Teraz jest 19 stycznia 2018, 00:21 - Pt

• Reklama

Amouage - Figment Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Figment Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
8%
3 - Przeciętny
1
8%
4 - Dobry
3
25%
5 - Bardzo dobry
5
42%
6 - Genialny
2
17%

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Ultra Perfumaniak

Re: Amouage - Figment Man

Post30 września 2017, 22:01 - So

Naczytałem się opinii, aż bałem się kupić większej ilości, bo myślałem , że to jakiś nieuzytkowy, nomen omen, wymysł.
Nabyłem skromne 5 ml i Figment okazał się dużo mniej strasznym diabłem, niż go malowano.
Owszem, jeśli ktoś podejdzie doń wprost z massmarketowych przyjemniakow, to Figment może mu nieco zburzyć olfaktoryczny firmament i lekko sfatygowac nos, ale dla ludzi, którzy z niejednej flaszki zapachy wąchali, Figment nie będzie raczej stanowił wyzwania.
Bez wątpienia jest to pachnidło oryginalne i odrobinę wymagające, ale spokojnie - da się je oswoić.
Przede mną jeszcze parę testów porównawczych i postaram się napisać nieco więcej.
Tymczasem idę poszukać jakiegoś bobra :P
Artur

tornado

Aktywny forumowicz

Post01 października 2017, 16:52 - N

Artplum napisał(a):Naczytałem się opinii, aż bałem się kupić większej ilości, bo myślałem , że to jakiś nieuzytkowy, nomen omen, wymysł.

Artplum napisał(a):Nabyłem skromne 5 ml i Figment okazał się dużo mniej strasznym diabłem, niż go malowano.

Ja też uważam, że opinie o nadzwyczajnym dziwactwie są lekko przesadzone. Oczywiście jak na standardy niszowe.
Zapach, moim zdaniem, jest udanym poszukiwaniem, że tak to ujmę, noveau fougere. Zdecydowanie ciekawszy, jak i intrygujący niż Bracken.

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 października 2017, 21:02 - N

absolutnie zgadzam się z Tornado

marcin198225

Post03 października 2017, 20:49 - Wt

Zgadzam sie z Wami, dla mnie to pachnidlo wyjatkowe i bardzo oryginalne , najlepsze jest to, ze zakomplementowala je moja zona, dla ktorej wsystko smierdzi:) Moze byc podobnie jak w przypadku Oud Pigueta, ze wszyscy mowia nienoszalny, a otoczenie reaguje bardzo pozytywnie:) Ja flaszke juz mam, gnialne!

tornado

Aktywny forumowicz

Post04 października 2017, 20:52 - Śr

marcin198225 napisał(a):najlepsze jest to, ze zakomplementowala je moja zona, dla ktorej wsystko smierdzi:)

U mnie dokładnie tak samo! :lol:

BlueJeans

Moderator

Post05 października 2017, 09:21 - Cz

kobiety dość często mają do czynienia z doniczkami czy flakonami z kwiatami może wyczuwają w Fimgencie wspólny pierwiastek :D

tornado

Aktywny forumowicz

Post05 października 2017, 11:00 - Cz

Genialne wytłumaczenie tej "patologii". :lol: ;)

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post05 października 2017, 20:45 - Cz

Miałem już napisać dłuższą recenzję, ale jeszcze chwilę się wstrzymam.
Tymczasem powiem, co mi się przydarzyło wczoraj.
Otóż dla mnie Figment wcale nie jest jakimś dziwadłem, a wręcz wydaje mi się przyjemny, choć nie taką banalną i często spotykaną przyjemnością owoców, słodkości i innych kwiatków. Dlatego też bez żadnych zahamowań użyłem go wczoraj globalnie w ilości 6 psików z dekantu, który dozuje miniaturowe chmurki, co odpowiada jakimś 2-3 psikom z "normalnego" flakonu.
Jakieś pół godziny po aplikacji poszedłem do biura, z którym współpracuję. Jako, ze jestem z ekipą zaprzyjaźniony, załatwialiśmy sprawy, a przy okazji kawka, herbatka i gadka-szmatka. W którymś momencie, siedzący dobre 2 metry ode mnie współwłaściciel biura zapytał: "co tu tak jakimiś grzybami śmierdzi? Jakieś próchno, grzyb, czy cóś?". Ja nic nie powiedziałem, a jego żona stwierdziła, że to chyba tak zalatuje od drewna kominkowego (biuro jest w starym budownictwie i ogrzewają go kominkiem na drewno). Kolega jednak nie dał się łatwo zbyć, twierdząc, ze drewno jest suche, a to coś, jakby zbutwiałe i zaczął się martwić, czy aby od wilgoci grzyb się w ściany nie wkrada...
Trochę mi się śmiać chciało i już miałem powiedzieć, że to moje perfumy topowej marki, ale pomyślałem sobie, że koledze się głupio zrobi... ;)
Z drugiej strony nie była to dla mnie zbytnio komfortowa sytuacja...
A po południu dałem flakonik do powąchania koleżance z prośbą o opinię. Opinia brzmiała: "Fuj, wali jak ziemia do kwiatków!"...
A ja byłem przekonany, ze to całkiem przyjemny zapach :D
Artur

Jester

Post05 października 2017, 20:51 - Cz

A już miałem zamówić próbkę :mrgreen:

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post05 października 2017, 20:52 - Cz

Zamawiaj śmiało. Naprawdę warto poznać, nawet, jeśli się usłyszy takie opinie :P
Artur

gabriel@dag.pl

Post06 października 2017, 06:51 - Pt

zamawiaj , są bardzo oryginalne/awangarda/
a takie zapachy nie muszą się wszystkim podobać
impresjoniści też na początku drogi byli wyklinani :D

Jester

Post06 października 2017, 09:54 - Pt

Ok, przekonaliście mnie, tym bardziej, że ostatnio zaczęły fascynować mnie zapachy, przy których powąchaniu jeszcze kilka miesięcy temu mocno bym się skrzywił :D

drEvil

Forumowicz

Post06 października 2017, 16:32 - Pt

Przetestowałem- pierwsze wrażenie to rzeczywiście natłok w kurosowym stylu, głowa jest rzeczywiście trudna, jakby słoń przysiadł. Potem zaczyna się jazda, gdzie dochodzi do głosu długie, skomplikowane, serce- ujawniają się rozmaite wonie, raz jest kwiatowo ("chorera", tylko skąd?) raz drzewnie, wszystko podszyte trochę cierpkim zwierzo-oudem. Niestety, baza jak na mój gust nudnawa, kiedy całe to stado woni przejdzie, zostaje płaskie coś, co przypomina kompozycje Montale.

Na mnie trwałość to jakieś 8 godzin, jakieś tam echo zapachu trochę dłużej.
Tak myślę, że gdyby Kuros nauczył się zamykać deskę od kibla, nie chodził na randki w tej samej koszuli, w której rąbał drewno i jeździł Rolls-Roycem a nie starym Audi Quattro sport (z grupy B) to mógłby zostać Figmentem. ;-)
troll
Deutsche&Kabana, Japador, Boos, Versage

Super Grover

Forumowicz

Post07 października 2017, 11:02 - So

Figment (żywica, pleśń), to obok Fate (absynt, ziołowy wermut), Bracken (cyprys, paproć), Interlude (oregano), kolejny zielony zapach od Amouage. Jest jeszcze nowy zielony Beach Hut, ale nie testowałem.
Napiszę tak: w sierpniu zużyłem firmową próbkę Amouage Figment Man i mam ochotę na więcej;-)

tornado

Aktywny forumowicz

Post07 stycznia 2018, 19:54 - N

Po kilku globalnych użyciach Figment stwierdzam, że to świetne perfumy. Jakościowo to wysoka "półka" nawet jak na standardy Amouage.
Kompozycja jest oryginalna, charakterystyczna i zyskuje z czasem. Uważam, że jak otwarcie jest trudne, to serce i baza są już jak najbardziej akceptowalne. Moim zdaniem baza jest wspaniale wkomponowana w całość, wyśmienita i lekko słodka. Mam jakieś niewytłumaczalne skojarzenie z delikatną słodyczą w bazie Reflection. No ale to jakieś indywidualne "skrzywienie", tak więc "nie bijcie" :lol:

gabriel@dag.pl

Post08 stycznia 2018, 08:21 - Pn

nikt ciebie nie będzie bił
od początku pisałem że są bardzo dobre

tornado

Aktywny forumowicz

Post08 stycznia 2018, 20:01 - Pn

Obawiałem się reakcji na moje porównanie do Reflection : ;)
Co do samego zapachu, to będę bronił Figment mocno i zdecydowanie.
Musiałem się przyzwyczaić do tego nowego akordu. Dzisiaj jestem jak najbardziej "za". Ma wszystkie pożądane przeze mnie cechy. Jest oryginalny, ze zdecydowaną projekcją, solidną trwałością oraz zmiennością w czasie. Jak na otwarcie mogę trochę ponarzekać, tak serce i baza to już dla mnie najwyższa klasa.
Ostateczne zwycięstwo zapachu miało miejsce w sobotę, kiedy kolejny raz go zaaplikowałem. Moja córka zapytała "co tak ładnie pachnie?". Jak się dowiedziała, że moje perfumy to od razu poprosiła o mały "psik".
Żona, która nie trawi większości Amouage stwierdziła, że ten zapach jest "naprawdę fajny".

No i bądź tu mądry człowieku!

Jester

Post11 stycznia 2018, 19:30 - Cz

tornado

Aktywny forumowicz

Post13 stycznia 2018, 13:42 - So

No nie wiem, coś mnie nie przekonuje. Koniec końców mam córkę. ;) :D
Wolę wersję taką, że Figment to świetny zapach, który podoba się kobiętą, a faceci są jacyś dziwni :lol:

Jester

Post13 stycznia 2018, 13:58 - So

^ Może cos w tym jest, bo mi się on bardziej podoba niż Beach Hut :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie