Teraz jest 17 stycznia 2018, 12:05 - Śr

• Reklama

Amouage - Jubilation XXV Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Amouage - Jubilation XXV Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
3%
4 - Dobry
12
10%
5 - Bardzo dobry
31
27%
6 - Genialny
67
58%

Liczba głosów : 115

• Autor
  • Wiadomość

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Amouage - Jubilation XXV Man

Post29 grudnia 2011, 09:43 - Cz

Jubilation XXV uosabia spotkanie czasu, miejsca i wielu kultur. Już okrzyknięty arcydziełem zapach Bertrand Duchaufour stworzył dla mężczyzny eleganckiego, enigmatycznego i wyrafinowanego, noszącego w sobie znaki wszystkich epok i kultur.

Skład:
Nuty głowy: czystek (labdanum), kolendra, pomarańcza, dawana, kadzidło (olibanum), czarna porzeczka
Nuty serca: miód, liść laurowy, cynamon, orchidea, róża, goździki, nasiona selera, drzewo gwajakowe
Nuty bazy: paczula, opoponaks, mirra, drzewo cedrowe z gór Atlas, piżmo, mech, ambra, oud (drzewo aloesowe, drzewo agarowe), nieśmiertelnik (kocanka)

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

Nos: Bertrand Duchaufour

Data powstania: 2007

Obrazek

ps. opis zerżnąłem z quality bo ja bym tak ładnie nie napisał :P
Od siebie dodam, że to jedna z moich ulubionych pozycji Amouage.
O parametrach użytkowych nie będę się rozpisywał bo są na najwyższym arabskim poziomie.

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Amouage Jubilation XXV Men

Post29 grudnia 2011, 09:50 - Cz

no tak, najlepszy zapach jaki znam, tylko na specjalne okazje (bo mało mam) :D

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post29 grudnia 2011, 10:11 - Cz

lolek napisał(a):no tak, najlepszy zapach jaki znam, tylko na specjalne okazje (bo mało mam) :D

tak, zdecydowanie nie na co dzień,
również już mi za wiele nie zostało,
ale powinno starczyć na jakieś pół roku ;)

robe

Post29 grudnia 2011, 10:15 - Cz

Ja poznałem zapachy Amouage.Bardzo dobre jakościowo ,super trwałe.Niestety wartość użytkowa w moim przypadku na bardzo niskim poziomie.Nie czuję tego bluesa.Za barokowo , za elegancko i za sztywno.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

kapłan

Post29 grudnia 2011, 12:21 - Cz

Coś w tym jest, co piszesz, robe. Choć moje wrażenie jest trochę inne. W niektórych Amouage'ach czuję się jak trochę arabski szejk (szczególnie Ciel, Dia, Honour i Epic). To takie trochę mimowolne skojarzenia, ze względu na pochodzenie tych zapachów. Najbardziej europejski i zachodni wydał mi się jak dotąd Memoir Man, z tego co wąchałem, ale jego akurat nie darzę specjalną sympatią. Jubilation XXV i Lyric są dla mnie tak gdzieś pomiędzy.

Tomek

Forumowicz

Post29 grudnia 2011, 12:31 - Cz

Nie mogę się do niego przekonać. Choć lubię bogate i mocne zapachy. Nie jest zły, ale jedyne co mogę o nim napisać to "niezły".
Starałem się, zwłaszcza po wszystkich pozytywnych opiniach, ale to nie to. Przeszkadzają mi zwłaszcza te owoce na początku (porzeczka?), kolendra i liść laurowy. Im bardziej owoce znikają, tym jest lepszy. Niestety na mnie znikają dopiero po kilku godzinach.
Baza natomiast bardzo mi się podoba. Jest wręcz rewelacyjna, choć połączenie gwajaku, kadzidła, ambry i oud nie jest niczym oryginalnym. Można to znaleźć w kilku innych zapachach, choć może nie aż takiej jakości jak tu.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post29 grudnia 2011, 12:34 - Cz

podaj Tomku te zapachy z podobną bazą,
może któryś się okażę tańszym zamiennikiem...

kamolskee

Post29 grudnia 2011, 12:39 - Cz

Dla mnie najlepszy, zaraz po Black Cube Ramona Molvizara. Też mi niewiele zostało i również używam na specjalne okazje:)
Wyznawca Black Cube.

Tomek

Forumowicz

Post29 grudnia 2011, 13:23 - Cz

Mnie baza Jubilation zawsze kojarzyła się z Micallef Aoud Man który poznałem wcześniej. Wiele nut się pokrywa, cynamon, aoud, paczula, róża i sandałowiec.

kapłan

Post29 grudnia 2011, 13:26 - Cz

Tomek napisał(a):Nie mogę się do niego przekonać. Choć lubię bogate i mocne zapachy. Nie jest zły, ale jedyne co mogę o nim napisać to "niezły".
Starałem się, zwłaszcza po wszystkich pozytywnych opiniach, ale to nie to. Przeszkadzają mi zwłaszcza te owoce na początku (porzeczka?), kolendra i liść laurowy. Im bardziej owoce znikają, tym jest lepszy. Niestety na mnie znikają dopiero po kilku godzinach.
Baza natomiast bardzo mi się podoba. Jest wręcz rewelacyjna, choć połączenie gwajaku, kadzidła, ambry i oud nie jest niczym oryginalnym. Można to znaleźć w kilku innych zapachach, choć może nie aż takiej jakości jak tu.

Moim zdaniem ten zapach nie miał być jakiś szczególnie oryginalny. Ja go lubię za to, że łączy kilka moich ulubionych składników w idealnych chyba proporcjach. Jednocześnie nie jest też tak zupełnie bez błysku, właśnie dzięki tym owocom na początku. Gdyby postawiono zbyt mocno na oryginalność, zapach nie byłby tak noszalny - Lutens często wpada w tą pułapkę, choć u niego jest to raczej zamierzony efekt. A tu mam idealny kompromis między oryginalnością a noszalnością. Dlatego daję mu 6.

Jeśli chodzi o bazę (kwiatku), to wiesz na pewno, że ambra ambrze nie równa, tak samo gwajak gwajakowi i oud oudowi. Raz że składniki bazowe u różnych twórców i marek różnią się, a dwa, pod nazwą "ambra", czy "oud" często, z tego co wiem, kryją się tzw. akordy zapachowe, czyli coś co jest komponowane z iluśtam składników podstawowych. Poza tym Douchaufour ma bardzo charakterystyczną paletę składników, których używa i moim skromnym zdaniem, żaden zamiennik, choćby nawet i zawierał identyczne akordy, po prostu istnieć nie może. Po prostu to będzie już coś innego, co nie da ci tego samego wrażenia. Ewentualnie mógłbyś spróbować zmieszać Sequoię CDG z Timbuktu albo Al Oudhem, choć wątpię czy coś sensownego by z tego wyszło.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post29 grudnia 2011, 13:38 - Cz

chciałem sprawdzić co Tomkowi sie kojarzy z bazą jubilata,
ja sam nic podobnego nie wąchałem pomijając Baume Du Doge
tegoż samego autora choć wolę Jubilation, jest mniej balsamiczny ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 grudnia 2011, 14:27 - Cz

Moja ocena w powyższej ankiecie; "6". Myślę ponadto, że Jubilation XXV Man, to najwybitniejszy zapach w przebogatym zresztą portfolio Bertranda Duchaufour'a.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post29 grudnia 2011, 16:37 - Cz

Ja z kolei oceniłem na "5". Nieco naciągane. Nie uważam tego zapachu za genialne dzieło; on jest po prostu bardzo ładny, pozbawiony "fałszywych" tonów.

piotrek

Aktywny forumowicz

Post29 grudnia 2011, 17:49 - Cz

Moja ocena: 5,5 . W dorobku Duchafour'a lepsze niż Jubilation jest Bois d'Ombrie, oczywiście IMHO :)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post29 grudnia 2011, 18:04 - Cz

Oba zapachy są równie dobre wg mnie. Jubilation jest pachnidłem zdecydowanie bardziej, powiedziałbym, kompletnym, jednak mimo wszystko wolę Bois d'Ombrie, choć nie wykluczyłbym, że cena może mieć jakiś wpływ na rozkład moich sympatii w tym przypadku. :D

lolek

Post29 grudnia 2011, 23:39 - Cz

Tomek napisał(a):Mnie baza Jubilation zawsze kojarzyła się z Micallef Aoud Man który poznałem wcześniej. Wiele nut się pokrywa, cynamon, aoud, paczula, róża i sandałowiec.

mi też, dokładnie, szczególnie gdy z micalefa pierwsza zabójcza fala przejdzie :)

piotrek

Aktywny forumowicz

Post30 grudnia 2011, 19:39 - Pt

Jest nieco zbyt gładki, chciałbym czasem, by była w nim jakaś rysa, ostra krawędź.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post05 kwietnia 2012, 18:55 - Cz

Cookie13 napisał(a):Moja ocena w powyższej ankiecie; "6". Myślę ponadto, że Jubilation XXV Man, to najwybitniejszy zapach w przebogatym zresztą portfolio Bertranda Duchaufour'a.

również dałem 6 i bardzo mi się podoba,
uwielbiam go nosić, Bois d'Ombrie znowu mi nie podszedł...

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 kwietnia 2012, 19:07 - Cz

Lasy Umbrii mi natomiast podeszły, co nie zmienia faktu, że to właśnie Jubilation XXV Man pozostaje - oczywiście moim zdaniem - najlepszym zapachem autorstwa maestro Duchaufour'a.
Tymczasem zapowiadają się dość zimne święta, więc planuję właśnie wtedy pławić się w tym doskonałym pachnidle.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post05 kwietnia 2012, 19:18 - Cz

Cookie13 napisał(a):Lasy Umbrii mi natomiast podeszły, co nie zmienia faktu, że to właśnie Jubilation XXV Man pozostaje - oczywiście moim zdaniem - najlepszym zapachem autorstwa maestro Duchaufour'a.
Tymczasem zapowiadają się dość zimne święta, więc planuję właśnie wtedy pławić się w tym doskonałym pachnidle.

dzisiaj nawet naszła mnie taka myśl by kilka dni pod rząd zrobić sobie taka rozpustę :twisted:
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie