomijam Silvera)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie