Teraz jest 16 października 2018, 12:49 - Wt

• Reklama

Amouage - Figment Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Figment Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
5%
2 - Słaby
2
9%
3 - Przeciętny
1
5%
4 - Dobry
3
14%
5 - Bardzo dobry
11
50%
6 - Genialny
4
18%

Liczba głosów : 22

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Moderator

Amouage - Figment Man

Post04 lipca 2017, 07:31 - Wt

Figment Man marki Amouage to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn.Nutami głowy są cytryna, geranium i różowy pieprz; nutami serca są drzewo sandałowe, nuty zwierzęce i wetyweria; nutami bazy są labdanum, drzewo gwajakowe i nuty ziemiste.

Obrazek

Kuba - czyń honory i zdaj swoje szczere odczucia co no nowego Amłaża :D

P.S. Ankieta dodana i zapach umieszczony w katalogu...

Marcin__

Super Perfumaniak

Re: Amouage - Figment Man

Post04 lipca 2017, 17:30 - Wt

Nie jestem Kubą, ale mam przyjemność testować.

Dla mnie jest to skóra z nutami zwierzęcymi. Nie jest tak bezkompromisowy jako Complex czy Orzeł, ale skórę czuję mocno.

I tutaj plus i minus dla Amouage. Plus za najlepszą skórę jaką do tej pory testowałem od nich. Minus za odtwórczość.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

BlueJeans

Moderator

Post04 lipca 2017, 17:36 - Wt

Jadę właśnie z flakonem do domu i muszę przyznać, że po kolejnym teście w otwarciu bardziej czuję ziemię z przebijającami się akordami skórzano animalnymi. Jutro zrobię pierwszy test globalny i wrócę tutaj :)

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post05 lipca 2017, 19:05 - Śr

Do czego jest ta skóra podobna? Czy to coś w stylu Memo?
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 lipca 2017, 19:33 - Śr

Ale którego konkretnie Memo ? Co prawda nie znam jeszcze bohatera niniejszego wątku, ale po spisie nut oraz pierwszych wrażeniach szanownych przedmówców obstawiam w ciemno, że jakieś duże podobieństwa nie zachodzą. O ile w ogóle występują.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post05 lipca 2017, 19:51 - Śr

Miałem na myśli African Leather, jakoś te nuty animalne ze skórą łączą mi się w African Leather :)
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 lipca 2017, 19:56 - Śr

Tym bardziej podtrzymuję prognozę. Myślę, że to inny kierunek. Na pewno bardziej wymagający.

srG

Perfumaniak

Post05 lipca 2017, 20:31 - Śr

Słusznie Ciastku, zero podobieństw.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post05 lipca 2017, 21:12 - Śr

A coś więcej? Jakieś wrażenia?

BlueJeans napisał(a):Jadę właśnie z flakonem do domu i muszę przyznać, że po kolejnym teście w otwarciu bardziej czuję ziemię z przebijającami się akordami skórzano animalnymi. Jutro zrobię pierwszy test globalny i wrócę tutaj :)

No i?
Artur

BlueJeans

Moderator

Post05 lipca 2017, 21:33 - Śr

Dzisiaj nosiłem go globalnie i podtrzymuję to, że od pierwszych minut do samego końca towarzyszy mu zapach wilgotnej ziemi mieszający się jakby ze skórzanymi akordami z odrobiną pieprzu. O dziwo po testach globalnych mam wrażenie, że akord ziemi podany w Figmencie przypomina nieco zapachy typu fougere a konkretnie mówiąc ma on coś z Brackena jak dla mnie (tylko bardziej wytrawnego Brackena bez goździków). Ciekawe jest to, że ziemia ta jednym osobom przypomina zapach kilkudniowej wody z wazonu a niektórym jeszcze wilgotną ziemię torfową. Co do samej animalności tego zapachu podtrzymuje, że musi być to mieszanka skóry może z labdanum i raczej wyczuwalna jest na drugim planie? W każdym razie do prawdziwego zwierza mu trochę brakuje ale mimo tego sama kompozycja intryguje.

Jester

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post05 lipca 2017, 21:44 - Śr

Tez jeszcze czekam na poznanie głównego bohatera, ale po wykazie nut i pierwszych recenzjach nie spodziewam się w najmniejszym stopniu podobieństwa do African Leather ;)

Marrr

Forumowicz

Post08 lipca 2017, 20:54 - So

Doceniam oryginalność tego zapachu, jednak nie jest on dla mnie. Akord wilgotnej ziemi trwa na mnie bardzo długo i jest nie do zaakceptowania.To pachnie na mojej skórze, jak zawilgocone buraki, do których poprzyklejała się ziemia. Komentarz otoczenia, które i tak mi nigdy nie robi, ale napiszę, że komentowali zapach jako"dziwadło". Polecam testy i raczej niech nikomu nie przyjdzie do głowy zakup w ciemno.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post08 lipca 2017, 22:02 - So

Czyżby geosmina??
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Lucjan

Moderator

Post11 lipca 2017, 08:03 - Wt

Marrr napisał(a):Doceniam oryginalność tego zapachu, jednak nie jest on dla mnie. Akord wilgotnej ziemi trwa na mnie bardzo długo i jest nie do zaakceptowania.To pachnie na mojej skórze, jak zawilgocone buraki, do których poprzyklejała się ziemia. Komentarz otoczenia, które i tak mi nigdy nie robi, ale napiszę, że komentowali zapach jako"dziwadło". Polecam testy i raczej niech nikomu nie przyjdzie do głowy zakup w ciemno.

No właśnie , coś mnie tknęło by na chwilę obecną w ciemno nie kupować . Dzięki Maćkowi mogłem go wczoraj poznać i pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło na myśl w związku z otwarciem to Kouros :? . Zapach trudny dla mnie a myślałem że z nowych produktów to Bracken będzie dzierżył to miano.

Oceny nie wystawiam narazie , testy globalne , które jednak wymagają niższych temperatur niż te , które są obecnie - dadzą miarodajny i obiektywny osąd . Mimo wszystko będzie na pograniczu 3 a 4

BlueJeans

Moderator

Post11 lipca 2017, 09:22 - Wt

Prędzej powiedziałbym, że figment ma coś z Zoologist Bat (i tak jak wspominałem wcześniej trochę w Brackena) a nie z Kourosa być może na każdym nieco inaczej się zapach rozwija ale żeby aż taka była rozbieżność. Tak jak mówi Lucjan przy niższych temperaturach będzie trzeba go ponosić żeby obiektywnie się wypowiedzieć na jego temat.

fqjcior

Post12 lipca 2017, 08:44 - Śr

Figment i Kouros? Na Boga ludzie! Jak można pisać takie brednie (przepraszam za słowo) na forum perfumowych maniaków!

Natomiast zgoda co do Bata. I coś jeszcze: Pamiętacie "Dirt" od Demeter? To takie bardziej eleganckie jego wydanie. Innymi słowy geosmina: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geosmina.

Inna sprawa, że Chong tym razem chyba spalił dużo zioła, gdy akceptował tę formułę. Figment jest "pojechany". To jednak spore wyzwanie i kolejne przesunięcie granicy tego, co nazywamy perfumami. Amouage Christophera Chonga zadziwia odwagą i - to dobre słowo -progresywnością swoich propozycji.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post12 lipca 2017, 08:59 - Śr

fqjcior napisał(a):Inna sprawa, że Chong tym razem chyba spalił dużo zioła, gdy akceptował tę formułę. Figment jest "pojechany". To jednak spore wyzwanie i kolejne przesunięcie granicy tego, co nazywamy perfumami. Amouage Christophera Chonga zadziwia odwagą i - to dobre słowo -progresywnością swoich propozycji.

Czy to ciagle jeszcze perfumy uzytkowe? Nie miałem okazji jeszcze spróbować...
Artur

fqjcior

Post12 lipca 2017, 10:29 - Śr

Jak tak je dziś noszę - mam wątpliwości. Tzn. w sumie nie czuję się w nich źle, to nawet ciekawe doświadczenie. Balansują na granicy mojej akceptowalności i przekraczają ją chwilami, ale w stopniu, który jestem w stanie zaakceptować. Natomiast mając świadomość ich krytycznego odbioru przez otoczenie ("pleśń", "ziemia", "odór z klimy" itp.) zastanawiam się, czy Chong nie przesadził tym razem. Chyba, że to zapach pomyślany o konkretnym rynku, np. dalekowschodnim, gdzie mam wrażenie tego typu woń nie będzie wzbudzała takich reakcji. Wątpię jednak, by Amouage chciało się tak samo ograniczyć. Ciekaw jestem bardzo odbioru Figmenta tu na forum jak i ogólnego. Na pewno jest to zapach, o którym będzie się dużo mówić i pisać. Budzi raczej skrajne emocje.

Lucjan

Moderator

Post12 lipca 2017, 18:46 - Śr

kudzior napisał(a):dostalem, podchodzi pod Kuronia :)

Chociaż tyle dobrze , że nie bredzę sam

Dwóm znajomym osobom , posiadającym bądź znającym Kourosa , zapach od Amouage od razu sie skojarzył..

Trzeciej , nie znającej YSL , zapach przypomniał zatęchłą piwnicę i pleśń - takie rodzaju odczucia już się pokrywały...

Bat'a nie znam i poznawać nie zamierzam aby mieć jakiekolwiek porównanie in plus czy też in minus..

Sampla wyrzuciłem

fqjcior

Post13 lipca 2017, 09:51 - Cz

Lucjan przepraszam, jeżeli poczułeś się dotknięty (bo takie mam wrażenie), ale przecież nie kierowałem swoich słów bezpośrednio do Ciebie. Niemniej porównania Figmentu do Kouorsa uważam za pozbawione jakichkolwiek podstaw. To kompletnie różne zapachy. Ale to tylko moja opinia. Niech każdy najlepiej sam to sprawdzi. :)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie