Teraz jest 24 kwietnia 2018, 15:43 - Wt

• Reklama

Giorgio Armani - Code Colonia

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Giorgio Armani - Code Colonia (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
25%
3 - Przeciętny
4
50%
4 - Dobry
1
13%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
1
13%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Re: Giorgio Armani - Code Colonia

Post01 marca 2017, 20:07 - Śr

dla mnie wrecz przeciwnie sauvage nic a nic za to podobienstwo do invictusa jak najbardziej oczywiscie jak to Kenzik pieknie nazwal w wersji light :P

Cres

Forumowicz

Post02 marca 2017, 00:25 - Cz

Ale to ma dobre parametry, 4 strzały o 18 i teraz po północy dalej dobrze projektuje, pewnie nad ranem jeszcze będę czuł. Zapach słodki, to nie świeżak, nie wiem czemu to jest colonia.

paradox

Forumowicz

Post02 marca 2017, 10:13 - Cz

Ja podobieństwa do Invictusa nie widzę, testowałem obydwa jednocześnie na paskach. Code Colonia ma w sobie trochę szamponowej świeżości którą mamy m.in. w Sauvage, Bleu de Chanel, na zagranicznych forach ludzie dopatrują się podobieństwa właśnie do Sauvage. Nie są to identyczne zapachy, Colonia jest słodsza w bazie, za sprawą tonki, ale niewątpliwie mają jakiś wspólny pierwiastek.

Jester

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post02 marca 2017, 12:36 - Cz

Przygarnąłem próbkę w S i po małym teście nadgarstkowym nie mam już ochoty na dalsze próby :(

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post05 marca 2017, 13:20 - N

Będą w perfumerii spróbowałem i jedyne co mogę napisać, że pachnie to strasznie nijako. Początek jest świeżo-tonkowy. Widać, że w stronę słodkości będzie zapach skręcać i tak też się dzieje. Po godzinie się wysładza i pachnie to jak wszystko i nic. Jak ostatnie premiery Burberry, Azzaro, Hugo Boss. Nic nowego, nic ciekawego. Lepsze to od wersji perfumowanej Code, ale to akurat trudne nie jest. Raczej do nich nie wrócę.

Ofis

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 marca 2017, 17:23 - N

Kolejna słabizna jadąca na nazwie poprzednika ...
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

Prusinho

Forumowicz

Post17 lipca 2017, 15:20 - Pn

Z racji sentymentu do klasycznego Code dałem się namówić na psik na nadgarstek tytułowego bohatera. Oj jaki to był błąd, pierwsze wrażenie - mocno alkoholowy i świdrujący nos, jak wszystko się uspokoiło, przeszedł do ataku, słodkości w nim jest tyle co w lukrze. Po prostu nie dałem rady przebrnąć. Do tego odniosłem wrażenie, że jest mocno syntetyczny. Podobieństwa? Wyczułem w nim Issey Miyake Austral Expedition, natomiast Issey jest w odbiorze bardziej naturalny, nie jest aż tak słodki. Jest po prostu przyjemny.

supermariobros

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post23 sierpnia 2017, 18:39 - Śr

Zamówiłem na allegro z ciekawości próbkę Emporio Armani Stronger With You a dostałem Code Colonia :lol:
Z deszczu pod rynnę haha
Nic ciekawego.
I w sumie nic więcej nie potrafię o nim napisać.
Zapach dla mas, który "musi" się podobać, który nie wnosi nic nowego, który ma być prosty do bólu i nieinwazyjny.
Jak dla mnie- nijaki.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

siwy

Forumowicz

Post12 stycznia 2018, 19:15 - Pt

Kenzo napisał(a):Dla mnie to taki Sauvage w wersji light, w tle gdzieś wyczuwalny jest ten vibe z Armani Code, Invictusa w nim nie wyczuwam, ale globalnie przetestować trzeba. Na wiosenne dni nadaje się jak najbardziej, bo świeżakiem to na pewno nie jest.

Dostałem w prezencie 125 ml bohatera wątku.
Dziewczyna, siostra dziewczyny, moja siostra, koleżanka siostry i matka - 5 babek - wąchały w D. nowości oraz bestsellery i z tego wszystkiego wybrały akurat Colonię. Dziś po raz pierwszy użyłem go globalnie i mam podobne odczucia jak Kenzo. Bleu, Sauvage, Dylan, Ferragamo Blu - to ta rodzina. Zaaplikowałem go około 7 rano, teraz jest po 19 i wciąż wyraźnie go czuję. W pierwszym dn. noszenia zebrałem 8 komplementów, to jest mój rekord. :D Czyli musi się podobać, oczywiście nie tutaj, nie na fragrantice, ale narzekania na parametry nie rozumiem.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie