Teraz jest 22 lipca 2018, 07:45 - N

• Reklama

Boucheron - Jaipur Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Boucheron - Jaipur Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
5
13%
4 - Dobry
4
11%
5 - Bardzo dobry
18
47%
6 - Genialny
11
29%

Liczba głosów : 38

• Autor
  • Wiadomość

SerPenter

Forumowicz

Re: Boucheron - Jaipur Pour Homme

Post10 listopada 2014, 21:29 - Pn

Wersja EDP faktycznie jest trochę niedzisiejsza, jednak polecam spróbować EDT. Świetny "soft oriental" z nutą przewodnią cynamonu i tonki. Puder jest, ale tylko odrobinę i na pewno nie w otwarciu, które jest wręcz cytrusowe.

lunkis

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 listopada 2014, 21:44 - Pn

aż się bałem wychylić przed szereg ;)
nie znam wersji edp, ale swojej edt zdecydowanie nie odbieram jako zapachu unisex, czy tym bardziej babcinego :shock:
owszem to specyficzne pachnidło, złożone i charakterystyczne, ale jak dla mnie tylko dla faceta.
również proponuję edt, bo może faktycznie obie wersje diametralnie inne...tego nie wiem
mam też boucherona pour homme, ale właśnie w wersji edp i w tym przypadku akurat to ona w porównaniu do edt, wydaje mi się ciekawsza i bardziej wyrazista.
ale to zupełnie inne zapachy więc i to porównanie nic nie wnosi ;)
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

artik17

Forumowicz

Post18 października 2015, 17:41 - N

Ciekawy to zapach, oceniam w wersji EDP , jest to raczej zapach dla starszego faceta tak po 50 aczkolwiek testowało go dwóch moich młodszych znajomych w wieku 23 i 25 lat i spodobał im się, mocno wyczuwalny cynamon i przyprawy,trwały ok 9 h na mojej skórze.

LyremSz

Forumowicz

Post17 sierpnia 2016, 21:17 - Śr

Ktoś się może z Drogich Forumowiczów orientuje czy zapach ten jest jeszcze dostępny stacjonarnie?

W internecie można go dostać, ale chciałbym potestować:)

NGL7

Post17 sierpnia 2016, 22:24 - Śr

bywa w tych większych D.

Bazyli

Aktywny forumowicz

Odp: Boucheron - Jaipur Pour Homme

Post10 listopada 2017, 23:33 - Pt

Czy ktoś mógłby w kilku słowach opisać czym różnią sie wersje edt i edp? Zapachu nie znam, a jest na moim celowniku :).

baszurek nadaje mobilnie...
"Drogie Panie, mężczyzna nigdy nie zapamięta waszej torebki. Perfumy zostaną w jego pamięci na zawsze." Olivier Creed

Marks

Aktywny forumowicz

Post11 listopada 2017, 09:12 - So

baszurek - w największym uproszczeniu :)Gdyby Bazyli użył Jaipura to nie musiałby wyciągać pudełka zapałek ;)
Jaipur edp jest mocniejszy (szczegolnie projekcja przez pierwsze 2-3 godz) zdecydowanie bardziej pudrowy. Wersja edt szybciej siada blisko skóry, mniej pudru a wiecej cytrusowej swiezosci. Moim zdaniem obie wersje sa bardzo dobre i kazdy miłośnik "srednio-budzetowych" orientów powinien przynajmniej przetestowac. Dodatkowo mimo reformy aktualne wypusty wciąż mają dobre parametry.

Bazyli

Aktywny forumowicz

Odp: Boucheron - Jaipur Pour Homme

Post11 listopada 2017, 10:20 - So

Marks - uśmiechnąłem się sam do siebie po tym, jak przeczytałem Twoją jednozdaniową rekomendację zapachu :). Co więcej, czuję się wzruszony, że w dzisiejszych czasach ktoś jeszcze rozpoznaje osoby z mojego avatara ;). A co do zapachu - i tak będzie kolejny zakup w ciemno, więc zacznę raczej od edp. Dzięki :).

baszurek nadaje mobilnie...
"Drogie Panie, mężczyzna nigdy nie zapamięta waszej torebki. Perfumy zostaną w jego pamięci na zawsze." Olivier Creed

Marks

Aktywny forumowicz

Post11 listopada 2017, 12:08 - So

baszurek - to jeden z tych filmów które na długo zapadają w pamięc :) no i Krystyna Stypułkowska... ;)
Jak lubisz orientalne nuty to nie bedziesz zawiedziony.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post11 listopada 2017, 12:30 - So

Jeden z najlepszych przyprawowych orientów w mainstreamie. Niewykluczone, że obok Opium Pour Homme, najwybitniejszy. Wersja Eau de Parfum ciągle ma świetne wysycenie oraz bardzo dobre parametry. Zapach trochę niedzisiejszy, a tym samym unikalny. Jest elegancki, ale także odrobinę ostentacyjny, z nutką idealnie wyważonej ekstrawagancji. Jego pora to zima, albo wieczorne wyjścia specjalne. Ode mnie mocne "5" w ankiecie.

Lucjan

Moderator

Post11 listopada 2017, 12:56 - So

Ja swego czasu dałem 6 - przepiękny orient , którego razem z Opium używałem w grudniu ( tak mi się uwidziało :roll: ) . Wersji EDP nigdy nie próbowałem , 7 lat temu z EDP było ciężko jeśli chodzi o dostępność to raz , dwa , że to co posiadam w zupełności mi wystarcza :)

lunkis

Post11 listopada 2017, 13:48 - So

Cieszą Wasze słowa, bo ja Jaipur zawsze darzyłem wielką sympatią, dokładnie piękny orient w bardzo przystępnej cenie.
Do mnie przemawia EDT, nie oczekuję od tego rodzaju zapachów wielkiej mocy, lepiej czuję się otulony nim dla siebie.
I chyba jednak w EDP jest troszkę więcej tej pudrowości, która nie do końca mnie przekonuje.
Już to chyba kiedyś pisałem, w moim odczuciu cała marka Boucheron jest - u nas przynajmniej - niedoceniana, zapachy zasługują na większe nimi zainteresowanie, tak sobie myślę...

Scarlatti

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post11 listopada 2017, 14:28 - So

Fajne, ale zbyt staroświeckie by zainteresować dzisiejszych ludzi i napędzać handel nawet dla tych po 40. Jeśli już je kiedyś przerabiali to po co im to dalej? Rozumiem ich, bo gdybym był po 40, a w młodości używał klasyków lat 90' to nie używałbym ich dalej chcąc się rozwijać.

lunkis

Post11 listopada 2017, 14:59 - So

Sorry ale bredzisz :(
Odwrócę Twoje słowa, ktoś w latach 90tych używał Fafika, idąc Twoim tokiem rozumowania, już go nie używa bo się chce rozwijać czy dobrze kumam?
To ja Ci Powiem, że on - ten ktoś - chyba zawsze ma tego fafika pod ręką ;)

Scarlatti napisał(a):Fajne, ale zbyt staroświeckie by zainteresować dzisiejszych ludzi i napędzać handel nawet dla tych po 40. Jeśli już je kiedyś przerabiali to po co im to dalej? Rozumiem ich, bo gdybym był po 40, a w młodości używał klasyków lat 90' to nie używałbym ich dalej chcąc się rozwijać.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post11 listopada 2017, 16:13 - So

Przedstawiłem tylko pewien punkt widzenia. Ja np używam telefonu Nokia C2 a ty jakiego?
Tak jak perfumy to kwestia gustu, a jednak większość poszła w rozwój.
I kwestia najważniejsza - nie-pasjonaci nie muszą mieć pod ręką tego co kiedyś dawno używali.

MHW

• Ostrzeżenia: 1

Post11 listopada 2017, 16:26 - So

Tutaj muszę potwierdzić, że niepasjonaci często nie przywiązują do perfum uwagi. Używają czegoś i często jak im się coś skończy to kupują coś innego. I tyle. Nie pamiętają czego używali w latach 80tych, 90tych, czy 00wych. Wypsikują i kupują następne. Obojętne im czy używali Fahrenheita, Eternity czy Jaipur.

Nie mówię tu o niepasjonacie "fanatyku" jednego zapachu. Bo nie trzeba się interesować perfumami, by pokochać jakiś zapach.
"Tobie się chyba w dupie popierdoliło (...) idź się leczyć (...) Jako gej. Żałosny jesteś."

Autor: jeden z użytkowników forum.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post11 listopada 2017, 16:43 - So

Właśnie tak, a tym bardziej że to zapach niezbyt łatwy. Tylko pozycje bardziej uniwersalne przetrwały próbę czasu, poza tym jak wiemy producentów nierzadko nie obchodzi że coś się kupującym podoba. Moim zdaniem taka pozycja jak Jaipur nie musiałaby już istnieć w sprzedaży oficjalnej. Obsession Kleina jest znośniejszym orientem, a nawet taką bardziej uniwersalną Obsesję kupują najczęściej sentymentaliści. Za 30 lat (o ile świat jeszcze będzie) - wszystko co zbyt stare i mniej rozchwytywane zniknie. To co teraz jest niszowe wejdzie na półki mainstreamu, ludzie będą się śmiać z Eternity czy Obsession. Ja tego nie ustalam tylko Matrix, owszem zaprojektuje on też takich którzy będą w opozycji ale skaże ich z góry na klęskę.
A to tylko aspekt perfumowy.

dandys

• Ostrzeżenia: 1

Post11 listopada 2017, 17:56 - So

Wczoraj poznałem Jaipura EDT i jestem mega zaskoczony dorabianiem doń brody przez niektórych użytkowników forum. Wspaniały pudrowy uniseks - czuć sygnaturę Menardo (L Lempicka, Body Kouros) - dla mnie może nawet za bardzo damski ( moja dziunia zachwycona).
Nie ma w tej kompozycji żadnego zgrzytu, parametry użytkowe również oceniam wysoko, nic ino brać :)
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

Salvin

Forumowicz

Post11 listopada 2017, 18:06 - So

Testowałem swojego czasu zarówno EDT jak i EDP. Bardziej mi przypadła EDT, ze względu cytrusową świeżość. Nie ma nic dziadowego. EDP jest zdecydowanie cięższa i pudrowa. Nie czułem się komfortowo, wydawała mi się damska, zdecydowanie bardziej niż EDT. Jednak i tak najlepiej chyba te perfumy opisał Snaut :) Ale to była jakaś starsza wersja bodajże.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post11 listopada 2017, 22:45 - So

lunkis napisał(a):Sorry ale bredzisz :(
Odwrócę Twoje słowa, ktoś w latach 90tych używał Fafika, idąc Twoim tokiem rozumowania, już go nie używa bo się chce rozwijać czy dobrze kumam?
To ja Ci Powiem, że on - ten ktoś - chyba zawsze ma tego fafika pod ręką
;)

Scarlatti napisał(a):Fajne, ale zbyt staroświeckie by zainteresować dzisiejszych ludzi i napędzać handel nawet dla tych po 40. Jeśli już je kiedyś przerabiali to po co im to dalej? Rozumiem ich, bo gdybym był po 40, a w młodości używał klasyków lat 90' to nie używałbym ich dalej chcąc się rozwijać.

Moim zdaniem nie jest to żadną regułą. Jedni się do perfum (i nie tylko) przywiązują, inni lubią zmiany i podążanie za modą. Tak to po prostu jest.
Może "rozwój" to nie jest najodpowiedniejsze słowo, ale chyba wiem, o co chodzi Scarlattiemu. Cześć ludzi chce podążać za modą, dotrzymywać kroku czasom i być ciągle "au courant". Ci niekonicznie będą przechowywać Fafiki i trudno ich za to potępiać ;)
Artur
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie