Teraz jest 19 września 2018, 16:06 - Śr

• Reklama

Mercedes Benz - Mercedes Benz Cologne

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Mercedes Benz - Mercedes Benz Cologne (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
3%
3 - Przeciętny
5
14%
4 - Dobry
8
22%
5 - Bardzo dobry
22
59%
6 - Genialny
1
3%

Liczba głosów : 37

• Autor
  • Wiadomość

Jester

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Mercedes Benz - Mercedes Benz Cologne

Post11 września 2017, 14:06 - Pn

Skoro już się pojawiła ankieta, to postawię mu silną czwórkę za stosunek ceny do jakości :)

Spasticink

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Mercedes-Benz Mercedes Benz Cologne

Post12 września 2017, 11:59 - Wt

jacgues napisał(a):
Spasticink napisał(a):Jesli chodzi o stosunek opłacalności to MB deklasuje DHC czy Jimmiego. Ostatnio zrobiłem też mojej żonie ślepy test

:shock:

Dla mnie Dior Homme Cologne pachnie właśnie bardziej naturalnie, przede wszystkim cytryna jest absolutnie genialna.
Jimmiego też uważam za lepszy zapach niż MBC, ale ten ostatni po prostu ma najlepszy stosunek opłacalność : parametry.
Gdyby DHC miał większą trwałość i projekcję i/lub niższą cenę, dopłaciłbym do niego.

Naturalność w DHC na mnie tylko w otwarciu, podobnie np. jak u Terre Eau Fraiche, ale im dalej tym gorzej. W DHC nie zawsze na mnie dobrze wybrzmiewa to syntetyczne piżmo, a przy Terre wychodzi nuta "papierosianego kiepa". Jimmy był by lepszy gdyby nie te parametry (skin scent po 30min w lecie, aż się boję co by było w zimie). Przy MB nic mnie nie drażni, chociaż parametry też nie powalają ;) Reasumując, wszystkie te zapachy są b.dobre, ale jak na końcu przychodzi do wyciągnięcia portfela to wskaźnik opłacalności gra na korzyść Mercedesa. Szkoda, że tak nie jest z ich samochodami :lol:

jacgues

Forumowicz

Post13 września 2017, 00:07 - Śr

Dziś pojawiły się 3 sztuki w e-glamour po 115 zł za 120ml.
Szczęśliwie udało mi się zakupić jedną w ciągu 30 minut od maila z informacją o dostępności.

Cierpliwi i czujni na pewno upolują swój wymarzony flakon :)
Kupię: Guerlain Homme Boisee z drewnianym korkiem (lub sam korek) / Dior Homme Sport 2012 / Guerlain Homme L'Eau / Declaration Cartier L'Eau / Guerlain Homme Intense/ CH Men Prive / CH 212 VIP Men / Hermes Fraiche / YSL Opium / Encre Noir Extreme

marianka

Post13 września 2017, 10:19 - Śr

Cologne jest juz na mania perfum dzis kupiłam 40 ml

disaster3

Super Perfumaniak

Post13 września 2017, 10:35 - Śr

40ml za 99 PLN :lol: :lol: :lol: - padłem

Jak będzie 120ml poniżej 120 PLN (tak jak na iperfumy.pl czy e-glamour.pl) to daj znać ;) wtedy chętnie wpadniemy na tą manie. :mrgreen:
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Ernest84

Forumowicz

Post13 września 2017, 10:48 - Śr

Na IP rano były 75ml.

disaster3

Super Perfumaniak

Post13 września 2017, 11:43 - Śr

spokojnie, nie chce kupować, wolę DHC 2013 i takiego mam. marianka to podstawiona osoba z mani-perfum, która w tej chwili od czasu do czasu przypomni o tej perfumerii żeby ją wypromowac na forum. Kilka razy zakładał/a konto pod innymi nickami od razu z grubej rury atakując spamem i była usuwana i banowana. To jest ostatni nick ze zmienioną taktyką. Wrzuce reklamę tu, w innym poście napisze "tak zgadzam się" w jeszcze innym "mi się nie podoba" i takie nic nie znaczące posty powoduja ze staje sie niby zwykłym userem, aby staż leciał i posty się nabijały.... ;)
Psychologia ;)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

gienadi

Post13 września 2017, 11:46 - Śr

Marianka znowu kryptoreklamę uskutecznia ciekawe czy jest właścicielką czy pracownicą, może jakiś rabat by podała to ceny chociaż trochę by były porównywalne z innymi sklepami

Ruben

Forumowicz

Post13 września 2017, 14:47 - Śr

To zbanować tę "mariankę" i po sprawie ;)

gienadi

Post13 września 2017, 15:18 - Śr

Swojego czasu bardzo mocno agitowałem za tym zapachem jako alternatywa dla DHC poniżej 100 zł. 120 zł i więcej to przesada biorąc pod uwagę że można dostać eau Sauvage Cologne tester za ok 160 zł który bije konkurencje na łeb i szyje.

arno1d

Post13 września 2017, 21:06 - Śr

Ten Merc trafia w moje gusta bez pudła, nie wiem jak u Was ale u mnie siedzi godzinę, dwie i po zabawie a chciałoby się wieęcej :)

jacgues

Forumowicz

Post20 września 2017, 15:57 - Śr

Potestowałem go dłużej i stwierdzam, że to bardzo fajne perfumy.
Moja dziewczyna za nimi szaleje i ocenia je 10/10.
Ex aequo na 1 miejscu z D&G The One EDP, na 1 miejscu w kategorii letnie zapachy.

W stosunku do DHC nie ma takiej szlachetności i gładkości, ale za to jest nuta pieprzu i baza jest zdecydowanie bardziej męska i charakterna.

To jest jeden z nielicznych zapachów, który psikam sobie na rękę tylko po to by go ciągle wąchać i nie jest przy tym w żaden sposób męczący.

Co do parametrów - jak dla mnie niestety są lajtowe, jak w przypadku praktycznie wszystkich letnich pachnideł.
Kupię: Guerlain Homme Boisee z drewnianym korkiem (lub sam korek) / Dior Homme Sport 2012 / Guerlain Homme L'Eau / Declaration Cartier L'Eau / Guerlain Homme Intense/ CH Men Prive / CH 212 VIP Men / Hermes Fraiche / YSL Opium / Encre Noir Extreme

lemoncamel

Forumowicz

Post10 lutego 2018, 21:22 - So

Świetny letni zapach. dla mnie to słodsza i trwalsza wersja DHC. bez wachania leci 5

Cirrrrus

Forumowicz

Post09 marca 2018, 13:20 - Pt

W moim odczuciu otwarcie bardzo podobne do Azzaro Chrome Sport tyle, że za sprawą któregoś ze sztucznych składników MBC jest bardziej krzykliwy. Po godzinie Azzaro pachnie zdecydowanie przyjemniej, mniej syntetycznie, bez przewagi żadnej z nut, jednak siada bliżej skóry i jest mniej wyczuwalny przez otoczenie.

davidowsky

Forumowicz

Post09 marca 2018, 18:56 - Pt

Nie wiem jak ktoś może dojść do wniosku, że Mercedes jest mocniejszy od DHC...Dior jest dużo bardziej wyrazisty, dużo dłużej trzyma się skóry, czy nawet blottera. Zapachy są podobne, ale DHC ma jakąś "głębię", a mercedes to dla mnie sama cytryna i nic więcej. Jeśli ktoś nie wie jak pachnie MBC wystarczy pokropić dłoń trochę sokiem z cytryny i ma odpowiedź.

W warunkach domowych przeprowadziłem kilkukrotnie test nadgarstkowy moich 2 nowych świeżaków: Mercedesa Cologne i Al Haramain etoiles silver.
Projekcja mercedesa praktycznie zerowa, a trwałość ok. 2 godz. - później trzeba szurać nosem w poszukiwaniu zapachu.
Z kolei Etoiles na drugim nadgarstku projektował jak szalony przez 3 godz., później trochę złagodniał, ale siedział spokojnie 8 godz. i do końca był dobrze wyczuwalny. Jestem pozytywnie zaskoczony tym arabskim zapachem, przyjemny cytrusowo-zielony, lekko słonawy, świetny zapach na lato.
Na mercedesie się zawiodłem, może w upał +30 C byłoby ciut lepiej, ale nie pokładałbym w nim wielkiej nadziei. Etoiles wydaje się być zapachem ciekawszym, bardziej złożonym, a parametrami pożera mercedesa bez popitki 8-)
Mercedes poszedł w świat, a AH Etoiles czeka na letnie upały :)

Spasticink

Mercedes Benz - Mercedes Benz Cologne

Post09 marca 2018, 21:00 - Pt

Bez przesady. Różnice z DHC są marginalne, a pieniążki w kieszeni zostają jak ktoś nie lubi przepłacać za znaczek Diora. W obu przypadkach to zapach cytrynowej lemoniady ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

lemoncamel

Forumowicz

Post09 marca 2018, 21:47 - Pt

Dla mnie pachnie bardzo naturalnie. jeśli oceną decydującą o zapachu ma być tylko trwałość to chyba coś nie teges. Radzę potestować w cieplejsze dni globalnie bo test nadgarstkowy to żaden test :D przy tej cenie i jakości jest wart aby dłużej go ponosić :lol:

davidowsky

Forumowicz

Post09 marca 2018, 23:55 - Pt

Dla mnie Dior zarówno na skórze jak i na blotterze jest zdecydowanie lepszy od Mercedesa pod względem intensywności i trwałości.
Przy globalnym noszeniu, jeśli spryskasz też ubranie i będzie na zewnątrz skwar, a Mercedes wykrzesa z siebie ostatkami sił ciut więcej projektując na większą odległość niż 5 cm od miejsca aplikacji, nie będzie mnie satysfakcjonowało, bo pozostałe 2 omawiane zapachy poradzą sobie w tych warunkach nieporównywalnie lepiej.

Wg mnie to słabe pachnidło, pachnie po prostu jak sok z cytryny, przy czym sok z cytryny w temp. +25C lepiej projektuje :D
Parametry bardzo słabe, zapach od początku bliskoskórny i moim zdaniem Mercedes nie jest wart swojej ceny. Są zdecydowanie lepsze świeżaki w tym przedziale cenowym i jak się już pryskać to czymś co będzie zauważalne przez otoczenie - choćby coś z linii Issey Miyake 8-)

lemoncamel napisał(a): test nadgarstkowy to żaden test :D

A kto ci takich głupot nagadał ? :D

gienadi

Post10 marca 2018, 07:41 - So

To nie głupoty. Jak ktoś pisze że testował nadgarstkowo i opisuję trwałość i projekcję to przestaje czytać dalej

davidowsky

Forumowicz

Post10 marca 2018, 10:50 - So

gienadi, nikt cię nie zmusza.
Nie mówię, że test nadgarstkowy jest najlepszy dla sprawdzenia zapachu i że jest to test końcowy, ale śmieszą mnie opinie, które mówią, że to żaden test.
Po zaaplikowaniu na szyję lub na nadgarstek może być nieznaczna różnica w trwałości i nic poza tym. Dodatkowo nosząc globalnie nie ocenisz miarodajnie projekcji, gdy wrzucisz kilka chmur na szyję, kilka na ubrania i masz wszystko pod nosem...:D

BTW Wszystkie 3 zapachy testowałem identycznie, miały te same warunki, więc masz choćby przedstawioną różnicę między nimi, a wyniki testu pokrywają się u mnie mniej więcej z aplikacją globalną (bez aplikacji na ubrania). Mercedesa nie sprawdziłem globalnie, bo się go już pozbyłem 8-)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie