Teraz jest 19 stycznia 2018, 00:26 - Pt

• Reklama

Boucheron - Jaipur Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Boucheron - Jaipur Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
10%
4 - Dobry
3
10%
5 - Bardzo dobry
15
50%
6 - Genialny
9
30%

Liczba głosów : 30

• Autor
  • Wiadomość

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Re: Boucheron - Jaipur Pour Homme

Post05 stycznia 2018, 16:59 - Pt

Jakoś tak najbardziej mnie kręcą "niedzisiejsze zapachy", dodam, że nie odbieram ich wcale jako dziadkowy oldskul, tylko właśnie piękną klasykę. ;)
Jak tylko przyjdzie flakon, naskrobię coś więcej. :)
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co
dobre - w tym cel rozumnego życia
."

- Platon

Lucjan

Moderator

Post05 stycznia 2018, 17:32 - Pt

Fajnie , że wybrałeś EDP - Będzie Pan Zadowolony :D

Scarlatti

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post05 stycznia 2018, 23:35 - Pt

Czuć w nich obszar bardziej indyjski niż arabski
Obrazek

Marks

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2018, 13:56 - So

Rudolf Rolfordo napisał(a):
Cookie13 napisał(a):Jaka wersja? EdT czy EdP?

Próbkę mam EdT, leci do mnie EdP.
Po opisach stwierdziłem, że znacznie bardziej będzie mi pasować. EdT jest świetne, ale brakuje mi tutaj ciężkości i pudru, które mam nadzieję, że znajdę w EdP. Liczę też na lepszą projekcję. :)

Na 99,9% będziesz zadowolony ;)
Możesz też przetestować Habit Rouge edp - pudrowy killer ;)

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post09 stycznia 2018, 23:54 - Wt

Ja sobie wyobrażam, że właśnie tak, musi pachnieć w jakiejś Nepalskiej świątyni, tuż u podnóża Himalajów.
Ostre powietrze, w którym mieszają się nuty żywicznych i kwiatowych kadzideł, aura tajemniczości i niezwykłości tego miejsca, potęgowana przez świst wiatru i dobiegający z daleka pomruk mantr, nuconych przez mnichów.
O! Jeden z nich, z twarzą zdobioną upływem czasu, ascetycznym życiem i ciepłym, skromnym uśmiechem, częstuje nas, parującą czarką aromatycznej, korzennej Masala Chai...

Pozwolę sobie, również tutaj wkleić zdjęcie, jakie zrobiłem flakonowi.
Obrazek

I Dzięki Panowie, faktycznie jestem bardzo zadowolony z wersji EdP i znacznie bardziej mi ona pasuje. ;)

Ale od początku:
Szukałem sobie czegoś orientalnego, dobrego na jesień i zimę. Początkowo wybór padł oczywiście na Opium YSL, który niestety, ale mnie rozczarował. Nie zrozumcie mnie źle, Opium to genialne perfumy, na pewno zagoszczą, w mojej skromnej kolekcji kiedyś. Ale wciąż, nie było to, to czego szukałem... Sam do końca, nie wiem czemu.

Jaipur, okazał się być dla mnie, właśnie tym, czego szukałem. Dlatego, już następnego dnia po spróbowaniu zawartości próbki, zamówiłem pełny flakon.
I właśnie, próbkę miałem EdT, a w flakonie gości EdP.
Obie wersje dość się różnią, i to dość znacznie. Choć wciąż, jest to ten sam zapach, te same nuty, to jednak wersja EdP ma inny wydźwięk niż woda toaletowa. Inaczej i z inną siłą rozkładają się poszczególne nuty. Zwłaszcza, podczas testu ręka w rękę.

Otwarcie:
Otwarcie w obu wersjach jest podobne, gdy tylko alkohol wyparuję, pojawiają się cytrusy i wyraźny kardamon.
Cytrusy dość specyficzne, bo bardziej przypominają wyostrzoną nutę palonego Olibanum, niż świeże owoce. I już tutaj czuć pierwsze różnice między EdP a EdT.
Jak już zostało wcześniej przez innych wspomniane, cytrusowo-kadzidlana nuta jest znacznie bardziej intensywna w EdT i trwa w najlepsze. Woda perfumowana, w tym samym czasie, już pokazuje nam, co nas czeka w sercu.

Serce:
Serce znacznie prędzej ujawnia nam się w EdP. Gdy Woda toaletowa nadal rozbrzmiewa cytrusowo-kardamonowym otwarciem, serce EdP wyłania się całkiem klarownie.
Cynamon. Dużo rozgrzanego i słodko-pieprznego cynamonu. Cynamon gra tutaj pierwsze skrzypce, przez większą część trwania akordu serca. Jest równie obecny w EdP i EdT. To on, odpowiada za ciepły charakter kompozycji.
Po pewnym czasie, kilku minutach dochodzą do głosu nuty kwiatowe. I tutaj, według mnie, jest największa różnica między obiema wersjami. w EdT są to pięknie wkomponowane świeże kwiaty. W EdP, tak samo, też idealnie zawarte, nuty kwiatowe, z czym że, nie są to kwiaty świeże, tylko wyraźnie pudrowe. Znacznie słodsze i znacznie bardziej suche, mogące dla niektórych być wręcz przyduszające. W każdym razie, w obu wersjach jest to naprawdę niezwykle zrobione. Tak, że nuty kwiatowe i tu i tu, idealnie pasują do całokształtu kompozycji! Jestem pod wrażeniem!

Baza:
Z czasem, po kilku ładnych godzinach zaczyna nam się klarować baza kompozycji. Od prawie samego początku, to ona wyznacza orientalny kierunek zapachu, lecz dopiero teraz możemy w pełni się nią delektować.
Baza jest tłusta i nieco żywiczna, bardzo głęboka i balsamicznie słodka. Wyraźnie wyczuwam w niej waniliowy charakter, lecz nie wanilię samą w sobie. Zapewne tą słodycz (i waniliowość) Jaipur zawdzięcza tonce i żywicy benzoesowej. Dodam, ze nie jest to w żadnym razie, słodycz typu gourmand - jest ona balsamiczna i wytrawna.
Tutaj czuć najwyraźniej różną koncentrację Jaipura. w EdP baza jest po prostu bardziej głęboka, bardziej ciężka i do samego końca pudrowa.

Kończąc, powiem Wam, że obie wersje naprawdę istotnie się różnią. Na tyle istotnie, że w pełni rozumiem, jeśli ktoś by chciał mieć obie wersje w swojej kolekcji.
EdT jest bardziej świeże, zwiewne, lekkie i czyste. EdP to dużo większa głębia, bogactwo i puder.
Parametry EdP również na znaczy plus.
Wciąż, obie wersje, to dla mnie piękny, głęboki orient, z nutą tajemniczości i ciepła.
Ja osobiście nuty pudrowe/proszkowe/mydlane bardzo lubię, więc wersja EdP to dla mnie strzał w dziesiątkę. Jednak, jeżeli ktoś boi się tego pudru, to radzę najpierw porównać sobie obie wersje, przed zakupem wody perfumowanej. EdT jest bezpieczniejsze.

Nie no, cudny ten Jaipur jest!
."

- Platon

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post10 stycznia 2018, 00:52 - Śr

Rudolf, tak go chwalisz, że aż chyba rano go użyję ;)
Nabyłem ponad 3 lata temu, zachwycilem się ze trzy razy i stoi nieużywany.
Jak większość tzw. klasyki, której grzech nie mieć. ...
Pora mu przeplukac atomizer! ;)
Artur

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post11 stycznia 2018, 19:30 - Cz

Artplum, to miło, jak go odbierasz teraz, po tych trzech latach?

Swoją drogą, Dżajpurowi nie straszny nawet prysznic!
Z godzinę po wzięciu prysznica, poszedłem zagniatać ciasto na ciastka korzenne. I tak zagniatam sobie, delektując się korzennym aromatem unoszącym się znad miski... nagle zorientowałem się, że coś inaczej mi to pachnie. Czyżby...? Przykładam nadgarstek do nosa i wow, to wcale nie zapach ciasta, tylko to Jaipur nadal pięknie projektował! :shock:
."

- Platon

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post11 stycznia 2018, 19:36 - Cz

Rudolf Rolfordo napisał(a):Artplum, to miło, jak go odbierasz teraz, po tych trzech latach?

Hehe, lepiej, niż się spodziewałem :)
Piękny, bogaty, urokliwy orient dla odważnych facetów.
Odważnych, bo zapach mocno odległy od mainstreamowych standardów, a przy tym dla europejskich nosów to niebezpiecznie przechylający się na damską stronę mocy.
Wczoraj naprawdę mnie na nowo zauroczył :)
Skojarzył mi się z Dia od Amouage. Nie to, że jakoś szczególnie podobny zapach, ale charakter, klasa, urok....
Cieszę się, że sobie o nim "przypomniałem"!
Artur

Lucjan

Moderator

Post11 stycznia 2018, 19:39 - Cz

Jaipur to dla mnie klejnot w koronie tej marki - niesamowite pachnidło

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post11 stycznia 2018, 19:49 - Cz

Artplum napisał(a):Skojarzył mi się z Dia od Amouage. Nie to, że jakoś szczególnie podobny zapach, ale charakter, klasa, urok....

Fakt, ma coś w sobie z Amłażowej głębi i przepychu. Zresztą, nie pierwszy raz spotykam się z taką opinią... ;)
."

- Platon

Jester

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 stycznia 2018, 20:08 - Cz

Narobiliście smaku, odkopałem swoje kilka ml. :)

lunkis

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 stycznia 2018, 21:25 - Cz

Nie zapominajcie o klasycznym Boucheron Pour Homme ;)
Ileż to ja już razy pisałem, że oba zapachy są nie wiedzieć czemu niedocenione, a oba warte nie tylko poznania.
W tej cenie za jaką można nabyć flakony, może i stara szkoła, ale jest klasa i basta :D
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post13 stycznia 2018, 13:23 - So

lunkis napisał(a):Nie zapominajcie o klasycznym Boucheron Pour Homme ;)

Jeśli BPH też może się poszczycić taką jakością, to koniecznie będę musiał się rozejrzeć za jakąś próbką. :)
."

- Platon

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post13 stycznia 2018, 14:09 - So

lunkis napisał(a):Nie zapominajcie o klasycznym Boucheron Pour Homme ;)
Ileż to ja już razy pisałem, że oba zapachy są nie wiedzieć czemu niedocenione, a oba warte nie tylko poznania.
W tej cenie za jaką można nabyć flakony, może i stara szkoła, ale jest klasa i basta :D

Tyle, że to niezły dziadek, o ile dobrze pamiętam, a Jaipur przy nim to całkiem współczesne pachnidło
Artur

snaut

Aktywny forumowicz

Post13 stycznia 2018, 15:52 - So

^Oczywiście, żyjemy wszak w czasach postmodernizmu i za współczesne mogą być uznane nawet kryza, żupan, czy fryzura a la szlachcic, jakże modna w XV wieku - pod warunkiem jednak, iż zestawi się je kontrastowo. Do Jaipura proponuję zatem nosić zegarek Seiko, skarpetki przed kostkę, lub plecak z Minionkami. I dopiero wtedy będzie współcześnie.
Ewentualnie mieć w życiorysie 70+ lat i wy*ebane na obowiązujące trendy :mrgreen:
Serio, dla mnie Mongoł wciąż nie do przejścia...
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie