Teraz jest 19 lipca 2018, 20:37 - Cz

• Reklama

Gucci - Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Gucci - Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
1%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
2%
4 - Dobry
25
14%
5 - Bardzo dobry
61
34%
6 - Genialny
90
49%

Liczba głosów : 182

• Autor
  • Wiadomość

arek

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Re: Gucci - Pour Homme

Post13 stycznia 2018, 10:27 - So

Ja mysle.ze gucia 1 nic nie zastąpi,chociaz nie jestem jego wielkim fanem :P
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

Jester

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post13 stycznia 2018, 10:30 - So

Nie jesteś odosobniony w swych rozważaniach ;)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post13 stycznia 2018, 10:38 - So

^^Już zastąpiło :mrgreen:
I to nie tylko B.ale kilka innych utrzymanych w tym samym klimacie które raz się zbliżają a raz oddalaja od niego.
Na szczęście jestem wolny od sentymentu do Gucci stąd jestem w stanie popatrzeć na całą sprawę bez emocji.
Co więcej gusta już tak się zmieniły że nawet specjalnie nie ma chyba nawet potrzeby na jego powrót bo znowu by zalegal na półkach.
Jest tyle innych fantastycznych bardziej dzisiejszych i po prostu lepszych kompozycji zarówno w niszy jak i mainstreamie.

lunkis

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 stycznia 2018, 10:48 - So

A ja myślę, że jednak nie zastąpiło.
Czy coś podobnego jest takie same?
Moim zdaniem nie, a wszelkie klony choć może i fajne jednak odbiegają od zapachu Gucci.
Teza, że gdyby się kwadratowa flaszka pojawiła na półkach zalegałaby na nich jest odważna, nie wiem czy prawdziwa, ale sądzę że wielu z wielką ochotą by flakon za rozsądne pieniądze nabyło.
Ja napiszę raz jeszcze - dla mnie przykładowy Benek jest tylko dobrym klonem i nic więcej, Gutek był jednak z innej ligi.
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

Jester

Perfumaniak

Post13 stycznia 2018, 11:04 - So

grzegorz01 napisał(a):Jest tyle innych fantastycznych bardziej dzisiejszych i po prostu lepszych kompozycji zarówno w niszy jak i mainstreamie.

Dlatego również mocno nie tęsknię ;)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post13 stycznia 2018, 11:08 - So

A ja jeszcze raz powtórzę, że piszę z perspektywy osoby, która GPH zwyczajnie nie znała i nie wielbiła i nie mam z nim związanych żadnych wspomnień.
W świat perfum wychodzący poza codziennego Chrome wszedłem stosunko nie dawno bo końcem 2014 i w krótkim odstepie czasu poznałem Gucciego i wszystkich domniemanych i przypadkowch następców.
I pamiętam że kiedy udało mi się w końcu dorwać GPH po przeczytanie setki recenzji z drżącymi rękami trzymając świętego graala po zaaplikowaniu pierwszych kilku psików ogarnęło mnie uczucie ...rozczarowanie (WTF?), i zaskoczenia (o co Im chodzi? przecież ten zapach może nie jest zły ale na pewno nie genialny). Tak mówiąc szczerze to większe wrażenie wywarł na mnie Bentley Absolute a taki Carbone czy CdG2Man przez chwilę nawet sponiewierały (bazą).
Ale powtarzam byłem już zaznajomiony z takim tuzami jak EN78% kilkoma Amouage, Creedami, przekrojem przez większoć Diora i Chanel (w tym serie butikowe) i jakąś niszą. Z takiej perspektywy GPH nie wydał mi się niczym szczególnym.
Dlatego uważam, że efekt Gucci jaki jest na forum wynika z innej perspektywy jaką ma część forumowiczów, gdize swój pierwszy flakon Gucci kupiło za uciułane pieniądze na studiach albo za zesc wypłaty czy też widziało gdiześ na pólce u Ojca przez lata i stąd gloryfikuje teraz.
Ja to w pełni rozumiem, miałem podobnie np. z Unforgivable, którego 10 lat temu wprost ubóstwiałem i wedawało mi się całe lata nawet gdy przestałem go używać za coś wyjątkowego. Ale kiedy udało mi się jakiś czas temu dorwać flakony z pierszych lat produkcji, żeby porównać na chłodno moje wspomnienia z rzeczywistością (będąc bogatszy o kilka lat doświadczeń i setki innych poznanych zapachów) to po aplikacji zapach wydał mi się ... zwyczajny (tak, rozczarowanie!) a pamietam że kiedyś było wow i aplikowałem z najwyższą ostrożnością (w naszym kraju wówczas niedostępny).
Jaką dałem ocenę Gucci PH, ktoś zapyta? Otóż dobry (4). Tak, to na pewno dobry zapach.

Lucjan

Moderator

Post13 stycznia 2018, 16:22 - So

grzegorz01 napisał(a):Ja to w pełni rozumiem, miałem podobnie np. z Unforgivable, którego 10 lat temu wprost ubóstwiałem i wedawało mi się całe lata nawet gdy przestałem go używać za coś wyjątkowego. Ale kiedy udało mi się jakiś czas temu dorwać flakony z pierszych lat produkcji, żeby porównać na chłodno moje wspomnienia z rzeczywistością (będąc bogatszy o kilka lat doświadczeń i setki innych poznanych zapachów) to po aplikacji zapach wydał mi się ... zwyczajny (tak, rozczarowanie!) a pamietam że kiedyś było wow i aplikowałem z najwyższą ostrożnością (w naszym kraju wówczas niedostępny).
Jaką dałem ocenę Gucci PH, ktoś zapyta? Otóż dobry (4). Tak, to na pewno dobry zapach.

Wiesz - PIERWSZA MIŁOŚĆ = definicja absolutna :D

Jester

Perfumaniak

Post13 stycznia 2018, 16:30 - So

Jednak tym razem zardzewiała ;)

kowal72

Forumowicz

Post13 stycznia 2018, 17:33 - So

Coś czuję Lucjan, że ciągle przeżywasz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Shagrath

Forumowicz

Post13 stycznia 2018, 18:02 - So

No ja zdecydowanie nie mogłem uciułać na własną butelkę, bo wtedy kiedy powstawał miałem 5 lat :P od 2 lat poznaje różne perfumy, znam na pewno mniej od Was, niszy prawie w ogóle (chociaż nie mogę też powiedzieć że jestem totalnie zielony), ale Gutek od pierwszej chwili zrobił na mnie ogromne wrażenie, które dalej trwa :d

kowal72

Forumowicz

Post13 stycznia 2018, 18:18 - So

Bo Gutek wbrew temu co niektórzy piszą jest na prawdę genialnym i bogatym pachnidłem. Bentley może tylko na 15 minut mu podskoczyć ;)

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post13 stycznia 2018, 20:56 - So

Shagrath napisał(a):Panowie, mam kolegę co podkrada Gutka tacie, dla mnie bardzo dobrze wyczuwalny, może dlatego że znam dobrze zapach. Wydaje mi się że Bentley ma dużo mniejszą projekcję, jak myślicie?

tak gucio ma napewno lepsze parametry,na mnie benek jest jakis niemrawy i nie chce sie odkleic od skory ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post14 stycznia 2018, 23:01 - N

grzegorz01 napisał(a):^^Już zastąpiło :mrgreen:
I to nie tylko B.ale kilka innych utrzymanych w tym samym klimacie które raz się zbliżają a raz oddalaja od niego.
Na szczęście jestem wolny od sentymentu do Gucci stąd jestem w stanie popatrzeć na całą sprawę bez emocji.
Co więcej gusta już tak się zmieniły że nawet specjalnie nie ma chyba nawet potrzeby na jego powrót bo znowu by zalegal na półkach.
Jest tyle innych fantastycznych bardziej dzisiejszych i po prostu lepszych kompozycji zarówno w niszy jak i mainstreamie.

Ze trzy lata temu pisałem podobnie.
GPH to naprawdę dobre perfumy. Powiedziałbym nawet, że bardzo dobre (takąż ocenę zaznaczyłem w ankiecie). Poza tym je lubię i dobrze pamiętam z czasów, kiedy stały sobie spokojnie na półkach.
Ale cóż, ktoś podjął takie, a nie inne decyzje, więc moim zdaniem nie ma większego sensu ciągle płakać nad mlekiem, które się dawno wylało.
Podobnie nie widzę sensu płacenia bajońskich sum za GPH, bo jest tyle znakomitych perfum, że każdy może znaleźć coś, co mu pustkę po Gustawie zapełni.
No, chyba, że ktoś był bez pamięci zakochany i zyć jednak bez tego zapachu nie może ;)
Artur

cygnus74

Forumowicz

Post03 lutego 2018, 22:29 - So

Nasz białostocki zespół :)

https://youtu.be/1agDtySrpa8

mateuszolech

Forumowicz

Post09 czerwca 2018, 10:52 - So

http://216.70.88.111/clients/gucci Nie wiem czy kiedykolwiek widzieliście ten spot reklamowy, ale udało mi się go znaleść jakimś cudem :)

Piotr.

Forumowicz

Post10 czerwca 2018, 12:11 - N

Ale to Envy 8-)

mateuszolech

Forumowicz

Post10 czerwca 2018, 12:41 - N

Pod Envy, dwóch panów w koszulach to wideo pour homme

Ramelov

Forumowicz

Gucci - Pour Homme

Post10 czerwca 2018, 16:25 - N

Tam są spoty reklamowe Gucci Pour Homme, Gucci Envy i Gucci Rush. Trzeba dobrze poszukać. Film reklamowy Gucci Pour Homme wygląda dość dziwnie.

mateuszolech

Forumowicz

Post10 czerwca 2018, 18:13 - N

Mi się mega podoba, ma klimat klubu gentlemanów, whiskey, skóra, dym, marynarka... idealnie oddaje ten zapach :)
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie