Teraz jest 24 listopada 2017, 02:48 - Pt

• Reklama

Avon - Classic

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Avon - Classic (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
10%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
10%
4 - Dobry
2
20%
5 - Bardzo dobry
6
60%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

charoshi

Aktywny forumowicz

Avon - Classic

Post12 grudnia 2016, 19:48 - Pn

Obrazek

Nuty zapachowe Avon Classic:
Nuty głowy: imbir
Nuty serca: olibanum
Nuty bazy: piżmo

Bardzo fajny, mocno drewniany zapach, bardzo suchy, przypominający świeże wióry z dodatkiem świdrujących przypraw, z których najbardziej czuję pieprz.
Otwarcie w klimacie Gucci PH I, Bentley Absolute, czy Avon Premiere Lux Oud.
Wg niektórych opinii klon/bliźniak Próchnika Grom oraz Xoxoba PH.
Dziś go dostałem, więc o parametrach wypowiem się w innym czasie, jak sobie go potestuję, ale zdaje się, że będzie co najmniej przyzwoicie.

Na alle do kupienia za ok 30 (ja wraz z przesyłką dałem 29), więc uważam to za bardzo dobrą pozycję.

Mr. rabbit

Forumowicz

Re: Avon - Classic

Post12 grudnia 2016, 21:15 - Pn

Z niecierpliwością czekam na info o parametrach, bo też się przymierzam, a, że to Avon więc różnie może być z trwałością. Szkoda by mi było nawet tych 30 zł na zapach który znika po 2-3 h :)

charoshi

Aktywny forumowicz

Post12 grudnia 2016, 23:38 - Pn

Wpis dodałem około 20. Miałem wtedy od ok 2 godzin jeden psik na nadgarstku i jeden na zgięciu łokcia. Do tej pory projektuje na tyle, że go stale wyczuwam.

PS.
Jest kolejny dzień, godzina 9 rano. Dalej dość dobrze czuć bazę Avona. Projekcja bliskoskórna, ale nie trzeba szorować nochalem. Z kilku centymetrów czuć go. Sama baza zdecydowanie bogatsza niż 'wspólna baza Avonu', bo dalej nieźle czuć te suche trociny.
Jestem mega zaskoczony.

Sohii

Forumowicz

Post13 grudnia 2016, 14:56 - Wt

Co jakis czas moj ojciec otrzymuje przerozne Avony i czasami mi je oddaje bo ja "sie tym interesuje" :mrgreen: . dane bylo mi powachac to gdzies kiedys w ich katalogu dlatego przyjalem bardzo chetnie i z zaciekawieniem.
Nie mi oceniac podobienstwa ale jak na Avon to zostalem wykopany z butow. Kompozycja naprawde swietna, idealna na obecna pogode. Troche drzewnie, troche ambrowo a wszystko dymne i owiane kadzidlana aura. Mimo ze uzylem go juz kilkanascie razy to za kazdym razem co jakis czas niucham nadgarstek bo cos w tym cholerstwie jest takego ze niuchac sie rzeczywiscie chce.
Zero avonowskiego vibeu, zero blizej nieokreslonych "nut drzewnych". Jest fajnie. Parametry to okolo 8-9 godzin plynnego zjazdu od dobrej do bliskiej skorze projekcji ale tak jak kolega wyzej wspomnial slad na skorze trwa nawet kilkanascie godzin (choc uzytkowo nie ma to najmniejszego znaczenia). Ogolnie daje 5 , zabieram punkt za mala oryginalnosc ale oddaje pol za rewelacyjny stosunek cena/jakosc. 4 + jak w morde strzelil.

hallas

Forumowicz

Post13 grudnia 2016, 21:00 - Wt

Używałem kiedyś i powiem że fajnie sprawdza się z deo chyba perfumowanym nawet. Deo ma dopiero kopa. Psiklem i uciekałem tak dusił ale po chwili było już ok. Co do zapachu nie dla mnie. Coś mnie w nim drażniło, otwarcie i później baza z którą jakoś mimo chęci nie mogłem się pogodzić. Parametry dość dobre. Ja używałem 10 strzałow to spokojnie ponad 5godzin dobrze wyczuwalny + deo i spokojnie dzień zaliczony. Używałem latem może dlatego wydał mi się drażniący. Cena - jakość super no i brak charakterystycznej bazy avon. Warto spróbować

charoshi

Aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2016, 22:53 - Wt

Po teście globalnym powiem jedno. Brać! To perełka. W cenie ok. 30 zeta to prawdziwy rarytas.

Danziger

Forumowicz

Post14 grudnia 2016, 13:20 - Śr

Lepszy od Luxe Oud?

charoshi

Aktywny forumowicz

Post14 grudnia 2016, 13:25 - Śr

Zdecydowanie. Luxa (mimo, że uwielbiam takie klimaty zapachowe) pozbyłem się bez zawahania. Tego zostawiam i może domówię jeszcze kiedyś dodatkową butlę na czarną godzinę.
Ten jest żywszy, zwiewniejszy i nie czuć tego, co mnie denerwowało w Luxie - tego wrażenia, że zapach jest rozwodniony.
Tu jest konkret.

Koneser

Forumowicz

Post14 grudnia 2016, 14:53 - Śr

Ja tylko dopiszę,że AVON OUD jest trochę za ciężki za słodki to totalna siekiera mogliby go trochę rozwodnić i przyznam się szczerze,że ostatnio przegrał on walkę z Boskim AZARRO VISIT,który moim skromnym zdaniem słusznie porównywany jest do legendy GUCCI PH :idea: Bentley absolute ten od samochodziarzy też nie ma już u mnie czego szukać ;)

1947

Post19 grudnia 2016, 22:09 - Pn

Zamówiony, przyszedł dzisiaj. Po 3h pojedynczy psik na nadgarstku nadal wyraźnie wyczuwalny. Podobny jest do Carbone Balmaina. W pierwszej chwili wali spirytusem, ale po kilkunastu sekundach wychodzi żywica, pod dłuższym czasie robi sie troszkę słodszy. Trwałość zapowiada się całkiem ok.

Danziger

Forumowicz

Post20 grudnia 2016, 11:47 - Wt

Słodszy od Carbone? Jest tam jakaś kadzidlana nuta?

gmocko

Forumowicz

Post06 stycznia 2017, 01:50 - Pt

u kumpla dziś strzeliłem na nadgarstek. Sam zapach mi się nie podoba - zbyt ciężki/piwniczny, ale trwałość i projekcja to jest jakiś hit. Jedna z najtrwalszych i najlepiej projektujacych wód toaletowych z jaką miałem do czynienia. Chciałbym ,żeby moje flaszki po 150-200 zł miały takie parametry...

Koneser

Forumowicz

Post06 stycznia 2017, 02:30 - Pt

Mądrego miło poczytać widzę,że coraz więcej ludzi zaczyna wierzyć w AVON :D

Fussli

Post06 stycznia 2017, 03:46 - Pt

Witam. Ktoś jeszcze potwierdzi jego dobre parametry i podobieństwo do Carbone de Balmain?

charoshi

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2017, 08:43 - Pt

Ja potwierdzę parametry. Są świetne.
Ostatnio edytowano 07 stycznia 2017, 23:22 - So przez charoshi, łącznie edytowano 1 raz

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post07 stycznia 2017, 12:34 - So

Avon charakteryzujący się trwałością na poziomie 10 godzin i z nutą bazy z prawdziwego zdarzenia ? Piekło zamarzło ( u mnie zresztą wszystko zamarzło, bo jest -16* Celsjusza ) ;) ...
Gdzie jeszcze poza Alle... można Classic w tak niskiej cenie wyhaczyć ?

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post07 stycznia 2017, 14:54 - So

W Avon'owskim sklepie kosztuje aktualnie 39 złotych z groszami - dyszka różnicy. Narobiliście nadziei - trzeba będzie go sprawdzić jak najszybciej!

Sohii

Forumowicz

Post07 stycznia 2017, 20:05 - So

Siostra jest konsultantka Avon dlatego dopisalem sie do zamowienia i wzielem 3 flaszki :twisted: skoro wszystko co im sie uda (procz Tomorrow) wycofuja...

nemo007

Forumowicz

Post11 stycznia 2017, 20:24 - Śr

Kompanieros, dziś otrzymałem zakupiony w ciemno Avon Classic. Pierwsze co uderza w oczy po otwarciu opakowania to masakrycznie tandetny plastik nałożony na górną część flakonu - na tym wyraźnie oszczędzano. Może to dawać złudne wrażenie: tandetny plastik, tandetny zapach, bo od Avonu. Nic bardziej mylnego. Zapach jest bardzo dobry, co prawda tuż po psiuknięciu bardzo mocno wali spirytusem, ale później jest już bajka. Bajka mocno drzewna, mocno pieprzowa, trochę kadzidlana i chyba imbirowa. Świetny zapach, który mnie trochę "wciąga niczym czarna dziura". Z tego względu jest dla mnie podobny do Montale Greyland! Trwałość tych perfum jest zadziwiająca - na mnie od świtu do zmierzchu:). Projekcja raczej z tych bliskoskórnych, co dla mnie jest olbrzymim atutem.

Za flakon zapłaciłem 38,59 zł (z czego 8,60 kosztował inpost)i uważam, że było to świetnie wydane pieniądze. Zapach praktycznie na każdą okazję i śmiało można go kupować "w ciemno". W ostateczności nada się tez pewnie do rozrobienia z kolą i wypicia:)

Piotr.

Forumowicz

Post13 stycznia 2017, 12:22 - Pt

Zdecydowanie klimat Quorum Silver.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie