Teraz jest 17 grudnia 2017, 07:13 - N

• Reklama

Malizia - Vetyver Uomo

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Malizia - Vetyver Uomo (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
5
5%
2 - Słaby
12
12%
3 - Przeciętny
19
19%
4 - Dobry
36
36%
5 - Bardzo dobry
24
24%
6 - Genialny
4
4%

Liczba głosów : 100

• Autor
  • Wiadomość

domurst

Perfumaniak

Malizia - Vetyver Uomo

Post16 grudnia 2011, 10:12 - Pt

Nie ma jeszcze swojego wątku ten klasyk nieodłącznie kojarzący się z Pewex-em i późną Baltoną. Nawet reklamy, które można od czasu do czasu obejrzeć w TV są jakby żywcem wyjęte z lat 80-ych.

Wielbiciele wetiwerii spod znaku Guerlain czy Encre Noir nie znajdą tu wiele dla siebie, bo Malizia to "wetiwer na wesoło", z dużą ilością słodkich cytrusów i doprawiony solidną porcją słodkawych przypraw. Brakuje charakterystycznej dla tytułowej ingrediencji ostrości. Całość jest puchata, słodkawa, sympatyczna. Obecnie do nabycia w cenach zabawnych i za te pieniądze moim zdaniem warto, bo, mimo taniości, jest to wetiwer wyróżniający się z pozostałych zapachów bazujących na tym składniku. Wetiwer, choć tani, to inny niż zwykle. Warto tym bardziej, że nie czuć tu cienia "chemii gospodarczej". Trochę to dziwne, bo trwałość i projekcja na przyzwoitym poziomie i bije na łeb sporo kompozycji od wielkich świat perfum.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

belor

Re: Malizia - Vetyver Uomo

Post16 grudnia 2011, 10:36 - Pt

Moje pierwsze "perfumy", pamiętam gdy je kupiłem prawie 10 lat temu :)
Strasznie mi się ten zapach podobał,a trafiłem na niego przypadkiem kupując w kiosku ruchu dezodorant.
Całkiem sympatyczny,a co do opisu to jest dokładnie tak jak to ujął Domurst.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post16 grudnia 2011, 10:43 - Pt

O, ubiegłeś mnie z tematem.
Zapach jak na przedział do 30 zł zdecydowanie się wyróżnia i spokojnie mógłby kosztować cztery razy więcej będąc konkurencją dla innych. Bardzo fajna, wręcz wesoła interpretacja wetywerii. Jednostajny, utrzymujący się bardzo długo zapach. Jedynie flakon jest tandetny. Ale Opium ma jeszcze gorszy, więc można to wybaczyć.

pirath

Super Perfumaniak

Post16 grudnia 2011, 10:46 - Pt

mam do Malizji szczególny sentyment... też nieodzownie kojarzy mi się z wiekiem szczenięcym, czyli czasem gdy szczytem wyrafinowania był czarny Adaś i Joop Homme... jest to lekka interpretacja vetivery, ale bardzo przyjemna i zapach rzeczywiście deklasuje wszystko w swoim przedziale cenowym i kilka wyżej...

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post16 grudnia 2011, 10:58 - Pt

Trwałość jest na imponującym poziomie, rzeczywiście nie czuję tam chemii,
jedynym mankamentem tego wetyweru jest to, że pasuje on jedynie starszej
części uzytkowników perfum. Jednym słowem wetywer nie dla mnie, ale doceniam
pod każdym względem.

pirath

Super Perfumaniak

Post16 grudnia 2011, 11:02 - Pt

młodzik się znalazł 8-)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post28 grudnia 2011, 17:35 - Śr

Sięgnąłem parę dni temu w R. na półkę, gdzie nawet dresiarze się nie schylają. Ochroniarz momentalnie przestał zwracać na mnie uwagę. I co? I kupiłem Vetyver w wydaniu malizyjskim, z radością stwierdziwszy, że to zaskakująco i niesamowicie dobra rzecz. Jako fan wetywerii jestem niesłychanie kontent. Będę miał latem fantastyczną odmianę od mojego ukochanego Guerlaina. Trwałość i projekcja są bez zarzutu. Zatyczka - beznadziejna, koszmarnie tandetna wręcz, ale kto by się przejmował takimi drobiazgami, gdy zapach jest świetny, naturalny, radosny, a cena (w moim przypadku: 29zł) śmiesznie niska. Wystawiam mocne "4". :D

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post28 grudnia 2011, 18:45 - Śr

Dokładnie wczoraj zakupiłem Malizię - równierz 29 zł w promocji. Trwałość średnia ale jak na tą cenę i tak dobra. Zapach niepowtarzalny ale kojarzy mi się z cwaniaczkowatym lowelasem no i mam tylko wrażenie, że każdy wie czym pachnę. Daję 5.

Klimt

Forumowicz

Post10 stycznia 2012, 22:46 - Wt

Zapach dobry, chociaż czasem przeszkadza mi jego słodycz. Bardzo trwały na mnie.

GY

Forumowicz

Post13 stycznia 2012, 18:01 - Pt

Jako wielbiciel wetiweru trudno żebym nie lubił tej propozycji Malizii. Traktuję ją jako wariację na temat Guerlain Vetiver. Może klasa nie ta ale za to cena rewelacyjna. Myślę, że warto mieć na półce :)

Biral

Perfumaniak

Post13 stycznia 2012, 20:05 - Pt

Muszę wypróbować.

FourOfKind

Post13 stycznia 2012, 20:20 - Pt

Wąchałem ostatnio. W swojej klasie miażdży. Faktycznie nie ma cienia chemii gospodarczej, co w zapachu za 30 zł jest rzadko spotykane. Poza tym zapach bardzo przyjemny, warto się zapoznać. Trwałość i projekcja jak w dużo droższych propozycjach. 5/6 w swojej klasie :)

Bach_rules!

Perfumaniak

Post27 marca 2012, 12:02 - Wt

Dziś miałem pierwszy kontakt z MV. Skojarzenie jedno: to samo czuję, gdy w hipermarkecie wchodzę pomiędzy regały z akcesoriami sportowymi, tudzież ogumieniem samochodowym (wycieraczki, opony). Na sportowym zresztą również zapach pochodzi w dużej mierze z opon rowerowych... Tak to pachnie na mojej, zaznaczam, skórze, plus akord cytrusowy...

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post27 marca 2012, 12:07 - Wt

kjgeneral napisał(a):Dziś miałem pierwszy kontakt z MV. Skojarzenie jedno: to samo czuję, gdy w hipermarkecie wchodzę pomiędzy regały z akcesoriami sportowymi, tudzież ogumieniem samochodowym (wycieraczki, opony). Na sportowym zresztą również zapach pochodzi w dużej mierze z opon rowerowych... Tak to pachnie na mojej, zaznaczam, skórze, plus akord cytrusowy...

:shock: Aby na pewno zieloną Malizie w wersji EDT użyłeś?

Bach_rules!

Perfumaniak

Post27 marca 2012, 12:23 - Wt

Raczej tak. Ale nie dziwi mnie to, bo moja skóra czasem zmienia niekorzystnie zapachy, które na bloterach prezentują się świetnie. Taka już moja uroda. :|

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post27 marca 2012, 12:28 - Wt

To jest normalne zjawisko, że na każdym inaczej coś zagra. Bardziej zdziwiły mnie Twoje skojarzenia, które poszły w kierunku, który nie bardzo pasuje mi do tej Malizii.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post27 marca 2012, 12:51 - Wt

pknbgr napisał(a):To jest normalne zjawisko, że na każdym inaczej coś zagra. Bardziej zdziwiły mnie Twoje skojarzenia, które poszły w kierunku, który nie bardzo pasuje mi do tej Malizii.

ale to Tobie nie pasuje co nie?
sam się łapię na tym, że wytykam
innym czasami, że jakoś dziwnie interpretują
kompozycję, ale to jest ich interpretacja,
przyjdzie czas, może się ona zmieni,
może się nie zmieni, każdy ma swoje odczucia i kropka,
mi się takie ujęcie wetiweru nie podoba nic a nic ;)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post27 marca 2012, 13:17 - Wt

Ale ja nic nie wytykam. Wyrażam tylko swoje zdziwienie. Ot, cała tajemnica.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post27 marca 2012, 14:25 - Wt

A ja bym polemizował, czy to jest tylko interpretacja. Znam i pamiętam tamten zapach. Teraz czuję coś baaardzo podobnego. Ergo jakiś składnik i/lub składniki, które pachną bardzo podobnie, są przez mój nos wyróżniane i dominują cały zapach i tam w sklepie i tu w perfumach... Czy to interpretacja umysłu, czy zjawisko bio-chemiczno-fizyczne? Stawiam na to drugie.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post27 marca 2012, 14:52 - Wt

kjgeneral napisał(a):A ja bym polemizował, czy to jest tylko interpretacja. Znam i pamiętam tamten zapach. Teraz czuję coś baaardzo podobnego. Ergo jakiś składnik i/lub składniki, które pachną bardzo podobnie, są przez mój nos wyróżniane i dominują cały zapach i tam w sklepie i tu w perfumach... Czy to interpretacja umysłu, czy zjawisko bio-chemiczno-fizyczne? Stawiam na to drugie.

Mnie na ten przykład Terre z koperkiem się kojarzy i nic na to się nie da poradzić.
Zatem ja bym obstawiał i jedno, i drugie. Umysł interpretuje zachodzące zjawisko bio-chemiczno-fizyczne i podsuwa najbliższy mu znany zapach, który skojarzył.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie