Teraz jest 21 czerwca 2018, 13:17 - Cz

• Reklama

Amouage - Figment Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Figment Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
5%
2 - Słaby
2
11%
3 - Przeciętny
1
5%
4 - Dobry
3
16%
5 - Bardzo dobry
10
53%
6 - Genialny
2
11%

Liczba głosów : 19

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Amouage - Figment Man

Post17 sierpnia 2017, 01:06 - Cz

Dokładnie. ;)
Artur

BlueJeans

Moderator

Post17 sierpnia 2017, 06:25 - Cz

Dziwi mnie to naprawdę... Cena jaką proponuje deKris jest wyśmienita jak na chwilę obecną, ponieważ zanim towar się ukaże online to cena rynkowa będzie wynosić ok 1125zł...

Z drugiej strony kiedyś miałem podobnie z Batem od Zoologist. W dziale do rozbiórki kilka osób deklarowało się, że z chęcią weźmie jakieś ml, później na pw dostałem spam, a finalnie jak kupiłem flakon może dwie osoby wzięły ml... życie.

Nie ma co się bać na zaś tych opinii dot. zapachów.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post17 sierpnia 2017, 06:35 - Cz

Ale co Cię dziwi? Minimalny zakup to 5ml, czyli z przesyłką 60 zl. To niby nie majątek, ale jednak całkiem sporo, jak za powąchanie ziemistego dziwadła ;)
Artur

BlueJeans

Moderator

Post17 sierpnia 2017, 06:41 - Cz

Tzn rozumiem punkt zaczepny, że 60zł za 5ml to dużo, natomiast mną osobiście kieruje od pewnego czasu chęć poznawania premier i mniej pospolitych zapachów. Oczywiście co nos to obyczaj. Przeliczając jednak wszystko na $$ to hobby stanie się bardzo hermetyczne. Woń za którą zapłaciliśmy ale nas nie uwiodła można zawsze wrzucić na stragan odliczyć od tego kilka zł i sprzedać innej osobie. Zamówienie próbki w perfumerii online to też taki strzał w kolano bo za 1ml soku z KW zapłacimy od 25-30zł.

supermariobros

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post17 sierpnia 2017, 06:49 - Cz

BlueJeans, cena blisko 10 zł/ml to dla niektórych bariera nie do przejścia, do tego opinie nie zachęcające do testów, więc mnie nie dziwi małe zainteresowanie Figmentem.
Dla mnie na przykład 8,9 zł/ml to bardzo wysoka cena, mogę zaakceptować ceny do 5-6 zł/ml w przypadku pachnideł, które zbierają doskonałe opinie, także Figment nijak wpisuje się (przynajmniej w mój) target.

Jeżeli sobie założysz, że możesz wydać np. max 5zł/ml to nie powiedziałbym, że hermetyzujesz swoje hobby, ile tysięcy zapachów możesz mieć w tej cenie?
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

BlueJeans

Moderator

Post17 sierpnia 2017, 07:06 - Cz

Wydaje mi się, że to nie jest do końca kwestia ceny (którą oczywiście biorę pod uwagę) jak negatywne opinie w stosunku do zapachu (Bracken miał o wiele większe gorono odbiorców a cena była ta sama). Nikomu nie mówię, żeby brał w ciemno Figmenta.
My jesteśmy troszkę inaczej spaczeni i jesteśmy w stane na podstawie wykazu nut ocenić czy coś może być ok lub mniej ok. Osobiście wiedziałem, że ten zapach mnie zaskoczy pozytywnie itd... ale zdaje sobię sprawę, że nie ma dla niego miejsca w moich must have. Zawsze można się przejechać do jakiejś perfumerii, która ma w swojej ofercie Figmenta i samemu ocenić.

Co raz mniej mi się podoba zakładanie z góry jak coś pachnie nie znając tego. A niestety na zagranicznych fragrach oceniają trwałość, porównują kompozycje do innych zapachów jeszcze pół roku przed premierą...

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 sierpnia 2017, 07:48 - Cz

cena ceną ale warto go przetestować
bo może się zdarzyć co się zdarzyło u tornado
a to jest bezcenne :D
ja nie miałem tego szczęścia z Figment Man

tornado

Aktywny forumowicz

Post17 sierpnia 2017, 08:21 - Cz

gabriel@dag.pl napisał(a):bo może się zdarzyć co się zdarzyło u tornado
a to jest bezcenne :D

Dokładnie, dlatego z chęcią wezmę udział w rozbiórce.
Dzięki za przesłanie linka do oddzielnego wątku.

Jester

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post17 sierpnia 2017, 12:13 - Cz

BlueJeans napisał(a):Zamówienie próbki w perfumerii online to też taki strzał w kolano bo za 1ml soku z KW zapłacimy od 25-30zł.

Dlatego zwykle zmawiam 10-12 różnych próbek, zmniejszając cenę jednostkową, ponieważ trafia się wtedy bonus ( również wybrany ) i brak kosztów przesyłki ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post17 sierpnia 2017, 12:31 - Cz

BlueJeans napisał(a):Wydaje mi się, że to nie jest do końca kwestia ceny (którą oczywiście biorę pod uwagę) jak negatywne opinie w stosunku do zapachu (Bracken miał o wiele większe gorono odbiorców a cena była ta sama). Nikomu nie mówię, żeby brał w ciemno Figmenta.
My jesteśmy troszkę inaczej spaczeni i jesteśmy w stane na podstawie wykazu nut ocenić czy coś może być ok lub mniej ok. Osobiście wiedziałem, że ten zapach mnie zaskoczy pozytywnie itd... ale zdaje sobię sprawę, że nie ma dla niego miejsca w moich must have. Zawsze można się przejechać do jakiejś perfumerii, która ma w swojej ofercie Figmenta i samemu ocenić.

Co raz mniej mi się podoba zakładanie z góry jak coś pachnie nie znając tego. A niestety na zagranicznych fragrach oceniają trwałość, porównują kompozycje do innych zapachów jeszcze pół roku przed premierą...

Wszystko prawda.
A potem się budzisz i odlewki stoją na parapecie, w biblioteczce, w lodówce, w samochodzie, łazience i psim posłaniu, a Ty jesteś przerażony, bo i tak parę tysięcy premier Ci uciekło... ;)
No i szczęśliwi ci, co mają perfumerie blizej, niż trzy dni wołami :P
Ja się staram nie uprzedzać, ale z niektórymi recenzentami na tyle często się zgadzam, że z duzym prawdopodobieństwem zakładam, iż Figment moim Graalem nie będzie. Oczywiscie, ze spróbuję, ale może jednak nie za sześć dych.
Ostatnio miałem za dużo nietrafionych, a wcale nietanich prób.
Artur

srG

Perfumaniak

Post17 sierpnia 2017, 18:36 - Cz

BlueJeans napisał(a):Zamówienie próbki w perfumerii online to też taki strzał w kolano bo za 1ml soku z KW zapłacimy od 25-30zł.

Nie powiedziałbym. Zamiast 5ml Figment, których bym nigdy nie zużył, mogę w tej cenie mieć 3 próbki (i wtedy, jak ewentualnie mi się coś spodoba, mogę dokupić kolejną), nie mówiąc już o tym, że można kupować hurtem. Kupując tylko albo nawet w większości dekanty, pozna się dużo, dużo mniej zapachów (chyba, że ktoś jest w stanie kupić kilka tysięcy dekantów).

BlueJeans

Moderator

Post17 sierpnia 2017, 19:36 - Cz

Może nie do końca się precyzyjnie wyraziłem. Chodziło mi o to, że wiem mniej więcej jakie grupy zapachowe mnie interesują i wolałbym zapłacić w ciemno za animalny zapach (sprawdzone przedpremierowo na fragrze) 60zł za 5ml i w razie czego pogonić na straganie nieco taniej, niż płacić 12zł + KW za 1ml. Być może nie zgodzicie się ze mną ale jeżeli faktycznie nie zamawia się kilku sampli to jest wspomniany wyżej strzał w kolano. Oczywiście nie raz ciekawość wygrywa nad rozsądkiem i z ciekawości zamawia się jednego sampla ze sklepu online.

srG

Perfumaniak

Post17 sierpnia 2017, 20:07 - Cz

Spoko, wiadomo, że wszystko zależy od tego, jak kto podchodzi do tego hobby. Jeden będzie wolał poznać jak najwięcej, a inny wziąć więcej ml czegoś, co ma dużą szansę się spodobać.

drEvil

Forumowicz

Post14 września 2017, 16:41 - Cz

Laboga, takie skrajne opinie.
A mnie się podoba. Wąchałem dziś w perfumerii i poważnie rozważam próbkę. A pierwsze zapachowe skojarzenie to Kuros.
troll
Deutsche&Kabana, Japador, Boos, Versage

tornado

Aktywny forumowicz

Post19 września 2017, 11:20 - Wt

Ja , dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów, dzierżę 10 ml wytworu. Muszę przyznać, że im częściej z nim obcuję, tym bardziej mnie przekonuje. Nuta animalna ma jakieś bliżej nieokreślone zdolności uzależniająco-hipnotyzujące. Niebawem, podzielę się pewnym spostrzeżeniem, które chodzi mi po głowie.

Lucjan

Moderator

Post19 września 2017, 19:11 - Wt

Powiesz , że pachnie jak Kouros :lol: :lol: :lol:

Co do nut animalnych , mój kot perwersyjnie zlizywał go z mojej ręki - więc coś jest na rzeczy :shock:

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 września 2017, 10:10 - Śr

Widocznie kot zna się na rzeczy

tornado

Aktywny forumowicz

Post20 września 2017, 12:49 - Śr

Lucjan napisał(a):Powiesz , że pachnie jak Kouros :lol: :lol: :lol:

Nie, nic z tych rzeczy :P

To raczej spostrzeżenie ogólne, co do charakteru perfum, ich ekstrawagancji i próby redefinicji męskiego zapachu. Nie mam żadnych porównania bezpośrednich, typu nuta w nutę.
Odnoszę się do konceptu, pomysłu zawartego w Figment. To nie tylko od taki sobie innych zapach. To jednak próba wywołania konsternacji, zastosowania rzeczy absolutnie innych. Nie mam wątpliwości, że trzeba mieć, przynajmniej w pierwszych podejściach, sporo odwagi, męskiej pewności w użytkowaniu tychże perfum. To użytkownik i jego osoba ma bronić perfumy, a nie na odwrót. Tu zapach staje się zaczynem, sygnałem z kim mamy do czynienia. Bezkompromisowa sytuacja, wymagająca od jednostki sporo wiary w samego siebie. Z pewnością nie jest to przygoda dla "tenisowych" chłopców.

Skoro się tak rozpisałem, to zaryzykuję już dziś, spostrzeżenie dotyczące tytułowej pozycji. Z uwagi na charakter o którym wspomniałem powyżej, w moim odczuciu te perfumy pełnią podobną rolę, jak niegdyś Gold. Są na wskroś oryginalne, odważne i bardzo dobre jakościowo. Uważam, że ich natura będzie przemawiała, do tych samych mężczyzn, którzy sięgnęli po "Złoto". Jest tu animalność,choć nie jest to cywet. Są tu motywy przywodzące na myśl kwiaty, choć absolutnie nie znajdziemy ich w składzie. Co najważniejsze, jest ta niezwykła mieszanka inności, charakteru i wyrazistości. Te perfumy od razu dają znać otoczeniu, będąc całkowicie innymi od wszystkiego co można znaleźć w perfumach (oczywiście pamiętam swoje spostrzeżenia co do Sartorial). Nie da się tego ukryć, schować, nie jest to żaden dyskretny drugi plan. Figment od razu wchodzi w konfrontację z otoczeniem, nie dając szansy na neutralność. Tu nie ma żadnych półśrodków.
Żeby sprawa była całkowicie jasna, to nie są perfumy podobne do Gold. To co je - moim zdaniem - łączy, to ich władczy charakter, przy zachowaniu nieprawdopodobnej odmienności. Rzucają otoczeniu rękawicę, a noszący je mężczyzna, od początku do końca musi być pewny siebie.

Super Grover

Forumowicz

Post30 września 2017, 11:55 - So

tornado, myślę, że Amouage Figment Man to zapach ,,rozwojowy", tylko trzeba dać mu szansę, czas.

tornado

Aktywny forumowicz

Post30 września 2017, 15:18 - So

Moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Mam około 10 ml i użytkuję globalnie. To jest "dobra robota', ale jak na razie nie padłem na kolana. Choć zapach za każdym kolejnym razem zyskuje.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie