Teraz jest 01 maja 2017, 03:33 - Pn

• Reklama
perfumeria pachnidelko.pl

Malizia - Vetyver Uomo

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Malizia - Vetyver Uomo (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
4%
2 - Słaby
12
13%
3 - Przeciętny
18
19%
4 - Dobry
32
34%
5 - Bardzo dobry
23
25%
6 - Genialny
4
4%

Liczba głosów : 93

• Autor
  • Wiadomość

Southpaw

Forumowicz

Re: Malizia - Vetyver Uomo

Post24 grudnia 2014, 14:27 - Śr

Witam wszystkich. Po przeczytaniu tylu pochlebnych opinii musiałem sprawdzić czym Malizia vetyver urzekła taką rzeszę wąchaczy. I tutaj sprawa się skomplikowała. Psiknąłem 1 chmurkę na nadgarstek w Rossmanie po czym wyszedłem ze sklepu. Nawet nie sprawdzałem jak pachnie, staram się tego nie robić zbyt wcześnie po aplikacji aby nie zniechęcić się do zapachu otwarciem. W drodze do samochodu wyczuwałem od siebie piękne zielone nuty, trawsko (zapewne vetyver którego nigdy wcześniej nie wąchałem) które wprawiało mnie w radosny nastrój. Już wiedziałem, że muszę kupić ten zapach, jednak pojechałem do domu z myślą "zobaczymy co będzie dalej". Po kilku h nic się nie zmieniło, wyczuwałem nadal tę uderzającą zieleń. Czułem Malizie przy każdym ruchu dobre 10h. Potem zapach ucichł. Jednak to co mnie wprawiło w największe osłupienie to fakt, że po 2 dniach (!) nadal wyczuwałem zapach na nadgarstku. Tak więc decyzja zapadła. Po kilku dniach przelotem wstąpiłem do Rossmana po tytułowego bohatera. W domu po aplikacji rozczarowanie... Regularny zapach okazał się o wiele mniej świeży i intensywny, nie czuje już trawy, bardziej zapach pianki do golenia. Trwałość nadal świetna (10h) jednak zapach wydaje mi się bardziej płytki i syntetyczny. Jestem w 100% pewny że tester tego zapachu jest o wiele lepszy. Tak w sumie to zapach mi się nie podoba, kupiłem go tylko dla tej świeżej zieleni której teraz nie potrafię się doszukać.
Jeszcze jedno... Pytałem 2 koleżanek o opinie zarówno po spryskaniu testerem nadgarstka , jak i po zakupie normalnej butelki. Obie opisując ten zapach stwierdziły że to coś wstrętnego dla starego dziadka i chyba coś w tym jest. Moja ocena 2 , nie ocenie go wyżej tylko przez pryzmat niskiej ceny.

Artplum

Hiper Perfumaniak

Post24 grudnia 2014, 23:43 - Śr

To w końcu ona Ci się podoba, czy nie? Bo chyba się ciut pogubilem...
Artur

Will5on

Aktywny forumowicz

Post24 grudnia 2014, 23:53 - Śr

Chyba go spotkało to co mnie z Kuroniem.
Jednego dnia nijako a nazajutrz KOCHAM GO.
U mnie lepiej bo z jednego sampla. :mrgreen:

Southpaw

Forumowicz

Post25 grudnia 2014, 10:57 - Cz

@Artplum, nie podoba mi się ani trochę. Mam wrażenie, że malizia w testerze to o niebo lepszy zapach.

@Abbazabba poczęstuj fajkiem, mój się kończy :D

Artplum

Hiper Perfumaniak

Post25 grudnia 2014, 11:09 - Cz

Southpaw napisał(a):@Artplum, nie podoba mi się ani trochę. Mam wrażenie, że malizia w testerze to o niebo lepszy zapach.

@Abbazabba poczęstuj fajkiem, mój się kończy :D

Sugerujesz, że tester i produkt to różne zapachy?
Artur

Southpaw

Forumowicz

Post25 grudnia 2014, 12:06 - Cz

Nie sugeruje tylko jestem pewien ;) O ile nigdy nie twierdziłem że zawartość testera może być inna niż w przypadku regularnych zapachów i nigdy wcześniej nie doświadczyłem takiej sytuacji, tak w tym przypadku tester zrobił na mnie nieporównywalnie lepsze wrażenie. Trawsko czułem po 1 psiku na nadgarstek. Po zakupie już nie wyczuwam tej świeżej zieleni.

pknbgr

Hiper Perfumaniak

Post25 grudnia 2014, 12:12 - Cz

Bardziej skłaniałbym się ku reformulacji. Tester pewnie stoi już dłuższy czas, a w pudełkach najświeższe dostawy.

archie.m90

Super Perfumaniak

Post25 grudnia 2014, 12:18 - Cz

też to podejrzewam...

dla mnie Malizia jest trochę zbyt dojrzała (żeby nie powiedzieć, że jest dziadkowa). Poza tym ten gorzkawy wetiwer to też chyba nie do końca coś czym chce pachnieć.

Southpaw

Forumowicz

Post25 grudnia 2014, 13:34 - Cz

Pewnie macie rację, ale jeżeli tak jak dla mnie szkoda zawracać sobie głowę obecną malizią

Artplum

Hiper Perfumaniak

Post25 grudnia 2014, 13:39 - Cz

Southpaw napisał(a):Pewnie macie rację, ale jeżeli tak jak dla mnie szkoda zawracać sobie głowę obecną malizią

Największą jej zaletą jest cena ;)
Artur

czaczur

Forumowicz

Post25 grudnia 2014, 16:10 - Cz

Po spryskaniu się Malizią usłyszałem, że pachnę Amolem i szczerze powiedziawszy coś w tym jest. Otwarcie bardzo alkoholowo ziołowe potem wcale nie jest lepiej. To co teraz jest dostępne w sklepach zapewne nie jest tą słynną Malizią.

Artplum

Hiper Perfumaniak

Post25 grudnia 2014, 20:36 - Cz

czaczur napisał(a): To co teraz jest dostępne w sklepach zapewne nie jest tą słynną Malizią.

Powiem Ci więcej - nawet sklepy, to nie te same co kiedyś ;)
Artur

mike

Forumowicz

Post05 stycznia 2015, 15:59 - Pn

Żałuję zakupu. Malizia Vetyver to okropny śmierdziel. Przez dłuższą chwilę zastanawiałem się do czego to jest podobne, bo miałem to na końcu języka, aż w końcu mnie olśniło przecież to AMOL! Zawsze ilekroć u mnie w domu ktoś używa amola to uciekam, bo nienawidze tego duszącego smrodu. Z Vetyverem jest podobnie, musiałem go zmyć z nadgarstka tak mnie denerwował. Jak ktoś to lubi to niech sobie kupi w aptece amol będzie mieć identyczne doznania za mniejsze pieniądze, zaś producent amola powinien Malizię pozwać za plagiat... Ocena 1 inna być nie może.

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post05 stycznia 2015, 16:35 - Pn

Ja amola w nim nie wyczuwam, natomiast to też nie moja melodia. Niemniej jednak w tek kategorii cenowej trudniej o trwalszy, bardziej specyficzny zapach robiący niekoniecznie dobre ,ale jednak wrażenie

mike

Forumowicz

Post05 stycznia 2015, 16:52 - Pn

Trwałość pewnie ma przyzwoitą, skoro musiałem myć rękę trzy razy, żeby się wreszcie tego pozbyć :) Tyle się o nim pozytywnego naczytałem. Chyba większość tych zachwytów musiała być nad wersją sprzed reformulacji (której nigdy nie poznałem), bo nie chce mi się wierzyć, ze ludziom ta obecna się tak podoba. Fakt zapach specyficzny i na pewno nie można z niczym pomylić. Pytanie kto chce "pachnieć" amolem? 8-) Nie chce tego wąchać na sobie ani na nikim z kim mam styczność....

denial

Forumowicz

Post08 stycznia 2015, 17:59 - Cz

Widziałem w jednym z Rossmanów i cena tam to chyba koło 60 zł za 100 ml. Dość sporo poszedł w górę - czytałem, że dawniej można było go kupić za 30 zł. Jest to zapach ciekawy, o nie najgorszej projekcji, dobrej trwałości i rewelacyjnej cenie. Obstawiam, że czułem wersję aktualną, najnowszą poreformulacyjną i była dla mnie ok. Jeżeli ktoś gustuje w wetiwerowcach to może jak najbardziej się zaopatrzyć, albo przetestować. Oczywiście do Guerlain nie ma startu jeżeli chodzi o jakość, ale cena na tyle przystępna, że kasy mi na to nie szkoda. Dam solidną piątkę temu zapachowi.
"Magdalenka to ciasto biszkoptowe o kształcie muszli"

Cookie13

Hiper Perfumaniak

Post08 stycznia 2015, 18:36 - Cz

denial napisał(a):Widziałem w jednym z Rossmanów i cena tam to chyba koło 60 zł za 100 ml. Dość sporo poszedł w górę - czytałem, że dawniej można było go kupić za 30 zł. Jest to zapach ciekawy, o nie najgorszej projekcji, dobrej trwałości i rewelacyjnej cenie. Obstawiam, że czułem wersję aktualną, najnowszą poreformulacyjną i była dla mnie ok. Jeżeli ktoś gustuje w wetiwerowcach to może jak najbardziej się zaopatrzyć, albo przetestować. Oczywiście do Guerlain nie ma startu jeżeli chodzi o jakość, ale cena na tyle przystępna, że kasy mi na to nie szkoda. Dam solidną piątkę temu zapachowi.

Dawniej Malizia Vetyver występowała tylko we flakonie o pojemności 50 ml ( nie licząc kilku incydentalnych " rzutów " z dodatkową pojemnością zwiększoną do 75 ml, w identycznie wyglądającym - chociaż oczywiście odpowiednio powiększonym - flakonie ).

denial

Forumowicz

Post08 stycznia 2015, 18:48 - Cz

Cookie13 napisał(a):
denial napisał(a):Widziałem w jednym z Rossmanów i cena tam to chyba koło 60 zł za 100 ml. Dość sporo poszedł w górę - czytałem, że dawniej można było go kupić za 30 zł. Jest to zapach ciekawy, o nie najgorszej projekcji, dobrej trwałości i rewelacyjnej cenie. Obstawiam, że czułem wersję aktualną, najnowszą poreformulacyjną i była dla mnie ok. Jeżeli ktoś gustuje w wetiwerowcach to może jak najbardziej się zaopatrzyć, albo przetestować. Oczywiście do Guerlain nie ma startu jeżeli chodzi o jakość, ale cena na tyle przystępna, że kasy mi na to nie szkoda. Dam solidną piątkę temu zapachowi.

Dawniej Malizia Vetyver występowała tylko we flakonie o pojemności 50 ml ( nie licząc kilku incydentalnych " rzutów " z dodatkową pojemnością zwiększoną do 75 ml, w identycznie wyglądającym - chociaż oczywiście odpowiednio powiększonym - flakonie ).

Z pewnością widziałem dwie wersje objętościowe. 50 ml i albo była to faktycznie 75 albo 100. Sprawdzę w najbliższym czasie z ciekawości.
"Magdalenka to ciasto biszkoptowe o kształcie muszli"

pknbgr

Hiper Perfumaniak

Post08 stycznia 2015, 19:10 - Cz

Większa pojemność to Eau de Toilette Parfum
Obrazek

Kamson90

Forumowicz

Post13 marca 2015, 23:51 - Pt

Dziś będąc w R. zakupiłem Malizię 50ml. Uważam że jak za taką cenę to dobry zapach i nawet bym powiedział że jest lekko świeży. Otoczenie jak na razie twierdzi że nie dla Mnie. Jestem rocznik 90, a pewnie kojarzy im się z emerytem.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie