Teraz jest 24 kwietnia 2018, 15:43 - Wt

• Reklama

Prada - L'Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Prada - L'Homme

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
4%
3 - Przeciętny
5
10%
4 - Dobry
6
12%
5 - Bardzo dobry
27
53%
6 - Genialny
11
22%

Liczba głosów : 51

• Autor
  • Wiadomość

jm

Forumowicz

Re: Prada - L'Homme

Post28 listopada 2017, 11:53 - Wt

analog321 napisał(a):
ironiczny napisał(a):Też mnie to zastanawia.
Czasami pojawi się na iperfumy, ale rozchodzi się jak świeże bułeczki.
Cena też do niskich nie należy, w porównaniu do innych zapachów tej włoskiej marki.

Wszystko przez to, że został wyhajpowany przez Jeremiego i dlatego cena jest wywindowana a ludzie rzucają się na niego :D

SebastianSt napisał(a):Powachalem i... dalbym mu 4.5, a ze takiej oceny nie ma, to sie wstrzymam :P Calkiem poprawny swierzak, ale tych mam juz kilka, poza tym delikatnie drazni mnie to mydlo. Sprawdze jeszcze wersje Intense, opinie na fragrantice sa zachecajace :)

Chyba i Jeremy i fragnantica to wszystko opłacone ;p

SebastianSt

Post28 listopada 2017, 16:08 - Wt

Co do oryginalu - zapach dobry, ale z daleka. Przynajmniej w moim odczuciu.

@up
Chyba masz racje, wersja intense nie zrobila na mnie zadnego wrazenia. Zastanawiajace jest tez to, ze Jeremy chyba zadnego zapachu nie ocenil ponizej 8/10

Antarjami

Post13 stycznia 2018, 01:11 - So

Zapach świeży, elegancki podoba sie paniom :oops:

ayh

Forumowicz

Post24 stycznia 2018, 13:43 - Śr

Zamówiona kolejna flaszka, tym razem 150 ml. Nic odkrywczego nie napisze, wszystko zostało już napisane. Z początku zapach średnio do mnie przemawiał ale z każdym razem coraz bardziej się do niego przekonywałem. Krótko ujmując nie była to miłość od pierwszego psiknięcia tak jak w przypadku mojego ukochanego EN. Ale zapach ma coś w sobie, bardzo przyjemnie się go nosi. Nie jest to killer jeśli chodzi o projekcje ale takiego zapachu nie szukałem. Na początku projekcja jest na długość ramion, później osiada na skórze ale cały czas daje o sobie znać - utrzymuje się długo(trwałość na mnie 8+h) i jest wyczuwalny.. Co do samego zapachu: świeży? mydlany? proszek do prania? Po trzykroć tak!

W ankiecie wystawiłem zasłużoną 5!

gilbert

Perfumaniak

Post25 stycznia 2018, 22:48 - Cz

Bardzo dobre pachnidło. Jestem wielkim fanem Infusion d'Homme, którą uważam za jeden z najlepszych zapachów, jakie miałem okazję poznać, i ewidentnie czuć, że L'Homme jest kontynuacją.
Nowa Prada jest może troszkę mniej charakterystyczna, delikatniejsza, ta proszkowo-świeża nuta nie jest aż tak intensywna, natomiast dalej jest klasa.

eduardo

Aktywny forumowicz

Post28 stycznia 2018, 21:17 - N

Dzisiaj test globalny i ..... o dziwo bardzo fajne pachnidło. Muszę zapolować na jakąś okazję, bo trafił na moją listę.

slawekwch

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post07 lutego 2018, 10:41 - Śr

Za każdym razem, gdy sięgam po L'homme to myślę sobie "cholera jakie to jest dobre"...
Zamówiłem specjalnie dekant Infusion d'homme jako punkt odniesienia, który czasami się pojawia i raczej nie widzę wielu podobieństw. Infusion nazwałbym zapachem dużo bardziej konserwatywnym i wytrawnym, L'homme jest słodszy, bardziej nowoczesny i w moim przypadku półkę wyżej w hierarchii (flakonu infusion na pewno nie nabędę, natomiast jeśli trafię lhomme w dobrej cenie to nie zawaham się kupić kolejnej 150tki na zapas).

W otwarciu wyczuwam lekkie cytrusy, myślałem, że to jakaś bergamota, ale teraz stawiam, że to sprawka neroli. Jest tutaj na pewno nieco wspólnego z DH, ale moim zdaniem zapachy te absolutnie nie kanibalizują się wzajemnie. W moim odczuciu DH jest jednak zapachem bardziej dopasowany do wieczorów i jest bardziej "oficjalny", prada jest bardziej uniwersalna i bezpieczna, pasuje na każdą okazję, najlepiej do koszuli, czy kaszmirowego swetra, ale potrafię ją sobie wyobrazić także do klasycznego białego lub czarnego tshirta. Z racji tego, że prowadzę szkolenia to jest to dla mnie zapach niemal idealny na co dzień, nienarzucający się, bezpieczny, wydaje mi się, ze najgorsza krytyka, która może go spotkać to "jakiego płynu do płukania ubrań używasz". Jeśli pracujecie w biurze lub macie dużo kontaktu z ludźmi, to l'homme jest dla was. Zapach raczej nie sprawdzi się za bardzo na świeżym powietrzu, bo brakuje mu nieco mocy.

Jest tutaj sporo kwiatów ze słodką podbudową co sprawia, że L'homme spokojnie może nazwać unisexem (choć nie przypominam sobie, żebym od jakiejś dziewczyny czuł coś podobnego). Skojarzenia to czystość, pranie i białe mydło. Zapach jest dosyć liniowy (nie licząc samego otwarcia) co mi kompletnie w tym przypadku nie przeszkadza, bo powiedziałbym, że przez cały czas jego trwania jest po prostu genialnie.

Parametry.
No cóż, tutaj jest dziwnie. Na pewno nie jest to sauvage, ale projekcja przez 1-2 godziny jest dobra, kolejne 1-2 godziny czujemy, że jesteśmy w przyjemnej zapachowej bańce, kolejne 2 godziny zapach osiada raczej bliżej nas. Ja używam perfum także na ubrania, bo i tak koszulę po dniu w pracy wrzucam do prania i czasami zaskakuje mnie to, że wieczorem jeszcze coś do nosa z Prady dociera. Wydaje mi się, że przynajmniej u mnie nos wyjątkowo szybko przyzwyczaja się do tego zapachu i warto go nosić na zmianę z czymś innym, aby się nim bardziej cieszyć (gdy go użyłem kilka pierwszych razy, to przez bite 6 godzin przyjemnie, lecz zdecydowanie atakował mój nos, teraz jest tak jak opisałem wyżej i czasami po 6 godzinach ciężko mi go wyczuć).

Ocena ogólna 5/6. Byłoby 6 gdyby podkręcono jeszcze trochę parametry.
Zapachu oczywiście nie polecam, im nas mniej tym lepiej :D

ayy

Forumowicz

Post07 lutego 2018, 10:59 - Śr

slawekwch napisał(a):Zapachu oczywiście nie polecam, im nas mniej tym lepiej :D
:lol:
Mnie też mocno smuci jego rosnąca popularność.
Nie polecam, Dior Dzikus lepszy. ;)

Ruben

Forumowicz

Post07 lutego 2018, 16:04 - Śr

Jak dla mnie zdecydowanie lepszy od DH/DHI, ponieważ nie ma w sobie tego "babskiego klimatu" :D Porównywany do Diora Eau, który jest całkiem niezły, jednak ja preferuję Pradę. Na mnie parametry bardzo dobre, świetny zapach bez dwóch zdań. Najlepszy z wszystkich Prad. Natomiast wersja Intense już nie przypadła mi tak do gustu (nie podoba mi się tam ta skóra, która psuje ogólny klimat zapachu). Ocena 5 jak najbardziej zasłużona.

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 lutego 2018, 21:13 - Śr

Ruben napisał(a):(...) Najlepszy z wszystkich Prad. (...)

L'Homme jest bardzo dobry (i taką ocenę mu wystawiłem), ale czy najlepszy z wszystkich perfum Prady? Jeśli postawić obok siebie L'Homme, Infusion d'Homme i Amber Intense raczej nie wybrałbym tego pierwszego.

Ruben

Forumowicz

Post07 lutego 2018, 21:38 - Śr

Tak, ale to Twoja opinia :) Dla mnie Homme jest najciekawsza, te które wymieniłeś wcześniej kompletnie nie trafiają w mój gust, zwłaszcza wersja Infusion.

zupelnienowy

Forumowicz

Post08 lutego 2018, 17:10 - Cz

Hej , orientuję się ktoś gdzie mogę zamówić próbkę Prada L'Homme ?

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post08 lutego 2018, 17:11 - Cz

popytaj na forum chlopakow lepiej odleweczke i lepiej na tym wyjdziesz :P

zupelnienowy

Forumowicz

Post08 lutego 2018, 17:48 - Cz

spoko dzieki :) ja tylko 1ml :D potrzebuje na sprawdzenie kompozycji bo nie chce flachy w ciemno zamawiac :D

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 lutego 2018, 20:14 - Cz

Tę Pradę znajdziesz w D, S, a próbki, jak prawie całość mainstreamu, na Allegro.

zupelnienowy

Forumowicz

Post08 lutego 2018, 20:50 - Cz

Wahoo Dzięki za pomoc :mrgreen: Pozdrowionka

gilbert

Perfumaniak

Post09 lutego 2018, 21:26 - Pt

Ruben napisał(a):Jak dla mnie zdecydowanie lepszy od DH/DHI, ponieważ nie ma w sobie tego "babskiego klimatu" :D Porównywany do Diora Eau, który jest całkiem niezły, jednak ja preferuję Pradę. Na mnie parametry bardzo dobre, świetny zapach bez dwóch zdań. Najlepszy z wszystkich Prad. Natomiast wersja Intense już nie przypadła mi tak do gustu (nie podoba mi się tam ta skóra, która psuje ogólny klimat zapachu). Ocena 5 jak najbardziej zasłużona.

Ciężko porównywać Pradę z DH/DHI, mimo obecności irysa to jednak inne klimaty. Prada idzie w stronę świeżości, a Diory w słodycz.
L'Homme nie przebija Infusion d'Homme, ale biorąc pod uwagę wycofanie tego drugiego, jest godnym - i jedynym - zastępcą :)

ayy

Forumowicz

Post09 lutego 2018, 21:29 - Pt

Infusion d'Homme nie został do końca wycofany, trochę mu zmienili formułę i nazywa się teraz Infusion d'Iris Cedre. Wynoszenia Infusion na piedestał nie rozumiem, lubię go, ale to tylko szare mydło. L'Homme bije go na głowę.

zidam

Forumowicz

Post18 lutego 2018, 23:22 - N

Słodkawy, balsamiczny, pudrowy. Dość mydlany, na drugim planie nuta suszonych kwiatów - potpourri. Wyraźnie drzewne i ambrowe tło. Projekcja średnia, zadowalająca, trwałość średnia, ze 3h wyraźnie go czuć. Przyjemny, elegancki, raczej casualowy, troszkę zbyt mdły. Kojarzy się z luksusowym mydełkiem z potpourri, zostawia uczucie przyjemnej czystości.

Antarjami

Post18 lutego 2018, 23:52 - N

zidam napisał(a): Projekcja średnia, zadowalająca, trwałość średnia, ze 3h wyraźnie go czuć.

Moj Lhomme pachnie cale 7 h, projekcja tez bardzo dobra. Na pewno mowimy o tym samym perfumie :D :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie