Teraz jest 21 sierpnia 2018, 01:12 - Wt

• Reklama

Nikos - Sculpture Homme God`s Night

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

charoshi

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2017, 12:21 - Pn

indeks.jpg
indeks.jpg (9.23 KiB) Przeglądane 1822 razy

Opis z Fragry:
Sculpture Homme God`s Night marki Nikos to orientalno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn.
Są to nowe perfumy, Sculpture Homme God`s Night został wydany w 2016 roku.

Nutami głowy są kardamon, pieprz syczuański i mandarynka
Nutami serca są wetyweria i figa
Nutami bazy są piżmo i wanilia

Ktoś zna?

Grzejanek

Forumowicz

Re: Nikos - Sculpture Homme God`s Night

Post22 maja 2017, 21:21 - Pn

Nie znam, ale opinie na angielskiej fragrze są marne
Celuj w księżyc,
bo nawet jeśli nie trafisz
będziesz między gwiazdami
.

charoshi

Aktywny forumowicz

Post24 maja 2017, 09:41 - Śr

Mam, kupiłem. Nie wiem dlaczego, bo nie znam wersji "zwykłej". Zamawiałem coś dla znajomego i jakoś tak przyciągnął mój wzrok. I sobie pomyślałem, że najwyżej poleci w świat, jak nie przypasuje.

Pierwsze skojarzenie - otwarcie Ungaro Mam, Lalique Equus, Oriflame Manful, V&R Spicebomb - podobny klimat. Są przyprawy na lekko kwaskowej tacy z delikatną słodyczą.

Przez pierwszą godzinę od aplikacji globalnej projekcja jest potężna, ale po kolejnej godzinie zapach traci sporo mocy.
Jeśli chodzi o samą kompozycje, to nieszczególnie zaobserwowałem jakieś zmiany. Raczej jednolity.

Po 6 godzinach jest delikatnie wyczuwalny przy skórze. Głównie kremowo drzewna baza, ale i kawałek wetiwery się czasami przypałęta. Ciekawe, że czasami podskoczy do nosa tak po prostu, żeby pokazać, że się jeszcze nie poddał.

Ponoszę ze dwa dni i zdecyduję czy zostaje, czy idzie na sell.

Grzejanek

Forumowicz

Post24 maja 2017, 17:50 - Śr

Największe zastrzeżenia były do trwałości, podobno po godzinie tylko wspomnienie zostawało. Ciekaw jestem jak u Ciebie wypada trwałość.
Celuj w księżyc,
bo nawet jeśli nie trafisz
będziesz między gwiazdami
.

charoshi

Aktywny forumowicz

Post26 maja 2017, 13:12 - Pt

Aktualizacja wniosków po wczorajszym teście globalnym przy cieplejszej aurze.
Przypomniałem sobie zapach, do którego ten Nikoś jest chyba najbardziej podobny - Paul Smith Portrait.

Parametry jednak ma niezłe, po 7 godzinach jeszcze go wyczuwałem i to nie wgryzając się w skórę, ale normalnie nosząc - podskakiwał do nosa, choć głównie już aromatami bazy. Czasem wetiwera się pokazała.
Projekcja początkowo spora, przez pierwszą godzinę atakuje się otoczenie wyraźnym zapachem, ale potem robi się już spokojniej, jednak nadal potrafi o sobie przypomnieć. Nie mam wrażenia, że nie pachnę wcale. Ale już w bazie, po około 5 godzinach znów wraca, otula i czuć go bardzo wyraźnie. Takie bazy uwielbiam, drzewne, kremowe, lekko waniliowe i upajające. Za to ogromny plus.

Zaznaczę jednak z dumą i nieskromnie, że mam świetną skórę do zapachów. Wiele zapachów, które u innych uchodzą za totalnie nietrwałe (np. D&G The One, Visit, London, Bottega Veneta) siedzą na mnie godzinami, więc taki Nikoś u innych faktycznie może być nietrwały.

Dziś robię ostateczny test globalny, który zadecyduje o jego losie, bo z jednej strony zapach udany i przyjemny, choć to nie do końca moje klimaty, z drugiej strony kasa z nieba na nowe nie spadnie, a z trzeciej - fajowy flakon:)

adasdadas

Aktywny forumowicz

Post26 maja 2017, 14:56 - Pt

charoshi napisał(a):Aktualizacja wniosków po wczorajszym teście globalnym przy cieplejszej aurze.
Przypomniałem sobie zapach, do którego ten Nikoś jest chyba najbardziej podobny - Paul Smith Portrait.

Żeś mnie skusił tym zdaniem :D. Jak będziesz chciał się go pozbyć, to podbijaj do mnie!
KLIK - poszukuję próbek perfum z półki "Perfumes I Want" (od DHP, tych przed nim nie bierzcie pod uwagę)

SPRZEDAM

charoshi

Aktywny forumowicz

Post21 czerwca 2017, 17:03 - Śr

Dziś w Hebe zapodałem sobie na wierzch dłoni Gucia II i widzę ogromne podobieństwo również z Nikosem. Zwłaszcza otwarcie, ale generalnie też i cały przebieg. Teraz, przy drydownie Gustawa podobieństwo wydaje się wręcz piorunujące. Tylko mam wrażenie, że Nikos trwalszy.

Mr. rabbit

Forumowicz

Post21 czerwca 2017, 19:35 - Śr

Czyli wychodzi na to, że ten Nikos jest tańszą alternatywą dla Gucci II bo wybrzmiewają niemal identycznie ?

Cenowo oczywiście nie ma nawet co porównywać, jeśli faktycznie tak jest i ktoś jeszcze mówiłby to potwierdzić na swojej skórze to nic tylko brać tego Nikosa.

bajbajoc

Forumowicz

Post28 czerwca 2018, 19:58 - Cz

Jak dla mnie ten Nikos nie ma wiele wspólnego z Gustawem II, raczej CH Men Prive, czyli kardamonowa bomba.

Ofis

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 czerwca 2018, 19:33 - Pt

Mr. rabbit napisał(a):Czyli wychodzi na to, że ten Nikos jest tańszą alternatywą dla Gucci II bo wybrzmiewają niemal identycznie ?

Po teście nadgarskowym skojarzył mi się z H. Mori HiM. sprawdzę ręka w rękę z Guciem i dam znać jak to wygląda w bezpośrednim porównaniu.
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

bajbajoc

Forumowicz

Post29 czerwca 2018, 21:48 - Pt

Nie wiem skad wam sie bierze podobienstwo do Gustawa II/Him by HM...

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie