Teraz jest 19 stycznia 2018, 04:10 - Pt

• Reklama

Boucheron - Jaipur Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Boucheron - Jaipur Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
10%
4 - Dobry
3
10%
5 - Bardzo dobry
15
50%
6 - Genialny
9
30%

Liczba głosów : 30

• Autor
  • Wiadomość

krystek

Forumowicz

Boucheron - Jaipur Pour Homme

Post30 listopada 2011, 20:13 - Śr

Tytułowy bohater został stworzony w 1997 roku przez Annick Menardo. Sprzedawany jako edt oraz edp. Określany jako zapach orientalny.
Prawdziwa Azja ze swoimi zapachami połączona z paryskim luksusem i zamknięte w małym flakonie. Trudno jest opisać wszystkie wyczuwalne składniki. Są one niezwykle starannie zbalansowane i przenikają się. Trzeba być wytrawnym „nosem”, żeby je wyodrębnić.
Zapach jest bardzo odważny, jednocześnie wyrafinowany, elegancki i potężny, szczególnie w wersji edp, wybitnie na specjalne okazje. Na co dzień może być przytłaczający dla „nosiciela” i otoczenia. Niesamowicie trwały, z ogromnym ogonem, nawet przy minimalnym użyciu. Btw 50 ml edp użytkuję już od, bodajże, 6 lat i pewnie drugie tyle zejdzie zanim ujrzę dno.
Na szczęście …
Załączniki
boucheron-jaipur-edt-50ml-pour-homme.jpg
boucheron-jaipur-edt-50ml-pour-homme.jpg (11.26 KiB) Przeglądane 12439 razy

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Boucheron Jaipur pour homme.

Post30 listopada 2011, 20:26 - Śr

Miałem wersję EDT, i przyznam się nawet, że przed siedmioma laty był to mój nieomal " signature scent ". Bardzo dobrze wspominam to pachnidło, szkoda iż wycofano je z oficjalnej sklepowej dystrybucji w Polsce. A może jest " discontinued " ?
Byłoby naprawdę szkoda, bo to piękny, znakomicie wyważony męski orientalny przyprawowiec, o świetnych parametrach użytkowych. Klasa. W ankiecie ocenię na "5".

belor

Re: Boucheron - Jaipur Pour Homme

Post01 grudnia 2011, 08:21 - Cz

Dla mnie morderca i światów niszczyciel (edt, edp pewnie by mnie zanihilowało). Takiej ilości kredy i aromatu dusznej, indyjskiej kuchni nigdzie nie wąchałem. To zapewne wrażenie subiektywne spowodowane "gustem" zapachowym, ale zdecydowanie nie mój klimat. Doceniam jednak bardzo złożoną i bogatą kompozycję, więc nie wystawiam oceny.

Lincoln

Forumowicz

Post11 lutego 2012, 11:20 - So

Czy te perfumy są podobne do zapachu Escada - Pour Homme :?:

RoQ

Super Perfumaniak

Post11 lutego 2012, 12:33 - So

Kiedyś w okresie fascynacji zapachami geriatrycznymi, za jednym zamachem
kupiłem tego Boucherona, razem z Santosem.
Dałem ocenę, dobrą, ale szczerze mówiąc, miałem problem, bo nie wiedziałem, który z tych dwóch bardziej wali dziadem. Padło na Santosa.
Jaipur obronił się dość egzotyczną wonią, ale i tak, sprzedałem go niedługo potem, bo nie nadawał się do noszenia. Na ulicę na pewno, a na bale dla kombatantów IIWŚ nie chodzę...
Trwałość wyśmienita, co w tym wypadku było sporym minusem.
No more Jaipur....

RoQ

Super Perfumaniak

Post11 lutego 2012, 12:33 - So

Lincoln napisał(a):Czy te perfumy są podobne do zapachu Escada - Pour Homme :?:

Z pewnością nie...

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 lutego 2012, 13:02 - So

Bardzo mi się nie spodobał,taka mieszanka mydła i cynamonu brrrrr :cry:

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post13 lutego 2012, 18:02 - Pn

Wersja edt nie jest wcale przytłaczająca, przynajmniej w moim odczuciu. W okresie zimowym nosi się ją bardzo komfortowo. Zapach na wskroś orientalny z dominacją cynamonu i bobu tonka. Otwarcie wzbogacają cytrusy i kardamon. Projekcja bardzo dobra. Trwałość... okaże się za kilka godzin.

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 lipca 2012, 19:52 - Wt

Uwielbiam tą Menardo. Z pewnością mój typ. Odświeżam właśnie pamięć dzięki Domurstowi, bo użyczył mi odrobiny swoich zasobów. Kilkanaście lat temu miałem z nim styczność ale pamięć zawodzi więc Domurst mi użyczył.
No i co. Nadał ujmujcy, pięknie skomponowany i wyważony, dla mnie bez natarczywych niuansów. Mocny i do oszczędnej aplikacji. Dla mnie nie zestarzał się kompletnie i gniecie teraźniejsze pseudoorientalne popierdółki. Zresztą nie on jeden biorąc pod uwagę wiele kompozycji z lat 90-tych. Spróbuje go zdobyć.
A cynamon jest na początku, a później wszystko się bilansuje i łagodnieje.....
Polecam nie więcej niż 2 chmurki.

mich486

Forumowicz

Post18 stycznia 2014, 15:46 - So

Mam próbkę, nie jestem w stanie rozpoznać poszczególnych nut. Na początku czuję cynamon a po chwili pachnie całościowo jak dla mnie.
Bardzo ciekawy zapach, podoba mi się. Jest słodko ale nie ulepkowato.

Użyłem mikro kropelkę na bloterek i muszę przyznać że pachnie bardzo mocno. Jest silniejszy od nie jeden wody intens.

yastshomp

Forumowicz

Post18 stycznia 2014, 17:11 - So

Potężna trwałość i projekcja. Przy pierwszym teście mocno się zniechęciłem ponieważ gryzł mnie w nos i czułem wspólny mianownik ze środkiem na komary typu off. Kolejna próba była zdecydowanie lepsza, a przy trzeciej nawet mi się spodobał. Szkopuł w tym, że nie wiem kiedy bym miał go użyć i do tego wyczuwam pierwiastki geriatryczne, a w sumie zapach nie jest stary i zrobiony na najwyższym poziomie.

Marks

Aktywny forumowicz

Post13 lutego 2014, 21:10 - Cz

Jestem dopiero po pierwszych testach bloterkowo-nadgarstkowych i musze przyznac ze zapach jest ciekawy. Cytrusowe otwarcie moze zrobic niezłego "zonka" miłosnikom lekkich swiezakow. Jak dla mnie to taka lzejsza, mocno kremowa wersja YSL Opium. Nie widze tez wspominanej ogromnej projekcji i trwalosci ale pewnie to juz rezultat własciwosci mojej anty-perfum skory :)

mich486

Forumowicz

Post14 lutego 2014, 08:23 - Pt

swego czasu na jednym nadgarstku miałem Ted lapidus imperial a na drugiem Jaipur Pour Homme i jaipur wytrzymał od wczesnego rana do wczesnej nocy. Lapidus skończył szybciej co do projekcji to na początku lapidus był mocniejszy a później słabszy do Jaipur Pour Homme.

Marks

Aktywny forumowicz

Post14 lutego 2014, 11:32 - Pt

mich486 napisał(a):swego czasu na jednym nadgarstku miałem Ted lapidus imperial a na drugiem Jaipur Pour Homme i jaipur wytrzymał od wczesnego rana do wczesnej nocy. Lapidus skończył szybciej co do projekcji to na początku lapidus był mocniejszy a później słabszy do Jaipur Pour Homme.

Na mojej skorze Tadek ma lepsza projekcje i trwalosc :)

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post06 sierpnia 2014, 20:05 - Śr

Nie znałem tego zapachu.
Wpadłem na niego przypadkiem, czytając to Forum, które ani chybi doprowadzi mnie do bankructwa ;)
Poczytałem też w innych źródłach i stwierdziłem, że może mi sie spodobać.
Właśnie niedawno odebrałem z paczkomatu.
Właściwie nie powinno się pisać o ledwo co psikniętym na rękę zapachu, ale ..... jakież toto ładne! Kwiatowy orient w męskiej skórze! Zapowiada się bardzo interesująco ;)
Artur

baphomet

Post06 sierpnia 2014, 20:20 - Śr

Jaką wersję Artur nabyłeś ? IMO najlepsza, to Jaipur Homme Fraicheur oraz limitowany De Joaillier.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post06 sierpnia 2014, 20:37 - Śr

baphomet napisał(a):Jaką wersję Artur nabyłeś ? IMO najlepsza, to Jaipur Homme Fraicheur oraz limitowany De Joaillier.

Nabyłem Eau de Parfum - z opisów wynikało, że bardziej mi będzie "podchodzić", niż edt.
Wymienionych przez Ciebie nie znam.
Ale wszystko przede mną, bo nos co chwilę wędruje mi do nadgarstka :D
Artur

baphomet

Post06 sierpnia 2014, 20:49 - Śr

Jeśli podoba Ci się EDP, to szukaj drugiej wymienionej przeze mnie pozycji. Miazga !

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post06 sierpnia 2014, 21:21 - Śr

baphomet napisał(a):Jeśli podoba Ci się EDP, to szukaj drugiej wymienionej przeze mnie pozycji. Miazga !

Mówisz o Boucheron Pour Homme Parfums de Joaillier?
Czymś takim?
http://www.kokai.pl/perfumy/boucheron/p ... owa-100-ml

To chyba nie jest flanker Jaipur tylko specjalna edycja Boucheron Pour Homme?
Podobno mocno dziadkowe. Może mi sie spodobać :D
Artur

baphomet

Post07 sierpnia 2014, 07:59 - Cz

Nie, to nie ten. Pisałem, o Jaipurze. Jest to wersja edt, o parametrach przewyższających EDP, kompozycyjnie jeszcze ciekawsza. Jest jeden warunek, wersja EDP musi się podobać, w innym układzie limitka nie podpasi.

Co do Homme, to IMO dziadek, ale w dresach ;)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie