Teraz jest 19 stycznia 2018, 00:36 - Pt

• Reklama

Yves Saint Laurent - Opium

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Yves Saint Laurent - Opium (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
1%
2 - Słaby
4
2%
3 - Przeciętny
4
2%
4 - Dobry
10
5%
5 - Bardzo dobry
74
40%
6 - Genialny
91
49%

Liczba głosów : 185

• Autor
  • Wiadomość

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Yves Saint Laurent - Opium

Post24 października 2017, 07:46 - Wt

czepialscy- zawsze :lol:
jak się trzyma sample na kuchence to nowe wypusty zawsze są złe :D

PAWEL

Forumowicz

Post24 października 2017, 07:51 - Wt

Artplum napisał(a):
PAWEL napisał(a):Podejrzewam ze podobnie jest z obecnym wypustem edt.

A na jakiej podstawie?

Edp obecne ma slabe parametry jak i fakt ze YSL sie zepsulo ostatnimi czasy. Czy nie tak ?
Dekant edt jaki posiadam ma swietne.parametry i projektuje również bardzo mocno.
Poszukuje korka do Chanel Antaeus

BlueJeans

Moderator

Post24 października 2017, 08:39 - Wt

No to mamy zaupełnie odmienne doświadczenie z obecnymi flakonami Opium. Mój edp jest o niebo mocniejszy od edt, który na mnie ma parametry jak Cisowianka... i to mowa o nowych flakonach na pewno nie poniżej 2015 roku.

Homme

Forumowicz

Post24 października 2017, 10:37 - Wt

Aktualna wersja EDT pasuje do wszystkich i na każde okazje. Natomiast zasadniczy problem z Opium, jak i wszystkimi zapachami YSL jest taki, że od jakiegoś czasu licencje na produkcję posiada L'Oreal, które nie wybija się ponad przeciętność...

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post24 października 2017, 12:30 - Wt

PAWEL napisał(a):
Artplum napisał(a):
PAWEL napisał(a):Podejrzewam ze podobnie jest z obecnym wypustem edt.

A na jakiej podstawie?

Edp obecne ma slabe parametry jak i fakt ze YSL sie zepsulo ostatnimi czasy. Czy nie tak ?
Dekant edt jaki posiadam ma swietne.parametry i projektuje również bardzo mocno.

Od podejrzewania jest Policja.
Na Forum albo coś wiemy, bo sprawdziliśmy, albo nie wiemy.
Ty napiszesz, ze podejrzewasz, a drugi już uzna za pewnik, bo przecież w Internecie pisali...
Trzeba być bardzo ostrożnym, bo wyznawcy kościoła reformulacyjnego są czujni :lol:
A YSL się zepsuło? Pod jakim względem? Mam jakąś koszulę, jakiś sweterek i parę flakonów bardzo przyzwoitych perfum. Wszystko sprawne i niezepsute ;)

emilt93 napisał(a):Och czepialscy ludzie :x

Czepialscy? No zaraz, sam napisałeś, że czujesz, ze Opium do Ciebie nie pasuje.
Jeśli masz 24 lata, jesteś (o ile w awatarze to Ty) szczupłym, młodym chłopakiem ubierającym się sportowo (sweterek we wzorek, bejsbolówka, pewnie adekwatny "dół"), to rzeczywiście Opium z tym imidżem niezbyt konweniuje.
Ot, całe czepialstwo ;)
Artur

Salvin

Forumowicz

Post24 października 2017, 13:10 - Wt

Homme napisał(a):Aktualna wersja EDT pasuje do wszystkich i na każde okazje.

Mam zupełnie odmienne zdanie. Może nie są to perfumy typowo formalne(od tego jest edp), ale do wszystkich to nadużycie i to spore. Widok młodzieńca w ubiorze sportowym (nie mylić ze smart casual) używającego tych perfum byłby dla mnie karykaturalny. Wypadałoby mieć nawet ten wspomniany smart casual. I w sumie cieszę się z tego, że przez młode osoby jest ten zapach tak odbierany, bo i mało popularny :) Jeszcze by tego brakowało, żeby co drugi młodzieniec używał Opium a za nim smuga.

Homme napisał(a):Aktualna wersja EDT pasuje do wszystkich i na każde okazje. Natomiast zasadniczy problem z Opium, jak i wszystkimi zapachami YSL jest taki, że od jakiegoś czasu licencje na produkcję posiada L'Oreal, które nie wybija się ponad przeciętność...

Czyli od 2008 roku, co daje prawie 10 lat. Nie wiem jak inne zapachy YSL, ale moje Opium z 2015 ma się wyśmienicie i też jest za L'Oreal. Z tego co czytałem koledzy na Kourosa, Rive Gauche albo M7 Oud Absolu również zbytnio nie narzekali.

Homme

Forumowicz

Post24 października 2017, 13:16 - Wt

Wychodzi na to, że Opium to perfumy dla nudnych grubasków po 50... :lol: Emilt kieruj się swoim nosem, a nie tym kto ci co dyktuje na forum, bo mam wrażenie, że zbytnio się przejmujesz. Opium EDT zostały na tyle przytemperowane i wygładzone, a do tego dość szybko ulotne, że dziś nadają się dla każdego bez względu na wiek i ubiór. Można je nosić na rower w krótkich spodenkach i można do pracy w garniturze. Można też do pracy bez garnituru :) Wcześniej za czasów swojej świetności i najlepszych parametrów też właściwie każdy mógł je nosić, tyle, że po prostu były mniej uniwersalne i trzeba było bardziej uważać na jakie okazje ich używać.

Co ma wspólnego jakość ciuchów z perfumami? YSL nie produkuje swoich zapachów, robi to L'Oreal, które jako podwykonawca perfum nie cieszy się najlepszą renomą i tyle w temacie.
Ostatnio edytowano 24 października 2017, 13:25 - Wt przez Homme, łącznie edytowano 2 razy

Salvin

Forumowicz

Post24 października 2017, 13:24 - Wt

Tja a świstak siedzi, inaczej tego się nie da skomentować już :lol:

Homme

Forumowicz

Post24 października 2017, 13:26 - Wt

Da się. Można jeszcze dodać, że Yves Saint Laurent przewraca się w grobie czytając komu niektórzy dedykują dzieła sygnowane jego nazwiskiem :D Tak tak, dla niektórych tutaj jest to bardzo bolesny temat :)

maruz

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 października 2017, 13:27 - Wt

Opium na rower czy do krótkich spodenek? Dla mnie to duże faux pas, kompletnie ten zapach do takich okazji nie pasuje. Mam starą flachę, nie używałem ze 2 lata, brak okazji i nastroju.

Salvin

Forumowicz

Post24 października 2017, 13:29 - Wt

Przecież widać, że ta wypowiedź to ewidentny troll.

Spasticink

Aktywny forumowicz

Post24 października 2017, 13:35 - Wt

nie przepadam za Opium, na mnie jest dosyć "dziadkowy", ale bardzo doceniam kompozycję więc lubię od czasu do czasu nadgarstkowo sobie go ponosić. Ostatnio porównałem sobie go z Bentleyem for Men i wersją Intense i muszę przyznać że bazę mają bardzo zliżoną do Opium, w pewnym momencie nie byłem w stanie odróżnić :D To tak w ramach ciekawostki.

Homme

Forumowicz

Post24 października 2017, 13:50 - Wt

maruz napisał(a):Opium na rower czy do krótkich spodenek? Dla mnie to duże faux pas, kompletnie ten zapach do takich okazji nie pasuje. Mam starą flachę, nie używałem ze 2 lata, brak okazji i nastroju.

Mnie pasuje do wszystkich okazji ze względu na dość stonowaną projekcję, która uczyniła go zapachem uniwersalnym. Opium EDT nie jest w stanie przydusić, nie jest nachalny ani przytłaczający. Nie jest też już dziś zapachem ciężkim. Natomiast ocenianie perfum ze względu na wiek jest po prostu śmieszne. Niby dlaczego ktokolwiek miałby się kierować czyjąś subiektywną wizją zapachu? Jeśli ktoś uważa, że Opium to perfumy dla starszych facetów i tyle ma lat to proszę bardzo niech sobie je nosi z takim przekonaniem. Nie zmieni to jednak tego, że ktoś inny mając lat 20 będzie postrzegał Opium jako świetne perfumy dla siebie i z powodzeniem ich używał.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post24 października 2017, 14:28 - Wt

Ogólnie biorąc, to każdy może nosić co mu się podoba i łączyć z czym mu się podoba.
Chce ktoś muchę do kąpielówek, albo gumofilce do smokingu? Proszę bardzo! A że pewne rzeczy pasują do siebie, jak świni siodło, to już insza inszość, ale zakazu nie ma.
Jak komuś Opium pasuje do roweru i krótkich gatek, to niech je nosi.
Mnie z takim strojem absolutnie nie współgra.
Artur

supermariobros

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post24 października 2017, 14:34 - Wt

Zgodzę się, że czasami jest bezzasadnym pisanie, że perfumy są dobre dla kogoś 25+ lub 30+ czy 35+. Jakby te dziesięć lat miało jakiekolwiek znaczenie. Ale niektóre perfumy można spokojnie uznać, że są dla kogoś starszego czy młodszego, powiedzmy dla nastolatka, czy dla dorosłego mężczyzny 40+. Wiadomo, nie ma konkretnej, stałej granicy.
Opium akurat uznałbym za zapach nie do końca odpowiedni dla nastolatka ubranego na sportowo. Sama kompozycja silnie kłóci się z takim wizerunkiem. Pasuje mi jak korniszon do mcflurry.
Są zapachy oczywiście uniwersalne, na każdy wiek, na każdą pogodę i do każdego stroju, ale Opium zdecydowanie do takich nie należy.
Tak jakbyś miał żółtego g-shocka założyć do garnituru... MOŻNA! Ale jest to nieodpowiedni dodatek do formalnego stroju.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Homme

Forumowicz

Post24 października 2017, 14:51 - Wt

Perfumy to nie wygląd. Czym innym jest dobiór ubrań, a co innego zapach, którego dobiera się pod charakter, nastrój i osobiste gusta. Jedynym wg. mnie kryterium podziału na to kto gdzie i kiedy powinien używać danych perfum jest kategoria wagi zapachowej oraz siła projekcji. Wszystko inne to już kwestia widzimisie każdego z osobna. Są sytuacje, w których nie wypada pachnieć zbyt intensywnie zbyt ciężkimi akordami. Tyle, że Opium EDT w swojej współczesnej wersji takie absolutnie nie są, dlatego współcześnie są to perfumy uniwersalne, wręcz biurowe. Dla ciebie nie i spoko, zatem stosuj się do swoich wytycznych, a ja się będę kierować tym jak ja postrzegam Opium i to samo polecam emilt93 :) Jest coś takiego jak własne wyobrażenia nt. zapachów, często dyktowane osobistymi przeżyciami. Ktoś używaperfum w konkretnych okoliczności, bądź latach swojego życia, ma z nimi takie a nie inne skojarzenia, tylko to nie jest żaden powód do tego, aby projektować te wyobrażenia na wszystkich dookoła, ponieważ każdy ma własne często zupełnie odrębne.
Mnie Opium absolutnie nie kojarzą się ze starszym facetem w garniturze. Bardziej z zadbanym modnie i nowocześnie ubranym 20-parolatkiem. Czy z tego powodu powinienem wmawiać brzuchatym 50 latkom w nudnym garniaku, żeby sobie darowali Opium? Zdecydowanie nie, ponieważ jestem przeciwny narzucaniu komuś swojej wizji perfum.

siwy

Forumowicz

Post24 października 2017, 15:02 - Wt

W Anglii zdarzało mi się wyczuć na ludziach ciężkie pachnidła noszone w dzień, do jeansów z dziurami na kolanach oraz koszulki polo i nie, nie byli to Murzyni. :lol:
Natomiast u nas, mam wrażenie, jeszcze jest takie podejście, że perfumy, to w zasadzie wyłącznie na specjalne okazje, do odpowiedniego stroju, więc finalnie wychodzi coś takiego, iż to perfumy noszą ciebie a nie ty perfumy. ;)
Gdybym aż tak bardzo zwracał uwagę na specjalny strój, to musiałbym niektóre zapachy nosić raz do roku albo rzadziej a w takim razie po co mi one.

Natomiast w temacie samego Opium - batch z marca 2010 to będzie jeszcze warty zakupu, czy już nie?

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post24 października 2017, 15:37 - Wt

Nie o to chodzi, że perfumy to tylko na specjalne okazje, ale o to, że pewne perfumy są na określone okazje.
To nie są żadne wymysły, tylko wypracowane przez lata zasady, których jednakże nie ma obowiązku przestrzegać.
Artur

supermariobros

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post24 października 2017, 16:20 - Wt

siwy napisał(a):Natomiast w temacie samego Opium - batch z marca 2010 to będzie jeszcze warty zakupu, czy już nie?

Każdy batch jest wart zakupu ;)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Homme

Forumowicz

Post24 października 2017, 16:39 - Wt

Tu się zgadzam Opium jest wart zakupu dla samej kompozycji bez względu na batch i parametry. Po prostu piękny unikalny zapach :)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie