Teraz jest 19 stycznia 2018, 00:37 - Pt

• Reklama

Amouage - Jubilation XXV Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Amouage - Jubilation XXV Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
3%
4 - Dobry
12
10%
5 - Bardzo dobry
31
27%
6 - Genialny
67
58%

Liczba głosów : 115

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Re: Amouage - Jubilation XXV Man

Post15 września 2017, 18:53 - Pt

Pytanie czym poprzeć takie teorie? Mamy jakąś aparaturę do mierzenia projekcji albo trwałości? (nos żony/kochanki/dziewczyny się nie liczy :D ). Teoretycznie można by pewnie zrobić jakąś analizę laboratoryjną obu wersji, ale to pewnie kosztowałoby grube tysiące.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

Lucjan

Moderator

Post15 września 2017, 19:31 - Pt

Dla mnie zmiana formuły to ingerencja w składniki , których ubywa bądź przybywa a jakoś nie zauważyłem by przy Jubilacie gdziekolwiek było o tym info

Uściśliljmy - czy według naszego rozumienia " rozcieńczanie soku " a co za tym idzie słabsza trwałość i projekcja to faktycznie reformulacja :roll: :?:

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post15 września 2017, 19:40 - Pt

Zawsze myślałem, że za reformulację uważa się jakąkolwiek zmianę formuły pachnidła, czyli również stężeń poszczególnych składników. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Chyba, że za formułę przyjmujemy sam koncentrat, a nie gotowy produkt (koncentrat w alkoholu).
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

Lucjan

Moderator

Post15 września 2017, 19:42 - Pt

Mnie też to zastanawiało a przy Jubilacie dyskusja rozgorzała - co jest czym tak naprawdę

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post15 września 2017, 22:12 - Pt

denial napisał(a):
Artplum napisał(a):Panowie. ... Mam korek wciskany i mam korek magnetyczny. Wiecie, czym się różnią? Rodzajem korka. ... Nie wiem czy i kiedy była reformulacja, ale nie można jej utożsamiać z rodzajem korka. Nie bądźmy śmieszni. ..

Czy próbowałeś wykonać z kimś ślepą próbę obu, by porównać ich parametry?
Ciekawi mnie to. Starą znam (chyba) z rozbiórki. Natomiast posiadam flakon i jestem zadowolony z soku.

Parametry porównywałem parę razy, hand to hand, na własnych "hands". ;)

Salvin napisał(a):Tylko na ile to faktycznie jest reformulacja a na ile po prostu niczym niepoparte teorie użytkowników, bo czytając forum ma się wrażenie, że w niektórych przypadkach reformulacja ma miejsce co miesiąc ;)

Częsciej. Dużo częściej :P
Artur

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post15 września 2017, 22:34 - Pt

podstawowa sprawa ,stary jubilat jest o dwa tony ciemniejszy!!

thermomax

Aktywny forumowicz

Post15 września 2017, 22:45 - Pt

Nie testowałem pierwszych wersji tego pachnidła ale obecnych wypustów na pewno nie nazwałbym popłuczynami.
Co do samego zapachu to nie wiem dlaczego zawsze kojarzy mi się z Opium od YSL'a :?

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 września 2017, 09:15 - Śr

kudzior napisał(a):podstawowa sprawa ,stary jubilat jest o dwa tony ciemniejszy!!

kolor soku moze zmienic sie pod wplywem czasu, przyklad? Durbano :)
takze nie szukalbym sensacji w kolorach... bo to nie koniecznie oznaka reformulacji ;)

DoktorWu

Forumowicz

Post20 września 2017, 22:50 - Śr

Też bym nie przesadzał, jeśli chodzi o barwę (chociaż oczywiście może świadczyć to o ingerencji w zawartość)
To w końcu nie tak, że Mona Lisa wyblakła o kilka odcieni :P
Mówimy o perfumach, tu liczy się zapach, a ten w przypadku Jubilata jest wciąż "lekko wyżej niż bardzo dobry" (parametry w sumie też)

rafikens1000

Forumowicz

Post21 września 2017, 14:41 - Cz

Zmiana barwy, to niekoniecznie oznaka reformulacji, ale jest jednym z czynników, który może o niej świadczyć. Zmiana barwy może być też oznaką upływu czasu.

Co do Jubilata i jego reformy nie mam wątpliwości. Oczywiście mówimy tu o zapachu kompozycyjnie i jakościowo co najmniej bardzo dobrym, chodzi o to, że wcześniej ten zapach był absolutnie wybitny. Moim zdaniem kompozycyjnie zapach był mniej płaski, bardziej było czuć wielość składników,nut. Oprócz tego jakość, trwałość i projekcja (choć ta nie jakoś gigantyczna na 100 m) były na wyższym poziomie, aniżeli jest teraz. Przez okres 5 lat zaopatrywałem się u Q.M., więc to nie jest żadna kwestia oryginalności, po prostu zapach przeszedł reformę i tyle. Szczerze mówiąc, stara wersja należy top 3 zapachów, jakie przyszło mi poznać (całościowo patrząc).

Swoją drogą, kiedyś miałem przyjemność rozmawiać z jedną z ekspertek Chanel w Polsce odnośnie reformulacji. Bardzo intrygująca i ciekawa postac to była (choc rozmawialismy z 10 min moze) - ona nie chciala mi na początku przyznac, ze niektore zapachy przeszły reformę. Od samego początku zapewniała, że skład jest ten sam, zapach ten sam. Jak zacząłem wymieniać jej różne rzeczy, które na to wskazują (chociażby restrykcje co do używania niektórych składników), to w końcu musiała przyznać, że jakieś zmiany mogły nastąpić, ale są one całkowicie marginalne. I zgodziła się ze mną, że być może nie robi to róznicy potencjalnemu, "zwykłemu" klientowi, ale osobom doświadczonym czy bardziej wyczulonym na te kwestie może to się rzucić w oczy (a raczej w nos).

Kobalt

Post31 października 2017, 10:43 - Wt

Cześć
A ja postawię hipotezę, że zapach bardzo szybko "wietrzeje" i stąd zastrzeżenia co do trwałości/reformulacji. Hipoteza bazuje na moim przypadku:
Dwa lata temu zakupiłem oryginalny zestaw Amouage (komplet próbek zapachów). Jubilation XXV to było prawdziwe objawienie, zapach petarda, obłędny, trwałość dwudniowa. Prawdziwy skarb w kolekcji, aż szkoda mi było go używać na co dzień, zostawiałem na specjalne okazji. Dzięki temu mogłem obserwować jak zmienia się mój odbiór zapachu z tej samej próbki przez dwa lata. Zauważyłem, że z trwałością jest coraz słabiej. Gdy użyłem w zeszłym tygodniu to pod koniec dnia był już słabo wyczuwalny. I może wszystkie wypusty tak mają i wiele zależy od tego, czy trafimy na flaszkę świeżo wyprodukowaną i dowiezioną, czy np. leżacą w perfumerii rok/dwa. Producenci mówią o dwóch latach trwałości perfum i może coś w tym jest, że w zależności od rodzaju użytych składników, jedne po dwóch latach będą odstawać od pierwowzoru, a inne spokojnie mogą leżeć 20 lat bez uszczerbku. Nie jestem chemikiem, gdybam.

Takie 3 grosze do dyskusji.

Pozdrawiam
Kobalt

ts-

Forumowicz

Post31 października 2017, 21:53 - Wt

Dwa lata, jeśli przechowywany w odpowiednich warunkach, to niewiele znaczy. Prędzej upatrywałbym innych czynników. Nos się przyzwyczaja (na początku kompozycja jest czymś "obcym", więc mózg ją łatwo wyłapuje, potem oswajając się z nią, coraz bardziej ignoruje), spory wpływ ma też temperatura i wilgotność powietrza.

Rozpatrując problem od strony fizyki/chemii, to raczej zapach powinien zyskiwać na trwałości, ponieważ pierwsze co wietrzeje, to alkohol który jest rozcieńczalnikiem dla esencji zapachowej. Jeśli próbka jest szczelna i alkohol nie ma jak uciec, to tym trudniej będzie olejkom. Zatem obstaję przy hipotezie przyzwyczajania nosa, ew. warunków atmosferycznych. Dawno temu jak pierwszy raz poznawałem niszowe kompozycje, to było OMG :shock: ...a teraz, te same zapachy, to już tylko wzruszenie ramion.

A Jubilata bardzo lubię. Dla mnie to czołówka współczesnego perfumiarstwa. Nawet ten po reformie. Myślę, że jakbyś zaaplikował go komuś, kto na co dzień używa współczesnych świeżaków-przyjemniaków, to wyczuwałby go podobnie jak Ty na początku.

gilbert

Perfumaniak

Post14 listopada 2017, 22:34 - Wt

Nie ma nikt może w kontekście męskiego Jubilation skojarzeń z ScentStory 24 Gold?
Miałem ostatnio odlewke Jubilata, i pierwsze wrażenie po psiknięciu - coś mi to przypomina, i to mocno. Dopiero po czasie doszedłem, że może chodzić o 24 Gold, chociaż sto procent pewności nie mam, gdyż testowałem go już dawno.

Nie wiem czy to był jakiś starszy wypust, czy nie, natomiast zdziwiła mnie bardzo słaba trwałość, ze skóry uciekł bardzo szybko.

ginez

Forumowicz

Post15 listopada 2017, 00:17 - Śr

Piękno w czystej postaci.

paczer

Post15 listopada 2017, 18:31 - Śr

Z tą ceną tak nie przesadzajcie. Sprawdźcie w cenowarce ile Jubilat kosztował 3 listopada przez parę chwil.

supermariobros

Super Perfumaniak

Post11 stycznia 2018, 14:45 - Cz

supermariobros napisał(a):Baaardzo fajny zapach :mrgreen:
Wkraczam w markę Amouage i powiem, że podróż ta zaczyna się dość ciekawie.
Beloved, Memoir, Reflection i Jubilation za mną.
Beloved i Jubilation prowadzą.
Jako raczkujący perfumaniak w kwestii odróżniania nut zapachowych i ich opisywania, zawsze albo przynajmniej bardzo często po testowaniu nowych zapachów łatwiej mi opisywać odczucia, miejsca, wspomnienia, osoby jakie mi przychodzą na myśl podczas wąchania nowo testowanych perfum.
Jubilaton przypomina mi herbaciarnię w moim mieście, w której panuje bardzo podobny, orientalny, klimat. Jest to nowoczesna, bardzo uniwersalna i łatwa w odbiorze (jak na niszę)- nowoczesna orientalność. Bardzo pozytywne odczucia podczas testów.

Odgrzebałem stary post, i się zastanawiam, dlaczego nie byłem nim zachwycony?! :mrgreen:
Kupiłem sobie w końcu dekant 10ml (dzięki Bielec ;) ) na solidniejsze testy.
Póki co jeden psik na rękę i jestem wniebowzięty.
Pamięć zapachowa bywa zwodnicza, nie pamiętałem tej arcyciekawej słodkości, kojarzyłem go z klimatami orientalnymi, ale zupełnie nie kojarzyłem w nim słodkości, która jest genialna!
Już się nie mogę doczekać aplikacji globalnej, naprawdę mi się podoba!
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Jester

Post11 stycznia 2018, 15:21 - Cz

Mariusz, zrobiłeś krok milowy do własnej pełnej flaszki :D

biaggi0303

Post11 stycznia 2018, 15:33 - Cz

teraz pozostalo znalezc stare bacze z wciskanym korkiem haha :lol:

gabriel@dag.pl

Post11 stycznia 2018, 17:08 - Cz

bez dwóch zdań
tylko nie wiem
czy Mario wie o tym :lol:

supermariobros

Super Perfumaniak

Post12 stycznia 2018, 13:13 - Pt

Zaaplikowałem o godzinie 8 trzy chmury na szyje i dwie za uszy (z dekantu). 5 godzin i ciężko go wyczuć. Projekcja mizerna. Ale się nie poddaję, jutro podwajam aplikację!!
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie