Teraz jest 21 sierpnia 2018, 01:11 - Wt

• Reklama

Joop! - Nightflight

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Joop! - Nightflight (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
5%
2 - Słaby
1
2%
3 - Przeciętny
8
13%
4 - Dobry
11
18%
5 - Bardzo dobry
26
43%
6 - Genialny
11
18%

Liczba głosów : 60

• Autor
  • Wiadomość

HMR

Aktywny forumowicz

Joop! - Nightflight

Post18 grudnia 2011, 19:55 - N

Obrazek

Nuty głowy: cytrusy, jałowiec, ananas.
Nuty serca: majowe kwiecie, ambra, migdałowiec.
Baza: drewno sandałowe, lawenda, piżmo.

Nie ma go jeszcze w naszym katalogu a warto o nim podyskutować bo tu już klasyka :)
Testowałem swego czasu i pamiętam, że miał moc ten zapach.
Cytrusowo-kwiatowe, lekko duszące doznania przez dobre 10-12 godzin.
Sama kompozycja zapachu sprawiała wrażenie znajomej.
Ja wyczuwam nieznaczne podobieństwo z pianką do golenia Gillette, którą kiedyś używałem.
Pomimo tego zapach ładny, uniwersalny, bardzo trwały i mocny. Myślę, że bardziej nada się na nieco chłodniejsze dni. Sam testowałem go późną jesienią
W letnie upały swoją mocą mógłby nieco przytłoczyć noszącego.
Pozdrawiam

belor

Re: Joop! Nightflight

Post18 grudnia 2011, 20:10 - N

Hm, pamiętam że miałem wobec tego zapachu spore oczekiwania, a tymczasem po całodniowym teście byłem wykończony. Boa dusiciel. Z początku fajnie, jak baśni, a potem im dalej tym gorzej... Ale jestem raczej odosobniony w tej opinii.

Prorok

Forumowicz

Re: Joop! - Nightflight

Post24 grudnia 2011, 21:50 - So

Bardzo zacne pachnidlo dla gentlemanow po 30-ce . Bardzo dobra trwalosc i projekcja. Zarowno do garnituru jak i luzniejszego stroju. Zapach , ktorey nie latwo rozgryzc . ni swiezy ni ciezki - na pewno nietuzinkowy . Jedyny Joop ktorego lubie . Zdecydowanie nieoklepany - mozna sie nim wyroznic i zaskoczyc otoczenie . Niewatpliwie unikalna woń - trudno porownac do niego jakikolwiek inny zapach .Bardzo lubie ananas z otwarcia . Bardzo blisko mu do kategorii " masterpiece " ;)

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post11 stycznia 2012, 10:38 - Śr

Kurcze moim zdaniem nie ma w nim nic "duszącego" raczej wibrującego. Na razie go tylko testowałem ale kupuję na bank, tym bardziej, że cena jest super atrakcyjna, a z tego co piszecie trwałość również b.dobra. Przypomina mi legendarnego Heaven Choparda więc tym bardziej mi się podoba.

Clevland

Forumowicz

Post11 stycznia 2012, 12:43 - Śr

Bardzo ciekawy zapach, w stylu coolwater, chopard heaven.
Na pewno rzadko spotykany.

W swoich czasach robił furorę.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post11 stycznia 2012, 13:55 - Śr

Wiesz, najlepsze jest to, że teraz są czasy Armanich, CK, 1 milion i ten Joop! może dalej robić furorę, bo pachnie jednak inaczej od obecnych trendów. I to jest super dla mnie i dla tego go kupuję.

GY

Forumowicz

Post13 stycznia 2012, 17:57 - Pt

Osobiście stawiam go bardzo wysoko w kategorii słodziaków. Jest ciepły, otulający ale ma w sobie pazur (no może pazurek ;) )

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post20 stycznia 2012, 23:46 - Pt

Kurcze po zakupie 125ml od razu musiałem zarzucić 4 chmurki. Szkoda, że nie mam dziś w planach imprezy. Początkowo jest bardzo podobny do Cool Water, potem jednak idzie w kierunku słodszym i teraz czuję wyraźną więź z Joop! Electric Heat, czuć tę charakterystyczną landrynkową słodycz, z tym, że nie tak ostrą jak tam. Na pewno będę go nosił, częściej w casual Friday niż do koszuli, dla mnie jest zawadiacki .... ciekawe czy to przez konotację z latami 90 tymi, gdy takie zapachy rządziły, jak ktoś zauważył. Na plus skojarzenia z Heaven ... szkoda, że głównie przy otwarciu. Za kilka dni dam ocenę.

klystianek

Aktywny forumowicz

Post20 stycznia 2012, 23:59 - Pt

powiem szczerze ze :P sredniak, stosunek cena/jakosc bardzo dobry ja szczerze kupilem sobie sampelki ktore przelalem do 10ml atomka
http://allegro.pl/joop-nightflight-zest ... 34069.html takie zestawiki sa czadowe, wyjezdza sie na weekend, a nie ma miejsca by brac nie wiadomo ile :)
a zapach ? hmm musze trzasnac na noc na testy nosilem z 10 razy wg mnie przecietny

nie zebym nie lubil tegoż zapachu ale niestety do swiezakow mam nieco wyzsze wymagania :)
acha zapomnialem dodac projekcja na 5+ trwalosc na 5
Top Niche: 1. Black Aoud 2. Musc Ravageur 3. L'air du Desert Marocain
Top Designer: 1. Terre d'Hermes 2. Guerlain L'Instant PH EDT 3. YSL M7

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post23 stycznia 2012, 12:51 - Pn

klystianek napisał(a):powiem szczerze ze :P sredniak, stosunek cena/jakosc bardzo dobry ja szczerze kupilem sobie sampelki ktore przelalem do 10ml atomka
http://allegro.pl/joop-nightflight-zest ... 34069.html takie zestawiki sa czadowe, wyjezdza sie na weekend, a nie ma miejsca by brac nie wiadomo ile :)
a zapach ? hmm musze trzasnac na noc na testy nosilem z 10 razy wg mnie przecietny

nie zebym nie lubil tegoż zapachu ale niestety do swiezakow mam nieco wyzsze wymagania :)
acha zapomnialem dodac projekcja na 5+ trwalosc na 5

Siedzę sobie w pracy w Joopie i czy Nightflight jest świeży? Wątpię. Butelka niebieska ale zapach jest w bazie słodki i nie taki zimny jak Cool Water, mimo że otwarcie, a szczególnie pierwsze 30 minut jest w zasadzie identyczne.

klystianek

Aktywny forumowicz

Post23 stycznia 2012, 23:30 - Pn

mi zawsze pralnie przypomina :) takie mam pierwsze skojarzenie, nic massmarketingowego nie przypomina tak dobrze swiezego prania :)
jest okropnie swiezy i okropnie wielka ma projekcje!
Ostatnio edytowano 03 kwietnia 2012, 19:17 - Wt przez klystianek, łącznie edytowano 1 raz

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 kwietnia 2012, 18:01 - Wt

Mi się nie podoba. Zatyka mnie, a w większej dawce zamęcza. Taka słodycz nieprzełamana. Skład przedziwny :D
Kiedyś 10 lat temu to wąchałem i dotąd nie wracałem. Ostatnio przed wizytą w aptece na "S" sprawdziłem "składniki". Wiedziałem, że euforii nie będzie.

klystianek

Aktywny forumowicz

Post03 kwietnia 2012, 19:19 - Wt

nie wszystko musi pachniec trumna (czyt. drewnem)
;) sa tez swiezaki, pelna geba, gdzie masz sie czuc swiezo, a nie jak w lesie z termitami
a cena tez na plus 125ml/125zl (z przesylka)

xif

Forumowicz

Post05 lipca 2012, 09:17 - Cz

Mam wielki sentyment do tego zapachu i uwielbiam do niego wracać. Nie wiem, może dlatego, że był to jeden z moich pierwszych 'poważniejszych' zakupów perfumeryjnych? Może dlatego, że kojarzy mi się z pewną zabawną historyjką w osiedlowym sklepie? Trudno stwierdzić.

Co do samych perfum - pomimo 'chłodnej' kompozycji, nie użyłbym ich latem. To nie jest typowy świeżak, ma w sobie coś słodszego, głębszego, taki pierwiastek "inności", co powoduje, że trudno nie wyczuć go spośród sztampowych i popularnych pachnideł.

Zapach ten swoje skrzydła rozpościera dopiero w zimnych temperaturach, a swoje apogeum osiąga przy siarczystym mrozie. Trwałość nie budzi zastrzeżeń(choć mogłaby być odrobinę lepsza :mrgreen:), natomiast na co należy zwrócić uwagę - świetna projekcja. Niewiele zapachów na mojej skórze wytwarzało tak charakterystyczny i długi 'ogon', Nightflightowi się udało - zwłaszcza jak już wspomniałem w chłodne dni.

Flakon trochę staroświecki, ni to wykwintne dzieło, ni to nowoczesna forma. Ot, tak przeciętny, ratują go gwiazdki przywołujące na myśl widok nocnego nieba.

Może nie jest to wybitna kompozycja, ale mimo wszystko - pozycja warta uwagi, do której jeszcze nie raz wrócę ;-)

maciuch2

Aktywny forumowicz

Post05 lipca 2012, 09:45 - Cz

Miałem próbkę, zrobiłem dwa podejścia, niestety kompletnie mi nie leży, za słodki i mdły jak dla mnie. Po aplikacji czuję się jakbym wylał na siebie wodę z cukrem, później coś się tam rozwija, ale jest raczej liniowo. Jak na razie to jest tylko jeden "prawdziwy" Joop - klasyk. Cena niska, ale to nie argument, znam kilka innych słodziaków o znacznie ciekawszych kompozycjach dających się używać latem, Moschino Uomo? chociażby, czy Eau des Baux L'occitane.

spamic

Forumowicz

Post20 listopada 2012, 16:42 - Wt

Dzisiejszy zapach sponsorowany jest przez literki J oraz N.
Slodziak, ale wole aplikować go, właśnie przy temperaturach jak dziś. Czuje w nim ananasa. Trwałość dobra. Jest charakterystyczny. Niedrogi.
Ogólnie: Przyzwoity, ale porównując z innymi pachnidłami to czwóreczka.
Na minus: wyczuwam lawendę, a nie jest to moj ulubiony składnik.

lukesho

Moderator

Post21 listopada 2012, 19:41 - Śr

Mam jeszcze kilka mililitrów Nightflighta. Co mi się w nim nie podoba - strasznie nieregularny, jeśli chodzi o trwałość. Były dni, gdy czułem go bez problemu po 7 godzinach, a czasem znikał po 3. Dlatego sprzedałem flachę. I nawet nie żałuję, bo chyba bym jej nie zmęczył. A tytułowego bohatera nie używałem już ponad pół roku i jakoś mnie do niego nie ciągnie...

matlak

Aktywny forumowicz

Post21 listopada 2012, 19:53 - Śr

Mnie wcale do niego nie ciągnie... spróbowałem raz i odłożyłem i nawet nie chcę znów próbować.

xentrix

Super Perfumaniak

Post22 grudnia 2012, 18:50 - So

hmmm....moje odczucia odnosnie tego zapachu są zgoła odmienne , niż wiekszosci tutaj . Dla mnie nie ma w nim krzty świeżaka , skąd takie skojarzenia niektórzy mają ? Nie wiem . W lato bym go nie użył nigdy , bo byłaby to męczarnia dla mnie i dla otoczenia . Zapach jest słodki ale inny niz A*Men , Pi itp . Nie ma tutaj wanilii , fasoli tonka itp ... Na pewno jest oryginalny , nie znam niczego podobnego . To plus . Projekcja z poczatku b.duża , po 1,5-2 godz na mnie zadziwiająco słabnie . Trwałosc ? tutaj tez jestem zdziwiony , bo powinien trwac i trwać a znika ze mnie szybko 5-6 godzin i juz go nie ma . To dziwnie , bo wiekszość zapachów na mnie sie trzyma długo lub b.długo. Widocznie moja skóra go nie lubi . Cytrusy ? Ja ich nie wyczuwam , ananas - całkiem możliwe ... Cena jest b.dobra - jest jej wart. Można go traktowac jako odskocznie od masówek w sklepach , jest całkiem inny ale czy to mój typ ? Chyba raczej nie ...Naprawde , to niezły zapach, tutaj nie ma sie co oszukiwac , jednak ja wsród całej gamy innych zapachów wybiore cos innego . Nie mniej jednak polecam przynajmniej do zapoznania sie z nim , bo byc może przerodzi sie to w stałą przyjaźń....No i jeszcze na zakonczenie powiem , że jest to zapach , który kojarzy mi sie z latami 90, prawdopodobnie go gdzies kiedys czułem w czasach imprezowych ...( sprawdzilem kiedy powstał - 1992r , jednak nie ma tu ani troche "dziada" , spokojnie nadaje sie do stosowania w czasach obecnych ).

zapach 3,5 (na mój gust)
oryginalnosc zapachu 4,5
trwalosc 3,5 ( dziwnie szybko znika ze mnie - dziwna sprawa,bo powinien b.długo trwać )
projekcja 3,5 ( powinna byc wyższa jednak na mnie dziwne rzeczy sie dzieja z tym zapachem )
cena 4,5
ocena końcowa - mocne 3,5
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

blazej

Aktywny forumowicz

Post22 grudnia 2012, 22:17 - So

Generalnie całkiem niezły zapach. Z chęcią zakupiłbym jakąś odleweczkę.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie