Teraz jest 18 stycznia 2017, 13:05 - Śr

Valentino - Uomo Intense

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Valentino - Uomo Intense (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
4%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
8%
4 - Dobry
4
15%
5 - Bardzo dobry
14
54%
6 - Genialny
5
19%

Liczba głosów : 26

• Autor
  • Wiadomość

Southpaw

Forumowicz

Valentino - Uomo Intense

Post07 sierpnia 2016, 12:43 - N

Valentino Uomo Intense marki Valentino to skórzane perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Valentino Uomo Intense został wydany w 2016 roku. Nutami głowy są mandarynka i szałwia muszkatołowa; nutami serca są irys i fasolka tonka; nutami bazy są skóra i wanilia.

źródło fragrantica

Obrazek

Nie mogę się nadziwić , że zapach który został tak świetnie przyjęty przez zagraniczną społeczność , przez wielu okrzyknięty premierą roku 2016, klonem ubóstwianego Dior Homme Intense u nas na forum przeszedł bez echa ;)

Byłem niesamowicie ciekawy tego pachnidła czytając opinie iż są to perfumy bliźniaczo podobne do DHI jednak o znacznie lepszych parametrach. Niektórzy z vlogerów podkreślali że najnowszy wypust Valentino to bardziej męski, ciekawszy DHI , pozbawiony damskiego pierwiastka.

Jestem po testach i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

To co przeszkadzało mi w DHI tutaj zostało złagodzone. Nadal główne skrzypce gra irys za którym nie przepadam , jednak pachnidło w czarnym flakonie wydaje się znacznie ciekawsze. Otwarcie (dla mnie) jest niemal identyczne jak w przypadku Diora , miałbym problem z odróżnieniem tych dwóch zapachów. Jednak po około 30 minutach Valentino wysładza się , do głosu dochodzi "kremowa" wanilia podczas gdy Dior nadal pachnie damską kosmetyczką. Nie jest to jednak słodycz nachalna - valentino wydaje się złożone i bardzo przemyślane. Baza to słodka skóra.
Trwałość około 10h~

Długo nie mogłem zdecydować się na DHI ze względu na metroseksualizm którym Dior wręcz epatuje , w przypadku Valentino Uomo Intense dostajemy to co najlepsze w starszym bracie jednak podane w bardziej męski sposób. Ode mnie zasłużona 5.

Grzejanek

Forumowicz

Re: Valentino - Uomo Intense

Post07 sierpnia 2016, 12:58 - N

Rencenzja bardzo zachęcająca, gratuluję zakupu, zapewne dzięki Twojej recenzji kupię.
TOP 3
Jacques Fath - Pour L`Homme
Givenchy - Xeryus Rouge
Bvlgari - Man In Black

krzsmi11

Forumowicz

Post07 sierpnia 2016, 13:07 - N

Rzeczywiście bardzo interesująca premiera i czuć, że będzie hype na ten zapach. Testowałem nadgarstkowo i o ile otwarcie bardzo podobne do DHI to później Valentino idzie w swoją własną stronę. Zgadzam się z użytkownikiem Southpaw, że perfumy się wysładzają i jest męsko i przyjemnie, nawet trochę w stylu gourmand co mi bardzo odpowiada. Zdecydowanie będę polował na flakon.

Grzejanek

Forumowicz

Post07 sierpnia 2016, 13:40 - N

W tym miesiącu już nie kupię całej flaszki, na perfumesco jest za 335,-
TOP 3
Givenchy - Xeryus Rouge
Bvlgari - Man In Black

Arvanity

Aktywny forumowicz

Post07 sierpnia 2016, 19:32 - N

Grzejanek napisał(a):W tym miesiącu już nie kupię całej flaszki, na perfumesco jest za 335,-

Na dolce za 267

Deco79

Aktywny forumowicz

Post07 sierpnia 2016, 20:33 - N

Wg mnie Valentino - Uomo Intense jest czymś pomiędzy DHI i DHP, sam gdybym nie miał DHP to chętnie bym nabył Valentino, gdyby było w przyzwoitej cenie - 220 - 240 zł za 100 ml

Parametry bardzo dobre, świetny zamiennik dla DHI i DHP

supermariobros

Perfumaniak

Post08 sierpnia 2016, 06:35 - Pn

Fajne pachnidło ale w otwarciu mi nie pasuje surowa, mdła skóra. Później jest coraz lepiej i staje się nieco podobny do wersji podstawowej, tylko dużo mniej słodszy. Myślę, że 10ml z przyjemnością bym zużył ale po flakon się nie połakomię.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Cookie13

Hiper Perfumaniak

Post08 sierpnia 2016, 09:16 - Pn

Tak mogłaby pachnieć hybryda Diora Homme Parfum z Diorem Homme Intense. No i pachnie. Uomo Intense to efektowny zapach bardzo dobrej jakości - wliczając w to także parametry użytkowe - ale mankament tej kompozycji w postaci jej wtórności, jest dla mnie nie do zlekceważenia. Póki co nie oceniam, ale niżej od mocnej czwórki na pewno nie wystawię. Pytanie brzmi, czy Uomo Intense zasługuje na notę wyższą. To zweryfikują dokładniejsze testy.

Deco79

Aktywny forumowicz

Post08 sierpnia 2016, 10:05 - Pn

Cookie13 napisał(a): mankament tej kompozycji w postaci jej wtórności, jest dla mnie nie do zlekceważenia.

To zdaje się być kolejna odsłona zemsty Oliviera Polge na marce Dior, wtórność a dokładnie podobieństwo do DHP i DHI jak najbardziej zamierzone ;)

Cookie13

Hiper Perfumaniak

Post08 sierpnia 2016, 10:14 - Pn

Olivier Polge nie jest twórcą Uomo Intense. Ale kawałek tortu wykrojony na fali popularności diorowskiej linii Homme zawsze mile widziany ;) .

Deco79

Aktywny forumowicz

Post08 sierpnia 2016, 10:24 - Pn

Cookie13 napisał(a):Olivier Polge nie jest twórcą Uomo Intense. Ale kawałek tortu wykrojony na fali popularności diorowskiej linii Homme zawsze mile widziany ;) .

Oficjalnie nie jest ale nie zdziwiłbym się gdyby maczał w nim palce ;)

grzegorz01

Super Perfumaniak

Post08 sierpnia 2016, 10:29 - Pn

A jak to było z rozstaniem Polge i Diora, wiecie coś więcej, może jest gdzieś coś o tym do poczytania?

Marcin__

Perfumaniak

Post08 sierpnia 2016, 11:03 - Pn

Jak to rozstaniem? Polge pracował w IFF, IFF dostała zlecenie od Diora na zapach. Zlecenie przydzielono Olivierowi. Proste. Rok lub dwa lata później nosem Diora został François Demachy.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

wahoo

Aktywny forumowicz

Post08 sierpnia 2016, 20:53 - Pn

Cookie13 napisał(a):Tak mogłaby pachnieć hybryda Diora Homme Parfum z Diorem Homme Intense. No i pachnie. Uomo Intense to efektowny zapach bardzo dobrej jakości - wliczając w to także parametry użytkowe - ale mankament tej kompozycji w postaci jej wtórności, jest dla mnie nie do zlekceważenia. Póki co nie oceniam, ale niżej od mocnej czwórki na pewno nie wystawię. Pytanie brzmi, czy Uomo Intense zasługuje na notę wyższą. To zweryfikują dokładniejsze testy.

Kurde, muszę ponowić testy i porównać nadgarstkowo z DHI bo mi wydaje się być, szczególnie w otwarciu, znacznie słodszy od Diora. I to w typowo mdły rodzaj słodyczy jaki powoduje nadmiar tonki. Póki co, dla mnie, Uomo Intense stoi co najmniej półkę niżej od DHI.

Luka

Forumowicz

Post08 sierpnia 2016, 21:25 - Pn

DHI to zapach klase wyżej. Podobieństwo do VUI jest tylko takie, że to ta sama kategoria zapachów, wieczorowych, wyjściowych. Choć o dziwo DHI przy Valentino wydaje się być bardziej uniwersalny i można go nosić w dzień czy do pracy, bo ma w sobie jakieś mydlane nuty, przynajmniej mój nos je wyłapuje. Żadnych innych podobieństw nie dostrzegam.

Poza tym Valentino Intense jest bardzo, ale to bardzo podobne do wersji podstawowej. A skoro tak, to lepszą opcją wydaje mi się Zara 9.0 o znakomitych parametrach w cenie 69 zł za 100 ml.

Spasticink

Aktywny forumowicz

Post09 sierpnia 2016, 12:54 - Wt

Dla mnie to zapach kompletny. Lepszy od Diorów. Genialna kompozycja i parametry. Wreszcie ten diorowy vibe bez "szminki" z DHI i "smołowatości" DHP. Wczoraj zapodałem na nadgarstek o 17:00, dzisiaj rano jeszcze go wyraźnie czułem :D
Jak tylko gdzieś pojawi się za rozsądne pieniądze to normalnie must have 8-)

Marcin__

Perfumaniak

Post09 sierpnia 2016, 14:15 - Wt

Da się to gdzieś powąchać?
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Luka

Forumowicz

Post09 sierpnia 2016, 14:20 - Wt

Marcin__ napisał(a):Da się to gdzieś powąchać?

Ja wąchałem w Douglasie. W Sephorze nie mają.

Grzejanek

Forumowicz

Post09 sierpnia 2016, 19:43 - Wt

ja sobie zamówiłem próbki w perfumesco, w weekendy mają darmowe dostawy, zatem wyszło mi 15 zł za 3 fiolki
TOP 3
Givenchy - Xeryus Rouge
Bvlgari - Man In Black

Major Tom

Forumowicz

Post09 sierpnia 2016, 20:43 - Wt

Dziś porównywałem hand to hand z DHI. Nie jestem fanem tego rodzaju słodziaków i być może dlatego z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Dior. W tym zestawieniu Dior jest zapachem mniej słodkim i przez to bardziej uniwersalnym, więcej się w nim dzieje. Szczególnie na początku słodkość VUI daje po nosie. Pózniej różnica między nimi się trochę zaciera. Wg mnie jest to raczej zapach tylko na wieczór, na specjalne okazje. Używany częściej potrafiłby chyba zamęczyć noszącego i otoczenie. Plusem VUI są parametry. Na mojej skórze znacznie lepiej projektuje i ma nieznacznie lepszą trwałość, co nie zmienia jednak faktu, że gdybym miał kupować jakiś mały dekancik (flaszkę wykluczam) to wybrałbym jednak DHI.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie