Teraz jest 23 czerwca 2018, 12:56 - So

• Reklama

Jil Sander - Strictly

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Jil Sander - Strictly (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
11%
4 - Dobry
4
21%
5 - Bardzo dobry
11
58%
6 - Genialny
2
11%

Liczba głosów : 19

• Autor
  • Wiadomość

1947

Jil Sander - Strictly

Post03 stycznia 2017, 22:15 - Wt

Obrazek

Opis z fragrantica.pl:
Strictly Jil Sander marki Jil Sander to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Strictly Jil Sander został wydany w 2015 roku. Strictly Jil Sander stworzyli Sonia Constant i Olivier Pescheux. Nutami głowy są biały pieprz i esencja lauru; nutami serca są kardamon i gałka muszkatołowa; nutami bazy są wetyweria, cedr i fasolka tonka.

Od siebie dodam, że zapach jest możliwy do przetestowania w superpharm. Jestem po pierwszym teście globalnym - trwałość bardzo na plus - na mojej skórze utrzymuje się więcej niż 8h, z czego dobra projekcja to minimum 4h. Później staje się bliskoskórny, ale bardzo ładnie ewoluuje. Ze względu na małe doświadczenie nie jestem w stanie nazwać poszczególnych nut, ale całość jest bardzo przyjemna.

raf

Forumowicz

Re: Jil Sander - Strictly

Post09 lutego 2017, 21:59 - Cz

Hejka po dluzszej absencji ;)
Zastanawia mnie dlaczego tu taka cisza o tym zapachu?
Strictly to moim zdaniem bardzo dobry zapach. Bije na glowe, kopie po kostkach wiele wiele wspolczesnych wypustow znanych marek. Charakteru i pazura a przy okazji trwalosci nie mozna mu odmowic. Projekcja bardzo dobra. Odpowiednio aplikujac mozna uzyskac tzw. ogon :D . Przy skromniejszym dawkowaniu jest stonowany, nie krzykliwy ale wyczuwalny. Tak to jest to. Jedna z niewielu zadowalajcych mnie pod wzgledem parametrow wod toaletowych.
Co do samej kompozycji to jest mi ciezko opisac, bo niezbyt biegly w tym zakresie jestem, ale napewno jest intrygujaca i nieco odmienna od mainstreamu. Zbudowany jest bardzo klasycznie, pobrzmiewaja w nim echa najlepszych klasykow, ale trudno powiedziec, ktorych bo jest to kompozycja nowoczesna, stworzona w oparciu o najlepsze kanony sztuki perfumiarskiej. Tak jak kolega wyzej stwierdzil; Pieknie sie rozwija, czaruje zmiennoscia, o nudzie mowy nie ma. Taki oldschool w nowoczesnym wydaniu, kolo dziada nawet chwile nie stal ;) Jest elegancki, ale nie sztywniak, zatem dosc uniwersalny. Polecam przetestowac. Mi udalo sie go kupic w smiesznej cenie :) Bralem w ciemno i jest to chyba moj najlepszy slepy strzal wszechczasow ;)
Raf

maruz

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 marca 2017, 22:47 - Pt

Kupiłem dekant z ciekawości. Ale to pachnie na mojej skajce! Wydaje mi się, że zapach słabo rozpoznawalny i mało kto po niego sięga z racji marki
Jest pieprznie i wytrawnie słodko. Taki Visit na sterydach.
Donośny jest skurczybyk. Pierwsze wrażenie - zayebisty!

SOP3L

Forumowicz

Post25 marca 2017, 11:43 - So

Otwarcie klimatem bardzo przypomina mi Loewe 7. Później jest pieprznie i pudrowo. Otwarcie świetne, jednak zjazd do mnie nie koniecznie przemawia. Trwałość i projekcja bardzo dobra - 4+ ode mnie.

MHW

• Ostrzeżenia: 1

Post08 sierpnia 2017, 20:50 - Wt

Dziś go poznałem. Co za cudowny casualowiec. Klasa.
Niebawem napsizę więcej, a może i nabędę flakon.

Edit: ten zapach to moje największe zaskoczenie od ponad roku. Klasyczny, a jednocześnie nowoczesny. Przyprawowy, a jednocześnie słodki. Ma w sobie olbrzymie pokłady klasy, sexapealu, jest jednoznacznie męski, ale nie udaje maczo.
To tak na gorąco, wiem, że będzie flakon, bo to jeden z najlepszych zapachów jakie poznałem.

ps1986

Aktywny forumowicz

Post01 września 2017, 11:09 - Pt

Zapach mega mocno osadzony w klimatach Azzaro Visit, dla mnie nawet bardziej zbliżony do tych perfum niż do Loewe 7.

emilt93

Forumowicz

Post23 października 2017, 22:56 - Pn

Oj rzadko daje 6/6, ale w tym przypadku zrobiłem wyjątek. Co więcej nie dlatego, że jest to mój ulubiony zapach - przede wszystkim cechuje go oryginalność oraz nienachalność (a mimo wszystko niezłe parametry). Świetny na randki, spotkania w małym gronie, przede wszystkim w jesienne i zimowe wieczory. Przyznam - podobny (choć moim zdaniem lepszy) do Burberry oraz CK One Shock (jednak CK bardziej agresywny w projekcji i chyba mniej trwały).
"ZAPACH KOBIETY
ODURZA LOGIKĘ..."

et-go-homme

Forumowicz

Post24 października 2017, 19:52 - Wt

emilt93 napisał(a):Przyznam - podobny (choć moim zdaniem lepszy) do Burberry

Racja, na blotterach oba pachniały podobnie, to samo pieprzne uderzenie.

icu

Forumowicz

Post12 stycznia 2018, 20:42 - Pt

Dziwne, że jest o tym zapachu tak mało opinii. Im dłużej go posiadam tym co raz bardziej nie mogę wyjść z podziwu, że otrzymaliśmy od Jil'a tak dobry zapach.

Mało poznałem zapachów, które potrafią wytworzyć u noszącego taką jakby bańkę, po 7-8h od aplikacji (3 strzały) cały czas fajnie projektuje, a przy tym nikogo nie drażni, nie dusi itp. Naprawdę polecam sprawdzić wszystkim którzy szukają czegoś niebanalnego, nienachalnego o bardzo dobrej trwałości i projekcji. Ode mnie 5+.

EDIT:
emilt93 napisał(a):... Przyznam - podobny (choć moim zdaniem lepszy) do Burberry oraz CK One Shock ...

Wg mnie te zapachy nie mają ze sobą dużo (nic?) wspólnego ;)
★ SPRZEDAM: Mainstream & Nisza - flakony / dekanty / ml ★ ---> http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=17542

Ruben

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post13 stycznia 2018, 13:27 - So

To prawda, ten zapach to moje ostatnie odkrycie! Nie mogę wyjść z podziwu w charakterze "best value for money". Na początku mix visita i loewe 7 a w bazie podobny do grey vetivera. Świetne parametry!!!

charoshi

Aktywny forumowicz

Post24 stycznia 2018, 16:18 - Śr

W Hebe też można znaleźć i przetestować. Właśnie go poznałem. I już zamówiona flaszka:)

MrMole

Aktywny forumowicz

Post24 stycznia 2018, 19:53 - Śr

To moje Hebe zasypane jest Bruno Banani... :x :x :x

charoshi

Aktywny forumowicz

Post24 stycznia 2018, 21:13 - Śr

U mnie jest cała ściana perfum luksusowych, a na przeciw perfumy drogeryjne - Beckhamy, Banany i inne Rihanny z La Rivami.

A polowałem na coś pieprznego, choć mam i uwielbiam Visita, ale nie chce używać go często, żeby się nie przejadł.
Połączenie Visita z Londonem to dla mnie strzał w dyszkę. Oczywiście test był blotterkowy, ale co tam. Dobre opinie też nie wzięły się z nikąd.

faxide

Post24 stycznia 2018, 21:32 - Śr

Bardzo mile zaskoczenie, daje mocne 5

charoshi

Aktywny forumowicz

Post26 stycznia 2018, 12:00 - Pt

Opiszę go w swój ulubiony sposób - na spontana i na bieżąco:)
Ponadto nie umiem dobrze rozpoznawać składników, a dużo lepiej idzie mi przyrównywanie do innych zapachów.
10 minut temu go rozpakowałem. Na blotterze inaczej trochę się układał - ale to było do przewidzenia.
Chwilę po aplikacji jest bardzo podobny do Londona (specjalnie wczoraj używałem Burberry, żeby mieć dobre porównanie) - kompot z pieprzem. Ale już po chwili robi się sucho, ale na modłę Bentleya Absolute lub Avon Classic czy nawet nieco Balmain Carbone. Z blottera wynikało, że mogę się spodziewać klimatów Visita, a tu taka niespodzianka.
Gdzieś tam w tle pałęta się londyńczyk, ale przyprawy, wióry - to na pierwszym planie. Na razie jest dobrze, choć mając katar mam wrażenie, że połowa nut zapachowych do mnie nie dociera. Albo już go przestaję czuć. CDN.

Minęło ponad pół godziny. Pieprz unosi się do nosa bardzo wyraźnie. Projekcja wydaje się świetna - lepiej czuję go, gdy mam opuszczone ręce (psikałem zgięcia łokci i lewy nadgarstek), niż gdy wącham z bliska.
Ale co ciekawe - z bliska to nawet Equusa wyczuć można.

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post01 lutego 2018, 16:47 - Cz

Powiem Wam ze naprawde ciekawy zapach,nie bylo okazji potestowac ale poznalem dzis ;) zapach zdecydowanie dla milosnikow visit i loewe7,otwarcie faneomenale bardzo przypominajace 7 cudowne,potem gosci pieprz :P napewno wyroznia sie na tle marketowych pozycji to napewno,z pewnoscia przyjrze sie mu blizej i glos po uzyciu globalnym oddam,ale na chwile obecna jest mile zaskoczony,brawo!

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post07 lutego 2018, 09:22 - Śr

Największym atutem tych perfum jest ich trwałość. Na moim nadgarstku były wyczuwalne 24h. :shock: Kompozycja bardzo dobra. Dla miłośników kadzideł i aromatycznych kompozycji pozycja obowiązkowa do testów. Wszystko ładnie poskładane i noszalne. Lubię je, ale posiadać raczej nie mam zamiaru.

Ode mnie mocne 4.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie